Activități de asistență stomatologică
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 00:14
Despre DENTALMED JUNIOR SRL
DENTALMED JUNIOR SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 5 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2013 (13 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de asistență stomatologică" (cod CAEN 8623), in sectorul invatamant. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, DENTALMED JUNIOR SRL a raportat o cifra de afaceri de 264.964 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-53.1%). Profitul net inregistrat a fost de 82.904 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 11 ani, cifra de afaceri a ramas relativ stabila de la 280.000 RON in 2013 la 264.964 RON in 2024.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 264.964 RON
- Venituri totale
- 264.964 RON
- Cheltuieli totale
- 174.111 RON
- Profit brut
- 90.853 RON
- Profit net
- 82.904 RON
- Marja profit net
- 31,29%
- Active imobilizate
- 68.743 RON
- Active circulante
- 991.952 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 941.216 RON
- Casa & conturi bănci
- 50.736 RON
- Capital propriu
- 985.177 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti, Cal. 13 Septembrie nr. 102, 50727
- Detalii
- MANSARDA. CAMERA 2
- Cod postal
- 50727
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 04.07.2013
- Organ fiscal competent
- Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2013 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 264.964 RON
- Rezultat net
- 82.904 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 264.964 RON | 564.681 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 264.964 RON | 565.291 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 174.111 RON | 88.281 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 90.853 RON | 477.010 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 82.904 RON | 471.866 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 68.743 RON | 70.997 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 991.952 RON | 893.510 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 1.060.695 RON | 964.507 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 941.216 RON | 838.119 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 50.736 RON | 55.391 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 75.518 RON | 62.234 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 985.177 RON | 902.273 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 7,8 %Profit net / active totale
- ROE
- 8,4 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 13,14 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 92,9 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 12 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 264.964 -53,1% față de anul precedent | 264.964 | 174.111 | 90.853 -81,0% față de anul precedent | 82.904 -82,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 564.681 +38,5% față de anul precedent | 565.291 | 88.281 | 477.010 +36,9% față de anul precedent | 471.866 +40,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 407.842 | 407.842 | 59.507 | 348.335 | 336.345 | 0 | 0 |
| 2021 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 | 54.702 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 54.702 | 54.702 |
| 2020 | 303.809 -31,1% față de anul precedent | 303.809 | 60.242 | 243.567 -22,9% față de anul precedent | 240.668 -22,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 440.893 +22,3% față de anul precedent | 441.142 | 125.049 | 316.093 +68,6% față de anul precedent | 311.685 +69,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 360.561 +27,1% față de anul precedent | 360.561 | 173.110 | 187.451 +83,1% față de anul precedent | 183.845 +84,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 283.606 +6,0% față de anul precedent | 283.606 | 181.233 | 102.373 -25,0% față de anul precedent | 99.537 -24,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 267.640 +14,4% față de anul precedent | 267.640 | 131.179 | 136.461 | 131.108 | 0 | 0 |
| 2015 | 234.000 -14,9% față de anul precedent | 234.000 | 510.897 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | Neraportat | 283.917 |
| 2014 | 275.000 -1,8% față de anul precedent | 276.289 | 9.922 | 266.367 -4,8% față de anul precedent | 258.079 -4,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2013 | 280.000 | 280.000 | 185 | 279.815 | 271.415 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 68.743 | 991.952 | 1.060.695 | 0 | 941.216 | 50.736 |
| 2023 | 70.997 | 893.510 | 964.507 | 0 | 838.119 | 55.391 |
| 2022 | 73.751 | 755.175 | 828.926 | 0 | 751.905 | 3.270 |
| 2021 | 76.005 | 902.542 | 978.547 | 0 | 892.363 | 10.179 |
| 2020 | 78.259 | 1.078.147 | 1.156.406 | 0 | 1.073.288 | 4.859 |
| 2019 | 80.513 | 820.437 | 900.950 | 0 | 819.633 | 804 |
| 2018 | 82.808 | 508.023 | 590.831 | 0 | 507.204 | 819 |
| 2017 | 85.191 | 349.490 | 434.681 | 0 | 348.501 | 989 |
| 2016 | 87.572 | 212.190 | 299.762 | 0 | 200.084 | 12.106 |
| 2015 | 89.454 | 631.157 | 720.611 | 0 | 435.000 | 196.157 |
| 2014 | 0 | 732.211 | 732.211 | 0 | 411.000 | 321.211 |
| 2013 | 0 | 473.815 | 473.815 | 0 | 225.000 | 248.815 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 75.518 +21,4% față de anul precedent | 985.177 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 62.234 -46,3% față de anul precedent | 902.273 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 115.912 -16,4% față de anul precedent | 713.014 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 138.722 -47,0% față de anul precedent | 839.825 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 261.878 +6,0% față de anul precedent | 894.528 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 247.090 -0,6% față de anul precedent | 653.860 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 248.657 -10,0% față de anul precedent | 342.174 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2017 | 276.352 +14,7% față de anul precedent | 158.329 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2016 | 240.970 -44,3% față de anul precedent | 58.792 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2015 | 432.929 +15.834,1% față de anul precedent | 287.682 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2014 | 2.717 +13,2% față de anul precedent | 729.494 | Neraportat | 1 |
| 2013 | 2.400 | 471.415 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
13 repere. O singură cronologie.
Din 2013 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 264.964 RON. Profit: 82.904 RON
Cifra de afaceri: 264.964 RON. Profit: 82.904 RON
- Cifra de afaceri
- 264.964 RON -53.08% față de anul precedent
- Profit net
- 82.904 RON -82.43% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 75.518 RON +21.35% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 564.681 RON. Profit: 471.866 RON
Cifra de afaceri: 564.681 RON. Profit: 471.866 RON
- Cifra de afaceri
- 564.681 RON +38.46% față de anul precedent
- Profit net
- 471.866 RON +40.29% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 62.234 RON -46.31% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 407.842 RON. Profit: 336.345 RON
Cifra de afaceri: 407.842 RON. Profit: 336.345 RON
- Cifra de afaceri
- 407.842 RON
- Profit net
- 336.345 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 115.912 RON -16.44% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 54.702 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 138.722 RON -47.03% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 303.809 RON. Profit: 240.668 RON
Cifra de afaceri: 303.809 RON. Profit: 240.668 RON
- Cifra de afaceri
- 303.809 RON -31.09% față de anul precedent
- Profit net
- 240.668 RON -22.78% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 261.878 RON +5.98% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 440.893 RON. Profit: 311.685 RON
Cifra de afaceri: 440.893 RON. Profit: 311.685 RON
- Cifra de afaceri
- 440.893 RON +22.28% față de anul precedent
- Profit net
- 311.685 RON +69.54% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 247.090 RON -0.63% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 360.561 RON. Profit: 183.845 RON
Cifra de afaceri: 360.561 RON. Profit: 183.845 RON
- Cifra de afaceri
- 360.561 RON +27.13% față de anul precedent
- Profit net
- 183.845 RON +84.7% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 248.657 RON -10.02% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 283.606 RON. Profit: 99.537 RON
Cifra de afaceri: 283.606 RON. Profit: 99.537 RON
- Cifra de afaceri
- 283.606 RON +5.97% față de anul precedent
- Profit net
- 99.537 RON -24.08% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 276.352 RON +14.68% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 267.640 RON. Profit: 131.108 RON
Cifra de afaceri: 267.640 RON. Profit: 131.108 RON
- Cifra de afaceri
- 267.640 RON +14.38% față de anul precedent
- Profit net
- 131.108 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 240.970 RON -44.34% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 234.000 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 234.000 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 234.000 RON -14.91% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 283.917 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 432.929 RON +15834.08% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 275.000 RON. Profit: 258.079 RON
Cifra de afaceri: 275.000 RON. Profit: 258.079 RON
- Cifra de afaceri
- 275.000 RON -1.79% față de anul precedent
- Profit net
- 258.079 RON -4.91% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 2.717 RON +13.21% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20142013 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 280.000 RON. Profit: 271.415 RON
Cifra de afaceri: 280.000 RON. Profit: 271.415 RON
- Cifra de afaceri
- 280.000 RON
- Profit net
- 271.415 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 2.400 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2013ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataDENTALMED JUNIOR SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8623 in Sector 5 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
DENTALMED JUNIOR SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8623 in Sector 5 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 8623, Municipiul Bucureşti
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 8623, Municipiul Bucureşti
Alte firme din Municipiul Bucureşti
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul DENTALMED JUNIOR SRL?
CUI-ul DENTALMED JUNIOR SRL este 31964197.
Unde este sediul DENTALMED JUNIOR SRL?
DENTALMED JUNIOR SRL are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti, Cal. 13 Septembrie nr. 102, 50727, Sector 5 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.
Cand a fost infiintata DENTALMED JUNIOR SRL?
DENTALMED JUNIOR SRL a fost infiintata in anul 2013 (13 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a DENTALMED JUNIOR SRL in 2024?
In 2024, DENTALMED JUNIOR SRL a raportat o cifra de afaceri de 264.964 RON.
Cati angajati are DENTALMED JUNIOR SRL?
DENTALMED JUNIOR SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are DENTALMED JUNIOR SRL?
DENTALMED JUNIOR SRL are codul CAEN principal 8623 (Activități de asistență stomatologică).
Ce profit a inregistrat DENTALMED JUNIOR SRL in 2024?
DENTALMED JUNIOR SRL a inregistrat un profit net de 82.904 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 12 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.