Activități de consultanță în afaceri și management
Surse și actualizareActualizat: 12 octombrie 2026 la 05:11
Despre GETA CORP S.R.L.
GETA CORP S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Orlat Com. Orlat, judetul SIBIU, infiintata in 2013 (13 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de consultanță în afaceri și management" (cod CAEN 7020), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, GETA CORP S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 298.826 RON, relativ stabila fata de anul precedent (-0.4%). Profitul net inregistrat a fost de 229.789 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 11 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 2.582 RON in 2013 la 298.826 RON in 2024.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 298.826 RON
- Venituri totale
- 298.826 RON
- Cheltuieli totale
- 65.185 RON
- Profit brut
- 233.641 RON
- Profit net
- 229.789 RON
- Marja profit net
- 76,90%
- Active imobilizate
- 0 RON
- Active circulante
- 237.191 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 200.654 RON
- Casa & conturi bănci
- 36.537 RON
- Capital propriu
- 230.576 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, SIBIU, Sat Orlat Com. Orlat, Str Râului nr. 135, 557170
- Cod postal
- 557170
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Transfer sediu fiscal (sosire) din 04.08.2023
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Orăşenească Sălişte
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2013 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 298.826 RON
- Rezultat net
- 229.789 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 298.826 RON | 299.939 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 298.826 RON | 310.227 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 65.185 RON | 53.632 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 233.641 RON | 256.595 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 229.789 RON | 253.868 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 0 RON | 0 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 237.191 RON | 264.123 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 237.191 RON | 264.123 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 200.654 RON | 245.218 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 36.537 RON | 18.905 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 6.615 RON | 9.422 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 230.576 RON | 254.701 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 96,9 %Profit net / active totale
- ROE
- 99,7 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 35,86 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 97,2 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 12 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 298.826 -0,4% față de anul precedent | 298.826 | 65.185 | 233.641 -9,0% față de anul precedent | 229.789 -9,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 299.939 +21,8% față de anul precedent | 310.227 | 53.632 | 256.595 +14,3% față de anul precedent | 253.868 +16,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 246.295 -3,2% față de anul precedent | 246.295 | 21.804 | 224.491 -8,8% față de anul precedent | 218.633 -8,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 254.357 +3,4% față de anul precedent | 254.357 | 8.282 | 246.075 +3,5% față de anul precedent | 238.597 +3,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 245.996 +3,9% față de anul precedent | 245.996 | 8.343 | 237.653 +1,3% față de anul precedent | 230.824 +1,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 236.886 +65,2% față de anul precedent | 236.886 | 2.157 | 234.729 +72,1% față de anul precedent | 227.622 +72,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 143.400 -13,8% față de anul precedent | 143.400 | 6.967 | 136.433 -13,3% față de anul precedent | 132.131 -13,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 166.340 +121,1% față de anul precedent | 166.340 | 8.928 | 157.412 +570,0% față de anul precedent | 152.421 +617,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 75.225 | 75.225 | 51.730 | 23.495 | 21.238 | 0 | 0 |
| 2015 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 | 0 | 0 | 0 | Neraportat | 0 |
| 2014 | 6.021 +133,2% față de anul precedent | 6.021 | 8.009 | 0 | 0 | 1.988 | 2.169 |
| 2013 | 2.582 | 3.051 | 15.812 | 0 | 0 | 12.761 | 12.853 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 | 237.191 | 237.191 | 0 | 200.654 | 36.537 |
| 2023 | 0 | 264.123 | 264.123 | 0 | 245.218 | 18.905 |
| 2022 | 0 | 222.583 | 222.583 | 0 | 39.838 | 182.745 |
| 2021 | 0 | 240.598 | 240.598 | 0 | 114.233 | 126.365 |
| 2020 | 0 | 751.088 | 751.088 | 0 | 40.507 | 710.581 |
| 2019 | 0 | 520.720 | 520.720 | 0 | 23.424 | 497.296 |
| 2018 | 0 | 291.713 | 291.713 | 0 | 8.149 | 283.564 |
| 2017 | 0 | 160.672 | 160.672 | 0 | 34.225 | 126.447 |
| 2016 | 0 | 8.623 | 8.623 | 0 | 8.522 | 101 |
| 2015 | 1.103 | 50.318 | 51.421 | 50.318 | 0 | 0 |
| 2014 | 1.103 | 50.317 | 51.420 | 50.317 | 0 | 0 |
| 2013 | 1.103 | 53.042 | 54.145 | 52.359 | 0 | 683 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 6.615 -29,8% față de anul precedent | 230.576 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 9.422 +151,3% față de anul precedent | 254.701 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 3.750 +108,2% față de anul precedent | 218.833 | Neraportat | 1 |
| 2021 | 1.801 +7,6% față de anul precedent | 238.797 | Neraportat | 0 |
| 2020 | 1.674 -21,4% față de anul precedent | 749.414 | Neraportat | 0 |
| 2019 | 2.130 +185,9% față de anul precedent | 518.590 | Neraportat | 0 |
| 2018 | 745 -59,4% față de anul precedent | 290.968 | Neraportat | 0 |
| 2017 | 1.835 -16,9% față de anul precedent | 158.837 | Neraportat | 0 |
| 2016 | 2.207 -96,7% față de anul precedent | 6.416 | Neraportat | 0 |
| 2015 | 66.243 0,0% față de anul precedent | -14.822 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2014 | 66.242 -0,8% față de anul precedent | -14.822 | Neraportat | 1 -50,0% față de anul precedent |
| 2013 | 66.798 | -12.653 | Neraportat | 2 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
13 repere. O singură cronologie.
Din 2013 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 298.826 RON. Profit: 229.789 RON
Cifra de afaceri: 298.826 RON. Profit: 229.789 RON
- Cifra de afaceri
- 298.826 RON -0.37% față de anul precedent
- Profit net
- 229.789 RON -9.48% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 6.615 RON -29.79% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 299.939 RON. Profit: 253.868 RON
Cifra de afaceri: 299.939 RON. Profit: 253.868 RON
- Cifra de afaceri
- 299.939 RON +21.78% față de anul precedent
- Profit net
- 253.868 RON +16.12% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 9.422 RON +151.25% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 246.295 RON. Profit: 218.633 RON
Cifra de afaceri: 246.295 RON. Profit: 218.633 RON
- Cifra de afaceri
- 246.295 RON -3.17% față de anul precedent
- Profit net
- 218.633 RON -8.37% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 3.750 RON +108.22% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 254.357 RON. Profit: 238.597 RON
Cifra de afaceri: 254.357 RON. Profit: 238.597 RON
- Cifra de afaceri
- 254.357 RON +3.4% față de anul precedent
- Profit net
- 238.597 RON +3.37% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 1.801 RON +7.59% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 245.996 RON. Profit: 230.824 RON
Cifra de afaceri: 245.996 RON. Profit: 230.824 RON
- Cifra de afaceri
- 245.996 RON +3.85% față de anul precedent
- Profit net
- 230.824 RON +1.41% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 1.674 RON -21.41% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 236.886 RON. Profit: 227.622 RON
Cifra de afaceri: 236.886 RON. Profit: 227.622 RON
- Cifra de afaceri
- 236.886 RON +65.19% față de anul precedent
- Profit net
- 227.622 RON +72.27% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 2.130 RON +185.91% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 143.400 RON. Profit: 132.131 RON
Cifra de afaceri: 143.400 RON. Profit: 132.131 RON
- Cifra de afaceri
- 143.400 RON -13.79% față de anul precedent
- Profit net
- 132.131 RON -13.31% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 745 RON -59.4% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 166.340 RON. Profit: 152.421 RON
Cifra de afaceri: 166.340 RON. Profit: 152.421 RON
- Cifra de afaceri
- 166.340 RON +121.12% față de anul precedent
- Profit net
- 152.421 RON +617.68% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 1.835 RON -16.86% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 75.225 RON. Profit: 21.238 RON
Cifra de afaceri: 75.225 RON. Profit: 21.238 RON
- Cifra de afaceri
- 75.225 RON
- Profit net
- 21.238 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 2.207 RON -96.67% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 66.243 RON 0% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 6.021 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 6.021 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 6.021 RON +133.19% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 2.169 RON
- Angajati
- 1 -50% față de anul precedent
- Datorii
- 66.242 RON -0.83% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20142013 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 2.582 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 2.582 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 2.582 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 12.853 RON
- Angajati
- 2
- Datorii
- 66.798 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2013ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataGETA CORP S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7020 in Sat Orlat Com. Orlat (SIBIU)
GETA CORP S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7020 in Sat Orlat Com. Orlat (SIBIU)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 7020, Sibiu
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7020, Sibiu
Alte firme din Sibiu
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul GETA CORP S.R.L.?
CUI-ul GETA CORP S.R.L. este 32038160.
Unde este sediul GETA CORP S.R.L.?
GETA CORP S.R.L. are sediul in Romania, SIBIU, Sat Orlat Com. Orlat, Str Râului nr. 135, 557170, Sat Orlat Com. Orlat, judetul SIBIU.
Cand a fost infiintata GETA CORP S.R.L.?
GETA CORP S.R.L. a fost infiintata in anul 2013 (13 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a GETA CORP S.R.L. in 2024?
In 2024, GETA CORP S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 298.826 RON.
Cati angajati are GETA CORP S.R.L.?
GETA CORP S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are GETA CORP S.R.L.?
GETA CORP S.R.L. are codul CAEN principal 7020 (Activități de consultanță în afaceri și management).
Ce profit a inregistrat GETA CORP S.R.L. in 2024?
GETA CORP S.R.L. a inregistrat un profit net de 229.789 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 12 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 12 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 12 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.