Activ Plătitor TVA

MP MANAGEMENT SRL

CUI: 32160972
CIF: RO32160972
Reg. Com.: J27/513/2013
CAEN: 2331
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 22 august 2013 · 13 ani
Distribuie:

Fabricarea plăcilor și dalelor din ceramică

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 08:02

Despre MP MANAGEMENT SRL

MP MANAGEMENT SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Târgu Neamţ, judetul NEAMŢ, infiintata in 2013 (13 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea plăcilor și dalelor din ceramică" (cod CAEN 2331), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2019, MP MANAGEMENT SRL a raportat o cifra de afaceri de 238.656 RON, in scadere fata de anul precedent (-30.3%). Profitul net inregistrat a fost de 23.521 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 6 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 86.857 RON in 2013 la 238.656 RON in 2019. Datoriile raportate (1.233.767 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
238.656 RON
Venituri totale
249.243 RON
Cheltuieli totale
223.296 RON
Profit brut
25.947 RON
Profit net
23.521 RON
Marja profit net
9,86%
Active imobilizate
482.526 RON
Active circulante
792.804 RON
Stocuri
464.673 RON
Creanțe
324.963 RON
Casa & conturi bănci
3.168 RON
Capital propriu
41.563 RON

Contact

AdresaRomania, NEAMŢ, Orş. Târgu Neamţ, Bld. Ştefan cel Mare nr. 277A, 615200
Telefon0746791989

Adresă sediu social

Romania, NEAMŢ, Orş. Târgu Neamţ, Bld. Ştefan cel Mare nr. 277A, 615200
Cod poștal: 615200
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, NEAMŢ, Orş. Târgu Neamţ, Bld. Ştefan cel Mare nr. 277A, 615200
Cod postal
615200
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 22.08.2013
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească TÂRGU NEAMŢ
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2013 –2019 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2019
Cifră de afaceri
238.656 RON
Rezultat net
23.521 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2019 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2019 2018
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 238.656 RON 342.485 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 249.243 RON 396.687 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 223.296 RON 391.390 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 25.947 RON 5.297 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 23.521 RON 1.330 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 482.526 RON 502.225 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 792.804 RON 604.287 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 1.275.330 RON 1.106.512 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 464.673 RON 393.479 RON
CreanțeSume de încasat 324.963 RON 239.763 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 3.168 RON -28.955 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 1.233.767 RON 1.090.683 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 41.563 RON 18.042 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2019

Total active1.275.330RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2019

96,7 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale1.275.330 RON
Datorii totale1.233.767 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2019

ROA
1,8 %Profit net / active totale
ROE
56,6 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,64 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
3,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2019 238.656 -30,3% față de anul precedent 249.243 223.296 25.947 +389,8% față de anul precedent 23.521 +1.668,5% față de anul precedent 0 0
2018 342.485 -23,5% față de anul precedent 396.687 391.390 5.297 -47,0% față de anul precedent 1.330 -75,8% față de anul precedent 0 0
2017 447.706 +86,9% față de anul precedent 447.706 437.719 9.987 -17,7% față de anul precedent 5.497 -42,6% față de anul precedent 0 0
2016 239.530 -41,3% față de anul precedent 242.054 229.915 12.139 -29,9% față de anul precedent 9.572 -33,4% față de anul precedent 0 0
2015 408.335 +33,9% față de anul precedent 438.976 421.653 17.323 +160,0% față de anul precedent 14.363 +156,6% față de anul precedent 0 0
2014 304.933 +251,1% față de anul precedent 305.022 298.358 6.664 +16,9% față de anul precedent 5.598 +81,6% față de anul precedent 0 0
2013 86.857 87.247 81.547 5.700 3.082 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2019 482.526 792.804 1.275.330 464.673 324.963 3.168
2018 502.225 604.287 1.106.512 393.479 239.763 -28.955
2017 524.390 381.801 906.191 327.161 54.255 385
2016 106.631 544.501 651.132 404.466 138.642 1.393
2015 42.691 329.341 372.032 192.892 130.436 6.013
2014 13.674 214.360 228.034 83.668 120.137 10.555
2013 12.590 61.411 74.001 22.440 34.717 4.254

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2019 1.233.767 +13,1% față de anul precedent 41.563 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2018 1.090.683 +22,4% față de anul precedent 18.042 Neraportat 2 -60,0% față de anul precedent
2017 891.422 +38,8% față de anul precedent 16.712 Neraportat 5 0,0% față de anul precedent
2016 642.411 +84,2% față de anul precedent 23.816 Neraportat 5 -54,6% față de anul precedent
2015 348.789 +59,2% față de anul precedent 23.243 Neraportat 11 +83,3% față de anul precedent
2014 219.154 +209,9% față de anul precedent 8.880 Neraportat 6 +100,0% față de anul precedent
2013 70.719 3.282 Neraportat 3

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2019

54din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare19 / 20
Profitabilitate5 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2013 până în 2019 · datele disponibile în acest profil.

2013 → 2019
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 238.656 RON. Profit: 23.521 RON

Cifra de afaceri: 238.656 RON. Profit: 23.521 RON

Cifra de afaceri
238.656 RON -30.32% față de anul precedent
Profit net
23.521 RON +1668.5% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
1.233.767 RON +13.12% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 342.485 RON. Profit: 1.330 RON

Cifra de afaceri: 342.485 RON. Profit: 1.330 RON

Cifra de afaceri
342.485 RON -23.5% față de anul precedent
Profit net
1.330 RON -75.8% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 -60% față de anul precedent
Datorii
1.090.683 RON +22.35% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 447.706 RON. Profit: 5.497 RON

Cifra de afaceri: 447.706 RON. Profit: 5.497 RON

Cifra de afaceri
447.706 RON +86.91% față de anul precedent
Profit net
5.497 RON -42.57% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 0% față de anul precedent
Datorii
891.422 RON +38.76% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 239.530 RON. Profit: 9.572 RON

Cifra de afaceri: 239.530 RON. Profit: 9.572 RON

Cifra de afaceri
239.530 RON -41.34% față de anul precedent
Profit net
9.572 RON -33.36% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 -54.55% față de anul precedent
Datorii
642.411 RON +84.18% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 408.335 RON. Profit: 14.363 RON

Cifra de afaceri: 408.335 RON. Profit: 14.363 RON

Cifra de afaceri
408.335 RON +33.91% față de anul precedent
Profit net
14.363 RON +156.57% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
11 +83.33% față de anul precedent
Datorii
348.789 RON +59.15% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015

2014 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 304.933 RON. Profit: 5.598 RON

Cifra de afaceri: 304.933 RON. Profit: 5.598 RON

Cifra de afaceri
304.933 RON +251.07% față de anul precedent
Profit net
5.598 RON +81.64% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6 +100% față de anul precedent
Datorii
219.154 RON +209.89% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2014

2013 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 86.857 RON. Profit: 3.082 RON

Cifra de afaceri: 86.857 RON. Profit: 3.082 RON

Cifra de afaceri
86.857 RON
Profit net
3.082 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3
Datorii
70.719 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2013
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMP MANAGEMENT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2331 in Orş. Târgu Neamţ (NEAMŢ)

MP MANAGEMENT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2331 in Orş. Târgu Neamţ (NEAMŢ)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Alte firme din Neamţ

I.F.C. XTRADE SRL
CUI: 32160980CAEN: 6499
Activ
NEAMŢ, Mun. Piatra Neamţ2013-08-22
fara e-Factura
GML STEEL GRUP SRL
CUI: 32198080CAEN: 2431
Activ
NEAMŢ, Sat Săbăoani Com. Săbăoani2013-09-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
22.578.592 RON
Profit
1.751.315 RON
Angajati
13
BIO PROD BĂLŢĂTEŞTI SRL
CUI: 31469989CAEN: 4941
Activ
NEAMŢ, Sat Bălţăteşti Com. Bălţăteşti2013-04-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
378.512 RON
Profit
27.119 RON
Angajati
1
AGROINDUSTRIALA VORNICU SRL
CUI: 32691362CAEN: 0111
Activ
NEAMŢ, Sat Zvorăneşti Com. Timişeşti2014-01-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
406.334 RON
Profit
150.484 RON
Angajati
1
ALLDAY VET SRL
CUI: 26045146CAEN: 7500
Activ
NEAMŢ, Sat Bicaz-Chei Com. Bicaz-Chei2009-10-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
111.127 RON
Profit
145.212 RON
Angajati
3
INOUT HOME DESIGN SRL
CUI: 36237041CAEN: 7410
Activ
NEAMŢ, Mun. Piatra Neamţ2016-06-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
96.804 RON
Profit
52.880 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul MP MANAGEMENT SRL?

CUI-ul MP MANAGEMENT SRL este 32160972.

Unde este sediul MP MANAGEMENT SRL?

MP MANAGEMENT SRL are sediul in Romania, NEAMŢ, Orş. Târgu Neamţ, Bld. Ştefan cel Mare nr. 277A, 615200, Orş. Târgu Neamţ, judetul NEAMŢ.

Cand a fost infiintata MP MANAGEMENT SRL?

MP MANAGEMENT SRL a fost infiintata in anul 2013 (13 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a MP MANAGEMENT SRL in 2019?

In 2019, MP MANAGEMENT SRL a raportat o cifra de afaceri de 238.656 RON.

Cati angajati are MP MANAGEMENT SRL?

MP MANAGEMENT SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2019.

Ce activitate are MP MANAGEMENT SRL?

MP MANAGEMENT SRL are codul CAEN principal 2331 (Fabricarea plăcilor și dalelor din ceramică).

Ce profit a inregistrat MP MANAGEMENT SRL in 2019?

MP MANAGEMENT SRL a inregistrat un profit net de 23.521 RON in 2019.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.