Comerţ cu ridicata al îmbrăcămintei şi încălţămintei
Surse și actualizareDespre JUNDAN IMPEX SRL
JUNDAN IMPEX SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 2 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2013 (13 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu ridicata al îmbrăcămintei şi încălţămintei" (cod CAEN 4642), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Conform datelor oficiale, firma figureaza in prezent ca radiat.
In 2020, JUNDAN IMPEX SRL a raportat o cifra de afaceri de 2.828 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-95.5%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Datoriile raportate (651.671 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 2.828 RON
- Venituri totale
- 2.828 RON
- Cheltuieli totale
- 127.563 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Marja profit net
- 0,00%
- Active imobilizate
- 0 RON
- Active circulante
- 404.599 RON
- Stocuri
- 335.727 RON
- Creanțe
- 56.024 RON
- Casa & conturi bănci
- 12.848 RON
- Capital propriu
- -247.072 RON
Contact
Adresă sediu social
Date juridice și fiscale
Alte date din registru
- Data inactivării în sursă
- 4 mai 2023
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Strain
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2013 –2020 · RON
- An explorat în grafic
- 2020
- Cifră de afaceri
- 2.828 RON
- Rezultat net
- -124.820 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2020 | 2019 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 2.828 RON | 62.592 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 2.828 RON | 62.784 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 127.563 RON | 125.046 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | 0 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 124.735 RON | 62.262 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 124.820 RON | 66.737 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 0 RON | 0 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 404.599 RON | 410.848 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 404.599 RON | 410.848 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 335.727 RON | 337.183 RON |
| CreanțeSume de încasat | 56.024 RON | 56.476 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 12.848 RON | 17.189 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 651.671 RON | 656.169 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | -247.072 RON | -122.252 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2020
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2020
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2020
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- -0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,62 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- -61,1 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 2.828 -95,5% față de anul precedent | 2.828 | 127.563 | 0 | 0 | 124.735 | 124.820 |
| 2019 | 62.592 -40,8% față de anul precedent | 62.784 | 125.046 | 0 | 0 | 62.262 | 66.737 |
| 2018 | 105.759 -19,5% față de anul precedent | 105.759 | 109.640 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 3.881 | 7.054 |
| 2017 | 131.329 +26,7% față de anul precedent | 131.330 | 121.882 | 9.448 | 5.507 | 0 | 0 |
| 2016 | 103.627 -35,2% față de anul precedent | 103.665 | 128.730 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 | 25.065 | 28.173 |
| 2015 | 159.996 +194,1% față de anul precedent | 160.002 | 155.347 | 4.655 | 0 | Neraportat | 145 |
| 2014 | 54.401 | 54.412 | 80.378 | 0 | 0 | 25.966 | 27.145 |
| 2013 | 0 | 0 | 506 | 0 | 0 | 506 | 506 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 0 | 404.599 | 404.599 | 335.727 | 56.024 | 12.848 |
| 2019 | 0 | 410.848 | 410.848 | 337.183 | 56.476 | 17.189 |
| 2018 | 0 | 466.816 | 466.816 | 346.830 | 61.089 | 58.897 |
| 2017 | 0 | 406.178 | 406.178 | 328.922 | 64.791 | 12.465 |
| 2016 | 0 | 430.416 | 430.416 | 348.271 | 78.923 | 3.222 |
| 2015 | 0 | 207.560 | 207.560 | 122.633 | 32.358 | 52.569 |
| 2014 | 0 | 225.223 | 225.223 | 141.889 | 39.557 | 43.777 |
| 2013 | 389 | 6.879 | 7.268 | 0 | 0 | 6.879 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2020 | 651.671 -0,7% față de anul precedent | -247.072 | Neraportat | 0 |
| 2019 | 656.169 -2,3% față de anul precedent | -122.252 | Neraportat | 0 |
| 2018 | 671.374 +20,3% față de anul precedent | -55.516 | Neraportat | 0 |
| 2017 | 558.241 +15,3% față de anul precedent | -48.462 | Neraportat | 0 |
| 2016 | 484.385 +97,3% față de anul precedent | -53.969 | Neraportat | 0 |
| 2015 | 245.452 -3,2% față de anul precedent | -25.796 | Neraportat | 0 |
| 2014 | 253.596 +4.292,0% față de anul precedent | -25.651 | Neraportat | 0 |
| 2013 | 5.774 | 1.494 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2020
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
10 repere. O singură cronologie.
Din 2013 până în 2022 · datele disponibile în acest profil.
2022 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCDizolvare — Buletin 37109/2022dizolvare_si_lichidare
dizolvare_si_lichidare
Deschide înregistrarea completă2020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 2.828 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 2.828 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 2.828 RON -95.48% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 124.820 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 651.671 RON -0.69% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 62.592 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 62.592 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 62.592 RON -40.82% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 66.737 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 656.169 RON -2.26% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 105.759 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 105.759 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 105.759 RON -19.47% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 7.054 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 671.374 RON +20.27% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 131.329 RON. Profit: 5.507 RON
Cifra de afaceri: 131.329 RON. Profit: 5.507 RON
- Cifra de afaceri
- 131.329 RON +26.73% față de anul precedent
- Profit net
- 5.507 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 558.241 RON +15.25% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 103.627 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 103.627 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 103.627 RON -35.23% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 28.173 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 484.385 RON +97.34% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 159.996 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 159.996 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 159.996 RON +194.1% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 145 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 245.452 RON -3.21% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 54.401 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 54.401 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 54.401 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 27.145 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 253.596 RON +4292.03% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20142013 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 506 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 5.774 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2013ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataJUNDAN IMPEX SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4642 in Sector 2 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
JUNDAN IMPEX SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4642 in Sector 2 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
08.082022Dizolvare · Buletin 37109/2022dizolvare_si_lichidare
- Companie
- JUNDAN IMPEX SRL
- CUI
- 32347220
- Tip în sursă
- Dissolution
- Data buletinului
- 08.08.2022
- Registrul Comerțului
- J40/12604/2013
- EUID
- ROONRC.J40/12604/2013
- Număr încheiere
- 109067
- Număr dosar
- 558926
- Data dosarului
- 01.08.2022
- Tribunal
- Bucureşti
- Registrator
- Nicoleta Teodorescu
- Tip dizolvare
- dizolvare_si_lichidare
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Cele mai mari firme — CAEN 4642, Municipiul Bucureşti
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul JUNDAN IMPEX SRL?
CUI-ul JUNDAN IMPEX SRL este 32347220.
Unde este sediul JUNDAN IMPEX SRL?
JUNDAN IMPEX SRL are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Ripiceni nr. 2, 23623, Sector 2 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.
Cand a fost infiintata JUNDAN IMPEX SRL?
JUNDAN IMPEX SRL a fost infiintata in anul 2013 (13 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a JUNDAN IMPEX SRL in 2020?
In 2020, JUNDAN IMPEX SRL a raportat o cifra de afaceri de 2.828 RON.
Ce activitate are JUNDAN IMPEX SRL?
JUNDAN IMPEX SRL are codul CAEN principal 4642 (Comerţ cu ridicata al îmbrăcămintei şi încălţămintei).
Ce profit a inregistrat JUNDAN IMPEX SRL in 2020?
JUNDAN IMPEX SRL a inregistrat o pierdere neta de 124.820 RON in 2020.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 7 iulie 2025
- Următoarea actualizare disponibilă
- 7 august 2025
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.