Activităţi de servicii anexe transporturilor aeriene
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 16:36
Despre AVIA LANCER MANAGEMENT SRL
AVIA LANCER MANAGEMENT SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Periş Com. Periş, judetul ILFOV, infiintata in 2013 (12 ani de activitate). Activitatea principala este "Activităţi de servicii anexe transporturilor aeriene" (cod CAEN 5223), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, AVIA LANCER MANAGEMENT SRL a raportat o cifra de afaceri de 352.230 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-61.2%). Profitul net inregistrat a fost de 264.051 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.
Este inregistrata ca platitoare de TVA.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 352.230 RON
- Venituri totale
- 353.784 RON
- Cheltuieli totale
- 84.330 RON
- Profit brut
- 269.454 RON
- Profit net
- 264.051 RON
- Marja profit net
- 74,97%
- Active imobilizate
- 41.296 RON
- Active circulante
- 242.821 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 198.125 RON
- Casa & conturi bănci
- 44.696 RON
- Capital propriu
- 264.291 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, ILFOV, Sat Periş Com. Periş, Str. Primăverii nr. 2, 77150
- Detalii
- Parter. camera 1
- Cod postal
- 77150
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 22.10.2013
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
- Platitor TVA
- Da
- TVA la incasare (RTVAI)
- Da
Informatii fiscale
- TVA la incasare
- 1 aprilie 2026
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2013 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 352.230 RON
- Rezultat net
- 264.051 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 352.230 RON | 907.877 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 353.784 RON | 915.332 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 84.330 RON | 235.784 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 269.454 RON | 679.548 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 264.051 RON | 670.651 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 41.296 RON | 51.627 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 242.821 RON | 629.825 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 284.117 RON | 681.452 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 198.125 RON | 399.257 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 44.696 RON | 230.568 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 19.826 RON | 10.561 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 264.291 RON | 670.891 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 92,9 %Profit net / active totale
- ROE
- 99,9 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 12,25 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 93,0 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 12 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 352.230 -61,2% față de anul precedent | 353.784 | 84.330 | 269.454 -60,4% față de anul precedent | 264.051 -60,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 907.877 +139,5% față de anul precedent | 915.332 | 235.784 | 679.548 +133,4% față de anul precedent | 670.651 +133,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 379.063 +7,0% față de anul precedent | 379.517 | 88.393 | 291.124 +17,0% față de anul precedent | 287.408 +17,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 354.387 +8,0% față de anul precedent | 354.747 | 105.844 | 248.903 +10,9% față de anul precedent | 245.428 +10,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 328.251 +11,5% față de anul precedent | 328.433 | 104.053 | 224.380 -10,1% față de anul precedent | 221.343 -10,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 294.404 +59,4% față de anul precedent | 370.768 | 121.166 | 249.602 +144,1% față de anul precedent | 245.900 +144,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 184.658 +38,2% față de anul precedent | 185.769 | 83.510 | 102.259 +174,7% față de anul precedent | 100.413 +179,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 133.602 +10,4% față de anul precedent | 134.120 | 96.900 | 37.220 -6,9% față de anul precedent | 35.884 -3,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 121.032 +6,8% față de anul precedent | 123.661 | 83.703 | 39.958 -33,7% față de anul precedent | 37.159 -34,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 113.304 +376,0% față de anul precedent | 114.384 | 54.085 | 60.299 +279,2% față de anul precedent | 56.880 +274,6% față de anul precedent | Neraportat | 0 |
| 2014 | 23.803 | 24.057 | 8.155 | 15.902 | 15.185 | 0 | 0 |
| 2013 | 0 | 0 | 49 | 0 | 0 | 49 | 49 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 41.296 | 242.821 | 284.117 | 0 | 198.125 | 44.696 |
| 2023 | 51.627 | 629.825 | 681.452 | 0 | 399.257 | 230.568 |
| 2022 | 26.007 | 288.191 | 314.198 | 0 | 248.324 | 39.867 |
| 2021 | 28.460 | 241.007 | 269.467 | 0 | 109.265 | 131.742 |
| 2020 | 20.179 | 213.699 | 233.878 | 0 | 117.950 | 95.749 |
| 2019 | 9.108 | 243.662 | 252.770 | 0 | 64.375 | 179.287 |
| 2018 | 92.746 | 86.715 | 179.461 | 0 | 0 | 86.715 |
| 2017 | 115.390 | 16.892 | 132.282 | 0 | 0 | 16.892 |
| 2016 | 7.932 | 36.344 | 44.276 | 0 | 2.945 | 33.399 |
| 2015 | 8.933 | 68.894 | 77.827 | 2.975 | 2.162 | 63.757 |
| 2014 | 0 | 15.893 | 15.893 | 0 | 0 | 15.893 |
| 2013 | 540 | 200 | 740 | 0 | 0 | 200 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 19.826 +87,7% față de anul precedent | 264.291 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 10.561 -60,2% față de anul precedent | 670.891 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 26.550 +11,6% față de anul precedent | 287.648 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 23.799 +93,6% față de anul precedent | 245.668 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 12.295 +75,9% față de anul precedent | 221.583 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 6.990 -91,2% față de anul precedent | 246.100 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 79.153 -18,0% față de anul precedent | 100.613 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2017 | 96.529 +1.291,5% față de anul precedent | 36.084 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2016 | 6.937 +17,1% față de anul precedent | 37.359 | Neraportat | 1 |
| 2015 | 5.922 +963,2% față de anul precedent | 72.216 | Neraportat | 0 |
| 2014 | 557 -5,4% față de anul precedent | 15.336 | Neraportat | 0 |
| 2013 | 589 | 151 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
14 repere. O singură cronologie.
Din 2013 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 352.230 RON. Profit: 264.051 RON
Cifra de afaceri: 352.230 RON. Profit: 264.051 RON
- Cifra de afaceri
- 352.230 RON -61.2% față de anul precedent
- Profit net
- 264.051 RON -60.63% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 19.826 RON +87.73% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 907.877 RON. Profit: 670.651 RON
Cifra de afaceri: 907.877 RON. Profit: 670.651 RON
- Cifra de afaceri
- 907.877 RON +139.51% față de anul precedent
- Profit net
- 670.651 RON +133.34% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 10.561 RON -60.22% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 379.063 RON. Profit: 287.408 RON
Cifra de afaceri: 379.063 RON. Profit: 287.408 RON
- Cifra de afaceri
- 379.063 RON +6.96% față de anul precedent
- Profit net
- 287.408 RON +17.1% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 26.550 RON +11.56% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 354.387 RON. Profit: 245.428 RON
Cifra de afaceri: 354.387 RON. Profit: 245.428 RON
- Cifra de afaceri
- 354.387 RON +7.96% față de anul precedent
- Profit net
- 245.428 RON +10.88% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 23.799 RON +93.57% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 328.251 RON. Profit: 221.343 RON
Cifra de afaceri: 328.251 RON. Profit: 221.343 RON
- Cifra de afaceri
- 328.251 RON +11.5% față de anul precedent
- Profit net
- 221.343 RON -9.99% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 12.295 RON +75.89% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 294.404 RON. Profit: 245.900 RON
Cifra de afaceri: 294.404 RON. Profit: 245.900 RON
- Cifra de afaceri
- 294.404 RON +59.43% față de anul precedent
- Profit net
- 245.900 RON +144.89% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 6.990 RON -91.17% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 184.658 RON. Profit: 100.413 RON
Cifra de afaceri: 184.658 RON. Profit: 100.413 RON
- Cifra de afaceri
- 184.658 RON +38.21% față de anul precedent
- Profit net
- 100.413 RON +179.83% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 79.153 RON -18% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 133.602 RON. Profit: 35.884 RON
Cifra de afaceri: 133.602 RON. Profit: 35.884 RON
- Cifra de afaceri
- 133.602 RON +10.39% față de anul precedent
- Profit net
- 35.884 RON -3.43% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 96.529 RON +1291.51% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 121.032 RON. Profit: 37.159 RON
Cifra de afaceri: 121.032 RON. Profit: 37.159 RON
- Cifra de afaceri
- 121.032 RON +6.82% față de anul precedent
- Profit net
- 37.159 RON -34.67% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 6.937 RON +17.14% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 113.304 RON. Profit: 56.880 RON
Cifra de afaceri: 113.304 RON. Profit: 56.880 RON
- Cifra de afaceri
- 113.304 RON +376.01% față de anul precedent
- Profit net
- 56.880 RON +274.58% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 5.922 RON +963.2% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 23.803 RON. Profit: 15.185 RON
Cifra de afaceri: 23.803 RON. Profit: 15.185 RON
- Cifra de afaceri
- 23.803 RON
- Profit net
- 15.185 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 557 RON -5.43% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20142013 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 49 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 589 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2013ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataAVIA LANCER MANAGEMENT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5223 in Sat Periş Com. Periş (ILFOV)
AVIA LANCER MANAGEMENT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5223 in Sat Periş Com. Periş (ILFOV)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 5223, Ilfov
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5223, Ilfov
Alte firme din Ilfov
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul AVIA LANCER MANAGEMENT SRL?
CUI-ul AVIA LANCER MANAGEMENT SRL este 32379264.
Unde este sediul AVIA LANCER MANAGEMENT SRL?
AVIA LANCER MANAGEMENT SRL are sediul in Romania, ILFOV, Sat Periş Com. Periş, Str. Primăverii nr. 2, 77150, Sat Periş Com. Periş, judetul ILFOV.
Cand a fost infiintata AVIA LANCER MANAGEMENT SRL?
AVIA LANCER MANAGEMENT SRL a fost infiintata in anul 2013 (12 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a AVIA LANCER MANAGEMENT SRL in 2024?
In 2024, AVIA LANCER MANAGEMENT SRL a raportat o cifra de afaceri de 352.230 RON.
Cati angajati are AVIA LANCER MANAGEMENT SRL?
AVIA LANCER MANAGEMENT SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are AVIA LANCER MANAGEMENT SRL?
AVIA LANCER MANAGEMENT SRL are codul CAEN principal 5223 (Activităţi de servicii anexe transporturilor aeriene).
Ce profit a inregistrat AVIA LANCER MANAGEMENT SRL in 2024?
AVIA LANCER MANAGEMENT SRL a inregistrat un profit net de 264.051 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 12 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.