Alte activităţi poştale şi de curier
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 12:11
Despre GENIUS FIDOR SRL
GENIUS FIDOR SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Bistriţa, judetul BISTRIŢA-NĂSĂUD, infiintata in 2013 (12 ani de activitate). Activitatea principala este "Alte activităţi poştale şi de curier" (cod CAEN 5320), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, GENIUS FIDOR SRL a raportat o cifra de afaceri de 0 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-100.0%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 0 RON
- Venituri totale
- 0 RON
- Cheltuieli totale
- 1.101 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Active imobilizate
- 6.330 RON
- Active circulante
- 10.556 RON
- Stocuri
- 7.982 RON
- Creanțe
- 2.119 RON
- Casa & conturi bănci
- 455 RON
- Capital propriu
- 10.596 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa, Aleea Iasomiei nr. 2, 420177
- Cod postal
- 420177
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 29.10.2013
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2013 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 0 RON
- Rezultat net
- -1.101 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 0 RON | 34.850 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 0 RON | 34.850 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 1.101 RON | 51.764 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | 0 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 1.101 RON | 16.914 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 1.101 RON | 17.262 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 6.330 RON | 6.330 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 10.556 RON | 20.528 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 16.886 RON | 26.858 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 7.982 RON | 7.982 RON |
| CreanțeSume de încasat | 2.119 RON | 10.017 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 455 RON | 2.529 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 6.290 RON | 14.550 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 10.596 RON | 12.308 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- 0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 1,68 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 62,8 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 12 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 | 1.101 | 0 | 0 | 1.101 | 1.101 |
| 2023 | 34.850 -58,4% față de anul precedent | 34.850 | 51.764 | 0 | 0 | 16.914 | 17.262 |
| 2022 | 83.746 +3,6% față de anul precedent | 83.746 | 89.310 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 5.564 | 6.401 |
| 2021 | 80.826 +7,4% față de anul precedent | 80.826 | 78.437 | 2.389 -44,6% față de anul precedent | 1.580 -55,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 75.242 +6,1% față de anul precedent | 75.242 | 70.927 | 4.315 | 3.562 | 0 | 0 |
| 2019 | 70.906 +2,8% față de anul precedent | 70.906 | 89.241 | 0 | 0 | 18.335 | 19.044 |
| 2018 | 68.969 -0,2% față de anul precedent | 68.969 | 74.702 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 5.733 | 6.423 |
| 2017 | 69.136 +16,7% față de anul precedent | 69.136 | 64.007 | 5.129 -54,9% față de anul precedent | 4.437 -56,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 59.242 +11,6% față de anul precedent | 59.242 | 47.863 | 11.379 -41,2% față de anul precedent | 10.195 -42,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 53.100 -1,5% față de anul precedent | 53.100 | 33.736 | 19.364 -17,3% față de anul precedent | 17.771 -18,5% față de anul precedent | Neraportat | 0 |
| 2014 | 53.913 +542,5% față de anul precedent | 53.913 | 30.492 | 23.421 +992,9% față de anul precedent | 21.804 +1.053,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2013 | 8.391 | 8.391 | 6.248 | 2.143 | 1.891 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 6.330 | 10.556 | 16.886 | 7.982 | 2.119 | 455 |
| 2023 | 6.330 | 20.528 | 26.858 | 7.982 | 10.017 | 2.529 |
| 2022 | 7.454 | 25.105 | 32.559 | 4.000 | 10.040 | 11.065 |
| 2021 | 3.967 | 34.725 | 38.692 | 4.240 | 8.847 | 21.638 |
| 2020 | 0 | 36.928 | 36.928 | 0 | 7.564 | 29.364 |
| 2019 | 2.275 | 30.927 | 33.202 | 0 | 6.683 | 24.244 |
| 2018 | 4.550 | 47.524 | 52.074 | 0 | 6.055 | 41.469 |
| 2017 | 7.280 | 51.050 | 58.330 | 3.079 | 5.773 | 42.198 |
| 2016 | 0 | 53.800 | 53.800 | 2.547 | 5.763 | 45.490 |
| 2015 | 0 | 43.441 | 43.441 | 0 | 4.954 | 38.487 |
| 2014 | 0 | 30.003 | 30.003 | 0 | 4.659 | 25.344 |
| 2013 | 0 | 7.954 | 7.954 | 0 | 4.261 | 3.693 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 6.290 -56,8% față de anul precedent | 10.596 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 14.550 +386,8% față de anul precedent | 12.308 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 2.989 +9,9% față de anul precedent | 29.570 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 2.721 +7,3% față de anul precedent | 35.971 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 2.537 +6,9% față de anul precedent | 34.391 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 2.373 +7,8% față de anul precedent | 30.829 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 2.201 +8,3% față de anul precedent | 49.873 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2017 | 2.033 +4,8% față de anul precedent | 56.297 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2016 | 1.940 +9,3% față de anul precedent | 51.860 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2015 | 1.775 -70,9% față de anul precedent | 41.666 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2014 | 6.108 +4,2% față de anul precedent | 23.895 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2013 | 5.863 | 2.091 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
13 repere. O singură cronologie.
Din 2013 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 1.101 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 6.290 RON -56.77% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 34.850 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 34.850 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 34.850 RON -58.39% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 17.262 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 14.550 RON +386.78% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 83.746 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 83.746 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 83.746 RON +3.61% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 6.401 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 2.989 RON +9.85% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 80.826 RON. Profit: 1.580 RON
Cifra de afaceri: 80.826 RON. Profit: 1.580 RON
- Cifra de afaceri
- 80.826 RON +7.42% față de anul precedent
- Profit net
- 1.580 RON -55.64% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 2.721 RON +7.25% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 75.242 RON. Profit: 3.562 RON
Cifra de afaceri: 75.242 RON. Profit: 3.562 RON
- Cifra de afaceri
- 75.242 RON +6.12% față de anul precedent
- Profit net
- 3.562 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 2.537 RON +6.91% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 70.906 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 70.906 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 70.906 RON +2.81% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 19.044 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 2.373 RON +7.81% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 68.969 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 68.969 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 68.969 RON -0.24% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 6.423 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 2.201 RON +8.26% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 69.136 RON. Profit: 4.437 RON
Cifra de afaceri: 69.136 RON. Profit: 4.437 RON
- Cifra de afaceri
- 69.136 RON +16.7% față de anul precedent
- Profit net
- 4.437 RON -56.48% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 2.033 RON +4.79% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 59.242 RON. Profit: 10.195 RON
Cifra de afaceri: 59.242 RON. Profit: 10.195 RON
- Cifra de afaceri
- 59.242 RON +11.57% față de anul precedent
- Profit net
- 10.195 RON -42.63% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 1.940 RON +9.3% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 53.100 RON. Profit: 17.771 RON
Cifra de afaceri: 53.100 RON. Profit: 17.771 RON
- Cifra de afaceri
- 53.100 RON -1.51% față de anul precedent
- Profit net
- 17.771 RON -18.5% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 1.775 RON -70.94% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 53.913 RON. Profit: 21.804 RON
Cifra de afaceri: 53.913 RON. Profit: 21.804 RON
- Cifra de afaceri
- 53.913 RON +542.51% față de anul precedent
- Profit net
- 21.804 RON +1053.04% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 6.108 RON +4.18% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20142013 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 8.391 RON. Profit: 1.891 RON
Cifra de afaceri: 8.391 RON. Profit: 1.891 RON
- Cifra de afaceri
- 8.391 RON
- Profit net
- 1.891 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 5.863 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2013ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataGENIUS FIDOR SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5320 in Mun. Bistriţa (BISTRIŢA-NĂSĂUD)
GENIUS FIDOR SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5320 in Mun. Bistriţa (BISTRIŢA-NĂSĂUD)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5320, Bistriţa-Năsăud
Alte firme din Bistriţa-Năsăud
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul GENIUS FIDOR SRL?
CUI-ul GENIUS FIDOR SRL este 32407127.
Unde este sediul GENIUS FIDOR SRL?
GENIUS FIDOR SRL are sediul in Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa, Aleea Iasomiei nr. 2, 420177, Mun. Bistriţa, judetul BISTRIŢA-NĂSĂUD.
Cand a fost infiintata GENIUS FIDOR SRL?
GENIUS FIDOR SRL a fost infiintata in anul 2013 (12 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a GENIUS FIDOR SRL in 2024?
In 2024, GENIUS FIDOR SRL a raportat o cifra de afaceri de 0 RON.
Cati angajati are GENIUS FIDOR SRL?
GENIUS FIDOR SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are GENIUS FIDOR SRL?
GENIUS FIDOR SRL are codul CAEN principal 5320 (Alte activităţi poştale şi de curier).
Ce profit a inregistrat GENIUS FIDOR SRL in 2024?
GENIUS FIDOR SRL a inregistrat o pierdere neta de 1.101 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 12 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.