Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Surse și actualizareActualizat: 12 octombrie 2026 la 04:31
Despre NIDUV S.R.L.
NIDUV S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 4 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2013 (12 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun" (cod CAEN 4711), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, NIDUV S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 2.877.559 RON, in crestere fata de anul precedent (+16.6%). Profitul net inregistrat a fost de 182.774 RON (in crestere puternica).
Este inregistrata ca platitoare de TVA. In ultimele 12 luni au fost publicate 2 modificari in Monitorul Oficial pentru aceasta firma. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 2.877.559 RON
- Venituri totale
- 2.877.562 RON
- Cheltuieli totale
- 2.659.974 RON
- Profit brut
- 217.588 RON
- Profit net
- 182.774 RON
- Marja profit net
- 6,35%
- Active imobilizate
- 13.291 RON
- Active circulante
- 216.199 RON
- Stocuri
- 35.778 RON
- Creanțe
- 30.103 RON
- Casa & conturi bănci
- 150.318 RON
- Capital propriu
- 183.866 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti, Şos. Berceni nr. 104S
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Transfer sediu fiscal (sosire) din 26.07.2019
- Organ fiscal competent
- Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
- Platitor TVA
- Da
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2013 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 2.877.559 RON
- Rezultat net
- 182.774 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 2.877.559 RON | 2.467.621 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 2.877.562 RON | 2.467.624 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 2.659.974 RON | 2.407.778 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 217.588 RON | 59.846 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 182.774 RON | 35.171 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 13.291 RON | 15.774 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 216.199 RON | 107.267 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 229.490 RON | 123.041 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 35.778 RON | 29.554 RON |
| CreanțeSume de încasat | 30.103 RON | 10.832 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 150.318 RON | 66.881 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 45.624 RON | 48.273 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 183.866 RON | 74.768 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | 5 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 79,6 %Profit net / active totale
- ROE
- 99,4 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 4,74 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 80,1 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 12 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.877.559 +16,6% față de anul precedent | 2.877.562 | 2.659.974 | 217.588 +263,6% față de anul precedent | 182.774 +419,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 2.467.621 +70,2% față de anul precedent | 2.467.624 | 2.407.778 | 59.846 +40,0% față de anul precedent | 35.171 +24,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 1.449.865 +48,8% față de anul precedent | 1.449.871 | 1.407.126 | 42.745 +343,0% față de anul precedent | 28.247 | 0 | 0 |
| 2021 | 974.526 -13,1% față de anul precedent | 974.526 | 964.876 | 9.650 +34,9% față de anul precedent | 0 | 0 | 96 |
| 2020 | 1.120.894 +71,5% față de anul precedent | 1.120.896 | 1.113.741 | 7.155 | 0 | 0 | 3.268 |
| 2019 | 653.574 +127,1% față de anul precedent | 653.574 | 655.749 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 2.175 | 8.711 |
| 2018 | 287.856 +65,7% față de anul precedent | 287.856 | 271.085 | 16.771 +82,4% față de anul precedent | 13.903 +144,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 173.757 +0,1% față de anul precedent | 173.757 | 164.562 | 9.195 -67,7% față de anul precedent | 5.683 -76,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 173.589 +155,4% față de anul precedent | 173.589 | 145.132 | 28.457 +331,2% față de anul precedent | 23.889 +423,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 67.977 | 67.977 | 61.378 | 6.599 | 4.560 | Neraportat | 0 |
| 2014 | 0 | 0 | 5.520 | 0 | 0 | 5.520 | 5.520 |
| 2013 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 13.291 | 216.199 | 229.490 | 35.778 | 30.103 | 150.318 |
| 2023 | 15.774 | 107.267 | 123.041 | 29.554 | 10.832 | 66.881 |
| 2022 | 7.655 | 63.508 | 71.163 | 12.375 | 9.056 | 42.077 |
| 2021 | 7.432 | 67.792 | 75.224 | 9.535 | 4.892 | 53.365 |
| 2020 | 7.609 | 37.880 | 45.489 | 9.825 | 2.760 | 25.295 |
| 2019 | 7.869 | 162.717 | 170.586 | 10.934 | 0 | 151.783 |
| 2018 | 7.555 | 20.896 | 28.451 | 6.748 | 706 | 13.442 |
| 2017 | 7.928 | 24.789 | 32.717 | 2.118 | 1.949 | 20.722 |
| 2016 | 8.090 | 25.871 | 33.961 | 3.929 | 0 | 21.942 |
| 2015 | 8.689 | 4.964 | 13.653 | 4.755 | 0 | 209 |
| 2014 | 2.097 | 247 | 2.344 | 0 | 0 | 247 |
| 2013 | 567 | 200 | 767 | 0 | 0 | 200 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 45.624 -5,5% față de anul precedent | 183.866 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2023 | 48.273 +52,9% față de anul precedent | 74.768 | Neraportat | 5 +66,7% față de anul precedent |
| 2022 | 31.566 -50,6% față de anul precedent | 39.597 | Neraportat | 3 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 63.874 +87,6% față de anul precedent | 11.350 | Neraportat | 3 -25,0% față de anul precedent |
| 2020 | 34.043 -78,2% față de anul precedent | 11.446 | Neraportat | 4 +33,3% față de anul precedent |
| 2019 | 155.872 +2.670,6% față de anul precedent | 14.714 | Neraportat | 3 +50,0% față de anul precedent |
| 2018 | 5.626 +44,8% față de anul precedent | 22.825 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2017 | 3.885 -64,1% față de anul precedent | 28.832 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2016 | 10.832 -24,9% față de anul precedent | 23.129 | Neraportat | 1 |
| 2015 | 14.413 +88,1% față de anul precedent | -760 | Neraportat | 0 |
| 2014 | 7.664 +1.251,7% față de anul precedent | -5.320 | Neraportat | 0 |
| 2013 | 567 | 200 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| GCGHIORGHE CONSTANTINESCU | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
15 repere. O singură cronologie.
Din 2013 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 2 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 32476/2026sedii secundare
sedii secundare
Deschide înregistrarea completădata publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 5403/2026sedii secundare
sedii secundare
Deschide înregistrarea completă2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 2.877.559 RON. Profit: 182.774 RON
Cifra de afaceri: 2.877.559 RON. Profit: 182.774 RON
- Cifra de afaceri
- 2.877.559 RON +16.61% față de anul precedent
- Profit net
- 182.774 RON +419.67% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 45.624 RON -5.49% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 2.467.621 RON. Profit: 35.171 RON
Cifra de afaceri: 2.467.621 RON. Profit: 35.171 RON
- Cifra de afaceri
- 2.467.621 RON +70.2% față de anul precedent
- Profit net
- 35.171 RON +24.51% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 5 +66.67% față de anul precedent
- Datorii
- 48.273 RON +52.93% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.449.865 RON. Profit: 28.247 RON
Cifra de afaceri: 1.449.865 RON. Profit: 28.247 RON
- Cifra de afaceri
- 1.449.865 RON +48.78% față de anul precedent
- Profit net
- 28.247 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 0% față de anul precedent
- Datorii
- 31.566 RON -50.58% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 974.526 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 974.526 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 974.526 RON -13.06% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 96 RON
- Angajati
- 3 -25% față de anul precedent
- Datorii
- 63.874 RON +87.63% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 1.120.894 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 1.120.894 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 1.120.894 RON +71.5% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 3.268 RON
- Angajati
- 4 +33.33% față de anul precedent
- Datorii
- 34.043 RON -78.16% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 653.574 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 653.574 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 653.574 RON +127.05% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 8.711 RON
- Angajati
- 3 +50% față de anul precedent
- Datorii
- 155.872 RON +2670.57% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 287.856 RON. Profit: 13.903 RON
Cifra de afaceri: 287.856 RON. Profit: 13.903 RON
- Cifra de afaceri
- 287.856 RON +65.67% față de anul precedent
- Profit net
- 13.903 RON +144.64% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 5.626 RON +44.81% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 173.757 RON. Profit: 5.683 RON
Cifra de afaceri: 173.757 RON. Profit: 5.683 RON
- Cifra de afaceri
- 173.757 RON +0.1% față de anul precedent
- Profit net
- 5.683 RON -76.21% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 3.885 RON -64.13% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 173.589 RON. Profit: 23.889 RON
Cifra de afaceri: 173.589 RON. Profit: 23.889 RON
- Cifra de afaceri
- 173.589 RON +155.36% față de anul precedent
- Profit net
- 23.889 RON +423.88% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 10.832 RON -24.85% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 67.977 RON. Profit: 4.560 RON
Cifra de afaceri: 67.977 RON. Profit: 4.560 RON
- Cifra de afaceri
- 67.977 RON
- Profit net
- 4.560 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 14.413 RON +88.06% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 5.520 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 7.664 RON +1251.68% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20142013 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 567 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2013ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataNIDUV S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Sector 4 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
NIDUV S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Sector 4 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
2 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
01.092026Mentiune · Buletin 32476/2026sedii secundare
sedii secundare
- Companie
- NIDUV S.R.L.
- CUI
- 32428847
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 01.09.2026
- Registrul Comerțului
- J2019009941403
- EUID
- ROONRC.J2019009941403
- Sediu
- Bucureşti Sectorul 4, Şoseaua BERCENI, Nr. 104S
- Județ
- București
- Număr încheiere
- 687496
- Data încheierii
- 01.09.2026
- Număr dosar
- 3234770
- Data dosarului
- 17.08.2026
- Tribunal
- Bucureşti
- Registrator
- Marius Niculin Sima
Subiecte
sedii secundare
Documente menționate
- Act adiţional nr. 7070 din 03.08.2026 la contract de închiriere nr. 14014 din 03.07.2014
11.022026Mentiune · Buletin 5403/2026sedii secundare
sedii secundare sedii secundare
- Companie
- NIDUV S.R.L.
- CUI
- 32428847
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 11.02.2026
- Registrul Comerțului
- J2019009941403
- EUID
- ROONRC.J2019009941403
- Sediu
- Bucureşti Sectorul 4, Şoseaua BERCENI, Nr. 104S
- Județ
- București
- Număr încheiere
- 115548
- Data încheierii
- 11.02.2026
- Număr dosar
- 480835
- Data dosarului
- 03.02.2026
- Tribunal
- Bucureşti
- Registrator
- Gabriela Elena Andronache
Subiecte
sedii secundare
Documente menționate
- Acord de ocupare a locurilor publice nr. 647/TIP B din 15.01.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4711, Municipiul Bucureşti
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4711, Municipiul Bucureşti
Alte firme din Municipiul Bucureşti
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul NIDUV S.R.L.?
CUI-ul NIDUV S.R.L. este 32428847.
Unde este sediul NIDUV S.R.L.?
NIDUV S.R.L. are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti, Şos. Berceni nr. 104S, Sector 4 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.
Cand a fost infiintata NIDUV S.R.L.?
NIDUV S.R.L. a fost infiintata in anul 2013 (12 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a NIDUV S.R.L. in 2024?
In 2024, NIDUV S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 2.877.559 RON.
Ce activitate are NIDUV S.R.L.?
NIDUV S.R.L. are codul CAEN principal 4711 (Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun).
Ce profit a inregistrat NIDUV S.R.L. in 2024?
NIDUV S.R.L. a inregistrat un profit net de 182.774 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 12 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 2 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 12 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 12 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.