Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Surse și actualizareActualizat: 12 octombrie 2026 la 14:15
Despre ALKALIA AQUA TECHNOLOGY SRL
ALKALIA AQUA TECHNOLOGY SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Bod Com. Bod, judetul BRAŞOV, infiintata in 2013 (12 ani de activitate). Activitatea principala este "Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate" (cod CAEN 6820), in sectorul intermedieri financiare si asigurari. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, ALKALIA AQUA TECHNOLOGY SRL a raportat o cifra de afaceri de 418.737 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+364.1%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 4.560 RON in 2016 la 418.737 RON in 2024. Datoriile raportate (33.002.913 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.
Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din iunie 2023. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 418.737 RON
- Venituri totale
- 2.424.955 RON
- Cheltuieli totale
- 3.146.671 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Marja profit net
- 0,00%
- Active imobilizate
- 28.265.987 RON
- Active circulante
- 4.002.651 RON
- Stocuri
- 132.909 RON
- Creanțe
- 1.122.867 RON
- Casa & conturi bănci
- 2.746.875 RON
- Capital propriu
- -734.275 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, BRAŞOV, Sat Bod Com. Bod, Str. Tudor Vladimirescu nr. 28, 507015
- Cod postal
- 507015
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 16.12.2013
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 iunie 2023)
Stare inactivitate
- Data inactivare
- 8 noiembrie 2020
- Data reactivare
- 5 august 2021
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2016 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 418.737 RON
- Rezultat net
- -721.716 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 418.737 RON | 90.230 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 2.424.955 RON | 119.053 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 3.146.671 RON | 130.804 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | 0 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 721.716 RON | 11.751 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 721.716 RON | 11.751 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 28.265.987 RON | 4.349.435 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 4.002.651 RON | 129.634 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 32.268.638 RON | 4.479.069 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 132.909 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 1.122.867 RON | 27.164 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 2.746.875 RON | 102.470 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 33.002.913 RON | 4.491.629 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | -734.275 RON | -12.560 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- -0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,12 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- -2,3 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 418.737 +364,1% față de anul precedent | 2.424.955 | 3.146.671 | 0 | 0 | 721.716 | 721.716 |
| 2023 | 90.230 | 119.053 | 130.804 | 0 | 0 | 11.751 | 11.751 |
| 2022 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2021 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2020 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2018 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2017 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2016 | 4.560 | 4.560 | 5.569 | 0 | 0 | 1.009 | 1.009 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 28.265.987 | 4.002.651 | 32.268.638 | 132.909 | 1.122.867 | 2.746.875 |
| 2023 | 4.349.435 | 129.634 | 4.479.069 | 0 | 27.164 | 102.470 |
| 2022 | 0 | 200 | 200 | 0 | 0 | 200 |
| 2021 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2020 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2018 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2017 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2016 | 0 | 4.760 | 4.760 | 0 | 4.560 | 200 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 33.002.913 +634,8% față de anul precedent | -734.275 | Neraportat | 1 |
| 2023 | 4.491.629 +445.056,5% față de anul precedent | -12.560 | Neraportat | 0 |
| 2022 | 1.009 | -809 | Neraportat | 0 |
| 2021 | 0 | 0 | Neraportat | 0 |
| 2020 | 0 | 0 | Neraportat | 0 |
| 2019 | 0 | 0 | Neraportat | 0 |
| 2018 | 0 | 0 | Neraportat | 0 |
| 2017 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 | Neraportat | 0 |
| 2016 | 5.569 | -809 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| CICALIN IOAN IANTA | fondator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
14 repere. O singură cronologie.
Din 2013 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 14668/2026modificare date sediu social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, sedii secundare, modificare durată mandat persoane împuternicite
modificare date sediu social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, sedii secundare, modificare durată mandat persoane împuternicite
Deschide înregistrarea completă2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 418.737 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 418.737 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 418.737 RON +364.08% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 721.716 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 33.002.913 RON +634.76% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 90.230 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 90.230 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 90.230 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 11.751 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 4.491.629 RON +445056.49% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2023Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 1.009 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 0 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2021Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
2020 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 0 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2020Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
2019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 0 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 0 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 0 RON -100% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 4.560 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 4.560 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 4.560 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 1.009 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 5.569 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162013 1 repere
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataALKALIA AQUA TECHNOLOGY SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6820 in Sat Bod Com. Bod (BRAŞOV)
ALKALIA AQUA TECHNOLOGY SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6820 in Sat Bod Com. Bod (BRAŞOV)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
20.042026Mentiune · Buletin 14668/2026modificare date sediu social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, sedii secundare, modificare durată mandat persoane împuternicite
modificare date sediu social; domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; sedii secundare; modificare durată mandat persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 26.03.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- ALKALIA AQUA TECHNOLOGY SRL
- CUI
- 32589371
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 20.04.2026
- Registrul Comerțului
- J8/1895/2013
- EUID
- ROONRC.J8/1895/2013
- Sediu
- Jud. Braşov, Municipiul Braşov, Aleea DEALUL SPIRII, Nr. 27, Bl. 1, Etaj 1-2, Ap. 5
- Județ
- Braşov
- Număr încheiere
- 316355
- Data încheierii
- 17.04.2026
- Număr dosar
- 1327661
- Data dosarului
- 26.03.2026
- Tribunal
- Brasov
- Registrator
- Alexandru-Ioan Balaciu
Subiecte
modificare date sediu social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, sedii secundare, modificare durată mandat persoane împuternicite
Documente menționate
- Hotărâre asociat unic nr. 1 din 26.03.2026
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 1327661 din 26.03.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 6820, Braşov
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6820, Braşov
Alte firme din Braşov
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul ALKALIA AQUA TECHNOLOGY SRL?
CUI-ul ALKALIA AQUA TECHNOLOGY SRL este 32589371.
Unde este sediul ALKALIA AQUA TECHNOLOGY SRL?
ALKALIA AQUA TECHNOLOGY SRL are sediul in Romania, BRAŞOV, Sat Bod Com. Bod, Str. Tudor Vladimirescu nr. 28, 507015, Sat Bod Com. Bod, judetul BRAŞOV.
Cand a fost infiintata ALKALIA AQUA TECHNOLOGY SRL?
ALKALIA AQUA TECHNOLOGY SRL a fost infiintata in anul 2013 (12 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a ALKALIA AQUA TECHNOLOGY SRL in 2024?
In 2024, ALKALIA AQUA TECHNOLOGY SRL a raportat o cifra de afaceri de 418.737 RON.
Cati angajati are ALKALIA AQUA TECHNOLOGY SRL?
ALKALIA AQUA TECHNOLOGY SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are ALKALIA AQUA TECHNOLOGY SRL?
ALKALIA AQUA TECHNOLOGY SRL are codul CAEN principal 6820 (Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate).
Ce profit a inregistrat ALKALIA AQUA TECHNOLOGY SRL in 2024?
ALKALIA AQUA TECHNOLOGY SRL a inregistrat o pierdere neta de 721.716 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 12 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 12 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.