Transporturi rutiere de mărfuri
Surse și actualizareActualizat: 12 octombrie 2026 la 03:33
Despre SILCĂU TRANS SRL
SILCĂU TRANS SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Deva, judetul HUNEDOARA, infiintata in 2014 (12 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, SILCĂU TRANS SRL a raportat o cifra de afaceri de 1.615.308 RON, in crestere fata de anul precedent (+22.2%). Profitul net inregistrat a fost de 104.360 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 4, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 10 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 105.640 RON in 2014 la 1.615.308 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din martie 2024.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 1.615.308 RON
- Venituri totale
- 1.618.339 RON
- Cheltuieli totale
- 1.466.356 RON
- Profit brut
- 151.983 RON
- Profit net
- 104.360 RON
- Marja profit net
- 6,46%
- Active imobilizate
- 423.850 RON
- Active circulante
- 432.264 RON
- Stocuri
- 8.990 RON
- Creanțe
- 361.431 RON
- Casa & conturi bănci
- 39.728 RON
- Capital propriu
- 109.721 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, HUNEDOARA, Mun. Deva, Aleea Transilvaniei, 330085
- Cod postal
- 330085
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Transfer sediu fiscal (sosire) din 10.11.2015
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 martie 2024)
Stare inactivitate
- Data inactivare
- 22 decembrie 2025
- Data reactivare
- 5 februarie 2026
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2014 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 1.615.308 RON
- Rezultat net
- 104.360 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 1.615.308 RON | 1.322.156 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 1.618.339 RON | 1.325.134 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 1.466.356 RON | 1.183.154 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 151.983 RON | 141.980 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 104.360 RON | 130.182 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 423.850 RON | 313.008 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 432.264 RON | 797.589 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 856.114 RON | 1.110.597 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 8.990 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 361.431 RON | 708.510 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 39.728 RON | 66.964 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 806.210 RON | 562.795 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 109.721 RON | 568.362 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 4 persoane | 3 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 12,2 %Profit net / active totale
- ROE
- 95,1 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,54 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 12,8 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 11 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.615.308 +22,2% față de anul precedent | 1.618.339 | 1.466.356 | 151.983 +7,1% față de anul precedent | 104.360 -19,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 1.322.156 -29,3% față de anul precedent | 1.325.134 | 1.183.154 | 141.980 -41,5% față de anul precedent | 130.182 -42,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 1.870.527 +56,0% față de anul precedent | 1.872.468 | 1.629.631 | 242.837 +95,4% față de anul precedent | 226.898 +99,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 1.198.787 +39,7% față de anul precedent | 1.212.636 | 1.088.343 | 124.293 +40,4% față de anul precedent | 113.627 +42,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 857.933 -6,6% față de anul precedent | 861.371 | 772.850 | 88.521 -26,4% față de anul precedent | 79.938 -27,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 918.023 +6,6% față de anul precedent | 1.007.812 | 887.497 | 120.315 +294,1% față de anul precedent | 110.248 +403,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 861.065 +17,4% față de anul precedent | 863.402 | 832.869 | 30.533 -82,9% față de anul precedent | 21.907 -87,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 733.233 +112,5% față de anul precedent | 747.684 | 569.426 | 178.258 +215,5% față de anul precedent | 170.846 +229,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 345.027 +316,8% față de anul precedent | 346.495 | 290.002 | 56.493 | 51.937 | 0 | 0 |
| 2015 | 82.787 -21,6% față de anul precedent | 84.315 | 119.871 | 0 | 0 | Neraportat | 38.040 |
| 2014 | 105.640 | 105.701 | 130.022 | 0 | 0 | 24.321 | 27.490 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 423.850 | 432.264 | 856.114 | 8.990 | 361.431 | 39.728 |
| 2023 | 313.008 | 797.589 | 1.110.597 | 0 | 708.510 | 66.964 |
| 2022 | 50.505 | 919.048 | 969.553 | 0 | 805.287 | 91.646 |
| 2021 | 60.063 | 508.748 | 568.811 | 0 | 358.947 | 149.801 |
| 2020 | 59.974 | 438.960 | 498.934 | 0 | 387.714 | 51.246 |
| 2019 | 124.407 | 469.711 | 594.118 | 0 | 401.712 | 67.999 |
| 2018 | 203.181 | 453.333 | 656.514 | 0 | 311.889 | 141.444 |
| 2017 | 229.568 | 289.695 | 519.263 | 0 | 221.909 | 67.786 |
| 2016 | 41.501 | 105.435 | 146.936 | 0 | 64.812 | 40.623 |
| 2015 | 60.955 | 12.317 | 73.272 | 1.247 | 23.126 | -12.056 |
| 2014 | 29.619 | 3.131 | 32.750 | 0 | 390 | 2.741 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 806.210 +43,3% față de anul precedent | 109.721 | Neraportat | 4 +33,3% față de anul precedent |
| 2023 | 562.795 +50,5% față de anul precedent | 568.362 | Neraportat | 3 -40,0% față de anul precedent |
| 2022 | 374.022 +78,6% față de anul precedent | 638.180 | Neraportat | 5 +25,0% față de anul precedent |
| 2021 | 209.438 -2,7% față de anul precedent | 411.282 | Neraportat | 4 +33,3% față de anul precedent |
| 2020 | 215.316 -31,4% față de anul precedent | 297.655 | Neraportat | 3 -25,0% față de anul precedent |
| 2019 | 313.832 -35,0% față de anul precedent | 289.918 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 482.510 +31,1% față de anul precedent | 179.670 | Neraportat | 4 +33,3% față de anul precedent |
| 2017 | 367.962 +126,8% față de anul precedent | 157.763 | Neraportat | 3 +50,0% față de anul precedent |
| 2016 | 162.258 +17,3% față de anul precedent | -13.083 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2015 | 138.292 +131,5% față de anul precedent | -65.020 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2014 | 59.740 | -26.990 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
15 repere. O singură cronologie.
Din 2014 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
2025 1 repere
Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.615.308 RON. Profit: 104.360 RON
Cifra de afaceri: 1.615.308 RON. Profit: 104.360 RON
- Cifra de afaceri
- 1.615.308 RON +22.17% față de anul precedent
- Profit net
- 104.360 RON -19.84% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 +33.33% față de anul precedent
- Datorii
- 806.210 RON +43.25% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.322.156 RON. Profit: 130.182 RON
Cifra de afaceri: 1.322.156 RON. Profit: 130.182 RON
- Cifra de afaceri
- 1.322.156 RON -29.32% față de anul precedent
- Profit net
- 130.182 RON -42.63% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 -40% față de anul precedent
- Datorii
- 562.795 RON +50.47% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.870.527 RON. Profit: 226.898 RON
Cifra de afaceri: 1.870.527 RON. Profit: 226.898 RON
- Cifra de afaceri
- 1.870.527 RON +56.03% față de anul precedent
- Profit net
- 226.898 RON +99.69% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 5 +25% față de anul precedent
- Datorii
- 374.022 RON +78.58% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 1.198.787 RON. Profit: 113.627 RON
Cifra de afaceri: 1.198.787 RON. Profit: 113.627 RON
- Cifra de afaceri
- 1.198.787 RON +39.73% față de anul precedent
- Profit net
- 113.627 RON +42.14% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 +33.33% față de anul precedent
- Datorii
- 209.438 RON -2.73% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 857.933 RON. Profit: 79.938 RON
Cifra de afaceri: 857.933 RON. Profit: 79.938 RON
- Cifra de afaceri
- 857.933 RON -6.55% față de anul precedent
- Profit net
- 79.938 RON -27.49% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 -25% față de anul precedent
- Datorii
- 215.316 RON -31.39% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 918.023 RON. Profit: 110.248 RON
Cifra de afaceri: 918.023 RON. Profit: 110.248 RON
- Cifra de afaceri
- 918.023 RON +6.61% față de anul precedent
- Profit net
- 110.248 RON +403.25% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 313.832 RON -34.96% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 861.065 RON. Profit: 21.907 RON
Cifra de afaceri: 861.065 RON. Profit: 21.907 RON
- Cifra de afaceri
- 861.065 RON +17.43% față de anul precedent
- Profit net
- 21.907 RON -87.18% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 +33.33% față de anul precedent
- Datorii
- 482.510 RON +31.13% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 733.233 RON. Profit: 170.846 RON
Cifra de afaceri: 733.233 RON. Profit: 170.846 RON
- Cifra de afaceri
- 733.233 RON +112.51% față de anul precedent
- Profit net
- 170.846 RON +228.95% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 +50% față de anul precedent
- Datorii
- 367.962 RON +126.78% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 345.027 RON. Profit: 51.937 RON
Cifra de afaceri: 345.027 RON. Profit: 51.937 RON
- Cifra de afaceri
- 345.027 RON +316.76% față de anul precedent
- Profit net
- 51.937 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 162.258 RON +17.33% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 82.787 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 82.787 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 82.787 RON -21.63% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 38.040 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 138.292 RON +131.49% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 105.640 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 105.640 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 105.640 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 27.490 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 59.740 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2014ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSILCĂU TRANS SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Deva (HUNEDOARA)
SILCĂU TRANS SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Deva (HUNEDOARA)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Hunedoara
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Hunedoara
Alte firme din Hunedoara
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul SILCĂU TRANS SRL?
CUI-ul SILCĂU TRANS SRL este 32761069.
Unde este sediul SILCĂU TRANS SRL?
SILCĂU TRANS SRL are sediul in Romania, HUNEDOARA, Mun. Deva, Aleea Transilvaniei, 330085, Mun. Deva, judetul HUNEDOARA.
Cand a fost infiintata SILCĂU TRANS SRL?
SILCĂU TRANS SRL a fost infiintata in anul 2014 (12 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a SILCĂU TRANS SRL in 2024?
In 2024, SILCĂU TRANS SRL a raportat o cifra de afaceri de 1.615.308 RON.
Cati angajati are SILCĂU TRANS SRL?
SILCĂU TRANS SRL a raportat un numar mediu de 4 salariati in 2024.
Ce activitate are SILCĂU TRANS SRL?
SILCĂU TRANS SRL are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).
Ce profit a inregistrat SILCĂU TRANS SRL in 2024?
SILCĂU TRANS SRL a inregistrat un profit net de 104.360 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 11 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 12 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 12 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.