Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 17:27
Despre AUTOROM TRAVEL SRL
AUTOROM TRAVEL SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Otopeni, judetul ILFOV, infiintata in 2014 (12 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor" (cod CAEN 4781), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, AUTOROM TRAVEL SRL a raportat o cifra de afaceri de 6.529.004 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+69.8%). Profitul net inregistrat a fost de 1.104.200 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 8, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 10 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 37.129 RON in 2014 la 6.529.004 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din septembrie 2025.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 6.529.004 RON
- Venituri totale
- 6.654.973 RON
- Cheltuieli totale
- 5.358.984 RON
- Profit brut
- 1.295.989 RON
- Profit net
- 1.104.200 RON
- Marja profit net
- 16,91%
- Active imobilizate
- 6.032.569 RON
- Active circulante
- 848.251 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 382.831 RON
- Casa & conturi bănci
- 465.420 RON
- Capital propriu
- 2.450.678 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, ILFOV, Orş. Otopeni, Str. 23 August nr. 244, 75100
- Detalii
- Parter. Cam. 1
- Cod postal
- 75100
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 03.03.2014
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 septembrie 2025)
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2014 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 6.529.004 RON
- Rezultat net
- 1.104.200 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 6.529.004 RON | 3.846.056 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 6.654.973 RON | 4.126.829 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 5.358.984 RON | 3.860.487 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 1.295.989 RON | 266.342 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 1.104.200 RON | 193.388 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 6.032.569 RON | 4.216.272 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 848.251 RON | 546.295 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 6.880.820 RON | 4.762.567 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 382.831 RON | 116.218 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 465.420 RON | 430.077 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 4.437.367 RON | 3.474.650 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 2.450.678 RON | 1.300.253 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 8 persoane | 5 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 16,0 %Profit net / active totale
- ROE
- 45,1 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,19 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 35,6 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 11 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 6.529.004 +69,8% față de anul precedent | 6.654.973 | 5.358.984 | 1.295.989 +386,6% față de anul precedent | 1.104.200 +471,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 3.846.056 +37,9% față de anul precedent | 4.126.829 | 3.860.487 | 266.342 -72,8% față de anul precedent | 193.388 -79,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 2.788.488 +26,4% față de anul precedent | 2.816.897 | 1.836.500 | 980.397 +28,0% față de anul precedent | 960.754 +29,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 2.206.781 +130,1% față de anul precedent | 2.301.183 | 1.534.992 | 766.191 | 744.051 | 0 | 0 |
| 2020 | 959.167 -31,0% față de anul precedent | 1.002.620 | 1.091.965 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 89.345 | 98.875 |
| 2019 | 1.390.147 +130,3% față de anul precedent | 1.462.471 | 1.163.639 | 298.832 +91,5% față de anul precedent | 284.231 +102,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 603.545 +176,8% față de anul precedent | 621.905 | 465.837 | 156.068 +182,1% față de anul precedent | 140.190 +187,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 218.034 +41,5% față de anul precedent | 218.034 | 162.709 | 55.325 -47,9% față de anul precedent | 48.784 -51,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 154.061 +215,3% față de anul precedent | 154.061 | 47.971 | 106.090 +201,8% față de anul precedent | 101.468 +201,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 48.868 +31,6% față de anul precedent | 48.868 | 13.714 | 35.154 +34,8% față de anul precedent | 33.689 +34,1% față de anul precedent | Neraportat | 0 |
| 2014 | 37.129 | 37.129 | 11.053 | 26.076 | 25.126 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 6.032.569 | 848.251 | 6.880.820 | 0 | 382.831 | 465.420 |
| 2023 | 4.216.272 | 546.295 | 4.762.567 | 0 | 116.218 | 430.077 |
| 2022 | 1.862.687 | 484.528 | 2.347.215 | 0 | 204.016 | 280.512 |
| 2021 | 1.056.933 | 915.331 | 1.972.264 | 0 | 273.087 | 642.244 |
| 2020 | 822.199 | 238.280 | 1.060.479 | 0 | 137.331 | 100.949 |
| 2019 | 1.227.630 | 172.175 | 1.399.805 | 0 | 22.700 | 149.475 |
| 2018 | 700.794 | 85.174 | 785.968 | 0 | 5.920 | 79.254 |
| 2017 | 491.341 | 13.003 | 504.344 | 0 | 4.311 | 8.692 |
| 2016 | 171.994 | 59.657 | 231.651 | 24 | 1.814 | 57.819 |
| 2015 | 28.296 | 33.314 | 61.610 | 0 | 0 | 33.314 |
| 2014 | 359 | 25.917 | 26.276 | 0 | 0 | 25.917 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 4.437.367 +27,7% față de anul precedent | 2.450.678 | Neraportat | 8 +60,0% față de anul precedent |
| 2023 | 3.474.650 +333,1% față de anul precedent | 1.300.253 | Neraportat | 5 +150,0% față de anul precedent |
| 2022 | 802.218 -4,0% față de anul precedent | 1.650.345 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2021 | 835.979 +13,4% față de anul precedent | 1.136.285 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 737.118 -14,4% față de anul precedent | 440.327 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 860.603 +97,2% față de anul precedent | 539.202 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 436.510 +47,9% față de anul precedent | 349.458 | Neraportat | 1 |
| 2017 | 295.076 +314,6% față de anul precedent | 209.268 | Neraportat | 0 |
| 2016 | 71.167 +2.642,5% față de anul precedent | 160.484 | Neraportat | 0 |
| 2015 | 2.595 +173,2% față de anul precedent | 59.015 | Neraportat | 0 |
| 2014 | 950 | 25.326 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
13 repere. O singură cronologie.
Din 2014 până în 2025 · datele disponibile în acest profil.
2025 1 repere
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 6.529.004 RON. Profit: 1.104.200 RON
Cifra de afaceri: 6.529.004 RON. Profit: 1.104.200 RON
- Cifra de afaceri
- 6.529.004 RON +69.76% față de anul precedent
- Profit net
- 1.104.200 RON +470.98% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 8 +60% față de anul precedent
- Datorii
- 4.437.367 RON +27.71% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 3.846.056 RON. Profit: 193.388 RON
Cifra de afaceri: 3.846.056 RON. Profit: 193.388 RON
- Cifra de afaceri
- 3.846.056 RON +37.93% față de anul precedent
- Profit net
- 193.388 RON -79.87% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 5 +150% față de anul precedent
- Datorii
- 3.474.650 RON +333.13% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 2.788.488 RON. Profit: 960.754 RON
Cifra de afaceri: 2.788.488 RON. Profit: 960.754 RON
- Cifra de afaceri
- 2.788.488 RON +26.36% față de anul precedent
- Profit net
- 960.754 RON +29.12% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 802.218 RON -4.04% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 2.206.781 RON. Profit: 744.051 RON
Cifra de afaceri: 2.206.781 RON. Profit: 744.051 RON
- Cifra de afaceri
- 2.206.781 RON +130.07% față de anul precedent
- Profit net
- 744.051 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 835.979 RON +13.41% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 959.167 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 959.167 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 959.167 RON -31% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 98.875 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 737.118 RON -14.35% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 1.390.147 RON. Profit: 284.231 RON
Cifra de afaceri: 1.390.147 RON. Profit: 284.231 RON
- Cifra de afaceri
- 1.390.147 RON +130.33% față de anul precedent
- Profit net
- 284.231 RON +102.75% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 860.603 RON +97.16% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 603.545 RON. Profit: 140.190 RON
Cifra de afaceri: 603.545 RON. Profit: 140.190 RON
- Cifra de afaceri
- 603.545 RON +176.81% față de anul precedent
- Profit net
- 140.190 RON +187.37% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 436.510 RON +47.93% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 218.034 RON. Profit: 48.784 RON
Cifra de afaceri: 218.034 RON. Profit: 48.784 RON
- Cifra de afaceri
- 218.034 RON +41.52% față de anul precedent
- Profit net
- 48.784 RON -51.92% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 295.076 RON +314.62% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 154.061 RON. Profit: 101.468 RON
Cifra de afaceri: 154.061 RON. Profit: 101.468 RON
- Cifra de afaceri
- 154.061 RON +215.26% față de anul precedent
- Profit net
- 101.468 RON +201.19% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 71.167 RON +2642.47% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 48.868 RON. Profit: 33.689 RON
Cifra de afaceri: 48.868 RON. Profit: 33.689 RON
- Cifra de afaceri
- 48.868 RON +31.62% față de anul precedent
- Profit net
- 33.689 RON +34.08% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 2.595 RON +173.16% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 37.129 RON. Profit: 25.126 RON
Cifra de afaceri: 37.129 RON. Profit: 25.126 RON
- Cifra de afaceri
- 37.129 RON
- Profit net
- 25.126 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 950 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2014ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataAUTOROM TRAVEL SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4781 in Orş. Otopeni (ILFOV)
AUTOROM TRAVEL SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4781 in Orş. Otopeni (ILFOV)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4781, Ilfov
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4781, Ilfov
Alte firme din Ilfov
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul AUTOROM TRAVEL SRL?
CUI-ul AUTOROM TRAVEL SRL este 32863670.
Unde este sediul AUTOROM TRAVEL SRL?
AUTOROM TRAVEL SRL are sediul in Romania, ILFOV, Orş. Otopeni, Str. 23 August nr. 244, 75100, Orş. Otopeni, judetul ILFOV.
Cand a fost infiintata AUTOROM TRAVEL SRL?
AUTOROM TRAVEL SRL a fost infiintata in anul 2014 (12 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a AUTOROM TRAVEL SRL in 2024?
In 2024, AUTOROM TRAVEL SRL a raportat o cifra de afaceri de 6.529.004 RON.
Cati angajati are AUTOROM TRAVEL SRL?
AUTOROM TRAVEL SRL a raportat un numar mediu de 8 salariati in 2024.
Ce activitate are AUTOROM TRAVEL SRL?
AUTOROM TRAVEL SRL are codul CAEN principal 4781 (Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor).
Ce profit a inregistrat AUTOROM TRAVEL SRL in 2024?
AUTOROM TRAVEL SRL a inregistrat un profit net de 1.104.200 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 11 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.