Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 16:57
Despre DECONT EXPRES SRL
DECONT EXPRES SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Voluntari, judetul ILFOV, infiintata in 2014 (12 ani de activitate). Activitatea principala este "Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a." (cod CAEN 8299), in sectorul activitati profesionale, stiintifice si tehnice. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, DECONT EXPRES SRL a raportat o cifra de afaceri de 217.938 RON, in crestere fata de anul precedent (+13.8%). Profitul net inregistrat a fost de 167.375 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 10 ani, cifra de afaceri a ramas relativ stabila de la 230.988 RON in 2014 la 217.938 RON in 2024.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 217.938 RON
- Venituri totale
- 217.938 RON
- Cheltuieli totale
- 48.646 RON
- Profit brut
- 169.292 RON
- Profit net
- 167.375 RON
- Marja profit net
- 76,80%
- Active imobilizate
- 0 RON
- Active circulante
- 173.001 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 146.944 RON
- Casa & conturi bănci
- 26.057 RON
- Capital propriu
- 170.884 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, ILFOV, Orş. Voluntari, Str EROU PRITOPESCU CONSTANTIN nr. 7B, 77190
- Detalii
- cam. 1
- Cod postal
- 77190
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 18.03.2014
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2014 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 217.938 RON
- Rezultat net
- 167.375 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 217.938 RON | 191.572 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 217.938 RON | 191.572 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 48.646 RON | 38.336 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 169.292 RON | 153.236 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 167.375 RON | 151.358 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 0 RON | 0 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 173.001 RON | 155.673 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 173.001 RON | 155.673 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 146.944 RON | 115.087 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 26.057 RON | 40.586 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 2.117 RON | 2.165 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 170.884 RON | 153.508 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 96,7 %Profit net / active totale
- ROE
- 97,9 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 81,72 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 98,8 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 11 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 217.938 +13,8% față de anul precedent | 217.938 | 48.646 | 169.292 +10,5% față de anul precedent | 167.375 +10,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 191.572 -3,8% față de anul precedent | 191.572 | 38.336 | 153.236 -5,9% față de anul precedent | 151.358 -5,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 199.183 +20,5% față de anul precedent | 199.183 | 36.286 | 162.897 +22,0% față de anul precedent | 160.905 +22,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 165.268 +0,2% față de anul precedent | 165.268 | 31.706 | 133.562 -1,2% față de anul precedent | 131.942 -1,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 164.983 -16,3% față de anul precedent | 164.983 | 29.855 | 135.128 -3,7% față de anul precedent | 133.478 -3,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 197.066 +18,9% față de anul precedent | 197.066 | 56.687 | 140.379 +11,3% față de anul precedent | 138.408 +11,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 165.771 -15,3% față de anul precedent | 165.771 | 39.594 | 126.177 -22,3% față de anul precedent | 124.519 -22,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 195.591 -9,6% față de anul precedent | 195.591 | 33.225 | 162.366 -11,3% față de anul precedent | 160.410 -11,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 216.324 -0,4% față de anul precedent | 216.324 | 33.313 | 183.011 -5,7% față de anul precedent | 180.848 -3,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 217.190 -6,0% față de anul precedent | 217.190 | 23.150 | 194.040 -13,7% față de anul precedent | 187.524 -14,0% față de anul precedent | Neraportat | 0 |
| 2014 | 230.988 | 230.990 | 6.148 | 224.842 | 217.912 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 | 173.001 | 173.001 | 0 | 146.944 | 26.057 |
| 2023 | 0 | 155.673 | 155.673 | 0 | 115.087 | 40.586 |
| 2022 | 0 | 164.278 | 164.278 | 0 | 109.150 | 55.128 |
| 2021 | 0 | 149.716 | 149.716 | 0 | 145.293 | 4.423 |
| 2020 | 0 | 168.745 | 168.745 | 0 | 134.057 | 34.688 |
| 2019 | 0 | 230.269 | 230.269 | 0 | 201.415 | 28.854 |
| 2018 | 0 | 250.771 | 250.771 | 0 | 245.496 | 5.275 |
| 2017 | 799 | 346.650 | 347.449 | 0 | 341.204 | 5.446 |
| 2016 | 799 | 219.116 | 219.915 | 0 | 212.111 | 7.005 |
| 2015 | 799 | 415.984 | 416.783 | 0 | 386.086 | 29.898 |
| 2014 | 799 | 220.330 | 221.129 | 0 | 217.355 | 2.975 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.117 -2,2% față de anul precedent | 170.884 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 2.165 +1,7% față de anul precedent | 153.508 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 2.128 +44,7% față de anul precedent | 162.150 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 1.471 -95,5% față de anul precedent | 148.245 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 32.442 +335,8% față de anul precedent | 136.303 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 7.444 -45,8% față de anul precedent | 222.825 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 13.724 +250,0% față de anul precedent | 237.047 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2017 | 3.921 -89,9% față de anul precedent | 343.528 | Neraportat | 1 -75,0% față de anul precedent |
| 2016 | 38.714 +247,3% față de anul precedent | 181.201 | Neraportat | 4 +300,0% față de anul precedent |
| 2015 | 11.147 +269,5% față de anul precedent | 405.636 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2014 | 3.017 | 218.112 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
12 repere. O singură cronologie.
Din 2014 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 217.938 RON. Profit: 167.375 RON
Cifra de afaceri: 217.938 RON. Profit: 167.375 RON
- Cifra de afaceri
- 217.938 RON +13.76% față de anul precedent
- Profit net
- 167.375 RON +10.58% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 2.117 RON -2.22% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 191.572 RON. Profit: 151.358 RON
Cifra de afaceri: 191.572 RON. Profit: 151.358 RON
- Cifra de afaceri
- 191.572 RON -3.82% față de anul precedent
- Profit net
- 151.358 RON -5.93% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 2.165 RON +1.74% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 199.183 RON. Profit: 160.905 RON
Cifra de afaceri: 199.183 RON. Profit: 160.905 RON
- Cifra de afaceri
- 199.183 RON +20.52% față de anul precedent
- Profit net
- 160.905 RON +21.95% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 2.128 RON +44.66% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 165.268 RON. Profit: 131.942 RON
Cifra de afaceri: 165.268 RON. Profit: 131.942 RON
- Cifra de afaceri
- 165.268 RON +0.17% față de anul precedent
- Profit net
- 131.942 RON -1.15% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 1.471 RON -95.47% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 164.983 RON. Profit: 133.478 RON
Cifra de afaceri: 164.983 RON. Profit: 133.478 RON
- Cifra de afaceri
- 164.983 RON -16.28% față de anul precedent
- Profit net
- 133.478 RON -3.56% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 32.442 RON +335.81% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 197.066 RON. Profit: 138.408 RON
Cifra de afaceri: 197.066 RON. Profit: 138.408 RON
- Cifra de afaceri
- 197.066 RON +18.88% față de anul precedent
- Profit net
- 138.408 RON +11.15% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 7.444 RON -45.76% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 165.771 RON. Profit: 124.519 RON
Cifra de afaceri: 165.771 RON. Profit: 124.519 RON
- Cifra de afaceri
- 165.771 RON -15.25% față de anul precedent
- Profit net
- 124.519 RON -22.37% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 13.724 RON +250.01% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 195.591 RON. Profit: 160.410 RON
Cifra de afaceri: 195.591 RON. Profit: 160.410 RON
- Cifra de afaceri
- 195.591 RON -9.58% față de anul precedent
- Profit net
- 160.410 RON -11.3% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 -75% față de anul precedent
- Datorii
- 3.921 RON -89.87% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 216.324 RON. Profit: 180.848 RON
Cifra de afaceri: 216.324 RON. Profit: 180.848 RON
- Cifra de afaceri
- 216.324 RON -0.4% față de anul precedent
- Profit net
- 180.848 RON -3.56% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 +300% față de anul precedent
- Datorii
- 38.714 RON +247.3% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 217.190 RON. Profit: 187.524 RON
Cifra de afaceri: 217.190 RON. Profit: 187.524 RON
- Cifra de afaceri
- 217.190 RON -5.97% față de anul precedent
- Profit net
- 187.524 RON -13.95% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 11.147 RON +269.47% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 230.988 RON. Profit: 217.912 RON
Cifra de afaceri: 230.988 RON. Profit: 217.912 RON
- Cifra de afaceri
- 230.988 RON
- Profit net
- 217.912 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 3.017 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2014ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataDECONT EXPRES SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8299 in Orş. Voluntari (ILFOV)
DECONT EXPRES SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8299 in Orş. Voluntari (ILFOV)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 8299, Ilfov
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 8299, Ilfov
Alte firme din Ilfov
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul DECONT EXPRES SRL?
CUI-ul DECONT EXPRES SRL este 32937425.
Unde este sediul DECONT EXPRES SRL?
DECONT EXPRES SRL are sediul in Romania, ILFOV, Orş. Voluntari, Str EROU PRITOPESCU CONSTANTIN nr. 7B, 77190, Orş. Voluntari, judetul ILFOV.
Cand a fost infiintata DECONT EXPRES SRL?
DECONT EXPRES SRL a fost infiintata in anul 2014 (12 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a DECONT EXPRES SRL in 2024?
In 2024, DECONT EXPRES SRL a raportat o cifra de afaceri de 217.938 RON.
Cati angajati are DECONT EXPRES SRL?
DECONT EXPRES SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are DECONT EXPRES SRL?
DECONT EXPRES SRL are codul CAEN principal 8299 (Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.).
Ce profit a inregistrat DECONT EXPRES SRL in 2024?
DECONT EXPRES SRL a inregistrat un profit net de 167.375 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 11 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.