Comerţ cu ridicata al maşinilor agricole, echipamentelor şi furniturilor
Surse și actualizareActualizat: 11 octombrie 2026 la 15:05
Despre IVA V&M UTILAJE SRL
IVA V&M UTILAJE SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Costi Com. Vânători, judetul GALAŢI, infiintata in 2014 (12 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu ridicata al maşinilor agricole, echipamentelor şi furniturilor" (cod CAEN 4661), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, IVA V&M UTILAJE SRL a raportat o cifra de afaceri de 24.550 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-53.0%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 10 ani, cifra de afaceri a crescut de la 20.132 RON in 2014 la 24.550 RON in 2024. Datoriile raportate (115.900 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 24.550 RON
- Venituri totale
- 24.550 RON
- Cheltuieli totale
- 93.325 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Marja profit net
- 0,00%
- Active imobilizate
- 0 RON
- Active circulante
- 143.318 RON
- Stocuri
- 142.669 RON
- Creanțe
- 0 RON
- Casa & conturi bănci
- 649 RON
- Capital propriu
- 27.418 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, GALAŢI, Sat Costi Com. Vânători, Str. Ştefan cel Mare nr. 2L, 807326
- Cod postal
- 807326
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 23.04.2014
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2014 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 24.550 RON
- Rezultat net
- -68.775 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 24.550 RON | 52.200 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 24.550 RON | 52.200 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 93.325 RON | 77.064 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | 0 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 68.775 RON | 24.864 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 68.775 RON | 25.386 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 0 RON | 0 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 143.318 RON | 150.634 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 143.318 RON | 150.634 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 142.669 RON | 146.005 RON |
| CreanțeSume de încasat | 0 RON | 400 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 649 RON | 4.229 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 115.900 RON | 54.441 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 27.418 RON | 96.193 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- 0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 1,24 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 19,1 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 11 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 24.550 -53,0% față de anul precedent | 24.550 | 93.325 | 0 | 0 | 68.775 | 68.775 |
| 2023 | 52.200 +8,4% față de anul precedent | 52.200 | 77.064 | 0 | 0 | 24.864 | 25.386 |
| 2022 | 48.136 -40,1% față de anul precedent | 48.136 | 73.845 | 0 | 0 | 25.709 | 26.190 |
| 2021 | 80.418 +203,1% față de anul precedent | 80.418 | 104.147 | 0 | 0 | 23.729 | 24.517 |
| 2020 | 26.534 -67,0% față de anul precedent | 26.534 | 93.795 | 0 | 0 | 67.261 | 67.521 |
| 2019 | 80.328 -48,9% față de anul precedent | 80.328 | 102.829 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 22.501 | 23.305 |
| 2018 | 157.092 +30,0% față de anul precedent | 157.092 | 94.338 | 62.754 +5,7% față de anul precedent | 61.183 +5,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 120.848 -19,5% față de anul precedent | 120.861 | 61.466 | 59.395 -35,5% față de anul precedent | 58.186 -34,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 150.090 +57,6% față de anul precedent | 150.090 | 57.977 | 92.113 +119,5% față de anul precedent | 89.111 +127,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 95.267 +373,2% față de anul precedent | 95.267 | 53.309 | 41.958 +163,3% față de anul precedent | 39.100 +155,0% față de anul precedent | Neraportat | 0 |
| 2014 | 20.132 | 20.132 | 4.197 | 15.935 | 15.331 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 | 143.318 | 143.318 | 142.669 | 0 | 649 |
| 2023 | 0 | 150.634 | 150.634 | 146.005 | 400 | 4.229 |
| 2022 | 0 | 156.572 | 156.572 | 156.206 | 0 | 366 |
| 2021 | 0 | 152.707 | 152.707 | 132.409 | 0 | 20.298 |
| 2020 | 0 | 200.631 | 200.631 | 190.454 | 5.000 | 5.177 |
| 2019 | 0 | 244.559 | 244.559 | 221.554 | 0 | 23.005 |
| 2018 | 0 | 301.526 | 301.526 | 272.979 | 0 | 28.547 |
| 2017 | 0 | 225.738 | 225.738 | 198.223 | 20.550 | 6.965 |
| 2016 | 0 | 199.438 | 199.438 | 196.691 | 124 | 2.623 |
| 2015 | 178 | 85.919 | 86.097 | 70.500 | 9.724 | 5.695 |
| 2014 | 713 | 72.122 | 72.835 | 66.900 | 0 | 5.222 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 115.900 +112,9% față de anul precedent | 27.418 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 54.441 +55,6% față de anul precedent | 96.193 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 34.993 +608,7% față de anul precedent | 121.579 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 4.938 -82,6% față de anul precedent | 147.769 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 28.345 +496,5% față de anul precedent | 172.286 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 4.752 -87,6% față de anul precedent | 239.807 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 38.415 +61,3% față de anul precedent | 263.111 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2017 | 23.810 -57,3% față de anul precedent | 201.928 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2016 | 55.696 +77,0% față de anul precedent | 143.742 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2015 | 31.466 -45,1% față de anul precedent | 54.631 | Neraportat | 1 |
| 2014 | 57.304 | 15.531 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
12 repere. O singură cronologie.
Din 2014 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 24.550 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 24.550 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 24.550 RON -52.97% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 68.775 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 115.900 RON +112.89% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 52.200 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 52.200 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 52.200 RON +8.44% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 25.386 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 54.441 RON +55.58% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 48.136 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 48.136 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 48.136 RON -40.14% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 26.190 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 34.993 RON +608.65% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 80.418 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 80.418 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 80.418 RON +203.08% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 24.517 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 4.938 RON -82.58% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 26.534 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 26.534 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 26.534 RON -66.97% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 67.521 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 28.345 RON +496.49% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 80.328 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 80.328 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 80.328 RON -48.87% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 23.305 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 4.752 RON -87.63% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 157.092 RON. Profit: 61.183 RON
Cifra de afaceri: 157.092 RON. Profit: 61.183 RON
- Cifra de afaceri
- 157.092 RON +29.99% față de anul precedent
- Profit net
- 61.183 RON +5.15% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 38.415 RON +61.34% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 120.848 RON. Profit: 58.186 RON
Cifra de afaceri: 120.848 RON. Profit: 58.186 RON
- Cifra de afaceri
- 120.848 RON -19.48% față de anul precedent
- Profit net
- 58.186 RON -34.7% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 23.810 RON -57.25% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 150.090 RON. Profit: 89.111 RON
Cifra de afaceri: 150.090 RON. Profit: 89.111 RON
- Cifra de afaceri
- 150.090 RON +57.55% față de anul precedent
- Profit net
- 89.111 RON +127.91% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 55.696 RON +77% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 95.267 RON. Profit: 39.100 RON
Cifra de afaceri: 95.267 RON. Profit: 39.100 RON
- Cifra de afaceri
- 95.267 RON +373.21% față de anul precedent
- Profit net
- 39.100 RON +155.04% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 31.466 RON -45.09% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 20.132 RON. Profit: 15.331 RON
Cifra de afaceri: 20.132 RON. Profit: 15.331 RON
- Cifra de afaceri
- 20.132 RON
- Profit net
- 15.331 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 57.304 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2014ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataIVA V&M UTILAJE SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4661 in Sat Costi Com. Vânători (GALAŢI)
IVA V&M UTILAJE SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4661 in Sat Costi Com. Vânători (GALAŢI)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4661, Galaţi
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4661, Galaţi
Alte firme din Galaţi
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul IVA V&M UTILAJE SRL?
CUI-ul IVA V&M UTILAJE SRL este 33088590.
Unde este sediul IVA V&M UTILAJE SRL?
IVA V&M UTILAJE SRL are sediul in Romania, GALAŢI, Sat Costi Com. Vânători, Str. Ştefan cel Mare nr. 2L, 807326, Sat Costi Com. Vânători, judetul GALAŢI.
Cand a fost infiintata IVA V&M UTILAJE SRL?
IVA V&M UTILAJE SRL a fost infiintata in anul 2014 (12 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a IVA V&M UTILAJE SRL in 2024?
In 2024, IVA V&M UTILAJE SRL a raportat o cifra de afaceri de 24.550 RON.
Cati angajati are IVA V&M UTILAJE SRL?
IVA V&M UTILAJE SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are IVA V&M UTILAJE SRL?
IVA V&M UTILAJE SRL are codul CAEN principal 4661 (Comerţ cu ridicata al maşinilor agricole, echipamentelor şi furniturilor).
Ce profit a inregistrat IVA V&M UTILAJE SRL in 2024?
IVA V&M UTILAJE SRL a inregistrat o pierdere neta de 68.775 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 11 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 11 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 11 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.