Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 08:42
Despre SIGMA MOBILITY ENGINEERING SRL
SIGMA MOBILITY ENGINEERING SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Piteşti, judetul ARGEŞ, infiintata in 2014 (12 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea" (cod CAEN 7112), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, SIGMA MOBILITY ENGINEERING SRL a raportat o cifra de afaceri de 5.309.083 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+114.7%). Profitul net inregistrat a fost de 3.622.055 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 3. Pe parcursul ultimilor 10 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 17.200 RON in 2014 la 5.309.083 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din iulie 2022. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 5.309.083 RON
- Venituri totale
- 5.311.482 RON
- Cheltuieli totale
- 1.256.350 RON
- Profit brut
- 4.055.132 RON
- Profit net
- 3.622.055 RON
- Marja profit net
- 68,22%
- Active imobilizate
- 448.203 RON
- Active circulante
- 2.264.649 RON
- Stocuri
- 19.453 RON
- Creanțe
- 2.070.799 RON
- Casa & conturi bănci
- 174.397 RON
- Capital propriu
- 1.441.347 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, ARGEŞ, Mun. Piteşti, Bld. Republicii nr. 117A
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 24.04.2014
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 iulie 2022)
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2014 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 5.309.083 RON
- Rezultat net
- 3.622.055 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 5.309.083 RON | 2.473.404 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 5.311.482 RON | 2.476.402 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 1.256.350 RON | 559.608 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 4.055.132 RON | 1.916.794 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 3.622.055 RON | 1.893.949 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 448.203 RON | 743.869 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 2.264.649 RON | 543.759 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 2.712.852 RON | 1.287.628 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 19.453 RON | 14.797 RON |
| CreanțeSume de încasat | 2.070.799 RON | 29.819 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 174.397 RON | 499.143 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 1.280.342 RON | 322.197 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 1.441.347 RON | 965.431 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 3 persoane | 3 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 133,5 %Profit net / active totale
- ROE
- 251,3 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 1,77 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 53,1 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 11 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 5.309.083 +114,7% față de anul precedent | 5.311.482 | 1.256.350 | 4.055.132 +111,6% față de anul precedent | 3.622.055 +91,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 2.473.404 -49,3% față de anul precedent | 2.476.402 | 559.608 | 1.916.794 -49,1% față de anul precedent | 1.893.949 -49,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 4.881.450 +11,6% față de anul precedent | 4.881.866 | 1.115.675 | 3.766.191 -1,0% față de anul precedent | 3.722.115 -1,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 4.375.890 +284,2% față de anul precedent | 4.399.882 | 594.742 | 3.805.140 +305,1% față de anul precedent | 3.764.940 +305,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 1.139.070 -53,1% față de anul precedent | 1.144.053 | 204.721 | 939.332 -56,4% față de anul precedent | 929.415 -56,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 2.428.361 -10,3% față de anul precedent | 2.460.829 | 306.060 | 2.154.769 -13,2% față de anul precedent | 2.130.485 -13,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 2.708.558 +208,1% față de anul precedent | 2.717.164 | 235.168 | 2.481.996 +609,6% față de anul precedent | 2.454.900 +619,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 879.012 +27,0% față de anul precedent | 866.499 | 516.724 | 349.775 -8,0% față de anul precedent | 341.110 -5,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 691.939 +222,2% față de anul precedent | 692.824 | 312.506 | 380.318 +117,7% față de anul precedent | 360.997 +114,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 214.782 +1.148,7% față de anul precedent | 214.788 | 40.070 | 174.718 +13.007,1% față de anul precedent | 168.273 +20.496,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2014 | 17.200 | 17.200 | 15.867 | 1.333 | 817 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 448.203 | 2.264.649 | 2.712.852 | 19.453 | 2.070.799 | 174.397 |
| 2023 | 743.869 | 543.759 | 1.287.628 | 14.797 | 29.819 | 499.143 |
| 2022 | 697.672 | 1.385.533 | 2.083.205 | 9.945 | 933.193 | 442.395 |
| 2021 | 419.342 | 2.142.342 | 2.561.684 | 6.683 | 1.640.521 | 495.138 |
| 2020 | 415.804 | 400.497 | 816.301 | 4.651 | 10.116 | 385.730 |
| 2019 | 178.802 | 495.774 | 674.576 | 4.050 | 146.810 | 344.914 |
| 2018 | 201.550 | 1.622.385 | 1.823.935 | 2.353 | 360.010 | 1.260.022 |
| 2017 | 73.490 | 1.125.642 | 1.199.132 | 0 | 164.874 | 960.768 |
| 2016 | 15.049 | 761.384 | 776.433 | 850 | 78.896 | 681.638 |
| 2015 | 7.102 | 199.762 | 206.864 | 0 | 10.000 | 189.762 |
| 2014 | 5.052 | 21.114 | 26.166 | 2.289 | 17.200 | 1.625 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.280.342 +297,4% față de anul precedent | 1.441.347 | Neraportat | 3 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 322.197 -46,6% față de anul precedent | 965.431 | Neraportat | 3 -25,0% față de anul precedent |
| 2022 | 602.809 +15,7% față de anul precedent | 1.480.396 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 521.142 +756,2% față de anul precedent | 2.040.542 | Neraportat | 4 +100,0% față de anul precedent |
| 2020 | 60.869 +225,3% față de anul precedent | 755.432 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2019 | -48.595 -128,9% față de anul precedent | 872.502 | Neraportat | 1 -50,0% față de anul precedent |
| 2018 | 168.017 -66,9% față de anul precedent | 1.655.918 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2017 | 507.005 +106,0% față de anul precedent | 692.127 | Neraportat | 1 -50,0% față de anul precedent |
| 2016 | 246.146 +555,1% față de anul precedent | 530.287 | Neraportat | 2 |
| 2015 | 37.574 +49,4% față de anul precedent | 169.290 | Neraportat | 0 |
| 2014 | 25.149 | 1.017 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| SISORIN ILIE | fondator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
14 repere. O singură cronologie.
Din 2014 până în 2025 · datele disponibile în acest profil.
2025 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 43727/2025actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Deschide înregistrarea completă2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 5.309.083 RON. Profit: 3.622.055 RON
Cifra de afaceri: 5.309.083 RON. Profit: 3.622.055 RON
- Cifra de afaceri
- 5.309.083 RON +114.65% față de anul precedent
- Profit net
- 3.622.055 RON +91.24% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 0% față de anul precedent
- Datorii
- 1.280.342 RON +297.38% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 2.473.404 RON. Profit: 1.893.949 RON
Cifra de afaceri: 2.473.404 RON. Profit: 1.893.949 RON
- Cifra de afaceri
- 2.473.404 RON -49.33% față de anul precedent
- Profit net
- 1.893.949 RON -49.12% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 -25% față de anul precedent
- Datorii
- 322.197 RON -46.55% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 4.881.450 RON. Profit: 3.722.115 RON
Cifra de afaceri: 4.881.450 RON. Profit: 3.722.115 RON
- Cifra de afaceri
- 4.881.450 RON +11.55% față de anul precedent
- Profit net
- 3.722.115 RON -1.14% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 602.809 RON +15.67% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2022Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 4.375.890 RON. Profit: 3.764.940 RON
Cifra de afaceri: 4.375.890 RON. Profit: 3.764.940 RON
- Cifra de afaceri
- 4.375.890 RON +284.16% față de anul precedent
- Profit net
- 3.764.940 RON +305.09% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 521.142 RON +756.17% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 1.139.070 RON. Profit: 929.415 RON
Cifra de afaceri: 1.139.070 RON. Profit: 929.415 RON
- Cifra de afaceri
- 1.139.070 RON -53.09% față de anul precedent
- Profit net
- 929.415 RON -56.38% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 60.869 RON +225.26% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 2.428.361 RON. Profit: 2.130.485 RON
Cifra de afaceri: 2.428.361 RON. Profit: 2.130.485 RON
- Cifra de afaceri
- 2.428.361 RON -10.34% față de anul precedent
- Profit net
- 2.130.485 RON -13.21% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 -50% față de anul precedent
- Datorii
- -48.595 RON -128.92% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 2.708.558 RON. Profit: 2.454.900 RON
Cifra de afaceri: 2.708.558 RON. Profit: 2.454.900 RON
- Cifra de afaceri
- 2.708.558 RON +208.14% față de anul precedent
- Profit net
- 2.454.900 RON +619.68% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 168.017 RON -66.86% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 879.012 RON. Profit: 341.110 RON
Cifra de afaceri: 879.012 RON. Profit: 341.110 RON
- Cifra de afaceri
- 879.012 RON +27.04% față de anul precedent
- Profit net
- 341.110 RON -5.51% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 -50% față de anul precedent
- Datorii
- 507.005 RON +105.98% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 691.939 RON. Profit: 360.997 RON
Cifra de afaceri: 691.939 RON. Profit: 360.997 RON
- Cifra de afaceri
- 691.939 RON +222.16% față de anul precedent
- Profit net
- 360.997 RON +114.53% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2
- Datorii
- 246.146 RON +555.1% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 214.782 RON. Profit: 168.273 RON
Cifra de afaceri: 214.782 RON. Profit: 168.273 RON
- Cifra de afaceri
- 214.782 RON +1148.73% față de anul precedent
- Profit net
- 168.273 RON +20496.45% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 37.574 RON +49.41% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 17.200 RON. Profit: 817 RON
Cifra de afaceri: 17.200 RON. Profit: 817 RON
- Cifra de afaceri
- 17.200 RON
- Profit net
- 817 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 25.149 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2014ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSIGMA MOBILITY ENGINEERING SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7112 in Mun. Piteşti (ARGEŞ)
SIGMA MOBILITY ENGINEERING SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7112 in Mun. Piteşti (ARGEŞ)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
30.102025Mentiune · Buletin 43727/2025actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
- Companie
- SIGMA MOBILITY ENGINEERING SRL
- CUI
- 33092442
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 30.10.2025
- Registrul Comerțului
- J3/563/2014
- EUID
- ROONRC.J3/563/2014
- Sediu
- Jud. Argeş, Municipiul Piteşti, Bulevardul REPUBLICII, Nr. 117A, Bl. D5a, Scara A, Etaj 6,
- Județ
- Argeş
- Număr încheiere
- 863704
- Data încheierii
- 29.10.2025
- Număr dosar
- 4187244
- Data dosarului
- 28.10.2025
- Tribunal
- Arges
- Registrator
- Magdalena Amelia Ilinca
Subiecte
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Documente menționate
- Cerere de înregistrare nr. 4187244 din 28.10.2025
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 7112, Argeş
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7112, Argeş
Alte firme din Argeş
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul SIGMA MOBILITY ENGINEERING SRL?
CUI-ul SIGMA MOBILITY ENGINEERING SRL este 33092442.
Unde este sediul SIGMA MOBILITY ENGINEERING SRL?
SIGMA MOBILITY ENGINEERING SRL are sediul in Romania, ARGEŞ, Mun. Piteşti, Bld. Republicii nr. 117A, Mun. Piteşti, judetul ARGEŞ.
Cand a fost infiintata SIGMA MOBILITY ENGINEERING SRL?
SIGMA MOBILITY ENGINEERING SRL a fost infiintata in anul 2014 (12 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a SIGMA MOBILITY ENGINEERING SRL in 2024?
In 2024, SIGMA MOBILITY ENGINEERING SRL a raportat o cifra de afaceri de 5.309.083 RON.
Cati angajati are SIGMA MOBILITY ENGINEERING SRL?
SIGMA MOBILITY ENGINEERING SRL a raportat un numar mediu de 3 salariati in 2024.
Ce activitate are SIGMA MOBILITY ENGINEERING SRL?
SIGMA MOBILITY ENGINEERING SRL are codul CAEN principal 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea).
Ce profit a inregistrat SIGMA MOBILITY ENGINEERING SRL in 2024?
SIGMA MOBILITY ENGINEERING SRL a inregistrat un profit net de 3.622.055 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 11 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.