Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Surse și actualizareActualizat: 11 octombrie 2026 la 09:07
Despre EVALMED EXPERT SRL
EVALMED EXPERT SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Târgu Mureş, judetul MUREŞ, infiintata in 2014 (12 ani de activitate). Activitatea principala este "Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract" (cod CAEN 6832), in sectorul intermedieri financiare si asigurari. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, EVALMED EXPERT SRL a raportat o cifra de afaceri de 265.915 RON, in crestere fata de anul precedent (+40.3%). Profitul net inregistrat a fost de 96.006 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2. Pe parcursul ultimilor 10 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 38.406 RON in 2014 la 265.915 RON in 2024.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 265.915 RON
- Venituri totale
- 265.918 RON
- Cheltuieli totale
- 167.305 RON
- Profit brut
- 98.613 RON
- Profit net
- 96.006 RON
- Marja profit net
- 36,10%
- Active imobilizate
- 6.501 RON
- Active circulante
- 96.221 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 28.630 RON
- Casa & conturi bănci
- 67.591 RON
- Capital propriu
- 96.486 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, MUREŞ, Mun. Târgu Mureş, Str. Iuliu Maniu nr. 14, 540030
- Cod postal
- 540030
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Transfer sediu fiscal (sosire) din 07.09.2023
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2014 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 265.915 RON
- Rezultat net
- 96.006 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 265.915 RON | 189.505 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 265.918 RON | 294.127 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 167.305 RON | 231.326 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 98.613 RON | 62.801 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 96.006 RON | 60.369 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 6.501 RON | 3.724 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 96.221 RON | 64.078 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 102.722 RON | 67.802 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 28.630 RON | 15.450 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 67.591 RON | 48.628 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 8.449 RON | 9.341 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 96.486 RON | 64.627 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 2 persoane | 2 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 93,5 %Profit net / active totale
- ROE
- 99,5 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 11,39 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 93,9 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 11 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 265.915 +40,3% față de anul precedent | 265.918 | 167.305 | 98.613 +57,0% față de anul precedent | 96.006 +59,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 189.505 +36,3% față de anul precedent | 294.127 | 231.326 | 62.801 | 60.369 | 0 | 0 |
| 2022 | 139.010 -49,4% față de anul precedent | 145.864 | 171.502 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 25.638 | 27.031 |
| 2021 | 274.623 +42,4% față de anul precedent | 275.325 | 183.069 | 92.256 +212,4% față de anul precedent | 89.503 +219,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 192.895 -21,1% față de anul precedent | 192.898 | 163.366 | 29.532 -71,9% față de anul precedent | 27.975 -72,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 244.379 +33,5% față de anul precedent | 244.433 | 139.466 | 104.967 +138,3% față de anul precedent | 102.523 +142,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 182.996 -20,1% față de anul precedent | 183.648 | 139.593 | 44.055 -55,8% față de anul precedent | 42.218 -56,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 229.013 +13,8% față de anul precedent | 229.016 | 129.280 | 99.736 +13,7% față de anul precedent | 97.446 +13,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 201.201 -6,8% față de anul precedent | 201.204 | 113.482 | 87.722 -33,9% față de anul precedent | 85.710 -32,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 215.754 +461,8% față de anul precedent | 215.755 | 82.989 | 132.766 +331,3% față de anul precedent | 126.293 +326,2% față de anul precedent | Neraportat | 0 |
| 2014 | 38.406 | 38.410 | 7.627 | 30.783 | 29.631 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 6.501 | 96.221 | 102.722 | 0 | 28.630 | 67.591 |
| 2023 | 3.724 | 64.078 | 67.802 | 0 | 15.450 | 48.628 |
| 2022 | 92.761 | 40.368 | 133.129 | 0 | 18.950 | 21.418 |
| 2021 | 732 | 106.563 | 107.295 | 4.687 | 52.719 | 49.157 |
| 2020 | 732 | 73.811 | 74.543 | 0 | 61.404 | 12.407 |
| 2019 | 732 | 111.802 | 112.534 | 0 | 89.734 | 22.068 |
| 2018 | 1.531 | 64.539 | 66.070 | 0 | 52.496 | 12.043 |
| 2017 | 1.531 | 121.455 | 122.986 | 6.050 | 65.421 | 49.984 |
| 2016 | 799 | 96.948 | 97.747 | 5.839 | 51.007 | 40.102 |
| 2015 | 799 | 146.955 | 147.754 | 5.751 | 46.960 | 94.244 |
| 2014 | 799 | 30.262 | 31.061 | 4.723 | 2.550 | 22.989 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 8.449 -9,6% față de anul precedent | 96.486 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 9.341 -88,3% față de anul precedent | 64.627 | Neraportat | 2 -33,3% față de anul precedent |
| 2022 | 79.834 +361,2% față de anul precedent | 11.867 | Neraportat | 3 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 17.312 +45,5% față de anul precedent | 89.983 | Neraportat | 3 +50,0% față de anul precedent |
| 2020 | 11.900 +24,9% față de anul precedent | 62.643 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 9.531 -59,2% față de anul precedent | 103.003 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 23.372 -6,7% față de anul precedent | 42.698 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2017 | 25.060 +116,8% față de anul precedent | 97.926 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2016 | 11.557 +79,7% față de anul precedent | 86.190 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2015 | 6.431 +422,9% față de anul precedent | 141.323 | Neraportat | 2 |
| 2014 | 1.230 | 29.831 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
12 repere. O singură cronologie.
Din 2014 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 265.915 RON. Profit: 96.006 RON
Cifra de afaceri: 265.915 RON. Profit: 96.006 RON
- Cifra de afaceri
- 265.915 RON +40.32% față de anul precedent
- Profit net
- 96.006 RON +59.03% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 8.449 RON -9.55% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 189.505 RON. Profit: 60.369 RON
Cifra de afaceri: 189.505 RON. Profit: 60.369 RON
- Cifra de afaceri
- 189.505 RON +36.32% față de anul precedent
- Profit net
- 60.369 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 -33.33% față de anul precedent
- Datorii
- 9.341 RON -88.3% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 139.010 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 139.010 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 139.010 RON -49.38% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 27.031 RON
- Angajati
- 3 0% față de anul precedent
- Datorii
- 79.834 RON +361.15% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 274.623 RON. Profit: 89.503 RON
Cifra de afaceri: 274.623 RON. Profit: 89.503 RON
- Cifra de afaceri
- 274.623 RON +42.37% față de anul precedent
- Profit net
- 89.503 RON +219.94% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 +50% față de anul precedent
- Datorii
- 17.312 RON +45.48% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 192.895 RON. Profit: 27.975 RON
Cifra de afaceri: 192.895 RON. Profit: 27.975 RON
- Cifra de afaceri
- 192.895 RON -21.07% față de anul precedent
- Profit net
- 27.975 RON -72.71% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 11.900 RON +24.86% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 244.379 RON. Profit: 102.523 RON
Cifra de afaceri: 244.379 RON. Profit: 102.523 RON
- Cifra de afaceri
- 244.379 RON +33.54% față de anul precedent
- Profit net
- 102.523 RON +142.84% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 9.531 RON -59.22% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 182.996 RON. Profit: 42.218 RON
Cifra de afaceri: 182.996 RON. Profit: 42.218 RON
- Cifra de afaceri
- 182.996 RON -20.09% față de anul precedent
- Profit net
- 42.218 RON -56.68% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 23.372 RON -6.74% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 229.013 RON. Profit: 97.446 RON
Cifra de afaceri: 229.013 RON. Profit: 97.446 RON
- Cifra de afaceri
- 229.013 RON +13.82% față de anul precedent
- Profit net
- 97.446 RON +13.69% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 25.060 RON +116.84% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 201.201 RON. Profit: 85.710 RON
Cifra de afaceri: 201.201 RON. Profit: 85.710 RON
- Cifra de afaceri
- 201.201 RON -6.75% față de anul precedent
- Profit net
- 85.710 RON -32.13% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 11.557 RON +79.71% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 215.754 RON. Profit: 126.293 RON
Cifra de afaceri: 215.754 RON. Profit: 126.293 RON
- Cifra de afaceri
- 215.754 RON +461.77% față de anul precedent
- Profit net
- 126.293 RON +326.22% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2
- Datorii
- 6.431 RON +422.85% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 38.406 RON. Profit: 29.631 RON
Cifra de afaceri: 38.406 RON. Profit: 29.631 RON
- Cifra de afaceri
- 38.406 RON
- Profit net
- 29.631 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 1.230 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2014ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataEVALMED EXPERT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6832 in Mun. Târgu Mureş (MUREŞ)
EVALMED EXPERT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6832 in Mun. Târgu Mureş (MUREŞ)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 6832, Mureş
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6832, Mureş
Alte firme din Mureş
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul EVALMED EXPERT SRL?
CUI-ul EVALMED EXPERT SRL este 33096460.
Unde este sediul EVALMED EXPERT SRL?
EVALMED EXPERT SRL are sediul in Romania, MUREŞ, Mun. Târgu Mureş, Str. Iuliu Maniu nr. 14, 540030, Mun. Târgu Mureş, judetul MUREŞ.
Cand a fost infiintata EVALMED EXPERT SRL?
EVALMED EXPERT SRL a fost infiintata in anul 2014 (12 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a EVALMED EXPERT SRL in 2024?
In 2024, EVALMED EXPERT SRL a raportat o cifra de afaceri de 265.915 RON.
Cati angajati are EVALMED EXPERT SRL?
EVALMED EXPERT SRL a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.
Ce activitate are EVALMED EXPERT SRL?
EVALMED EXPERT SRL are codul CAEN principal 6832 (Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract).
Ce profit a inregistrat EVALMED EXPERT SRL in 2024?
EVALMED EXPERT SRL a inregistrat un profit net de 96.006 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 11 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 11 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 11 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.