Alte activităţi poştale şi de curier
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 09:17
Despre FOLTAP SRL
FOLTAP SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Bacău, judetul BACĂU, infiintata in 2014 (12 ani de activitate). Activitatea principala este "Alte activităţi poştale şi de curier" (cod CAEN 5320), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, FOLTAP SRL a raportat o cifra de afaceri de 6.496.800 RON, in crestere fata de anul precedent (+31.0%). Profitul net inregistrat a fost de 34.224 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 43, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 10 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 701.184 RON in 2014 la 6.496.800 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 6.496.800 RON
- Venituri totale
- 7.400.694 RON
- Cheltuieli totale
- 7.348.501 RON
- Profit brut
- 52.193 RON
- Profit net
- 34.224 RON
- Marja profit net
- 0,53%
- Active imobilizate
- 1.226.648 RON
- Active circulante
- 1.172.218 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 1.155.336 RON
- Casa & conturi bănci
- 16.882 RON
- Capital propriu
- 34.984 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. Milcov nr. 136, 600132
- Cod postal
- 600132
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton Si Strain
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 05.05.2014
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
- Platitor TVA
- Da
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2014 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 6.496.800 RON
- Rezultat net
- 34.224 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 6.496.800 RON | 4.958.703 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 7.400.694 RON | 6.619.981 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 7.348.501 RON | 6.371.944 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 52.193 RON | 248.037 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 34.224 RON | 200.275 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 1.226.648 RON | 909.375 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 1.172.218 RON | 1.104.703 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 2.398.866 RON | 2.014.078 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 1.155.336 RON | 902.892 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 16.882 RON | 201.811 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 2.355.647 RON | 1.813.318 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 34.984 RON | 200.760 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 43 persoane | 39 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 1,4 %Profit net / active totale
- ROE
- 97,8 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,50 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 1,5 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 11 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 6.496.800 +31,0% față de anul precedent | 7.400.694 | 7.348.501 | 52.193 -79,0% față de anul precedent | 34.224 -82,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 4.958.703 -16,0% față de anul precedent | 6.619.981 | 6.371.944 | 248.037 | 200.275 | 0 | 0 |
| 2022 | 5.903.915 +1,4% față de anul precedent | 6.369.104 | 6.403.435 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 34.331 | 38.433 |
| 2021 | 5.824.265 +7,5% față de anul precedent | 6.128.049 | 5.520.616 | 607.433 -43,4% față de anul precedent | 526.351 -47,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 5.416.637 +20,5% față de anul precedent | 5.954.634 | 4.881.987 | 1.072.647 +1.129,4% față de anul precedent | 1.006.030 +1.885,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 4.493.617 +11,0% față de anul precedent | 4.953.720 | 4.866.473 | 87.247 -24,3% față de anul precedent | 50.663 -30,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 4.047.169 +59,5% față de anul precedent | 4.266.251 | 4.150.932 | 115.319 | 72.831 | 0 | 0 |
| 2017 | 2.537.686 +14,6% față de anul precedent | 2.554.029 | 3.071.896 | 0 | 0 | 517.867 | 533.067 |
| 2016 | 2.214.318 +24,6% față de anul precedent | 2.227.061 | 2.594.987 | 0 | 0 | 367.926 | 367.926 |
| 2015 | 1.776.509 +153,4% față de anul precedent | 1.784.977 | 2.405.807 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | Neraportat | 620.830 |
| 2014 | 701.184 | 703.229 | 671.375 | 31.854 | 26.757 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.226.648 | 1.172.218 | 2.398.866 | 0 | 1.155.336 | 16.882 |
| 2023 | 909.375 | 1.104.703 | 2.014.078 | 0 | 902.892 | 201.811 |
| 2022 | 1.903.657 | 684.550 | 2.588.207 | 421 | 428.368 | 255.761 |
| 2021 | 2.008.960 | 785.841 | 2.794.801 | 0 | 197.640 | 588.201 |
| 2020 | 1.096.267 | 200.303 | 1.296.570 | 0 | 184.684 | 15.619 |
| 2019 | 272.828 | 263.229 | 536.057 | 1.254 | 254.061 | 7.914 |
| 2018 | 314.826 | 278.638 | 593.464 | 15.223 | 259.359 | 4.056 |
| 2017 | 286.664 | 226.143 | 512.807 | 2.427 | 212.120 | 11.596 |
| 2016 | 151.248 | 168.144 | 319.392 | 4.778 | 171.337 | -7.971 |
| 2015 | 134.274 | 83.024 | 217.298 | 0 | 94.049 | -11.025 |
| 2014 | 4.998 | 258.293 | 263.291 | 0 | 82.261 | 176.032 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.355.647 +29,9% față de anul precedent | 34.984 | Neraportat | 43 +10,3% față de anul precedent |
| 2023 | 1.813.318 -28,8% față de anul precedent | 200.760 | Neraportat | 39 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 2.546.263 -3,3% față de anul precedent | 485 | Neraportat | 39 -4,9% față de anul precedent |
| 2021 | 2.631.992 +58,5% față de anul precedent | 162.809 | Neraportat | 41 +20,6% față de anul precedent |
| 2020 | 1.660.111 -12,9% față de anul precedent | -363.541 | Neraportat | 34 +25,9% față de anul precedent |
| 2019 | 1.905.629 -5,4% față de anul precedent | -1.369.572 | Neraportat | 27 -15,6% față de anul precedent |
| 2018 | 2.013.699 +0,4% față de anul precedent | -1.420.235 | Neraportat | 32 -5,9% față de anul precedent |
| 2017 | 2.006.147 +56,8% față de anul precedent | -1.493.065 | Neraportat | 34 +9,7% față de anul precedent |
| 2016 | 1.279.666 +57,7% față de anul precedent | -959.999 | Neraportat | 31 +34,8% față de anul precedent |
| 2015 | 811.446 +243,0% față de anul precedent | -593.873 | Neraportat | 23 +130,0% față de anul precedent |
| 2014 | 236.609 | 26.957 | Neraportat | 10 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
12 repere. O singură cronologie.
Din 2014 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 6.496.800 RON. Profit: 34.224 RON
Cifra de afaceri: 6.496.800 RON. Profit: 34.224 RON
- Cifra de afaceri
- 6.496.800 RON +31.02% față de anul precedent
- Profit net
- 34.224 RON -82.91% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 43 +10.26% față de anul precedent
- Datorii
- 2.355.647 RON +29.91% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 4.958.703 RON. Profit: 200.275 RON
Cifra de afaceri: 4.958.703 RON. Profit: 200.275 RON
- Cifra de afaceri
- 4.958.703 RON -16.01% față de anul precedent
- Profit net
- 200.275 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 39 0% față de anul precedent
- Datorii
- 1.813.318 RON -28.79% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 5.903.915 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 5.903.915 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 5.903.915 RON +1.37% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 38.433 RON
- Angajati
- 39 -4.88% față de anul precedent
- Datorii
- 2.546.263 RON -3.26% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 5.824.265 RON. Profit: 526.351 RON
Cifra de afaceri: 5.824.265 RON. Profit: 526.351 RON
- Cifra de afaceri
- 5.824.265 RON +7.53% față de anul precedent
- Profit net
- 526.351 RON -47.68% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 41 +20.59% față de anul precedent
- Datorii
- 2.631.992 RON +58.54% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 5.416.637 RON. Profit: 1.006.030 RON
Cifra de afaceri: 5.416.637 RON. Profit: 1.006.030 RON
- Cifra de afaceri
- 5.416.637 RON +20.54% față de anul precedent
- Profit net
- 1.006.030 RON +1885.73% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 34 +25.93% față de anul precedent
- Datorii
- 1.660.111 RON -12.88% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 4.493.617 RON. Profit: 50.663 RON
Cifra de afaceri: 4.493.617 RON. Profit: 50.663 RON
- Cifra de afaceri
- 4.493.617 RON +11.03% față de anul precedent
- Profit net
- 50.663 RON -30.44% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 27 -15.62% față de anul precedent
- Datorii
- 1.905.629 RON -5.37% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 4.047.169 RON. Profit: 72.831 RON
Cifra de afaceri: 4.047.169 RON. Profit: 72.831 RON
- Cifra de afaceri
- 4.047.169 RON +59.48% față de anul precedent
- Profit net
- 72.831 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 32 -5.88% față de anul precedent
- Datorii
- 2.013.699 RON +0.38% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 2.537.686 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 2.537.686 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 2.537.686 RON +14.6% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 533.067 RON
- Angajati
- 34 +9.68% față de anul precedent
- Datorii
- 2.006.147 RON +56.77% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 2.214.318 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 2.214.318 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 2.214.318 RON +24.64% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 367.926 RON
- Angajati
- 31 +34.78% față de anul precedent
- Datorii
- 1.279.666 RON +57.7% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 1.776.509 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 1.776.509 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 1.776.509 RON +153.36% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 620.830 RON
- Angajati
- 23 +130% față de anul precedent
- Datorii
- 811.446 RON +242.95% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 701.184 RON. Profit: 26.757 RON
Cifra de afaceri: 701.184 RON. Profit: 26.757 RON
- Cifra de afaceri
- 701.184 RON
- Profit net
- 26.757 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 10
- Datorii
- 236.609 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2014ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataFOLTAP SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5320 in Mun. Bacău (BACĂU)
FOLTAP SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5320 in Mun. Bacău (BACĂU)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 5320, Bacău
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5320, Bacău
Alte firme din Bacău
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul FOLTAP SRL?
CUI-ul FOLTAP SRL este 33118259.
Unde este sediul FOLTAP SRL?
FOLTAP SRL are sediul in Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. Milcov nr. 136, 600132, Mun. Bacău, judetul BACĂU.
Cand a fost infiintata FOLTAP SRL?
FOLTAP SRL a fost infiintata in anul 2014 (12 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a FOLTAP SRL in 2024?
In 2024, FOLTAP SRL a raportat o cifra de afaceri de 6.496.800 RON.
Cati angajati are FOLTAP SRL?
FOLTAP SRL a raportat un numar mediu de 43 salariati in 2024.
Ce activitate are FOLTAP SRL?
FOLTAP SRL are codul CAEN principal 5320 (Alte activităţi poştale şi de curier).
Ce profit a inregistrat FOLTAP SRL in 2024?
FOLTAP SRL a inregistrat un profit net de 34.224 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 11 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.