Activ Plătitor TVA

ULTIMATE VIDEO SOLUTIONS SRL

CUI: 33335517
CIF: RO33335517
Reg. Com.: J51/218/2014
CAEN: 5229
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 1 iulie 2014 · 12 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 10:01

Despre ULTIMATE VIDEO SOLUTIONS SRL

ULTIMATE VIDEO SOLUTIONS SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Olteniţa, judetul CĂLĂRAŞI, infiintata in 2014 (12 ani de activitate). Activeaza in sectorul transport si depozitare (cod CAEN 5229). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ULTIMATE VIDEO SOLUTIONS SRL a raportat o cifra de afaceri de 730.826 RON, relativ stabila fata de anul precedent (+4.3%). Profitul net inregistrat a fost de 84.711 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 10 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 40.154 RON in 2014 la 730.826 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
730.826 RON
Venituri totale
742.171 RON
Cheltuieli totale
641.542 RON
Profit brut
100.629 RON
Profit net
84.711 RON
Marja profit net
11,59%
Active imobilizate
73.393 RON
Active circulante
315.850 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
198.191 RON
Casa & conturi bănci
117.659 RON
Capital propriu
207.608 RON

Contact

AdresaRomania, CĂLĂRAŞI, Mun. Olteniţa, Bld. 22 Decembrie nr. 30, 915400
Telefon0748080000

Adresă sediu social

Romania, CĂLĂRAŞI, Mun. Olteniţa, Bld. 22 Decembrie nr. 30, 915400
Cod poștal: 915400
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CĂLĂRAŞI, Mun. Olteniţa, Bld. 22 Decembrie nr. 30, 915400
Cod postal
915400
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Reluare activitate din 01.05.2017
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Olteniţa
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 februarie 2020

Stare inactivitate

Data inactivare
3 martie 2016
Data reactivare
9 iunie 2017

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2014 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
730.826 RON
Rezultat net
84.711 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 730.826 RON 700.888 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 742.171 RON 703.874 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 641.542 RON 577.258 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 100.629 RON 126.616 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 84.711 RON 120.422 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 73.393 RON 11.208 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 315.850 RON 241.143 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 389.243 RON 252.351 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 198.191 RON 183.581 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 117.659 RON 57.562 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 181.635 RON 129.455 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 207.608 RON 122.896 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active389.243RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

46,7 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale389.243 RON
Datorii totale181.635 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
21,8 %Profit net / active totale
ROE
40,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,74 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
53,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 11 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

11 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 730.826 +4,3% față de anul precedent 742.171 641.542 100.629 -20,5% față de anul precedent 84.711 -29,7% față de anul precedent 0 0
2023 700.888 +3,2% față de anul precedent 703.874 577.258 126.616 +7,9% față de anul precedent 120.422 +8,9% față de anul precedent 0 0
2022 679.068 +0,1% față de anul precedent 684.726 567.388 117.338 -27,6% față de anul precedent 110.631 -28,7% față de anul precedent 0 0
2021 678.587 +41,4% față de anul precedent 685.639 523.546 162.093 +38,0% față de anul precedent 155.237 +45,5% față de anul precedent 0 0
2020 479.967 +56,7% față de anul precedent 480.037 362.537 117.500 106.710 0 0
2019 306.369 +221,2% față de anul precedent 308.282 369.854 0 0 61.572 64.654
2018 95.386 +283,8% față de anul precedent 97.008 121.717 0 0 24.709 25.678
2017 24.855 24.855 30.996 0 0 6.141 6.886
2016 0 0 0 0 0 0 0
2015 0 -100,0% față de anul precedent 0 3.722 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent Neraportat 3.722
2014 40.154 40.678 32.531 8.147 6.926 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

11 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 73.393 315.850 389.243 0 198.191 117.659
2023 11.208 241.143 252.351 0 183.581 57.562
2022 19.234 200.758 219.992 12.412 180.941 7.405
2021 27.259 205.795 233.054 1.063 72.956 131.776
2020 0 141.903 141.903 4.319 102.441 35.143
2019 0 107.303 107.303 3.832 97.767 5.704
2018 0 16.992 16.992 678 14.347 1.967
2017 0 4.739 4.739 288 2.845 1.606
2016 766 17.478 18.244 379 343 16.756
2015 766 17.478 18.244 379 343 16.756
2014 766 29.326 30.092 0 247 29.079

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

11 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 181.635 +40,3% față de anul precedent 207.608 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 129.455 +18,6% față de anul precedent 122.896 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 109.121 +67,2% față de anul precedent 110.871 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 65.265 -49,5% față de anul precedent 167.789 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 129.350 -35,8% față de anul precedent 12.553 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2019 201.461 +333,3% față de anul precedent -94.158 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2018 46.495 +442,9% față de anul precedent -29.503 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2017 8.564 -42,3% față de anul precedent -3.825 Neraportat 1
2016 14.840 0,0% față de anul precedent 3.404 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2015 14.840 -35,4% față de anul precedent 3.404 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2014 22.966 7.126 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

18din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare8 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

15 repere. O singură cronologie.

Din 2014 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2014 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
15 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 730.826 RON. Profit: 84.711 RON

Cifra de afaceri: 730.826 RON. Profit: 84.711 RON

Cifra de afaceri
730.826 RON +4.27% față de anul precedent
Profit net
84.711 RON -29.65% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
181.635 RON +40.31% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 700.888 RON. Profit: 120.422 RON

Cifra de afaceri: 700.888 RON. Profit: 120.422 RON

Cifra de afaceri
700.888 RON +3.21% față de anul precedent
Profit net
120.422 RON +8.85% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
129.455 RON +18.63% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 679.068 RON. Profit: 110.631 RON

Cifra de afaceri: 679.068 RON. Profit: 110.631 RON

Cifra de afaceri
679.068 RON +0.07% față de anul precedent
Profit net
110.631 RON -28.73% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
109.121 RON +67.2% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 678.587 RON. Profit: 155.237 RON

Cifra de afaceri: 678.587 RON. Profit: 155.237 RON

Cifra de afaceri
678.587 RON +41.38% față de anul precedent
Profit net
155.237 RON +45.48% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
65.265 RON -49.54% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 479.967 RON. Profit: 106.710 RON

Cifra de afaceri: 479.967 RON. Profit: 106.710 RON

Cifra de afaceri
479.967 RON +56.66% față de anul precedent
Profit net
106.710 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
129.350 RON -35.79% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 306.369 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 306.369 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
306.369 RON +221.19% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
64.654 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
201.461 RON +333.3% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 95.386 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 95.386 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
95.386 RON +283.77% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
25.678 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
46.495 RON +442.91% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 24.855 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 24.855 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
24.855 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
6.886 RON
Angajati
1
Datorii
8.564 RON -42.29% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017
Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

2016 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
14.840 RON 0% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016
Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

2015 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON -100% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
3.722 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
14.840 RON -35.38% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015

2014 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 40.154 RON. Profit: 6.926 RON

Cifra de afaceri: 40.154 RON. Profit: 6.926 RON

Cifra de afaceri
40.154 RON
Profit net
6.926 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
22.966 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2014
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataULTIMATE VIDEO SOLUTIONS SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5229 in Mun. Olteniţa (CĂLĂRAŞI)

ULTIMATE VIDEO SOLUTIONS SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5229 in Mun. Olteniţa (CĂLĂRAŞI)

15 din 15 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 5229, Călăraşi

MAIN TRUCK SRL
CUI: 26506371CAEN: 5229
Activ
CĂLĂRAŞI, Mun. Călăraşi2010-02-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
875.535 RON
Profit
220.714 RON
Angajati
3
EGO LOGISTIC SERVICES S.R.L.
CUI: 49549118CAEN: 5229
Activ
CĂLĂRAŞI, Sat Gostilele Orş. Fundulea2024-02-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
94.688 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
STEP ONE SPEDITION SRL
CUI: 26353499CAEN: 5229
Activ
CĂLĂRAŞI, Mun. Olteniţa2009-12-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
141.451.160 RON
Profit
3.983.093 RON
Angajati
332

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5229, Călăraşi

Alte firme din Călăraşi

AGROMEC ELIS SRL
CUI: 33318842CAEN: 0163
Activ
CĂLĂRAŞI, Sat Ileana Com. Ileana2014-06-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.056.830 RON
Profit
73.771 RON
Angajati
4
TERASA GEO SRL
CUI: 33209942CAEN: 5611
Activ
CĂLĂRAŞI, Mun. Olteniţa2014-05-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.012.906 RON
Profit
99.081 RON
Angajati
20
AGROSPIC INVEST SRL
CUI: 33416107CAEN: 0111
Activ
CĂLĂRAŞI, Orş. Fundulea2014-07-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ABSOLUT BUFET SRL
CUI: 32466336CAEN: 4791
Activ
CĂLĂRAŞI, Orş. Budeşti2013-11-13
fara e-Factura
LA BUNICU MITU SRL
CUI: 34100802CAEN: 4711
Activ
CĂLĂRAŞI, Sat Cuneşti Com. Grădiştea2015-02-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
40.540 RON
Profit
5.408 RON
Angajati
0
ICS EXPERT SRL
CUI: 23182629CAEN: 6820
Activ
CĂLĂRAŞI, Orş. Lehliu-Gară2008-02-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
271.395 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
ARHIV SISTEM S.R.L.
CUI: 39050896CAEN: 6310
Activ
CĂLĂRAŞI, Mun. Călăraşi2018-03-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.520 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ULTIMATE VIDEO SOLUTIONS SRL?

CUI-ul ULTIMATE VIDEO SOLUTIONS SRL este 33335517.

Unde este sediul ULTIMATE VIDEO SOLUTIONS SRL?

ULTIMATE VIDEO SOLUTIONS SRL are sediul in Romania, CĂLĂRAŞI, Mun. Olteniţa, Bld. 22 Decembrie nr. 30, 915400, Mun. Olteniţa, judetul CĂLĂRAŞI.

Cand a fost infiintata ULTIMATE VIDEO SOLUTIONS SRL?

ULTIMATE VIDEO SOLUTIONS SRL a fost infiintata in anul 2014 (12 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ULTIMATE VIDEO SOLUTIONS SRL in 2024?

In 2024, ULTIMATE VIDEO SOLUTIONS SRL a raportat o cifra de afaceri de 730.826 RON.

Cati angajati are ULTIMATE VIDEO SOLUTIONS SRL?

ULTIMATE VIDEO SOLUTIONS SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are ULTIMATE VIDEO SOLUTIONS SRL?

ULTIMATE VIDEO SOLUTIONS SRL are codul CAEN principal 5229.

Ce profit a inregistrat ULTIMATE VIDEO SOLUTIONS SRL in 2024?

ULTIMATE VIDEO SOLUTIONS SRL a inregistrat un profit net de 84.711 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 11 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.