Activități fotografice
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 18:29
Despre LIGHTPROFOTO S.R.L.
LIGHTPROFOTO S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Timişoara, judetul TIMIŞ, infiintata in 2014 (12 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități fotografice" (cod CAEN 7420), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2022, LIGHTPROFOTO S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 185.107 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+145.8%). Profitul net inregistrat a fost de 162.754 RON (in crestere puternica). Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 3.100 RON in 2014 la 185.107 RON in 2022.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 185.107 RON
- Venituri totale
- 185.107 RON
- Cheltuieli totale
- 17.472 RON
- Profit brut
- 167.635 RON
- Profit net
- 162.754 RON
- Marja profit net
- 87,92%
- Active imobilizate
- 10.385 RON
- Active circulante
- 185.183 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 158.694 RON
- Casa & conturi bănci
- 26.489 RON
- Capital propriu
- 165.547 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Str. Martir Mihai Apro nr. 2, 300727
- Cod postal
- 300727
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 14.07.2014
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2014 –2022 · RON
- An explorat în grafic
- 2022
- Cifră de afaceri
- 185.107 RON
- Rezultat net
- 162.754 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2022 | 2021 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 185.107 RON | 75.299 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 185.107 RON | 75.299 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 17.472 RON | 14.631 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 167.635 RON | 60.668 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 162.754 RON | 58.454 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 10.385 RON | 0 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 185.183 RON | 38.778 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 195.568 RON | 38.778 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 158.694 RON | 15.555 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 26.489 RON | 23.223 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 30.021 RON | 35.985 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 165.547 RON | 2.793 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2022
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2022
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2022
- ROA
- 83,2 %Profit net / active totale
- ROE
- 98,3 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 6,17 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 84,6 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 185.107 +145,8% față de anul precedent | 185.107 | 17.472 | 167.635 +176,3% față de anul precedent | 162.754 +178,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 75.299 +141,3% față de anul precedent | 75.299 | 14.631 | 60.668 +19,7% față de anul precedent | 58.454 +19,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 31.207 -49,4% față de anul precedent | 54.007 | 3.336 | 50.671 +57,3% față de anul precedent | 49.051 +62,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 61.710 +38,3% față de anul precedent | 61.717 | 29.509 | 32.208 | 30.149 | 0 | 0 |
| 2018 | 44.610 -50,3% față de anul precedent | 44.615 | 76.619 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 32.004 | 33.094 |
| 2017 | 89.826 +160,9% față de anul precedent | 89.853 | 88.048 | 1.805 | 914 | 0 | 0 |
| 2016 | 34.429 +2,0% față de anul precedent | 38.363 | 77.326 | 0 | 0 | 38.963 | 39.996 |
| 2015 | 33.760 +989,0% față de anul precedent | 37.300 | 78.379 | 0 | 0 | Neraportat | 42.079 |
| 2014 | 3.100 | 3.170 | 23.884 | 0 | 0 | 20.714 | 20.807 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 10.385 | 185.183 | 195.568 | 0 | 158.694 | 26.489 |
| 2021 | 0 | 38.778 | 38.778 | 0 | 15.555 | 23.223 |
| 2020 | 2.778 | 12.057 | 14.835 | 0 | 9.575 | 2.482 |
| 2019 | 3.559 | 16.624 | 20.183 | 0 | 8.709 | 7.915 |
| 2018 | 17.474 | 13.785 | 31.259 | 0 | 9.091 | 4.694 |
| 2017 | 56.510 | 16.906 | 73.416 | 0 | 8.550 | 8.356 |
| 2016 | 76.460 | 3.997 | 80.457 | 1.440 | 1.919 | 638 |
| 2015 | 110.347 | 2.232 | 112.579 | 0 | 1.019 | 1.213 |
| 2014 | 125.099 | 4.245 | 129.344 | 0 | 3.100 | 1.145 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2022 | 30.021 -16,6% față de anul precedent | 165.547 | Neraportat | 0 |
| 2021 | 35.985 -49,0% față de anul precedent | 2.793 | Neraportat | 0 |
| 2020 | 70.496 -43,6% față de anul precedent | -55.661 | Neraportat | 0 |
| 2019 | 124.896 -24,8% față de anul precedent | -104.713 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2018 | 166.120 -5,2% față de anul precedent | -134.861 | Neraportat | 1 -50,0% față de anul precedent |
| 2017 | 175.184 -0,2% față de anul precedent | -101.768 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2016 | 175.614 +2,6% față de anul precedent | -99.218 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2015 | 171.159 +14,5% față de anul precedent | -62.686 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2014 | 149.511 | -20.607 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2022
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
10 repere. O singură cronologie.
Din 2014 până în 2022 · datele disponibile în acest profil.
2022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 185.107 RON. Profit: 162.754 RON
Cifra de afaceri: 185.107 RON. Profit: 162.754 RON
- Cifra de afaceri
- 185.107 RON +145.83% față de anul precedent
- Profit net
- 162.754 RON +178.43% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 30.021 RON -16.57% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 75.299 RON. Profit: 58.454 RON
Cifra de afaceri: 75.299 RON. Profit: 58.454 RON
- Cifra de afaceri
- 75.299 RON +141.29% față de anul precedent
- Profit net
- 58.454 RON +19.17% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 35.985 RON -48.95% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 31.207 RON. Profit: 49.051 RON
Cifra de afaceri: 31.207 RON. Profit: 49.051 RON
- Cifra de afaceri
- 31.207 RON -49.43% față de anul precedent
- Profit net
- 49.051 RON +62.7% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 70.496 RON -43.56% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 61.710 RON. Profit: 30.149 RON
Cifra de afaceri: 61.710 RON. Profit: 30.149 RON
- Cifra de afaceri
- 61.710 RON +38.33% față de anul precedent
- Profit net
- 30.149 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 124.896 RON -24.82% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 44.610 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 44.610 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 44.610 RON -50.34% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 33.094 RON
- Angajati
- 1 -50% față de anul precedent
- Datorii
- 166.120 RON -5.17% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 89.826 RON. Profit: 914 RON
Cifra de afaceri: 89.826 RON. Profit: 914 RON
- Cifra de afaceri
- 89.826 RON +160.9% față de anul precedent
- Profit net
- 914 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 175.184 RON -0.24% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 34.429 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 34.429 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 34.429 RON +1.98% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 39.996 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 175.614 RON +2.6% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 33.760 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 33.760 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 33.760 RON +989.03% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 42.079 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 171.159 RON +14.48% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 3.100 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 3.100 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 3.100 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 20.807 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 149.511 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2014ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataLIGHTPROFOTO S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7420 in Mun. Timişoara (TIMIŞ)
LIGHTPROFOTO S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7420 in Mun. Timişoara (TIMIŞ)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 7420, Timiş
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7420, Timiş
Alte firme din Timiş
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul LIGHTPROFOTO S.R.L.?
CUI-ul LIGHTPROFOTO S.R.L. este 33380437.
Unde este sediul LIGHTPROFOTO S.R.L.?
LIGHTPROFOTO S.R.L. are sediul in Romania, TIMIŞ, Mun. Timişoara, Str. Martir Mihai Apro nr. 2, 300727, Mun. Timişoara, judetul TIMIŞ.
Cand a fost infiintata LIGHTPROFOTO S.R.L.?
LIGHTPROFOTO S.R.L. a fost infiintata in anul 2014 (12 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a LIGHTPROFOTO S.R.L. in 2022?
In 2022, LIGHTPROFOTO S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 185.107 RON.
Ce activitate are LIGHTPROFOTO S.R.L.?
LIGHTPROFOTO S.R.L. are codul CAEN principal 7420 (Activități fotografice).
Ce profit a inregistrat LIGHTPROFOTO S.R.L. in 2022?
LIGHTPROFOTO S.R.L. a inregistrat un profit net de 162.754 RON in 2022.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.