Restaurante
Surse și actualizareActualizat: 12 octombrie 2026 la 14:26
Despre WAU EVENT SRL
WAU EVENT SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Braşov, judetul BRAŞOV, infiintata in 2014 (12 ani de activitate). Activitatea principala este "Restaurante" (cod CAEN 5611), in sectorul hoteluri si restaurante. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, WAU EVENT SRL a raportat o cifra de afaceri de 2.141.064 RON. Profitul net inregistrat a fost de 297.114 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 13. Pe parcursul ultimilor 10 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 15.208 RON in 2014 la 2.141.064 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 2.141.064 RON
- Venituri totale
- 2.652.717 RON
- Cheltuieli totale
- 2.302.340 RON
- Profit brut
- 350.377 RON
- Profit net
- 297.114 RON
- Marja profit net
- 13,88%
- Active imobilizate
- 993.878 RON
- Active circulante
- 617.441 RON
- Stocuri
- 144.672 RON
- Creanțe
- 152.384 RON
- Casa & conturi bănci
- 320.385 RON
- Capital propriu
- 397.228 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Axente Banciu nr. 37, 500169
- Cod postal
- 500169
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 11.09.2014
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
- Platitor TVA
- Da
Stare inactivitate
- Data inactivare
- 7 septembrie 2023
- Data reactivare
- 6 noiembrie 2023
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2014 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 2.141.064 RON
- Rezultat net
- 297.114 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 2.141.064 RON | 0 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 2.652.717 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 2.302.340 RON | 34.995 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 350.377 RON | 0 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 297.114 RON | 0 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 34.995 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 34.995 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 993.878 RON | 117.365 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 617.441 RON | 91.284 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 1.611.319 RON | 208.649 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 144.672 RON | 12.508 RON |
| CreanțeSume de încasat | 152.384 RON | 72.845 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 320.385 RON | 5.931 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 1.139.903 RON | 18.854 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 397.228 RON | 189.295 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 13 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 18,4 %Profit net / active totale
- ROE
- 74,8 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,54 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 24,7 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 11 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.141.064 | 2.652.717 | 2.302.340 | 350.377 | 297.114 | 0 | 0 |
| 2023 | 0 | 0 | 34.995 | 0 | 0 | 34.995 | 34.995 |
| 2022 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2021 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 | 0 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 121.140 -10,6% față de anul precedent | 121.140 | 39.336 | 81.804 +28,9% față de anul precedent | 80.593 +28,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 135.560 -13,6% față de anul precedent | 135.560 | 72.089 | 63.471 -6,5% față de anul precedent | 62.962 -5,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 156.931 -24,2% față de anul precedent | 156.931 | 89.016 | 67.915 -42,8% față de anul precedent | 66.844 -43,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 206.923 +51,3% față de anul precedent | 206.921 | 88.301 | 118.620 +481,0% față de anul precedent | 118.620 +481,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 136.735 +229,3% față de anul precedent | 136.735 | 116.320 | 20.415 +46,3% față de anul precedent | 20.415 +46,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 41.523 +173,0% față de anul precedent | 41.523 | 27.569 | 13.954 | 13.954 | Neraportat | 0 |
| 2014 | 15.208 | 15.208 | 28.856 | 0 | 0 | 13.648 | 13.648 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 993.878 | 617.441 | 1.611.319 | 144.672 | 152.384 | 320.385 |
| 2023 | 117.365 | 91.284 | 208.649 | 12.508 | 72.845 | 5.931 |
| 2022 | 141.740 | 172.234 | 313.974 | 12.508 | 153.795 | 5.931 |
| 2021 | 141.740 | 172.234 | 313.974 | 12.508 | 153.795 | 5.931 |
| 2020 | 141.740 | 172.234 | 313.974 | 12.508 | 153.795 | 5.931 |
| 2019 | 38.013 | 189.281 | 227.294 | 10.219 | 153.978 | 25.084 |
| 2018 | 41.691 | 163.294 | 204.985 | 8.429 | 136.610 | 18.255 |
| 2017 | 57.034 | 93.858 | 150.892 | 8.795 | 46.305 | 38.758 |
| 2016 | 79.991 | 62.983 | 142.974 | 44.005 | 8.414 | 10.564 |
| 2015 | 53.552 | 40.656 | 94.208 | 29.123 | 2.352 | 9.181 |
| 2014 | 524 | 26.891 | 27.415 | 20.799 | 218 | 5.874 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.139.903 +5.946,0% față de anul precedent | 397.228 | Neraportat | 13 |
| 2023 | 18.854 -20,3% față de anul precedent | 189.295 | Neraportat | 0 |
| 2022 | 23.660 0,0% față de anul precedent | 289.814 | Neraportat | 0 |
| 2021 | 23.660 0,0% față de anul precedent | 289.814 | Neraportat | 0 |
| 2020 | 23.660 +38,0% față de anul precedent | 289.814 | Neraportat | 0 |
| 2019 | 17.149 -9,5% față de anul precedent | 210.145 | Neraportat | 0 |
| 2018 | 18.952 +119,1% față de anul precedent | 186.033 | Neraportat | 0 |
| 2017 | 8.650 -89,8% față de anul precedent | 139.541 | Neraportat | 0 |
| 2016 | 84.789 +5,9% față de anul precedent | 54.984 | Neraportat | 0 |
| 2015 | 80.054 +95,9% față de anul precedent | 14.154 | Neraportat | 0 |
| 2014 | 40.863 | -13.448 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| BUBIANCA URSACHI | nespecificata | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
16 repere. O singură cronologie.
Din 2014 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 2 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 24004/2026cod obiect de activitate
cod obiect de activitate
Deschide înregistrarea completădata publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 21323/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Deschide înregistrarea completă2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 2.141.064 RON. Profit: 297.114 RON
Cifra de afaceri: 2.141.064 RON. Profit: 297.114 RON
- Cifra de afaceri
- 2.141.064 RON
- Profit net
- 297.114 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 13
- Datorii
- 1.139.903 RON +5945.95% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 3 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 34.995 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 18.854 RON -20.31% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2023Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
2022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 23.660 RON 0% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 23.660 RON 0% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 121.140 RON. Profit: 80.593 RON
Cifra de afaceri: 121.140 RON. Profit: 80.593 RON
- Cifra de afaceri
- 121.140 RON -10.64% față de anul precedent
- Profit net
- 80.593 RON +28% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 23.660 RON +37.97% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 135.560 RON. Profit: 62.962 RON
Cifra de afaceri: 135.560 RON. Profit: 62.962 RON
- Cifra de afaceri
- 135.560 RON -13.62% față de anul precedent
- Profit net
- 62.962 RON -5.81% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 17.149 RON -9.51% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 156.931 RON. Profit: 66.844 RON
Cifra de afaceri: 156.931 RON. Profit: 66.844 RON
- Cifra de afaceri
- 156.931 RON -24.16% față de anul precedent
- Profit net
- 66.844 RON -43.65% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 18.952 RON +119.1% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 206.923 RON. Profit: 118.620 RON
Cifra de afaceri: 206.923 RON. Profit: 118.620 RON
- Cifra de afaceri
- 206.923 RON +51.33% față de anul precedent
- Profit net
- 118.620 RON +481.04% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 8.650 RON -89.8% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 136.735 RON. Profit: 20.415 RON
Cifra de afaceri: 136.735 RON. Profit: 20.415 RON
- Cifra de afaceri
- 136.735 RON +229.3% față de anul precedent
- Profit net
- 20.415 RON +46.3% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 84.789 RON +5.91% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 41.523 RON. Profit: 13.954 RON
Cifra de afaceri: 41.523 RON. Profit: 13.954 RON
- Cifra de afaceri
- 41.523 RON +173.03% față de anul precedent
- Profit net
- 13.954 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 80.054 RON +95.91% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 15.208 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 15.208 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 15.208 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 13.648 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 40.863 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2014ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataWAU EVENT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5611 in Mun. Braşov (BRAŞOV)
WAU EVENT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5611 in Mun. Braşov (BRAŞOV)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
2 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
24.062026Mentiune · Buletin 24004/2026cod obiect de activitate
cod obiect de activitate, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/ desfăşurarea a activităţii
- Companie
- WAU EVENT SRL
- CUI
- 33573039
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 24.06.2026
- Registrul Comerțului
- J2014001269087
- EUID
- ROONRC.J2014001269087
- Sediu
- Municipiul Braşov, Jud. Braşov, Strada AXENTE BANCIU, Nr. 37
- Județ
- Braşov
- Număr încheiere
- 504250
- Data încheierii
- 23.06.2026
- Număr dosar
- 2441624
- Data dosarului
- 17.06.2026
- Tribunal
- Brasov
- Registrator
- Roxana Vornicu
Subiecte
cod obiect de activitate
Documente menționate
- Hotărârea adunării generale a asociaţilor nr. 2 din 16.06.2026
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/ desfăşurare a activităţii nr. 2441624 din 17.06.2026
04.062026Mentiune · Buletin 21323/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
- Companie
- WAU EVENT SRL
- CUI
- 33573039
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 04.06.2026
- Registrul Comerțului
- J8/1269/2014
- EUID
- ROONRC.J8/1269/2014
- Sediu
- Municipiul Braşov, Jud. Braşov, Strada AXENTE BANCIU, Nr. 37
- Județ
- Braşov
- Număr încheiere
- 446928
- Data încheierii
- 03.06.2026
- Număr dosar
- 2157861
- Data dosarului
- 27.05.2026
- Tribunal
- Brasov
- Registrator
- Emma Madalina Leonida
Subiecte
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Documente menționate
- Cerere de înregistrare nr. 2157861 din 27.05.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 5611, Braşov
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5611, Braşov
Alte firme din Braşov
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul WAU EVENT SRL?
CUI-ul WAU EVENT SRL este 33573039.
Unde este sediul WAU EVENT SRL?
WAU EVENT SRL are sediul in Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Axente Banciu nr. 37, 500169, Mun. Braşov, judetul BRAŞOV.
Cand a fost infiintata WAU EVENT SRL?
WAU EVENT SRL a fost infiintata in anul 2014 (12 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a WAU EVENT SRL in 2024?
In 2024, WAU EVENT SRL a raportat o cifra de afaceri de 2.141.064 RON.
Cati angajati are WAU EVENT SRL?
WAU EVENT SRL a raportat un numar mediu de 13 salariati in 2024.
Ce activitate are WAU EVENT SRL?
WAU EVENT SRL are codul CAEN principal 5611 (Restaurante).
Ce profit a inregistrat WAU EVENT SRL in 2024?
WAU EVENT SRL a inregistrat un profit net de 297.114 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 11 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 2 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 12 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 12 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.