Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 20:15
Despre OPUS SRL
OPUS SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Baia Mare, judetul MARAMUREŞ, infiintata in 1993 (33 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri" (cod CAEN 2593), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, OPUS SRL a raportat o cifra de afaceri de 532.646 RON, in crestere fata de anul precedent (+46.2%). Profitul net inregistrat a fost de 27.365 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 4. Pe parcursul ultimilor 16 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 150.264 RON in 2008 la 532.646 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 532.646 RON
- Venituri totale
- 532.649 RON
- Cheltuieli totale
- 495.809 RON
- Profit brut
- 36.840 RON
- Profit net
- 27.365 RON
- Marja profit net
- 5,14%
- Active imobilizate
- 206.217 RON
- Active circulante
- 217.756 RON
- Stocuri
- 14.044 RON
- Creanțe
- 2.412 RON
- Casa & conturi bănci
- 201.300 RON
- Capital propriu
- 342.749 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare, Str. Arieşului nr. 11, 430392
- Cod postal
- 430392
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 25.02.1993
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
- Platitor TVA
- Da
- TVA la incasare (RTVAI)
- Da
Informatii fiscale
- TVA la incasare
- 1 ianuarie 2013
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2008 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 532.646 RON
- Rezultat net
- 27.365 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 532.646 RON | 364.279 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 532.649 RON | 364.279 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 495.809 RON | 325.543 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 36.840 RON | 38.736 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 27.365 RON | 35.166 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 206.217 RON | 232.716 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 217.756 RON | 185.831 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 423.973 RON | 418.547 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 14.044 RON | 44.424 RON |
| CreanțeSume de încasat | 2.412 RON | 35.252 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 201.300 RON | 106.155 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 81.224 RON | 83.363 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 342.749 RON | 335.184 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 4 persoane | 4 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 6,5 %Profit net / active totale
- ROE
- 8,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 2,68 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 80,8 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 17 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 532.646 +46,2% față de anul precedent | 532.649 | 495.809 | 36.840 -4,9% față de anul precedent | 27.365 -22,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 364.279 +28,5% față de anul precedent | 364.279 | 325.543 | 38.736 | 35.166 | 0 | 0 |
| 2022 | 283.477 -22,0% față de anul precedent | 288.585 | 301.382 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 12.797 | 15.365 |
| 2021 | 363.531 -1,3% față de anul precedent | 363.531 | 330.093 | 33.438 -33,3% față de anul precedent | 30.129 -35,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 368.443 -5,1% față de anul precedent | 368.443 | 318.299 | 50.144 -39,1% față de anul precedent | 46.629 -40,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 388.420 +0,1% față de anul precedent | 388.420 | 306.088 | 82.332 -18,5% față de anul precedent | 78.448 -19,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 388.119 +75,6% față de anul precedent | 388.119 | 287.093 | 101.026 | 97.144 | 0 | 0 |
| 2017 | 221.085 -35,7% față de anul precedent | 221.430 | 228.943 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 7.513 | 9.727 |
| 2016 | 343.779 +34,0% față de anul precedent | 343.779 | 255.614 | 88.165 +99,6% față de anul precedent | 84.728 +129,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 256.498 -41,9% față de anul precedent | 256.498 | 212.325 | 44.173 -72,3% față de anul precedent | 36.971 -72,4% față de anul precedent | Neraportat | 0 |
| 2014 | 441.499 +124,6% față de anul precedent | 441.507 | 282.281 | 159.226 +249,3% față de anul precedent | 133.750 +237,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2013 | 196.606 +56,1% față de anul precedent | 196.756 | 151.168 | 45.588 | 39.685 | 0 | 0 |
| 2012 | 125.980 -52,2% față de anul precedent | 126.237 | 178.164 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 51.927 | 55.714 |
| 2011 | 263.483 +37,1% față de anul precedent | 257.778 | 213.185 | 44.593 | 36.620 | 0 | 0 |
| 2010 | 192.222 -36,7% față de anul precedent | 200.583 | 229.819 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 29.236 | 34.111 |
| 2009 | 303.407 +101,9% față de anul precedent | 323.584 | 268.714 | 54.870 +749,1% față de anul precedent | 45.162 +1.595,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2008 | 150.264 | 148.973 | 142.511 | 6.462 | 2.663 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 206.217 | 217.756 | 423.973 | 14.044 | 2.412 | 201.300 |
| 2023 | 232.716 | 185.831 | 418.547 | 44.424 | 35.252 | 106.155 |
| 2022 | 257.640 | 91.745 | 349.385 | 12.412 | 48.221 | 31.112 |
| 2021 | 199.249 | 204.187 | 403.436 | 16.723 | 17.675 | 169.789 |
| 2020 | 213.858 | 173.898 | 387.756 | 16.549 | 27.046 | 130.303 |
| 2019 | 232.864 | 249.206 | 482.070 | 11.558 | 11.888 | 225.760 |
| 2018 | 252.576 | 203.304 | 455.880 | 23.514 | 28.926 | 150.864 |
| 2017 | 276.290 | 46.454 | 322.744 | 1 | 43.719 | 2.734 |
| 2016 | 227.904 | 56.646 | 284.550 | 19.630 | 6.815 | 30.201 |
| 2015 | 226.566 | 49.724 | 276.290 | 15.744 | 10.283 | 23.697 |
| 2014 | 239.000 | 174.678 | 413.678 | 108 | 51.852 | 122.718 |
| 2013 | 251.838 | 175.347 | 427.185 | 39.572 | 35.057 | 100.718 |
| 2012 | 277.348 | 52.334 | 329.682 | 19.135 | 1.523 | 31.676 |
| 2011 | 293.710 | 100.723 | 394.433 | 17.829 | 61.327 | 21.567 |
| 2010 | 314.564 | 31.100 | 345.664 | 26.889 | 2.312 | 1.899 |
| 2009 | 299.185 | 63.564 | 362.749 | 18.989 | 8.202 | 36.373 |
| 2008 | 305.985 | 98.195 | 404.180 | 22.108 | 35.634 | 40.453 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 81.224 -2,6% față de anul precedent | 342.749 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 83.363 +157,7% față de anul precedent | 335.184 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 32.353 -22,4% față de anul precedent | 318.017 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 41.702 +20,9% față de anul precedent | 363.983 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 34.493 -54,0% față de anul precedent | 361.353 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 74.924 -25,8% față de anul precedent | 417.329 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 101.020 +8,5% față de anul precedent | 363.091 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2017 | 93.140 +51,4% față de anul precedent | 265.947 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2016 | 61.523 -25,3% față de anul precedent | 275.674 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2015 | 82.336 -7,5% față de anul precedent | 227.917 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2014 | 88.982 +8,2% față de anul precedent | 324.696 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2013 | 82.238 +112,6% față de anul precedent | 344.947 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2012 | 38.685 -18,9% față de anul precedent | 290.990 | Neraportat | 4 -20,0% față de anul precedent |
| 2011 | 47.697 +34,2% față de anul precedent | 346.729 | Neraportat | 5 +25,0% față de anul precedent |
| 2010 | 35.548 -6,4% față de anul precedent | 310.109 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2009 | 37.990 -29,1% față de anul precedent | 324.752 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2008 | 53.583 | 350.590 | Neraportat | 4 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| GDGHEORGHE DUŢA | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
20 repere. O singură cronologie.
Din 1993 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 6689/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date, adăugare asociaţi persoane fizice, modificare date, numire persoane împuternicite, durată societate
domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date, adăugare asociaţi persoane fizice, modificare date, numire persoane împuternicite, durată societate
Deschide înregistrarea completă2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 532.646 RON. Profit: 27.365 RON
Cifra de afaceri: 532.646 RON. Profit: 27.365 RON
- Cifra de afaceri
- 532.646 RON +46.22% față de anul precedent
- Profit net
- 27.365 RON -22.18% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 81.224 RON -2.57% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 364.279 RON. Profit: 35.166 RON
Cifra de afaceri: 364.279 RON. Profit: 35.166 RON
- Cifra de afaceri
- 364.279 RON +28.5% față de anul precedent
- Profit net
- 35.166 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 83.363 RON +157.67% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 283.477 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 283.477 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 283.477 RON -22.02% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 15.365 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 32.353 RON -22.42% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 363.531 RON. Profit: 30.129 RON
Cifra de afaceri: 363.531 RON. Profit: 30.129 RON
- Cifra de afaceri
- 363.531 RON -1.33% față de anul precedent
- Profit net
- 30.129 RON -35.39% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 41.702 RON +20.9% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 368.443 RON. Profit: 46.629 RON
Cifra de afaceri: 368.443 RON. Profit: 46.629 RON
- Cifra de afaceri
- 368.443 RON -5.14% față de anul precedent
- Profit net
- 46.629 RON -40.56% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 34.493 RON -53.96% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 388.420 RON. Profit: 78.448 RON
Cifra de afaceri: 388.420 RON. Profit: 78.448 RON
- Cifra de afaceri
- 388.420 RON +0.08% față de anul precedent
- Profit net
- 78.448 RON -19.25% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 74.924 RON -25.83% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 388.119 RON. Profit: 97.144 RON
Cifra de afaceri: 388.119 RON. Profit: 97.144 RON
- Cifra de afaceri
- 388.119 RON +75.55% față de anul precedent
- Profit net
- 97.144 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 101.020 RON +8.46% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 221.085 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 221.085 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 221.085 RON -35.69% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 9.727 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 93.140 RON +51.39% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 343.779 RON. Profit: 84.728 RON
Cifra de afaceri: 343.779 RON. Profit: 84.728 RON
- Cifra de afaceri
- 343.779 RON +34.03% față de anul precedent
- Profit net
- 84.728 RON +129.17% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 61.523 RON -25.28% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 256.498 RON. Profit: 36.971 RON
Cifra de afaceri: 256.498 RON. Profit: 36.971 RON
- Cifra de afaceri
- 256.498 RON -41.9% față de anul precedent
- Profit net
- 36.971 RON -72.36% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 82.336 RON -7.47% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20152014 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 441.499 RON. Profit: 133.750 RON
Cifra de afaceri: 441.499 RON. Profit: 133.750 RON
- Cifra de afaceri
- 441.499 RON +124.56% față de anul precedent
- Profit net
- 133.750 RON +237.03% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 88.982 RON +8.2% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20142013 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2013Cifra de afaceri: 196.606 RON. Profit: 39.685 RON
Cifra de afaceri: 196.606 RON. Profit: 39.685 RON
- Cifra de afaceri
- 196.606 RON +56.06% față de anul precedent
- Profit net
- 39.685 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 82.238 RON +112.58% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2013Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
2012 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2012Cifra de afaceri: 125.980 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 125.980 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 125.980 RON -52.19% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 55.714 RON
- Angajati
- 4 -20% față de anul precedent
- Datorii
- 38.685 RON -18.89% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20122011 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2011Cifra de afaceri: 263.483 RON. Profit: 36.620 RON
Cifra de afaceri: 263.483 RON. Profit: 36.620 RON
- Cifra de afaceri
- 263.483 RON +37.07% față de anul precedent
- Profit net
- 36.620 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 5 +25% față de anul precedent
- Datorii
- 47.697 RON +34.18% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20112010 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2010Cifra de afaceri: 192.222 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 192.222 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 192.222 RON -36.65% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 34.111 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 35.548 RON -6.43% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20102009 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2009Cifra de afaceri: 303.407 RON. Profit: 45.162 RON
Cifra de afaceri: 303.407 RON. Profit: 45.162 RON
- Cifra de afaceri
- 303.407 RON +101.92% față de anul precedent
- Profit net
- 45.162 RON +1595.91% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 37.990 RON -29.1% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20092008 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2008Cifra de afaceri: 150.264 RON. Profit: 2.663 RON
Cifra de afaceri: 150.264 RON. Profit: 2.663 RON
- Cifra de afaceri
- 150.264 RON
- Profit net
- 2.663 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4
- Datorii
- 53.583 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20081993 1 repere
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataOPUS SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2593 in Mun. Baia Mare (MARAMUREŞ)
OPUS SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2593 in Mun. Baia Mare (MARAMUREŞ)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
19.022026Mentiune · Buletin 6689/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date, adăugare asociaţi persoane fizice, modificare date, numire persoane împuternicite, durată societate
domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date, adăugare asociaţi persoane fizice; modificare date, numire persoane împuternicite; durată societate; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat avand numarul 5496 din data: 18.02.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- OPUS SRL
- CUI
- 3362242
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 19.02.2026
- Registrul Comerțului
- J24/187/1993
- EUID
- ROONRC.J24/187/1993
- Sediu
- Jud. Maramureş, Municipiul Baia Mare, Str. ARIESULUI, Nr. 11
- Județ
- Maramureş
- Număr încheiere
- 143350
- Data încheierii
- 19.02.2026
- Număr dosar
- 748565
- Data dosarului
- 18.02.2026
- Tribunal
- Maramures
- Registrator
- Adrian-Dumitru Solomon
Subiecte
domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date, adăugare asociaţi persoane fizice, modificare date, numire persoane împuternicite, durată societate
Documente menționate
- Decizie asociat unic nr. 1 din 18.02.2026
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 748565 din 18.02.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 2593, Maramureş
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 2593, Maramureş
Alte firme din Maramureş
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul OPUS SRL?
CUI-ul OPUS SRL este 3362242.
Unde este sediul OPUS SRL?
OPUS SRL are sediul in Romania, MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare, Str. Arieşului nr. 11, 430392, Mun. Baia Mare, judetul MARAMUREŞ.
Cand a fost infiintata OPUS SRL?
OPUS SRL a fost infiintata in anul 1993 (33 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a OPUS SRL in 2024?
In 2024, OPUS SRL a raportat o cifra de afaceri de 532.646 RON.
Cati angajati are OPUS SRL?
OPUS SRL a raportat un numar mediu de 4 salariati in 2024.
Ce activitate are OPUS SRL?
OPUS SRL are codul CAEN principal 2593 (Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri).
Ce profit a inregistrat OPUS SRL in 2024?
OPUS SRL a inregistrat un profit net de 27.365 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 17 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.