Activ Plătitor TVA

VID FOREST SRL

CUI: 33674599
CIF: RO33674599
Reg. Com.: J12/2944/2014
CAEN: 1610
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 9 octombrie 2014 · 12 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 16:55

Despre VID FOREST SRL

VID FOREST SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Mănăşturu Românesc Com. Mănăstireni, judetul CLUJ, infiintata in 2014 (12 ani de activitate). Activeaza in sectorul industria prelucratoare (cod CAEN 1610). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, VID FOREST SRL a raportat o cifra de afaceri de 648.157 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+67.6%). Profitul net inregistrat a fost de 81.844 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 3, in scadere fata de anul anterior.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
648.157 RON
Venituri totale
679.168 RON
Cheltuieli totale
582.412 RON
Profit brut
96.756 RON
Profit net
81.844 RON
Marja profit net
12,63%
Active imobilizate
56.760 RON
Active circulante
483.907 RON
Stocuri
222.860 RON
Creanțe
218.217 RON
Casa & conturi bănci
42.830 RON
Capital propriu
242.080 RON

Contact

AdresaRomania, CLUJ, Sat Mănăşturu Românesc Com. Mănăstireni, MĂNĂŞTURU ROMÂNESC nr. 155, 407376
Telefon0745874370

Adresă sediu social

Romania, CLUJ, Sat Mănăşturu Românesc Com. Mănăstireni, MĂNĂŞTURU ROMÂNESC nr. 155, 407376
Cod poștal: 407376
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CLUJ, Sat Mănăşturu Românesc Com. Mănăstireni, MĂNĂŞTURU ROMÂNESC nr. 155, 407376
Cod postal
407376
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 09.10.2014
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Huedin
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2014 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
648.157 RON
Rezultat net
81.844 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 648.157 RON 386.660 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 679.168 RON 394.590 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 582.412 RON 515.003 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 96.756 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 81.844 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 120.413 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 123.164 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 56.760 RON 34.533 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 483.907 RON 315.085 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 540.667 RON 349.618 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 222.860 RON 280.377 RON
CreanțeSume de încasat 218.217 RON 17.414 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 42.830 RON 17.294 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 298.587 RON 189.382 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 242.080 RON 160.236 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 3 persoane 4 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active540.667RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

55,2 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale540.667 RON
Datorii totale298.587 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
15,1 %Profit net / active totale
ROE
33,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,62 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
44,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 11 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

11 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 648.157 +67,6% față de anul precedent 679.168 582.412 96.756 81.844 0 0
2023 386.660 -43,3% față de anul precedent 394.590 515.003 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 120.413 123.164
2022 681.315 +69,8% față de anul precedent 670.246 580.640 89.606 +45,4% față de anul precedent 84.279 +45,4% față de anul precedent 0 0
2021 401.372 -30,8% față de anul precedent 412.524 350.879 61.645 +34,2% față de anul precedent 57.952 +43,9% față de anul precedent 0 0
2020 579.757 +16,5% față de anul precedent 571.487 525.547 45.940 -33,1% față de anul precedent 40.286 -36,8% față de anul precedent 0 0
2019 497.614 -27,8% față de anul precedent 511.079 442.413 68.666 +77,2% față de anul precedent 63.690 +99,8% față de anul precedent 0 0
2018 688.757 +34,8% față de anul precedent 715.767 677.005 38.762 +33,4% față de anul precedent 31.875 +31,8% față de anul precedent 0 0
2017 511.141 -6,1% față de anul precedent 504.625 475.564 29.061 -65,4% față de anul precedent 24.181 -69,1% față de anul precedent 0 0
2016 544.550 +200,4% față de anul precedent 556.370 472.431 83.939 +240,9% față de anul precedent 78.231 +307,8% față de anul precedent 0 0
2015 181.262 194.341 169.718 24.623 19.186 Neraportat 0
2014 0 0 2.903 0 0 2.903 2.903

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

11 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 56.760 483.907 540.667 222.860 218.217 42.830
2023 34.533 315.085 349.618 280.377 17.414 17.294
2022 50.024 397.414 447.438 351.315 41.759 4.340
2021 63.057 235.040 298.097 177.644 20.305 37.091
2020 50.259 212.072 262.331 137.640 17.716 56.716
2019 17.223 325.046 342.269 232.129 43.732 49.185
2018 29.357 259.396 288.753 186.898 56.588 15.910
2017 39.239 254.397 293.636 191.619 59.584 3.194
2016 31.458 209.550 241.008 122.064 72.685 14.801
2015 7.083 230.192 237.275 206.004 18.921 5.267
2014 10.073 3.098 13.171 0 180 2.918

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

11 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 298.587 +57,7% față de anul precedent 242.080 Neraportat 3 -25,0% față de anul precedent
2023 189.382 +15,5% față de anul precedent 160.236 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2022 164.039 +143,4% față de anul precedent 283.399 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2021 67.399 +10,2% față de anul precedent 230.698 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2020 61.164 -60,3% față de anul precedent 201.167 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2019 154.019 +11,6% față de anul precedent 188.250 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2018 137.983 -21,1% față de anul precedent 150.770 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2017 174.801 +19,5% față de anul precedent 118.895 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2016 146.294 -33,7% față de anul precedent 94.714 Neraportat 4 +33,3% față de anul precedent
2015 220.792 +1.290,9% față de anul precedent 16.483 Neraportat 3 +200,0% față de anul precedent
2014 15.874 -2.703 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

16din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare11 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

12 repere. O singură cronologie.

Din 2014 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2014 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
12 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 648.157 RON. Profit: 81.844 RON

Cifra de afaceri: 648.157 RON. Profit: 81.844 RON

Cifra de afaceri
648.157 RON +67.63% față de anul precedent
Profit net
81.844 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 -25% față de anul precedent
Datorii
298.587 RON +57.66% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 386.660 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 386.660 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
386.660 RON -43.25% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
123.164 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
189.382 RON +15.45% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 681.315 RON. Profit: 84.279 RON

Cifra de afaceri: 681.315 RON. Profit: 84.279 RON

Cifra de afaceri
681.315 RON +69.75% față de anul precedent
Profit net
84.279 RON +45.43% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
164.039 RON +143.38% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 401.372 RON. Profit: 57.952 RON

Cifra de afaceri: 401.372 RON. Profit: 57.952 RON

Cifra de afaceri
401.372 RON -30.77% față de anul precedent
Profit net
57.952 RON +43.85% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
67.399 RON +10.19% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 579.757 RON. Profit: 40.286 RON

Cifra de afaceri: 579.757 RON. Profit: 40.286 RON

Cifra de afaceri
579.757 RON +16.51% față de anul precedent
Profit net
40.286 RON -36.75% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
61.164 RON -60.29% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 497.614 RON. Profit: 63.690 RON

Cifra de afaceri: 497.614 RON. Profit: 63.690 RON

Cifra de afaceri
497.614 RON -27.75% față de anul precedent
Profit net
63.690 RON +99.81% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
154.019 RON +11.62% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 688.757 RON. Profit: 31.875 RON

Cifra de afaceri: 688.757 RON. Profit: 31.875 RON

Cifra de afaceri
688.757 RON +34.75% față de anul precedent
Profit net
31.875 RON +31.82% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
137.983 RON -21.06% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 511.141 RON. Profit: 24.181 RON

Cifra de afaceri: 511.141 RON. Profit: 24.181 RON

Cifra de afaceri
511.141 RON -6.14% față de anul precedent
Profit net
24.181 RON -69.09% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
174.801 RON +19.49% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 544.550 RON. Profit: 78.231 RON

Cifra de afaceri: 544.550 RON. Profit: 78.231 RON

Cifra de afaceri
544.550 RON +200.42% față de anul precedent
Profit net
78.231 RON +307.75% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +33.33% față de anul precedent
Datorii
146.294 RON -33.74% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 181.262 RON. Profit: 19.186 RON

Cifra de afaceri: 181.262 RON. Profit: 19.186 RON

Cifra de afaceri
181.262 RON
Profit net
19.186 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +200% față de anul precedent
Datorii
220.792 RON +1290.9% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015

2014 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2014Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
2.903 RON
Angajati
1
Datorii
15.874 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2014
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataVID FOREST SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1610 in Sat Mănăşturu Românesc Com. Mănăstireni (CLUJ)

VID FOREST SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1610 in Sat Mănăşturu Românesc Com. Mănăstireni (CLUJ)

12 din 12 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 1610, Cluj

BUŞTEANU PRODUCT S.R.L.
CUI: 35217119CAEN: 1610
Activ
CLUJ, Mun. Câmpia Turzii2015-11-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
991.922 RON
Profit
206.440 RON
Angajati
3
EMAFOREST PROD SRL
CUI: 9900146CAEN: 1610
Activ
CLUJ, Com. Mărgău1997-11-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
476.389 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
ALDOMA TRANS S.R.L.
CUI: 17648687CAEN: 1610
Activ
CLUJ, Sat Călăţele Com. Călăţele2005-06-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.382.287 RON
Profit
361.791 RON
Angajati
3
ABO LEMN DESIGN S.R.L.
CUI: 46638423CAEN: 1610
Activ
CLUJ, Mun. Dej2022-08-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
442.134 RON
Profit
131.720 RON
Angajati
2
ZAMOVA SRL
CUI: 27998434CAEN: 1610
Activ
CLUJ, Sat Gilău Com. Gilău2011-02-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
231.673 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 1610, Cluj

VID SILVANUS SRL
CUI: 33577200CAEN: 1610
Activ
CLUJ, Sat Surduc Com. Iara2014-09-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
FORESTDELL SRL
CUI: 34543206CAEN: 1610
Activ
CLUJ, Sat Răchiţele Com. Mărgău2015-05-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
214.668 RON
Profit
0 RON
Angajati
3

Alte firme din Cluj

KAIZEN CONSTRUCT SRL
CUI: 33674580CAEN: 5510
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2014-10-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
434.630 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
RIVER PASTA SRL
CUI: 33674602CAEN: 5610
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2014-10-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.836.061 RON
Profit
300.632 RON
Angajati
5
ORHIDEEA EVENTS S.R.L.
CUI: 33668970CAEN: 4776
Activ
CLUJ, Sat Corusu Com. Baciu2014-10-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
745.134 RON
Profit
17.282 RON
Angajati
3
MARIROBI PRO SRL
CUI: 33679960CAEN: 4332
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2014-10-10
fara e-Factura
FISHNAT S.R.L.
CUI: 33595843CAEN: 4764
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2014-09-18
fara e-Factura
PETROMIX SRL
CUI: 33754060CAEN: 7022
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2014-10-31
fara e-Factura
AGRITECH LUNA SRL
CUI: 32893523CAEN: 0111
Activ
CLUJ, Sat Fundătura Com. Iclod2014-03-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
350.365 RON
Profit
95.203 RON
Angajati
1
CEDAR BND SRL
CUI: 34453723CAEN: 4332
Activ
CLUJ, Mun. Turda2015-05-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
81.024 RON
Profit
29.675 RON
Angajati
0
JS REJSER SRL
CUI: 21480696CAEN: 7912
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2007-03-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
502.661 RON
Profit
20.755 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul VID FOREST SRL?

CUI-ul VID FOREST SRL este 33674599.

Unde este sediul VID FOREST SRL?

VID FOREST SRL are sediul in Romania, CLUJ, Sat Mănăşturu Românesc Com. Mănăstireni, MĂNĂŞTURU ROMÂNESC nr. 155, 407376, Sat Mănăşturu Românesc Com. Mănăstireni, judetul CLUJ.

Cand a fost infiintata VID FOREST SRL?

VID FOREST SRL a fost infiintata in anul 2014 (12 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a VID FOREST SRL in 2024?

In 2024, VID FOREST SRL a raportat o cifra de afaceri de 648.157 RON.

Cati angajati are VID FOREST SRL?

VID FOREST SRL a raportat un numar mediu de 3 salariati in 2024.

Ce activitate are VID FOREST SRL?

VID FOREST SRL are codul CAEN principal 1610.

Ce profit a inregistrat VID FOREST SRL in 2024?

VID FOREST SRL a inregistrat un profit net de 81.844 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 11 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.