Radiat

SOAVA CLOTHES SRL

CUI: 33948864
CIF: 33948864
Reg. Com.: J12/37/2015
CAEN: 4771
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 8 ianuarie 2015 · 11 ani
Radiată din: 9 aprilie 2026
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 16:58

Despre SOAVA CLOTHES SRL

SOAVA CLOTHES SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ, infiintata in 2015 (11 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei" (cod CAEN 4771), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Conform datelor oficiale, firma figureaza in prezent ca radiat (din aprilie 2026).

In 2017, SOAVA CLOTHES SRL a raportat o cifra de afaceri de 14.025 RON. Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Datoriile raportate (58.851 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
14.025 RON
Venituri totale
14.025 RON
Cheltuieli totale
47.948 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
24.941 RON
Stocuri
22.258 RON
Creanțe
0 RON
Casa & conturi bănci
2.683 RON
Capital propriu
-33.910 RON

Contact

AdresaRomania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Dunării nr. 52, 400593

Adresă sediu social

Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Dunării nr. 52, 400593
Cod poștal: 400593
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Dunării nr. 52, 400593
Cod postal
400593
Date juridice și fiscale

Alte date din registru

Data inactivării în sursă
9 aprilie 2026

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Radiere din 09.04.2026
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Platitor TVA
Nu

Stare inactivitate

Status inactiv
Da
Data inactivare
4 decembrie 2019
Data radiere
9 aprilie 2026

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2015 –2017 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2017
Cifră de afaceri
14.025 RON
Rezultat net
-34.110 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2017 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2017 2016
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 14.025 RON 0 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 14.025 RON 0 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 47.948 RON 0 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 33.923 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 34.110 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 24.941 RON 16.212 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 24.941 RON 16.212 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 22.258 RON 16.212 RON
CreanțeSume de încasat 0 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 2.683 RON 0 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 58.851 RON 16.012 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -33.910 RON 200 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2017

Total active24.941RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2017

236,0 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale24.941 RON
Datorii totale58.851 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2017

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,42 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-136,0 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 3 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2017 14.025 14.025 47.948 0 0 33.923 34.110
2016 0 0 0 0 0 0 0
2015 0 0 0 0 0 Neraportat 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2017 0 24.941 24.941 22.258 0 2.683
2016 0 16.212 16.212 16.212 0 0
2015 0 16.212 16.212 16.212 0 0

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

3 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2017 58.851 +267,5% față de anul precedent -33.910 Neraportat 1
2016 16.012 0,0% față de anul precedent 200 Neraportat 0
2015 16.012 200 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2017

70din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate15 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2015 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2015 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2026 2 repere

data publicăriiPublicații ONRCRadiere — Buletin 13627/2026conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990

conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990

Deschide înregistrarea completă
Stare companieStare companieFirma a fost radiataCompania a fost radiata din Registrul Comertului.

Compania a fost radiata din Registrul Comertului.

2019 1 repere

Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 14.025 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 14.025 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
14.025 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
34.110 RON
Angajati
1
Datorii
58.851 RON +267.54% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
16.012 RON 0% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
16.012 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSOAVA CLOTHES SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4771 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

SOAVA CLOTHES SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4771 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

15.042026Radiere · Buletin 13627/2026conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990
Companie
SOAVA CLOTHES SRL
CUI
33948864
Tip în sursă
Deletion
Data buletinului
15.04.2026
Registrul Comerțului
J12/37/2015
EUID
ROONRC.J12/37/2015
Sediu
Jud. Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, Strada DUNĂRII, Nr. 52, Bl. Y1, Scara 1, Etaj 6, Ap. 19
Județ
Cluj
Număr încheiere
297104
Data încheierii
08.04.2026
Număr dosar
1432104
Data dosarului
02.04.2026
Tribunal
Cluj
Registrator
Mariana Bunda
Motiv radiere
conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990
Vezi Buletinul ONRC nr. 13627/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Cele mai mari firme — CAEN 4771, Cluj

NYER ROMANIA SRL
CUI: 22647564CAEN: 4771
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2007-10-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
633.120.170 RON
Profit
155.261.890 RON
Angajati
627
CRINEMIL SRL
CUI: 15195997CAEN: 4771
Activ
CLUJ, Sat Chiuieşti Com. Chiuieşti2003-02-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
17.042.310 RON
Profit
628.904 RON
Angajati
30
ELIROX SRL
CUI: 17186839CAEN: 4771
Activ
CLUJ, Sat Mintiu Gherlii Com. Mintiu Gherlii2005-02-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
12.179.112 RON
Profit
247.469 RON
Angajati
26
TORRY MILANO S.R.L.
CUI: 40015507CAEN: 4771
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2018-10-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
10.997.450 RON
Profit
1.460.459 RON
Angajati
12
CORADE SRL
CUI: 15825243CAEN: 4771
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2003-10-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.671.525 RON
Profit
183.373 RON
Angajati
42
PRELUDE INVEST S.R.L.
CUI: 44410509CAEN: 4771
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2021-06-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.639.260 RON
Profit
0 RON
Angajati
80
ONEBO IMPEX SRL
CUI: 9144662CAEN: 4771
Activ
CLUJ, Com. Cuzdrioara1997-02-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.772.383 RON
Profit
181.131 RON
Angajati
5
NICO 99 EXIM S.R.L.
CUI: 12426760CAEN: 4771
Activ
CLUJ, Mun. Dej1999-11-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.067.398 RON
Profit
92.307 RON
Angajati
18
OUT WEAR SRL
CUI: 11656842CAEN: 4771
Activ
CLUJ, Sat Gilău Com. Gilău1999-04-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.755.669 RON
Profit
0 RON
Angajati
34
CARTOON MANIA SRL
CUI: 19315174CAEN: 4771
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2006-12-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.668.522 RON
Profit
192.871 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul SOAVA CLOTHES SRL?

CUI-ul SOAVA CLOTHES SRL este 33948864.

Unde este sediul SOAVA CLOTHES SRL?

SOAVA CLOTHES SRL are sediul in Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Dunării nr. 52, 400593, Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ.

Cand a fost infiintata SOAVA CLOTHES SRL?

SOAVA CLOTHES SRL a fost infiintata in anul 2015 (11 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a SOAVA CLOTHES SRL in 2017?

In 2017, SOAVA CLOTHES SRL a raportat o cifra de afaceri de 14.025 RON.

Cati angajati are SOAVA CLOTHES SRL?

SOAVA CLOTHES SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2017.

Ce activitate are SOAVA CLOTHES SRL?

SOAVA CLOTHES SRL are codul CAEN principal 4771 (Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei).

Ce profit a inregistrat SOAVA CLOTHES SRL in 2017?

SOAVA CLOTHES SRL a inregistrat o pierdere neta de 34.110 RON in 2017.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 3 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.