Cifra de afaceri
Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)
Surse și actualizareActualizat: 11 octombrie 2026 la 20:54
Despre VALMEDY PROD SRL
VALMEDY PROD SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Sighetu Marmaţiei, judetul MARAMUREŞ, infiintata in 2015 (11 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)" (cod CAEN 1392), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, VALMEDY PROD SRL a raportat o cifra de afaceri de 41.035.860 RON, in scadere fata de anul precedent (-17.2%). Profitul net inregistrat a fost de 218.605 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 211, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 9 ani, cifra de afaceri a crescut de la 34.783.668 RON in 2015 la 41.035.860 RON in 2024.
Din punct de vedere al pozitionarii in piata, La cifra de afaceri (2021), se afla pe locul 40 din 17223 firme din judetul MARAMUREŞ, pe locul 2 din 36 firme cu acelasi cod CAEN din judet, si pe locul 8 la nivel national in domeniul sau (1108 firme).
Este inregistrata ca platitoare de TVA.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 41.035.860 RON
- Venituri totale
- 41.656.467 RON
- Cheltuieli totale
- 41.406.304 RON
- Profit brut
- 250.163 RON
- Profit net
- 218.605 RON
- Marja profit net
- 0,53%
- Active imobilizate
- 10.791.891 RON
- Active circulante
- 14.769.946 RON
- Stocuri
- 7.050.358 RON
- Creanțe
- 5.702.447 RON
- Casa & conturi bănci
- 918.672 RON
- Capital propriu
- 16.549.453 RON
- Cifra de afaceri · CAEN 1392
- Loc 8 din 1.108
- Profit net · CAEN 1392
- Loc 5 din 1.108
- Angajati · CAEN 1392
- Loc 8 din 1.108
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, MARAMUREŞ, Mun. Sighetu Marmaţiei, Str. Unirii nr. 40, 435500
- Detalii
- clădirea Mobila Arta Beta
- Cod postal
- 435500
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Transfer sediu fiscal (sosire) din 15.12.2015
- Organ fiscal competent
- Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Maramureş
- Platitor TVA
- Da
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2015 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 41.035.860 RON
- Rezultat net
- 218.605 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 41.035.860 RON | 49.535.314 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 41.656.467 RON | 49.549.363 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 41.406.304 RON | 49.212.531 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 250.163 RON | 336.832 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 218.605 RON | 330.897 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 10.791.891 RON | 11.599.157 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 14.769.946 RON | 16.391.989 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 25.561.837 RON | 27.991.146 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 7.050.358 RON | 6.713.859 RON |
| CreanțeSume de încasat | 5.702.447 RON | 8.261.964 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 918.672 RON | 840.147 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 9.012.384 RON | 11.647.917 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 16.549.453 RON | 16.343.229 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 211 persoane | 223 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,9 %Profit net / active totale
- ROE
- 1,3 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 1,64 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 64,7 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 10 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 41.035.860 -17,2% față de anul precedent | 41.656.467 | 41.406.304 | 250.163 -25,7% față de anul precedent | 218.605 -33,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 49.535.314 -20,3% față de anul precedent | 49.549.363 | 49.212.531 | 336.832 -78,2% față de anul precedent | 330.897 -75,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 62.145.680 -14,8% față de anul precedent | 64.635.600 | 63.093.693 | 1.541.907 -64,2% față de anul precedent | 1.357.890 -63,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 72.950.764 +42,1% față de anul precedent | 76.215.101 | 71.911.990 | 4.303.111 +112,7% față de anul precedent | 3.764.602 +122,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 51.338.584 -7,8% față de anul precedent | 51.710.629 | 49.687.071 | 2.023.558 +142,9% față de anul precedent | 1.690.490 +144,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 55.705.559 +8,1% față de anul precedent | 56.123.455 | 55.290.481 | 832.974 +351,2% față de anul precedent | 692.158 +381,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 51.524.786 -7,1% față de anul precedent | 52.646.399 | 52.461.788 | 184.611 -77,8% față de anul precedent | 143.718 -81,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 55.486.112 -0,4% față de anul precedent | 56.320.089 | 55.486.904 | 833.185 -6,2% față de anul precedent | 756.090 -14,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 55.686.428 +60,1% față de anul precedent | 56.570.104 | 55.682.138 | 887.966 -24,0% față de anul precedent | 887.966 -11,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 34.783.668 | 35.482.422 | 34.313.909 | 1.168.513 | 1.006.423 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 10.791.891 | 14.769.946 | 25.561.837 | 7.050.358 | 5.702.447 | 918.672 |
| 2023 | 11.599.157 | 16.391.989 | 27.991.146 | 6.713.859 | 8.261.964 | 840.147 |
| 2022 | 10.771.537 | 15.840.247 | 26.611.784 | 7.656.315 | 7.170.697 | 781.923 |
| 2021 | 11.083.046 | 15.760.422 | 26.843.468 | 5.378.364 | 7.981.107 | 549.795 |
| 2020 | 9.442.399 | 12.540.085 | 21.982.484 | 4.704.097 | 5.496.852 | 1.368.968 |
| 2019 | 9.658.137 | 16.417.551 | 26.075.688 | 4.136.732 | 9.860.465 | 2.420.354 |
| 2018 | 10.117.272 | 18.591.658 | 28.708.930 | 4.382.263 | 13.868.114 | 341.281 |
| 2017 | 10.581.027 | 14.478.752 | 25.059.779 | 3.135.061 | 11.079.125 | 264.566 |
| 2016 | 10.690.873 | 19.287.691 | 29.978.564 | 2.439.134 | 15.548.281 | 1.300.276 |
| 2015 | 53.865 | 15.199.340 | 15.253.205 | 3.494.695 | 9.035.212 | 2.669.433 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 9.012.384 -22,6% față de anul precedent | 16.549.453 | Neraportat | 211 -5,4% față de anul precedent |
| 2023 | 11.647.917 +11,7% față de anul precedent | 16.343.229 | Neraportat | 223 -11,9% față de anul precedent |
| 2022 | 10.426.764 -0,8% față de anul precedent | 16.185.020 | Neraportat | 253 -6,0% față de anul precedent |
| 2021 | 10.515.238 +11,8% față de anul precedent | 16.328.230 | Neraportat | 269 +0,4% față de anul precedent |
| 2020 | 9.408.466 -38,1% față de anul precedent | 12.579.543 | Neraportat | 268 +8,9% față de anul precedent |
| 2019 | 15.192.240 -16,5% față de anul precedent | 10.894.498 | Neraportat | 246 -3,5% față de anul precedent |
| 2018 | 18.201.660 +24,3% față de anul precedent | 10.517.654 | Neraportat | 255 -11,5% față de anul precedent |
| 2017 | 14.647.422 -27,6% față de anul precedent | 10.422.731 | Neraportat | 288 -6,5% față de anul precedent |
| 2016 | 20.233.202 +42,0% față de anul precedent | 9.747.326 | Neraportat | 308 -7,8% față de anul precedent |
| 2015 | 14.246.582 | 1.006.623 | Neraportat | 334 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
12 repere. O singură cronologie.
Din 2015 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 41.035.860 RON. Profit: 218.605 RON
Cifra de afaceri: 41.035.860 RON. Profit: 218.605 RON
- Cifra de afaceri
- 41.035.860 RON -17.16% față de anul precedent
- Profit net
- 218.605 RON -33.94% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 211 -5.38% față de anul precedent
- Datorii
- 9.012.384 RON -22.63% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 49.535.314 RON. Profit: 330.897 RON
Cifra de afaceri: 49.535.314 RON. Profit: 330.897 RON
- Cifra de afaceri
- 49.535.314 RON -20.29% față de anul precedent
- Profit net
- 330.897 RON -75.63% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 223 -11.86% față de anul precedent
- Datorii
- 11.647.917 RON +11.71% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 62.145.680 RON. Profit: 1.357.890 RON
Cifra de afaceri: 62.145.680 RON. Profit: 1.357.890 RON
- Cifra de afaceri
- 62.145.680 RON -14.81% față de anul precedent
- Profit net
- 1.357.890 RON -63.93% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 253 -5.95% față de anul precedent
- Datorii
- 10.426.764 RON -0.84% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 72.950.764 RON. Profit: 3.764.602 RON
Cifra de afaceri: 72.950.764 RON. Profit: 3.764.602 RON
- Cifra de afaceri
- 72.950.764 RON +42.1% față de anul precedent
- Profit net
- 3.764.602 RON +122.69% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 269 +0.37% față de anul precedent
- Datorii
- 10.515.238 RON +11.76% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2021reper anualClasamentePremii si distinctii 2021Locul 2 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 2 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 3 in oras la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 3 in oras la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Locul 2 CAEN in judet la Cifra de afaceri | Locul 2 CAEN in oras la Cifra de afaceri | Locul 3 in oras la Profit net | Locul 1 CAEN in judet la Profit net | Locul 1 CAEN in oras la Profit net | Locul 3 in oras la Angajati | Locul 1 CAEN in judet la Angajati | Locul 1 CAEN in oras la Angajati
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Vezi toate clasamentele2020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 51.338.584 RON. Profit: 1.690.490 RON
Cifra de afaceri: 51.338.584 RON. Profit: 1.690.490 RON
- Cifra de afaceri
- 51.338.584 RON -7.84% față de anul precedent
- Profit net
- 1.690.490 RON +144.23% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 268 +8.94% față de anul precedent
- Datorii
- 9.408.466 RON -38.07% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 55.705.559 RON. Profit: 692.158 RON
Cifra de afaceri: 55.705.559 RON. Profit: 692.158 RON
- Cifra de afaceri
- 55.705.559 RON +8.11% față de anul precedent
- Profit net
- 692.158 RON +381.61% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 246 -3.53% față de anul precedent
- Datorii
- 15.192.240 RON -16.53% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 51.524.786 RON. Profit: 143.718 RON
Cifra de afaceri: 51.524.786 RON. Profit: 143.718 RON
- Cifra de afaceri
- 51.524.786 RON -7.14% față de anul precedent
- Profit net
- 143.718 RON -80.99% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 255 -11.46% față de anul precedent
- Datorii
- 18.201.660 RON +24.27% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 55.486.112 RON. Profit: 756.090 RON
Cifra de afaceri: 55.486.112 RON. Profit: 756.090 RON
- Cifra de afaceri
- 55.486.112 RON -0.36% față de anul precedent
- Profit net
- 756.090 RON -14.85% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 288 -6.49% față de anul precedent
- Datorii
- 14.647.422 RON -27.61% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 55.686.428 RON. Profit: 887.966 RON
Cifra de afaceri: 55.686.428 RON. Profit: 887.966 RON
- Cifra de afaceri
- 55.686.428 RON +60.09% față de anul precedent
- Profit net
- 887.966 RON -11.77% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 308 -7.78% față de anul precedent
- Datorii
- 20.233.202 RON +42.02% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 34.783.668 RON. Profit: 1.006.423 RON
Cifra de afaceri: 34.783.668 RON. Profit: 1.006.423 RON
- Cifra de afaceri
- 34.783.668 RON
- Profit net
- 1.006.423 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 334
- Datorii
- 14.246.582 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2015ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataVALMEDY PROD SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1392 in Mun. Sighetu Marmaţiei (MARAMUREŞ)
VALMEDY PROD SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1392 in Mun. Sighetu Marmaţiei (MARAMUREŞ)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Distincții 2021
Adaugă gratuit distincția companiei pe website-ul tău.
Cifra de afaceri
Profit net
Profit net
Angajati
Angajati
| An / indicator | Județ | Localitate | CAEN | CAEN în județ | CAEN în localitate |
|---|---|---|---|---|---|
| 2021Cifra de afaceri | 40din 17.223 · MARAMUREŞ | 4din 1.296 · Mun. Sighetu Marmaţiei | 8din 1.108 · CAEN 1392 | 2din 36 · CAEN 1392 - MARAMUREŞ | 2din 6 · CAEN 1392 - Mun. Sighetu Marmaţiei |
| 2021Profit net | 65din 17.224 · MARAMUREŞ | 3din 1.296 · Mun. Sighetu Marmaţiei | 5din 1.108 · CAEN 1392 | 1din 36 · CAEN 1392 - MARAMUREŞ | 1din 6 · CAEN 1392 - Mun. Sighetu Marmaţiei |
| 2021Angajati | 22din 17.223 · MARAMUREŞ | 3din 1.296 · Mun. Sighetu Marmaţiei | 8din 1.108 · CAEN 1392 | 1din 36 · CAEN 1392 - MARAMUREŞ | 1din 6 · CAEN 1392 - Mun. Sighetu Marmaţiei |
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 1392, Maramureş
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 1392, Maramureş
Alte firme din Maramureş
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul VALMEDY PROD SRL?
CUI-ul VALMEDY PROD SRL este 34027558.
Unde este sediul VALMEDY PROD SRL?
VALMEDY PROD SRL are sediul in Romania, MARAMUREŞ, Mun. Sighetu Marmaţiei, Str. Unirii nr. 40, 435500, Mun. Sighetu Marmaţiei, judetul MARAMUREŞ.
Cand a fost infiintata VALMEDY PROD SRL?
VALMEDY PROD SRL a fost infiintata in anul 2015 (11 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a VALMEDY PROD SRL in 2024?
In 2024, VALMEDY PROD SRL a raportat o cifra de afaceri de 41.035.860 RON.
Cati angajati are VALMEDY PROD SRL?
VALMEDY PROD SRL a raportat un numar mediu de 211 salariati in 2024.
Ce activitate are VALMEDY PROD SRL?
VALMEDY PROD SRL are codul CAEN principal 1392 (Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)).
Ce profit a inregistrat VALMEDY PROD SRL in 2024?
VALMEDY PROD SRL a inregistrat un profit net de 218.605 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 10 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 11 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 11 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.