Comerţ cu amănuntul al florilor, plantelor şi seminţelor; comerţ cu amănuntul al animalelor de companie şi a hranei pentru acestea
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 12:15
Despre FLORARIA LALEAUA PESTRITA SRL
FLORARIA LALEAUA PESTRITA SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Lunca Ilvei Com. Lunca Ilvei, judetul BISTRIŢA-NĂSĂUD, infiintata in 2015 (11 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al florilor, plantelor şi seminţelor; comerţ cu amănuntul al animalelor de companie şi a hranei pentru acestea" (cod CAEN 4776), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, FLORARIA LALEAUA PESTRITA SRL a raportat o cifra de afaceri de 247.452 RON, in crestere fata de anul precedent (+11.3%). Profitul net inregistrat a fost de 33.906 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2. Pe parcursul ultimilor 9 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 38.326 RON in 2015 la 247.452 RON in 2024.
Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 247.452 RON
- Venituri totale
- 247.452 RON
- Cheltuieli totale
- 211.072 RON
- Profit brut
- 36.380 RON
- Profit net
- 33.906 RON
- Marja profit net
- 13,70%
- Active imobilizate
- 1 RON
- Active circulante
- 167.792 RON
- Stocuri
- 106.493 RON
- Creanțe
- 28.365 RON
- Casa & conturi bănci
- 32.934 RON
- Capital propriu
- -11.795 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Lunca Ilvei Com. Lunca Ilvei, Str. Grănicerilor nr. 177, 427125
- Cod postal
- 427125
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 02.03.2015
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Orăşenească Sîngeorz-Băi
- Platitor TVA
- Nu
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 februarie 2024)
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2015 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 247.452 RON
- Rezultat net
- 33.906 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 247.452 RON | 222.380 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 247.452 RON | 222.380 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 211.072 RON | 222.044 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 36.380 RON | 336 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 33.906 RON | 0 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 1.269 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 1 RON | 1 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 167.792 RON | 121.717 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 167.793 RON | 121.718 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 106.493 RON | 80.844 RON |
| CreanțeSume de încasat | 28.365 RON | 19.709 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 32.934 RON | 21.164 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 179.588 RON | 167.419 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | -11.795 RON | -45.701 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 2 persoane | 2 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 20,2 %Profit net / active totale
- ROE
- -287,5 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,93 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- -7,0 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 10 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 247.452 +11,3% față de anul precedent | 247.452 | 211.072 | 36.380 +10.727,4% față de anul precedent | 33.906 | 0 | 0 |
| 2023 | 222.380 +23,3% față de anul precedent | 222.380 | 222.044 | 336 -77,4% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 | 1.269 |
| 2022 | 180.430 +22,8% față de anul precedent | 180.430 | 178.941 | 1.489 | 1.085 | 0 | 0 |
| 2021 | 146.979 +20,0% față de anul precedent | 147.499 | 154.622 | 0 | 0 | 7.123 | 7.979 |
| 2020 | 122.511 -3,2% față de anul precedent | 150.407 | 157.097 | 0 | 0 | 6.690 | 7.893 |
| 2019 | 126.510 +13,4% față de anul precedent | 128.966 | 145.212 | 0 | 0 | 16.246 | 17.511 |
| 2018 | 111.552 +13,1% față de anul precedent | 117.853 | 136.810 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 18.957 | 20.072 |
| 2017 | 98.658 +18,4% față de anul precedent | 102.258 | 97.222 | 5.036 +40,3% față de anul precedent | 4.049 +128,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 83.308 +117,4% față de anul precedent | 83.308 | 79.718 | 3.590 +17,1% față de anul precedent | 1.771 -7,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 38.326 | 38.326 | 35.260 | 3.066 | 1.916 | Neraportat | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1 | 167.792 | 167.793 | 106.493 | 28.365 | 32.934 |
| 2023 | 1 | 121.717 | 121.718 | 80.844 | 19.709 | 21.164 |
| 2022 | 0 | 106.893 | 106.893 | 84.555 | 19.081 | 3.257 |
| 2021 | 0 | 118.316 | 118.316 | 93.221 | 18.781 | 6.314 |
| 2020 | 0 | 125.936 | 125.936 | 61.998 | 59.424 | 4.514 |
| 2019 | 0 | 88.236 | 88.236 | 74.126 | 12.710 | 1.400 |
| 2018 | 0 | 82.413 | 82.413 | 66.046 | 8.866 | 7.501 |
| 2017 | 0 | 78.880 | 78.880 | 68.624 | 1.772 | 8.484 |
| 2016 | 97 | 56.254 | 56.351 | 51.340 | 156 | 4.758 |
| 2015 | 488 | 25.790 | 26.278 | 24.650 | 0 | 1.140 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 179.588 +7,3% față de anul precedent | -11.795 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 167.419 +10,6% față de anul precedent | -45.701 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 151.326 -7,6% față de anul precedent | -44.433 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 163.834 +0,2% față de anul precedent | -45.518 | Neraportat | 2 -33,3% față de anul precedent |
| 2020 | 163.476 +38,7% față de anul precedent | -37.540 | Neraportat | 3 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 117.883 +24,7% față de anul precedent | -29.647 | Neraportat | 3 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 94.549 +33,3% față de anul precedent | -12.136 | Neraportat | 3 +200,0% față de anul precedent |
| 2017 | 70.944 +35,2% față de anul precedent | 7.936 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2016 | 52.464 +117,1% față de anul precedent | 3.887 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2015 | 24.162 | 2.116 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| VGVICTORIA GALUSCA | administrator si reprezentant | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
13 repere. O singură cronologie.
Din 2015 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 27422/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator si reprezentant persoane împuternicite, durată societate, Alte menţiuni conform actului Statut actualizat avand numarul 23233 din data: 08.07.2026
domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator si reprezentant persoane împuternicite, durată societate, Alte menţiuni conform actului Statut actualizat avand numarul 23233 din data: 08.07.2026
Deschide înregistrarea completă2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 247.452 RON. Profit: 33.906 RON
Cifra de afaceri: 247.452 RON. Profit: 33.906 RON
- Cifra de afaceri
- 247.452 RON +11.27% față de anul precedent
- Profit net
- 33.906 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 179.588 RON +7.27% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 222.380 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 222.380 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 222.380 RON +23.25% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 1.269 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 167.419 RON +10.63% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 180.430 RON. Profit: 1.085 RON
Cifra de afaceri: 180.430 RON. Profit: 1.085 RON
- Cifra de afaceri
- 180.430 RON +22.76% față de anul precedent
- Profit net
- 1.085 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 151.326 RON -7.63% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 146.979 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 146.979 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 146.979 RON +19.97% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 7.979 RON
- Angajati
- 2 -33.33% față de anul precedent
- Datorii
- 163.834 RON +0.22% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 122.511 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 122.511 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 122.511 RON -3.16% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 7.893 RON
- Angajati
- 3 0% față de anul precedent
- Datorii
- 163.476 RON +38.68% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 126.510 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 126.510 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 126.510 RON +13.41% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 17.511 RON
- Angajati
- 3 0% față de anul precedent
- Datorii
- 117.883 RON +24.68% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 111.552 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 111.552 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 111.552 RON +13.07% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 20.072 RON
- Angajati
- 3 +200% față de anul precedent
- Datorii
- 94.549 RON +33.27% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 98.658 RON. Profit: 4.049 RON
Cifra de afaceri: 98.658 RON. Profit: 4.049 RON
- Cifra de afaceri
- 98.658 RON +18.43% față de anul precedent
- Profit net
- 4.049 RON +128.63% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 70.944 RON +35.22% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 83.308 RON. Profit: 1.771 RON
Cifra de afaceri: 83.308 RON. Profit: 1.771 RON
- Cifra de afaceri
- 83.308 RON +117.37% față de anul precedent
- Profit net
- 1.771 RON -7.57% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 52.464 RON +117.13% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 38.326 RON. Profit: 1.916 RON
Cifra de afaceri: 38.326 RON. Profit: 1.916 RON
- Cifra de afaceri
- 38.326 RON
- Profit net
- 1.916 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 24.162 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2015ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataFLORARIA LALEAUA PESTRITA SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4776 in Sat Lunca Ilvei Com. Lunca Ilvei (BISTRIŢA-NĂSĂUD)
FLORARIA LALEAUA PESTRITA SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4776 in Sat Lunca Ilvei Com. Lunca Ilvei (BISTRIŢA-NĂSĂUD)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
21.072026Mentiune · Buletin 27422/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator si reprezentant persoane împuternicite, durată societate, Alte menţiuni conform actului Statut actualizat avand numarul 23233 din data: 08.07.2026
domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date administrator si reprezentant persoane împuternicite; durată societate; Alte menţiuni conform actului Statut actualizat avand numarul 23233 din data: 08.07.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- FLORARIA LALEAUA PESTRITA SRL
- CUI
- 34173995
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 21.07.2026
- Registrul Comerțului
- J6/114/2015
- EUID
- ROONRC.J6/114/2015
- Sediu
- Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Jud. Bistriţa-Năsăud, Strada GRĂNICERILOR, Nr.
- Județ
- Bistriţa-Năsăud
- Număr încheiere
- 578008
- Data încheierii
- 20.07.2026
- Număr dosar
- 2711318
- Data dosarului
- 08.07.2026
- Tribunal
- Bistrita
- Registrator
- Ninela Rusu
Subiecte
domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator si reprezentant persoane împuternicite, durată societate, Alte menţiuni conform actului Statut actualizat avand numarul 23233 din data: 08.07.2026
Documente menționate
- Decizie asociat unic nr. 23232 din 08.07.2026
- Declaraţie-tip pe propria răspundere - model 3 nr. 2711318 din 08.07.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4776, Bistriţa-Năsăud
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4776, Bistriţa-Năsăud
Alte firme din Bistriţa-Năsăud
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul FLORARIA LALEAUA PESTRITA SRL?
CUI-ul FLORARIA LALEAUA PESTRITA SRL este 34173995.
Unde este sediul FLORARIA LALEAUA PESTRITA SRL?
FLORARIA LALEAUA PESTRITA SRL are sediul in Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Lunca Ilvei Com. Lunca Ilvei, Str. Grănicerilor nr. 177, 427125, Sat Lunca Ilvei Com. Lunca Ilvei, judetul BISTRIŢA-NĂSĂUD.
Cand a fost infiintata FLORARIA LALEAUA PESTRITA SRL?
FLORARIA LALEAUA PESTRITA SRL a fost infiintata in anul 2015 (11 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a FLORARIA LALEAUA PESTRITA SRL in 2024?
In 2024, FLORARIA LALEAUA PESTRITA SRL a raportat o cifra de afaceri de 247.452 RON.
Cati angajati are FLORARIA LALEAUA PESTRITA SRL?
FLORARIA LALEAUA PESTRITA SRL a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.
Ce activitate are FLORARIA LALEAUA PESTRITA SRL?
FLORARIA LALEAUA PESTRITA SRL are codul CAEN principal 4776 (Comerţ cu amănuntul al florilor, plantelor şi seminţelor; comerţ cu amănuntul al animalelor de companie şi a hranei pentru acestea).
Ce profit a inregistrat FLORARIA LALEAUA PESTRITA SRL in 2024?
FLORARIA LALEAUA PESTRITA SRL a inregistrat un profit net de 33.906 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 10 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.