Activităţi de editare a revistelor şi periodicelor
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 16:09
Despre PLUS INFO MEDIA CAMP SRL
PLUS INFO MEDIA CAMP SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Câmpina, judetul PRAHOVA, infiintata in 2015 (11 ani de activitate). Activitatea principala este "Activităţi de editare a revistelor şi periodicelor" (cod CAEN 5813), in sectorul editare, difuzare programe radio si tv. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, PLUS INFO MEDIA CAMP SRL a raportat o cifra de afaceri de 209.690 RON, in scadere fata de anul precedent (-27.7%). Profitul net inregistrat a fost de 51.007 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 9 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 85.775 RON in 2015 la 209.690 RON in 2024.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 209.690 RON
- Venituri totale
- 210.418 RON
- Cheltuieli totale
- 157.559 RON
- Profit brut
- 52.859 RON
- Profit net
- 51.007 RON
- Marja profit net
- 24,32%
- Active imobilizate
- 0 RON
- Active circulante
- 248.835 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 199.408 RON
- Casa & conturi bănci
- 49.427 RON
- Capital propriu
- 237.789 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, PRAHOVA, Mun. Câmpina, Str. Sg.Maj. Erou Grigore Nicolae nr. 1, 105600
- Cod postal
- 105600
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 03.03.2015
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Municipală Câmpina
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2015 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 209.690 RON
- Rezultat net
- 51.007 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 209.690 RON | 290.100 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 210.418 RON | 290.108 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 157.559 RON | 80.682 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 52.859 RON | 209.426 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 51.007 RON | 206.582 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 0 RON | 0 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 248.835 RON | 208.589 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 248.835 RON | 208.589 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 199.408 RON | 152.531 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 49.427 RON | 56.058 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 11.046 RON | 1.807 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 237.789 RON | 206.782 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 20,5 %Profit net / active totale
- ROE
- 21,5 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 22,53 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 95,6 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 10 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 209.690 -27,7% față de anul precedent | 210.418 | 157.559 | 52.859 -74,8% față de anul precedent | 51.007 -75,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 290.100 -1,4% față de anul precedent | 290.108 | 80.682 | 209.426 -0,1% față de anul precedent | 206.582 -0,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 294.280 +22,3% față de anul precedent | 294.423 | 84.728 | 209.695 +18,2% față de anul precedent | 207.173 +18,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 240.590 +76,4% față de anul precedent | 240.590 | 63.227 | 177.363 +78,4% față de anul precedent | 174.957 +78,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 136.380 -3,6% față de anul precedent | 137.358 | 37.945 | 99.413 -4,5% față de anul precedent | 98.040 -4,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 141.520 +2,9% față de anul precedent | 141.820 | 37.743 | 104.077 +4,6% față de anul precedent | 102.641 +4,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 137.490 +62,5% față de anul precedent | 137.820 | 38.304 | 99.516 +87,5% față de anul precedent | 98.137 +87,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 84.600 +16,8% față de anul precedent | 84.600 | 31.518 | 53.082 +45,6% față de anul precedent | 52.237 +49,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 72.440 -15,6% față de anul precedent | 72.445 | 35.994 | 36.451 -13,9% față de anul precedent | 35.002 -11,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2015 | 85.775 | 85.875 | 43.555 | 42.320 | 39.743 | Neraportat | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 | 248.835 | 248.835 | 0 | 199.408 | 49.427 |
| 2023 | 0 | 208.589 | 208.589 | 0 | 152.531 | 56.058 |
| 2022 | 0 | 794.432 | 794.432 | 0 | 97.877 | 696.555 |
| 2021 | 1.431 | 611.668 | 613.099 | 0 | 65.833 | 545.835 |
| 2020 | 2.991 | 411.240 | 414.231 | 0 | 25.385 | 385.855 |
| 2019 | 4.552 | 314.252 | 318.804 | 0 | 5.396 | 308.856 |
| 2018 | 0 | 204.391 | 204.391 | 0 | 5.846 | 198.545 |
| 2017 | 917 | 107.300 | 108.217 | 0 | 2.296 | 105.004 |
| 2016 | 1.917 | 65.168 | 67.085 | 0 | 619 | 64.549 |
| 2015 | 3.062 | 46.493 | 49.555 | 0 | 2.184 | 44.309 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 11.046 +511,3% față de anul precedent | 237.789 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 1.807 -85,3% față de anul precedent | 206.782 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 12.302 -67,8% față de anul precedent | 782.130 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 38.142 +168,0% față de anul precedent | 574.957 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 14.231 -15,5% față de anul precedent | 400.000 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 16.844 +232,1% față de anul precedent | 301.960 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 5.072 -27,9% față de anul precedent | 199.319 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2017 | 7.035 -61,2% față de anul precedent | 101.182 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2016 | 18.140 +83,4% față de anul precedent | 48.945 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2015 | 9.892 | 39.943 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
11 repere. O singură cronologie.
Din 2015 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 209.690 RON. Profit: 51.007 RON
Cifra de afaceri: 209.690 RON. Profit: 51.007 RON
- Cifra de afaceri
- 209.690 RON -27.72% față de anul precedent
- Profit net
- 51.007 RON -75.31% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 11.046 RON +511.29% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 290.100 RON. Profit: 206.582 RON
Cifra de afaceri: 290.100 RON. Profit: 206.582 RON
- Cifra de afaceri
- 290.100 RON -1.42% față de anul precedent
- Profit net
- 206.582 RON -0.29% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 1.807 RON -85.31% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 294.280 RON. Profit: 207.173 RON
Cifra de afaceri: 294.280 RON. Profit: 207.173 RON
- Cifra de afaceri
- 294.280 RON +22.32% față de anul precedent
- Profit net
- 207.173 RON +18.41% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 12.302 RON -67.75% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 240.590 RON. Profit: 174.957 RON
Cifra de afaceri: 240.590 RON. Profit: 174.957 RON
- Cifra de afaceri
- 240.590 RON +76.41% față de anul precedent
- Profit net
- 174.957 RON +78.45% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 38.142 RON +168.02% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 136.380 RON. Profit: 98.040 RON
Cifra de afaceri: 136.380 RON. Profit: 98.040 RON
- Cifra de afaceri
- 136.380 RON -3.63% față de anul precedent
- Profit net
- 98.040 RON -4.48% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 14.231 RON -15.51% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 141.520 RON. Profit: 102.641 RON
Cifra de afaceri: 141.520 RON. Profit: 102.641 RON
- Cifra de afaceri
- 141.520 RON +2.93% față de anul precedent
- Profit net
- 102.641 RON +4.59% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 16.844 RON +232.1% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 137.490 RON. Profit: 98.137 RON
Cifra de afaceri: 137.490 RON. Profit: 98.137 RON
- Cifra de afaceri
- 137.490 RON +62.52% față de anul precedent
- Profit net
- 98.137 RON +87.87% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 5.072 RON -27.9% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 84.600 RON. Profit: 52.237 RON
Cifra de afaceri: 84.600 RON. Profit: 52.237 RON
- Cifra de afaceri
- 84.600 RON +16.79% față de anul precedent
- Profit net
- 52.237 RON +49.24% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 7.035 RON -61.22% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 72.440 RON. Profit: 35.002 RON
Cifra de afaceri: 72.440 RON. Profit: 35.002 RON
- Cifra de afaceri
- 72.440 RON -15.55% față de anul precedent
- Profit net
- 35.002 RON -11.93% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 18.140 RON +83.38% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 85.775 RON. Profit: 39.743 RON
Cifra de afaceri: 85.775 RON. Profit: 39.743 RON
- Cifra de afaceri
- 85.775 RON
- Profit net
- 39.743 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 9.892 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2015ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataPLUS INFO MEDIA CAMP SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5813 in Mun. Câmpina (PRAHOVA)
PLUS INFO MEDIA CAMP SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5813 in Mun. Câmpina (PRAHOVA)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 5813, Prahova
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5813, Prahova
Alte firme din Prahova
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul PLUS INFO MEDIA CAMP SRL?
CUI-ul PLUS INFO MEDIA CAMP SRL este 34178496.
Unde este sediul PLUS INFO MEDIA CAMP SRL?
PLUS INFO MEDIA CAMP SRL are sediul in Romania, PRAHOVA, Mun. Câmpina, Str. Sg.Maj. Erou Grigore Nicolae nr. 1, 105600, Mun. Câmpina, judetul PRAHOVA.
Cand a fost infiintata PLUS INFO MEDIA CAMP SRL?
PLUS INFO MEDIA CAMP SRL a fost infiintata in anul 2015 (11 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a PLUS INFO MEDIA CAMP SRL in 2024?
In 2024, PLUS INFO MEDIA CAMP SRL a raportat o cifra de afaceri de 209.690 RON.
Cati angajati are PLUS INFO MEDIA CAMP SRL?
PLUS INFO MEDIA CAMP SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are PLUS INFO MEDIA CAMP SRL?
PLUS INFO MEDIA CAMP SRL are codul CAEN principal 5813 (Activităţi de editare a revistelor şi periodicelor).
Ce profit a inregistrat PLUS INFO MEDIA CAMP SRL in 2024?
PLUS INFO MEDIA CAMP SRL a inregistrat un profit net de 51.007 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 10 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.