Activ

MINEXIRAM SRL

CUI: 34358039
CIF: 34358039
Reg. Com.: J2015001087121
CAEN: 4933
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 9 aprilie 2015 · 11 ani
Distribuie:

Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 16:58

Despre MINEXIRAM SRL

MINEXIRAM SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ, infiintata in 2015 (11 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă" (cod CAEN 4933), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, MINEXIRAM SRL a raportat o cifra de afaceri de 59.949 RON, in scadere fata de anul precedent (-15.1%). Profitul net inregistrat a fost de 10.813 RON. Pe parcursul ultimilor 9 ani, cifra de afaceri a crescut de la 48.471 RON in 2015 la 59.949 RON in 2024. Datoriile raportate (80.100 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
59.949 RON
Venituri totale
73.152 RON
Cheltuieli totale
60.127 RON
Profit brut
13.025 RON
Profit net
10.813 RON
Marja profit net
18,04%
Active imobilizate
42.305 RON
Active circulante
33.754 RON
Stocuri
264 RON
Creanțe
338 RON
Casa & conturi bănci
33.152 RON
Capital propriu
-12.708 RON

Contact

AdresaRomania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Cal. Dorobanţilor nr. 112
Telefon0740009401

Adresă sediu social

Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Cal. Dorobanţilor nr. 112
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Cal. Dorobanţilor nr. 112
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 09.04.2015
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2015 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
59.949 RON
Rezultat net
10.813 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 59.949 RON 70.633 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 73.152 RON 94.300 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 60.127 RON 99.898 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 13.025 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 10.813 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 5.598 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 8.227 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 42.305 RON 67.909 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 33.754 RON 3.818 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 76.059 RON 71.727 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 264 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 338 RON 0 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 33.152 RON 3.818 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 80.100 RON 77.914 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -12.708 RON -23.520 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active76.059RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

105,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale76.059 RON
Datorii totale80.100 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
14,2 %Profit net / active totale
ROE
-85,1 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,42 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-16,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 10 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

10 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 59.949 -15,1% față de anul precedent 73.152 60.127 13.025 10.813 0 0
2023 70.633 +5,1% față de anul precedent 94.300 99.898 0 0 5.598 8.227
2022 67.209 +13,4% față de anul precedent 67.222 124.787 0 0 57.565 58.238
2021 59.292 +15,6% față de anul precedent 59.292 140.337 0 0 81.045 81.431
2020 51.281 -30,4% față de anul precedent 51.281 111.351 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 60.070 61.217
2019 73.696 -4,3% față de anul precedent 73.696 47.511 26.185 -41,8% față de anul precedent 23.974 -43,7% față de anul precedent 0 0
2018 76.988 +0,0% față de anul precedent 78.585 33.619 44.966 -28,4% față de anul precedent 42.608 -29,6% față de anul precedent 0 0
2017 76.976 -5,5% față de anul precedent 76.976 14.136 62.840 +85,9% față de anul precedent 60.530 +93,0% față de anul precedent 0 0
2016 81.431 +68,0% față de anul precedent 81.431 47.624 33.807 +19,2% față de anul precedent 31.363 +16,5% față de anul precedent 0 0
2015 48.471 48.471 20.100 28.371 26.917 Neraportat 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

10 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 42.305 33.754 76.059 264 338 33.152
2023 67.909 3.818 71.727 0 0 3.818
2022 113.513 2.046 115.559 0 0 2.046
2021 93.089 4.008 97.097 800 0 3.208
2020 113.208 11.577 124.785 0 0 11.577
2019 22.532 164.156 186.688 0 4.112 160.044
2018 31.856 131.436 163.292 0 4.412 127.024
2017 556 119.006 119.562 0 4.112 114.894
2016 2.222 56.813 59.035 0 4.112 52.701
2015 3.889 30.918 34.807 0 4.112 26.806

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

10 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 80.100 +2,8% față de anul precedent -12.708 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2023 77.914 -25,7% față de anul precedent -23.520 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 104.852 +93,6% față de anul precedent -15.293 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 54.152 +13.107,8% față de anul precedent 42.945 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 410 -62,6% față de anul precedent 124.375 Neraportat 1
2019 1.095 -34,6% față de anul precedent 185.593 Neraportat 0
2018 1.673 +203,6% față de anul precedent 161.619 Neraportat 0
2017 551 -0,7% față de anul precedent 119.011 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2016 555 -92,8% față de anul precedent 58.480 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2015 7.690 27.117 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

50din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate15 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

11 repere. O singură cronologie.

Din 2015 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2015 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
11 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 59.949 RON. Profit: 10.813 RON

Cifra de afaceri: 59.949 RON. Profit: 10.813 RON

Cifra de afaceri
59.949 RON -15.13% față de anul precedent
Profit net
10.813 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
80.100 RON +2.81% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 70.633 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 70.633 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
70.633 RON +5.09% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
8.227 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
77.914 RON -25.69% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 67.209 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 67.209 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
67.209 RON +13.35% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
58.238 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
104.852 RON +93.63% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 59.292 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 59.292 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
59.292 RON +15.62% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
81.431 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
54.152 RON +13107.8% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 51.281 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 51.281 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
51.281 RON -30.42% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
61.217 RON
Angajati
1
Datorii
410 RON -62.56% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 73.696 RON. Profit: 23.974 RON

Cifra de afaceri: 73.696 RON. Profit: 23.974 RON

Cifra de afaceri
73.696 RON -4.28% față de anul precedent
Profit net
23.974 RON -43.73% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.095 RON -34.55% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 76.988 RON. Profit: 42.608 RON

Cifra de afaceri: 76.988 RON. Profit: 42.608 RON

Cifra de afaceri
76.988 RON +0.02% față de anul precedent
Profit net
42.608 RON -29.61% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.673 RON +203.63% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 76.976 RON. Profit: 60.530 RON

Cifra de afaceri: 76.976 RON. Profit: 60.530 RON

Cifra de afaceri
76.976 RON -5.47% față de anul precedent
Profit net
60.530 RON +93% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
551 RON -0.72% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 81.431 RON. Profit: 31.363 RON

Cifra de afaceri: 81.431 RON. Profit: 31.363 RON

Cifra de afaceri
81.431 RON +68% față de anul precedent
Profit net
31.363 RON +16.52% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
555 RON -92.78% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 48.471 RON. Profit: 26.917 RON

Cifra de afaceri: 48.471 RON. Profit: 26.917 RON

Cifra de afaceri
48.471 RON
Profit net
26.917 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
7.690 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMINEXIRAM SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4933 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

MINEXIRAM SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4933 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

11 din 11 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4933, Cluj

BTA INVEST SRL
CUI: 28468495CAEN: 4933
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2011-05-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
60.440 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
DORU-DINA S.R.L.
CUI: 40536750CAEN: 4933
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2019-01-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
59.714 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
DOMTAXI S.R.L.
CUI: 32906216CAEN: 4933
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2014-03-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
60.498 RON
Profit
352 RON
Angajati
0
PROFENIC TRANS SRL
CUI: 33162076CAEN: 4933
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2014-05-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
59.656 RON
Profit
8.465 RON
Angajati
0
VIVLAMI BUSINESS S.R.L.
CUI: 40105014CAEN: 4933
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2018-11-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
61.313 RON
Profit
8.523 RON
Angajati
0
DIAMOND SPEED TRANS S.R.L.
CUI: 48779160CAEN: 4933
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2023-09-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
58.804 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4933, Cluj

AMS TAXI 2008 SRL
CUI: 34308693CAEN: 4933
Activ
CLUJ, Mun. Turda2015-03-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
30.666 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MUZEUL COPIILOR SRL
CUI: 34358152CAEN: 4933
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2015-04-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MEDANTAXI SRL
CUI: 34304594CAEN: 4933
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2015-03-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
72.337 RON
Profit
191 RON
Angajati
0
ALETEO AUTO SRL
CUI: 34427619CAEN: 4933
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2015-04-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
42.511 RON
Profit
11.682 RON
Angajati
0

Alte firme din Cluj

BAC ASIGURĂRI SRL
CUI: 34358020CAEN: 6622
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2015-04-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
57.488 RON
Profit
35.755 RON
Angajati
0
MIKIGEL SRL
CUI: 34358063CAEN: 5610
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2015-04-09
fara e-Factura
CARLEA INSTAL S.R.L.
CUI: 34349855CAEN: 4322
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2015-04-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
232.660 RON
Profit
122.238 RON
Angajati
2
GCB CONS & FIN SRL
CUI: 34280240CAEN: 0142
Activ
CLUJ, Sat Aiton Com. Aiton2015-03-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.156.735 RON
Profit
80.184 RON
Angajati
3
GRAVITY LYNX S.R.L.
CUI: 34432844CAEN: 8551
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2015-04-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
584.556 RON
Profit
3.096 RON
Angajati
1
BRAIN FIT CONSULTING SRL
CUI: 33577170CAEN: 8559
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2014-09-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
238.285 RON
Profit
22.868 RON
Angajati
1
ISA LUC SRL
CUI: 35097306CAEN: 4100
Activ
CLUJ, Sat Guga Com. Căşeiu2015-10-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
291.953 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
IOAN CONSTRUCT SRL
CUI: 22677565CAEN: 4100
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2007-11-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
704.531 RON
Profit
263.032 RON
Angajati
6
PIXEL FLIGHT S.R.L.
CUI: 39742560CAEN: 6201
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2018-08-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
44.737 RON
Profit
5.050 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul MINEXIRAM SRL?

CUI-ul MINEXIRAM SRL este 34358039.

Unde este sediul MINEXIRAM SRL?

MINEXIRAM SRL are sediul in Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Cal. Dorobanţilor nr. 112, Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ.

Cand a fost infiintata MINEXIRAM SRL?

MINEXIRAM SRL a fost infiintata in anul 2015 (11 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a MINEXIRAM SRL in 2024?

In 2024, MINEXIRAM SRL a raportat o cifra de afaceri de 59.949 RON.

Ce activitate are MINEXIRAM SRL?

MINEXIRAM SRL are codul CAEN principal 4933 (Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă).

Ce profit a inregistrat MINEXIRAM SRL in 2024?

MINEXIRAM SRL a inregistrat un profit net de 10.813 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 10 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.