Comerţ cu ridicata al băuturilor
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 13:20
Despre ALERA CONSULTING SRL
ALERA CONSULTING SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Sântion Com. Borş, judetul BIHOR, infiintata in 2015 (11 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu ridicata al băuturilor" (cod CAEN 4634), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, ALERA CONSULTING SRL a raportat o cifra de afaceri de 1.403.512 RON, in scadere fata de anul precedent (-28.5%). Profitul net inregistrat a fost de 587.468 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.
Este inregistrata ca platitoare de TVA.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 1.403.512 RON
- Venituri totale
- 1.418.796 RON
- Cheltuieli totale
- 789.623 RON
- Profit brut
- 629.173 RON
- Profit net
- 587.468 RON
- Marja profit net
- 41,86%
- Active imobilizate
- 529.308 RON
- Active circulante
- 534.122 RON
- Stocuri
- 69.617 RON
- Creanțe
- 409.201 RON
- Casa & conturi bănci
- 55.304 RON
- Capital propriu
- 715.575 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, BIHOR, Sat Sântion Com. Borş, Şos. Borşului nr. 97, 417078
- Cod postal
- 417078
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 10.09.2015
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor
- Platitor TVA
- Da
- TVA la incasare (RTVAI)
- Da
Informatii fiscale
- TVA la incasare
- 27 octombrie 2015
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2015 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 1.403.512 RON
- Rezultat net
- 587.468 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 1.403.512 RON | 1.961.849 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 1.418.796 RON | 1.966.381 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 789.623 RON | 683.633 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 629.173 RON | 1.282.748 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 587.468 RON | 1.263.492 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 529.308 RON | 243.772 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 534.122 RON | 1.286.854 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 1.063.430 RON | 1.530.626 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 69.617 RON | 96.574 RON |
| CreanțeSume de încasat | 409.201 RON | 860.731 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 55.304 RON | 329.549 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 352.731 RON | 273.612 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 715.575 RON | 1.263.792 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 55,2 %Profit net / active totale
- ROE
- 82,1 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 1,51 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 67,3 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 10 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.403.512 -28,5% față de anul precedent | 1.418.796 | 789.623 | 629.173 -51,0% față de anul precedent | 587.468 -53,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 1.961.849 +14,7% față de anul precedent | 1.966.381 | 683.633 | 1.282.748 +21,6% față de anul precedent | 1.263.492 +21,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 1.710.439 +0,4% față de anul precedent | 1.735.430 | 680.897 | 1.054.533 +7,0% față de anul precedent | 1.037.541 +6,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 1.703.375 +94,1% față de anul precedent | 1.706.327 | 720.580 | 985.747 +167,7% față de anul precedent | 970.809 +169,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 877.667 -16,9% față de anul precedent | 884.629 | 516.330 | 368.299 -30,7% față de anul precedent | 360.141 -30,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 1.056.072 +21,4% față de anul precedent | 1.069.049 | 537.258 | 531.791 +28,2% față de anul precedent | 521.195 +28,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 869.871 +63,1% față de anul precedent | 880.772 | 465.813 | 414.959 +95,5% față de anul precedent | 406.082 +106,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 533.401 +23,8% față de anul precedent | 535.969 | 323.657 | 212.312 -5,1% față de anul precedent | 196.276 -6,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 431.015 | 433.505 | 209.764 | 223.741 | 210.789 | 0 | 0 |
| 2015 | 0 | 0 | 2.470 | 0 | 0 | Neraportat | 2.470 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 529.308 | 534.122 | 1.063.430 | 69.617 | 409.201 | 55.304 |
| 2023 | 243.772 | 1.286.854 | 1.530.626 | 96.574 | 860.731 | 329.549 |
| 2022 | 275.545 | 996.541 | 1.272.086 | 42.825 | 752.994 | 200.722 |
| 2021 | 118.684 | 1.075.095 | 1.193.779 | 43.332 | 807.645 | 224.118 |
| 2020 | 226.907 | 656.373 | 883.280 | 38.173 | 44.466 | 573.734 |
| 2019 | 254.833 | 397.066 | 651.899 | 42.238 | 60.887 | 293.941 |
| 2018 | 328.213 | 486.442 | 814.655 | 31.942 | 137.017 | 317.483 |
| 2017 | 6.407 | 451.927 | 458.334 | 38.436 | 66.864 | 120.112 |
| 2016 | 0 | 290.736 | 290.736 | 42.867 | 40.402 | 72.512 |
| 2015 | 621 | 2.147 | 2.768 | 0 | 9 | 2.138 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 352.731 +28,9% față de anul precedent | 715.575 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 273.612 +16,8% față de anul precedent | 1.263.792 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 234.245 +5,2% față de anul precedent | 1.037.841 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 222.670 +253,4% față de anul precedent | 971.109 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 63.009 -51,8% față de anul precedent | 820.271 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 130.766 +16,5% față de anul precedent | 521.133 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 112.270 +3,4% față de anul precedent | 702.385 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2017 | 108.635 +32,1% față de anul precedent | 349.699 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2016 | 82.217 +1.531,9% față de anul precedent | 208.519 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2015 | 5.038 | -2.270 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
12 repere. O singură cronologie.
Din 2015 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.403.512 RON. Profit: 587.468 RON
Cifra de afaceri: 1.403.512 RON. Profit: 587.468 RON
- Cifra de afaceri
- 1.403.512 RON -28.46% față de anul precedent
- Profit net
- 587.468 RON -53.5% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 352.731 RON +28.92% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.961.849 RON. Profit: 1.263.492 RON
Cifra de afaceri: 1.961.849 RON. Profit: 1.263.492 RON
- Cifra de afaceri
- 1.961.849 RON +14.7% față de anul precedent
- Profit net
- 1.263.492 RON +21.78% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 273.612 RON +16.81% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.710.439 RON. Profit: 1.037.541 RON
Cifra de afaceri: 1.710.439 RON. Profit: 1.037.541 RON
- Cifra de afaceri
- 1.710.439 RON +0.41% față de anul precedent
- Profit net
- 1.037.541 RON +6.87% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 234.245 RON +5.2% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 1.703.375 RON. Profit: 970.809 RON
Cifra de afaceri: 1.703.375 RON. Profit: 970.809 RON
- Cifra de afaceri
- 1.703.375 RON +94.08% față de anul precedent
- Profit net
- 970.809 RON +169.56% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 222.670 RON +253.39% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 877.667 RON. Profit: 360.141 RON
Cifra de afaceri: 877.667 RON. Profit: 360.141 RON
- Cifra de afaceri
- 877.667 RON -16.89% față de anul precedent
- Profit net
- 360.141 RON -30.9% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 63.009 RON -51.82% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 1.056.072 RON. Profit: 521.195 RON
Cifra de afaceri: 1.056.072 RON. Profit: 521.195 RON
- Cifra de afaceri
- 1.056.072 RON +21.41% față de anul precedent
- Profit net
- 521.195 RON +28.35% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 130.766 RON +16.47% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 869.871 RON. Profit: 406.082 RON
Cifra de afaceri: 869.871 RON. Profit: 406.082 RON
- Cifra de afaceri
- 869.871 RON +63.08% față de anul precedent
- Profit net
- 406.082 RON +106.89% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 112.270 RON +3.35% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 533.401 RON. Profit: 196.276 RON
Cifra de afaceri: 533.401 RON. Profit: 196.276 RON
- Cifra de afaceri
- 533.401 RON +23.75% față de anul precedent
- Profit net
- 196.276 RON -6.89% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 108.635 RON +32.13% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 431.015 RON. Profit: 210.789 RON
Cifra de afaceri: 431.015 RON. Profit: 210.789 RON
- Cifra de afaceri
- 431.015 RON
- Profit net
- 210.789 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 82.217 RON +1531.94% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20162015 3 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 2.470 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 5.038 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2015Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataALERA CONSULTING SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4634 in Sat Sântion Com. Borş (BIHOR)
ALERA CONSULTING SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4634 in Sat Sântion Com. Borş (BIHOR)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4634, Bihor
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4634, Bihor
Alte firme din Bihor
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul ALERA CONSULTING SRL?
CUI-ul ALERA CONSULTING SRL este 34988433.
Unde este sediul ALERA CONSULTING SRL?
ALERA CONSULTING SRL are sediul in Romania, BIHOR, Sat Sântion Com. Borş, Şos. Borşului nr. 97, 417078, Sat Sântion Com. Borş, judetul BIHOR.
Cand a fost infiintata ALERA CONSULTING SRL?
ALERA CONSULTING SRL a fost infiintata in anul 2015 (11 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a ALERA CONSULTING SRL in 2024?
In 2024, ALERA CONSULTING SRL a raportat o cifra de afaceri de 1.403.512 RON.
Cati angajati are ALERA CONSULTING SRL?
ALERA CONSULTING SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are ALERA CONSULTING SRL?
ALERA CONSULTING SRL are codul CAEN principal 4634 (Comerţ cu ridicata al băuturilor).
Ce profit a inregistrat ALERA CONSULTING SRL in 2024?
ALERA CONSULTING SRL a inregistrat un profit net de 587.468 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 10 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.