Activ Plătitor TVA

PARATURISM CONS SRL

CUI: 35181058
CIF: RO35181058
Reg. Com.: J24/1078/2015
CAEN: 5590
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 29 octombrie 2015 · 10 ani
Distribuie:

Alte servicii de cazare

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 16:49

Despre PARATURISM CONS SRL

PARATURISM CONS SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Baia Mare, judetul MARAMUREŞ, infiintata in 2015 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Alte servicii de cazare" (cod CAEN 5590), in sectorul hoteluri si restaurante. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, PARATURISM CONS SRL a raportat o cifra de afaceri de 154.698 RON, in scadere fata de anul precedent (-28.0%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 5.412 RON in 2016 la 154.698 RON in 2024. Datoriile raportate (835.663 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
154.698 RON
Venituri totale
154.698 RON
Cheltuieli totale
247.026 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
519.544 RON
Stocuri
476.781 RON
Creanțe
30.858 RON
Casa & conturi bănci
11.905 RON
Capital propriu
-316.119 RON

Contact

AdresaRomania, MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare, Str. Vasile Alecsandri nr. 57, 430301
Telefon0749136579

Adresă sediu social

Romania, MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare, Str. Vasile Alecsandri nr. 57, 430301
Cod poștal: 430301
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare, Str. Vasile Alecsandri nr. 57, 430301
Cod postal
430301
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 29.10.2015
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 iulie 2021

Stare inactivitate

Data inactivare
1 februarie 2021
Data reactivare
13 aprilie 2021

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2016 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
154.698 RON
Rezultat net
-93.227 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 154.698 RON 214.920 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 154.698 RON 233.505 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 247.026 RON 339.665 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 92.328 RON 106.160 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 93.227 RON 108.309 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 1.555 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 519.544 RON 847.328 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 519.544 RON 848.883 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 476.781 RON 621.402 RON
CreanțeSume de încasat 30.858 RON 223.788 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 11.905 RON 2.138 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 835.663 RON 1.071.775 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -316.119 RON -222.892 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active519.544RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

160,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale519.544 RON
Datorii totale835.663 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,62 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-60,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 154.698 -28,0% față de anul precedent 154.698 247.026 0 0 92.328 93.227
2023 214.920 +78,0% față de anul precedent 233.505 339.665 0 0 106.160 108.309
2022 120.717 +43,9% față de anul precedent 120.717 187.684 0 0 66.967 68.175
2021 83.870 -66,2% față de anul precedent 83.870 153.594 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 69.724 70.562
2020 247.788 -44,8% față de anul precedent 247.792 217.375 30.417 27.939 0 0
2019 448.993 +7,9% față de anul precedent 468.139 531.352 0 0 63.213 67.703
2018 416.124 +151,6% față de anul precedent 419.188 421.141 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 1.953 8.608
2017 165.401 +2.956,2% față de anul precedent 165.401 71.414 93.987 89.024 0 0
2016 5.412 5.412 21.947 0 0 16.535 16.697

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 519.544 519.544 476.781 30.858 11.905
2023 1.555 847.328 848.883 621.402 223.788 2.138
2022 1.555 840.102 841.657 703.272 135.977 853
2021 1.555 541.438 542.993 492.655 48.494 289
2020 0 1.058.868 1.058.868 500.392 558.174 302
2019 0 950.754 950.754 570.439 378.456 1.859
2018 0 491.062 491.062 295.291 192.936 2.835
2017 215.470 83.336 298.806 0 82.631 705
2016 0 107.195 107.195 93.600 12.612 983

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 835.663 -22,0% față de anul precedent -316.119 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 1.071.775 +12,1% față de anul precedent -222.892 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 956.240 +62,2% față de anul precedent -114.583 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 589.400 -43,0% față de anul precedent -46.407 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 1.034.713 +8,4% față de anul precedent 24.155 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2019 954.538 +123,5% față de anul precedent -3.784 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2018 427.143 +88,8% față de anul precedent 63.919 Neraportat 1
2017 226.279 +82,9% față de anul precedent 72.527 Neraportat 0
2016 123.692 -16.497 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

85din 100 de puncte
Risc crescut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

13 repere. O singură cronologie.

Din 2015 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2015 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
13 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 154.698 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 154.698 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
154.698 RON -28.02% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
93.227 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
835.663 RON -22.03% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 214.920 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 214.920 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
214.920 RON +78.04% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
108.309 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
1.071.775 RON +12.08% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 120.717 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 120.717 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
120.717 RON +43.93% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
68.175 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
956.240 RON +62.24% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 4 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 83.870 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 83.870 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
83.870 RON -66.15% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
70.562 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
589.400 RON -43.04% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 247.788 RON. Profit: 27.939 RON

Cifra de afaceri: 247.788 RON. Profit: 27.939 RON

Cifra de afaceri
247.788 RON -44.81% față de anul precedent
Profit net
27.939 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
1.034.713 RON +8.4% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 448.993 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 448.993 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
448.993 RON +7.9% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
67.703 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
954.538 RON +123.47% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 416.124 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 416.124 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
416.124 RON +151.58% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
8.608 RON
Angajati
1
Datorii
427.143 RON +88.77% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 165.401 RON. Profit: 89.024 RON

Cifra de afaceri: 165.401 RON. Profit: 89.024 RON

Cifra de afaceri
165.401 RON +2956.19% față de anul precedent
Profit net
89.024 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
226.279 RON +82.94% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 5.412 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 5.412 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
5.412 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
16.697 RON
Angajati
0
Datorii
123.692 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataPARATURISM CONS SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5590 in Mun. Baia Mare (MARAMUREŞ)

PARATURISM CONS SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5590 in Mun. Baia Mare (MARAMUREŞ)

13 din 13 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 5590, Maramureş

PRESTTUR SRL
CUI: 16403069CAEN: 5590
Activ
MARAMUREŞ, Sat Valea Stejarului Com. Vadu Izei2004-05-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
164.911 RON
Profit
26.108 RON
Angajati
0
PANORAMIC SUS ÎN DEAL S.R.L.
CUI: 39998160CAEN: 5590
Activ
MARAMUREŞ, Sat Vişeu de Jos Com. Vişeu de Jos2018-10-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
142.022 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
RUSTIC ONCEŞTI SRL
CUI: 17923230CAEN: 5590
Activ
MARAMUREŞ, Sat Onceşti Com. Onceşti2005-09-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
180.426 RON
Profit
122.991 RON
Angajati
1
PETRUŢ POPAN S.R.L.
CUI: 24179877CAEN: 5590
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Sighetu Marmaţiei2008-07-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
137.897 RON
Profit
3.792 RON
Angajati
1
MILLER TURCONSTRUCT SRL
CUI: 22276881CAEN: 5590
Activ
MARAMUREŞ, Sat Ocna Şugatag Com. Ocna Şugatag2007-08-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
270.209 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
ALOTROPIC SRL
CUI: 16760169CAEN: 5590
Activ
MARAMUREŞ, Sat Săsar Com. Recea2004-09-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
76.135 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5590, Maramureş

MARLIV COMPLEX SRL
CUI: 34066549CAEN: 5590
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Vişeu de Sus2015-02-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
763.320 RON
Profit
124.031 RON
Angajati
5
PODINA RESORT SRL
CUI: 35956987CAEN: 5590
Activ
MARAMUREŞ, Sat Ungureni Com. Cupşeni2016-04-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.292.493 RON
Profit
305.215 RON
Angajati
15
KATLYN HOUSE SRL
CUI: 33311402CAEN: 5590
Activ
MARAMUREŞ, Sat Ocna Şugatag Com. Ocna Şugatag2014-06-24
fara e-Factura
CASA TINARĂZVICOM SRL
CUI: 36187954CAEN: 5590
Activ
MARAMUREŞ, Sat Moisei Com. Moisei2016-06-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
378.233 RON
Profit
141.079 RON
Angajati
1

Alte firme din Maramureş

FLOWER-STATION SRL
CUI: 35181040CAEN: 4776
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2015-10-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.477.887 RON
Profit
747 RON
Angajati
4
DAVID CONTECH S.R.L.
CUI: 35181082CAEN: 4120
Activ
MARAMUREŞ, Sat Bârsana Com. Bârsana2015-10-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
299.249 RON
Profit
97.229 RON
Angajati
0
MOFAG NORD-VEST SRL
CUI: 35165370CAEN: 4120
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2015-10-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
768.406 RON
Profit
13.824 RON
Angajati
10
GREEN BINOMINAL SRL
CUI: 35205378CAEN: 0125
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2015-11-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.148.170 RON
Profit
53.620 RON
Angajati
4
SYLVIO - MANEA TRANS SRL
CUI: 34933160CAEN: 4100
Activ
MARAMUREŞ, Orş. Seini2015-08-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.277.678 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
PAUL-SIMZOR SRL
CUI: 32594319CAEN: 5630
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2013-12-17
fara e-Factura
WTP MOB SRL
CUI: 37188745CAEN: 3100
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Sighetu Marmaţiei2017-03-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.058.898 RON
Profit
49.540 RON
Angajati
6
ROCONSULT-ITC S.R.L.
CUI: 49462517CAEN: 6220
Activ
MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare2024-01-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
82.065 RON
Profit
38.933 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul PARATURISM CONS SRL?

CUI-ul PARATURISM CONS SRL este 35181058.

Unde este sediul PARATURISM CONS SRL?

PARATURISM CONS SRL are sediul in Romania, MARAMUREŞ, Mun. Baia Mare, Str. Vasile Alecsandri nr. 57, 430301, Mun. Baia Mare, judetul MARAMUREŞ.

Cand a fost infiintata PARATURISM CONS SRL?

PARATURISM CONS SRL a fost infiintata in anul 2015 (10 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a PARATURISM CONS SRL in 2024?

In 2024, PARATURISM CONS SRL a raportat o cifra de afaceri de 154.698 RON.

Cati angajati are PARATURISM CONS SRL?

PARATURISM CONS SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are PARATURISM CONS SRL?

PARATURISM CONS SRL are codul CAEN principal 5590 (Alte servicii de cazare).

Ce profit a inregistrat PARATURISM CONS SRL in 2024?

PARATURISM CONS SRL a inregistrat o pierdere neta de 93.227 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.