Activ Plătitor TVA

COSTI NEXTRANS S.R.L.

CUI: 35193095
CIF: RO35193095
Reg. Com.: J33/995/2015
CAEN: 4941
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 3 noiembrie 2015 · 10 ani
Distribuie:

Transporturi rutiere de mărfuri

Surse și actualizare

Actualizat: 10 octombrie 2026 la 18:54

Despre COSTI NEXTRANS S.R.L.

COSTI NEXTRANS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Todireşti Com. Todireşti, judetul SUCEAVA, infiintata in 2015 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, COSTI NEXTRANS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 68.563 RON, in crestere fata de anul precedent (+8.1%). Profitul net inregistrat a fost de 29.059 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
68.563 RON
Venituri totale
148.579 RON
Cheltuieli totale
118.834 RON
Profit brut
29.745 RON
Profit net
29.059 RON
Marja profit net
42,38%
Active imobilizate
65.208 RON
Active circulante
110.508 RON
Stocuri
80.000 RON
Creanțe
15.943 RON
Casa & conturi bănci
14.565 RON
Capital propriu
163.080 RON

Contact

AdresaRomania, SUCEAVA, Sat Todireşti Com. Todireşti, 727530
Telefon0749902710

Adresă sediu social

Romania, SUCEAVA, Sat Todireşti Com. Todireşti, 727530
Cod poștal: 727530
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, SUCEAVA, Sat Todireşti Com. Todireşti, 727530
Cod postal
727530
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 03.11.2015
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2015 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
68.563 RON
Rezultat net
29.059 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 68.563 RON 63.438 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 148.579 RON 169.077 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 118.834 RON 99.681 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 29.745 RON 69.396 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 29.059 RON 67.705 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 65.208 RON 104.332 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 110.508 RON 43.463 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 175.716 RON 147.795 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 80.000 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 15.943 RON 21.513 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 14.565 RON 21.950 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 12.636 RON 13.774 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 163.080 RON 134.021 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active175.716RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

7,2 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale175.716 RON
Datorii totale12.636 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
16,5 %Profit net / active totale
ROE
17,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
8,75 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
92,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 10 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

10 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 68.563 +8,1% față de anul precedent 148.579 118.834 29.745 -57,1% față de anul precedent 29.059 -57,1% față de anul precedent 0 0
2023 63.438 -54,2% față de anul precedent 169.077 99.681 69.396 67.705 0 0
2022 138.347 +77,0% față de anul precedent 155.540 159.711 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 4.171 6.123
2021 78.163 +14,8% față de anul precedent 163.833 151.303 12.530 +269,5% față de anul precedent 9.860 +323,7% față de anul precedent 0 0
2020 68.075 -61,3% față de anul precedent 196.745 193.354 3.391 2.327 0 0
2019 175.895 -30,7% față de anul precedent 190.796 348.051 0 0 157.255 160.689
2018 253.912 +121,6% față de anul precedent 254.948 258.016 0 0 3.068 7.609
2017 114.604 +377,5% față de anul precedent 253.156 262.671 0 0 9.515 15.321
2016 24.000 24.000 49.961 0 0 25.961 26.201
2015 0 0 563 0 0 Neraportat 563

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

10 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 65.208 110.508 175.716 80.000 15.943 14.565
2023 104.332 43.463 147.795 0 21.513 21.950
2022 143.457 37.005 180.462 0 28.482 8.523
2021 240.659 39.733 280.392 0 36.485 3.248
2020 148.520 19.176 167.696 0 16.174 3.002
2019 206.704 64.571 271.275 7.856 42.017 14.698
2018 264.889 94.489 359.378 7.856 46.035 40.598
2017 204.795 12.312 217.107 1.572 8.550 2.190
2016 168.711 1.080 169.791 0 0 1.080
2015 458 200 658 0 0 200

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

10 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 12.636 -8,3% față de anul precedent 163.080 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 13.774 -93,1% față de anul precedent 134.021 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 200.484 -25,8% față de anul precedent -20.022 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 270.332 +16,1% față de anul precedent 10.060 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2020 232.769 -46,2% față de anul precedent -50.073 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2019 432.686 +13,2% față de anul precedent -160.489 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2018 382.108 +64,5% față de anul precedent -22.730 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2017 232.228 +18,3% față de anul precedent -15.121 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2016 196.355 +19.131,6% față de anul precedent -26.564 Neraportat 1
2015 1.021 -363 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

5din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

11 repere. O singură cronologie.

Din 2015 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2015 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
11 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 68.563 RON. Profit: 29.059 RON

Cifra de afaceri: 68.563 RON. Profit: 29.059 RON

Cifra de afaceri
68.563 RON +8.08% față de anul precedent
Profit net
29.059 RON -57.08% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
12.636 RON -8.26% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 63.438 RON. Profit: 67.705 RON

Cifra de afaceri: 63.438 RON. Profit: 67.705 RON

Cifra de afaceri
63.438 RON -54.15% față de anul precedent
Profit net
67.705 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
13.774 RON -93.13% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 138.347 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 138.347 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
138.347 RON +77% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
6.123 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
200.484 RON -25.84% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 78.163 RON. Profit: 9.860 RON

Cifra de afaceri: 78.163 RON. Profit: 9.860 RON

Cifra de afaceri
78.163 RON +14.82% față de anul precedent
Profit net
9.860 RON +323.72% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
270.332 RON +16.14% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 68.075 RON. Profit: 2.327 RON

Cifra de afaceri: 68.075 RON. Profit: 2.327 RON

Cifra de afaceri
68.075 RON -61.3% față de anul precedent
Profit net
2.327 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
232.769 RON -46.2% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 175.895 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 175.895 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
175.895 RON -30.73% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
160.689 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
432.686 RON +13.24% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 253.912 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 253.912 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
253.912 RON +121.56% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
7.609 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
382.108 RON +64.54% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 114.604 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 114.604 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
114.604 RON +377.52% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
15.321 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
232.228 RON +18.27% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 24.000 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 24.000 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
24.000 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
26.201 RON
Angajati
1
Datorii
196.355 RON +19131.64% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
563 RON
Angajati
0
Datorii
1.021 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataCOSTI NEXTRANS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sat Todireşti Com. Todireşti (SUCEAVA)

COSTI NEXTRANS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sat Todireşti Com. Todireşti (SUCEAVA)

11 din 11 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Suceava

GEORGE TOFAN GRUP S.R.L.
CUI: 31326113CAEN: 4941
Activ
SUCEAVA, Orş. Gura Humorului2013-03-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
69.057 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
DV GROUP ROMANIA S.R.L.
CUI: 43361297CAEN: 4941
Activ
SUCEAVA, Mun. Suceava2020-11-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
66.622 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
BROTHER SAM GOLD S.R.L.
CUI: 41547049CAEN: 4941
Activ
SUCEAVA, Sat Mitocu Dragomirnei Com. Mitocu Dragomirnei2019-08-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
69.847 RON
Profit
3.261 RON
Angajati
0
ALY-AMADEUS SRL
CUI: 15819306CAEN: 4941
Activ
SUCEAVA, Sat Sfântu Ilie Com. Şcheia2003-10-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
66.392 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
TRANS EXPRES AGA S.R.L.
CUI: 36496968CAEN: 4941
Activ
SUCEAVA, Sat Bosanci Com. Bosanci2016-09-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
73.621 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
ANDIDANI LOGISTIC S.R.L.
CUI: 34180410CAEN: 4941
Activ
SUCEAVA, Mun. Suceava2015-03-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
63.122 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Suceava

BIT EXPRES S.R.L.
CUI: 35193079CAEN: 4941
Activ
SUCEAVA, Mun. Suceava2015-11-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
964.306 RON
Profit
10.922 RON
Angajati
2
KEVIN ONE S.R.L.
CUI: 35204682CAEN: 4941
Activ
SUCEAVA, Sat Bosanci Com. Bosanci2015-11-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.558.559 RON
Profit
9.007 RON
Angajati
5
MUSTRANS S.R.L.
CUI: 35170270CAEN: 4941
Activ
SUCEAVA, Mun. Suceava2015-10-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
130.942 RON
Profit
102.740 RON
Angajati
1
GEMA TRANS S.R.L.
CUI: 35219691CAEN: 4941
Activ
SUCEAVA, Mun. Fălticeni2015-11-11
fara e-Factura

Alte firme din Suceava

TAMI CENTER S.R.L.
CUI: 35199497CAEN: 9329
Activ
SUCEAVA, Sat Vârfu Dealului Com. Pârteştii de Jos2015-11-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
332.796 RON
Profit
2.922 RON
Angajati
4
MOBILĂ IONATAN S.R.L.
CUI: 35170334CAEN: 3100
Activ
SUCEAVA, Orş. Solca2015-10-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
342.634 RON
Profit
0 RON
Angajati
8
SERVAL SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 35211337CAEN: 4100
Activ
SUCEAVA, Mun. Suceava2015-11-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
11.159.355 RON
Profit
2.189.647 RON
Angajati
25
MARCOR GEO S.R.L.
CUI: 34977817CAEN: 4120
Activ
SUCEAVA, Sat Volovăţ Com. Volovăţ2015-09-08
fara e-Factura
CDA BAUUNTERNEHMEN S.R.L.
CUI: 35382450CAEN: 4120
Activ
SUCEAVA, Mun. Suceava2016-01-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
10.300 RON
Profit
3.169 RON
Angajati
1
MIRIAVI TRANS S.R.L.
CUI: 32694539CAEN: 4941
Activ
SUCEAVA, Sat Luncuşoara Com. Udeşti2014-01-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.216.243 RON
Profit
2.910 RON
Angajati
5
BUNĂTĂŢI DE LA ŢARĂ S.R.L.
CUI: 48564888CAEN: 1039
Activ
SUCEAVA, Sat Cajvana Orş. Cajvana2023-07-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
271.835 RON
Profit
97.889 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul COSTI NEXTRANS S.R.L.?

CUI-ul COSTI NEXTRANS S.R.L. este 35193095.

Unde este sediul COSTI NEXTRANS S.R.L.?

COSTI NEXTRANS S.R.L. are sediul in Romania, SUCEAVA, Sat Todireşti Com. Todireşti, 727530, Sat Todireşti Com. Todireşti, judetul SUCEAVA.

Cand a fost infiintata COSTI NEXTRANS S.R.L.?

COSTI NEXTRANS S.R.L. a fost infiintata in anul 2015 (10 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a COSTI NEXTRANS S.R.L. in 2024?

In 2024, COSTI NEXTRANS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 68.563 RON.

Cati angajati are COSTI NEXTRANS S.R.L.?

COSTI NEXTRANS S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are COSTI NEXTRANS S.R.L.?

COSTI NEXTRANS S.R.L. are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).

Ce profit a inregistrat COSTI NEXTRANS S.R.L. in 2024?

COSTI NEXTRANS S.R.L. a inregistrat un profit net de 29.059 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 10 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
10 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
10 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.