Activ Plătitor TVA

MAR LOTUS GREEN SRL

CUI: 35198025
CIF: RO35198025
Reg. Com.: J2015002705354
CAEN: 0220
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 4 noiembrie 2015 · 10 ani
Distribuie:

Exploatarea forestieră

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 18:22

Despre MAR LOTUS GREEN SRL

MAR LOTUS GREEN SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa, judetul TIMIŞ, infiintata in 2015 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Exploatarea forestieră" (cod CAEN 0220), in sectorul agricultura, silvicultura si pescuit. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, MAR LOTUS GREEN SRL a raportat o cifra de afaceri de 26.070 RON, in scadere fata de anul precedent (-49.6%). Profitul net inregistrat a fost de 4.481 RON (in scadere accentuata). Datoriile raportate (227.973 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
26.070 RON
Venituri totale
26.130 RON
Cheltuieli totale
20.884 RON
Profit brut
5.246 RON
Profit net
4.481 RON
Marja profit net
17,19%
Active imobilizate
1.132 RON
Active circulante
255.861 RON
Stocuri
219.907 RON
Creanțe
34.099 RON
Casa & conturi bănci
1.855 RON
Capital propriu
29.020 RON

Contact

AdresaRomania, TIMIŞ, Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa, Str. Varşovia nr. 9, 307160
Detalii adresaCAMERA 1
Telefon0727761080

Adresă sediu social

Romania, TIMIŞ, Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa, Str. Varşovia nr. 9, 307160
Cod poștal: 307160
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, TIMIŞ, Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa, Str. Varşovia nr. 9, 307160
Detalii
CAMERA 1
Cod postal
307160
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 04.11.2015
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
4 februarie 2016

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2015 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
26.070 RON
Rezultat net
4.481 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 26.070 RON 51.755 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 26.130 RON 59.457 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 20.884 RON 27.611 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 5.246 RON 31.846 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 4.481 RON 26.820 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 1.132 RON -9.568 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 255.861 RON 247.683 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 256.993 RON 238.115 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 219.907 RON 219.907 RON
CreanțeSume de încasat 34.099 RON 23.098 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 1.855 RON 4.678 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 227.973 RON 213.576 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 29.020 RON 24.539 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active256.993RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

88,7 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale256.993 RON
Datorii totale227.973 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
1,7 %Profit net / active totale
ROE
15,4 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,12 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
11,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 10 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

10 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 26.070 -49,6% față de anul precedent 26.130 20.884 5.246 -83,5% față de anul precedent 4.481 -83,3% față de anul precedent 0 0
2023 51.755 -36,3% față de anul precedent 59.457 27.611 31.846 26.820 0 0
2022 81.192 +90,2% față de anul precedent 81.225 116.343 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 35.118 36.553
2021 42.686 -64,1% față de anul precedent 60.690 57.653 3.037 -79,2% față de anul precedent 773 -93,5% față de anul precedent 0 0
2020 118.991 -19,0% față de anul precedent 118.993 104.428 14.565 +330,5% față de anul precedent 11.798 +747,0% față de anul precedent 0 0
2019 146.967 -24,1% față de anul precedent 198.970 195.587 3.383 +13,6% față de anul precedent 1.393 +142,3% față de anul precedent 0 0
2018 193.697 -59,5% față de anul precedent 240.198 237.221 2.977 -97,2% față de anul precedent 575 -99,4% față de anul precedent 0 0
2017 478.688 +118,4% față de anul precedent 478.688 370.695 107.993 103.206 0 0
2016 219.224 219.224 295.440 0 0 76.216 78.399
2015 0 0 5.274 0 0 Neraportat 5.274

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

10 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 1.132 255.861 256.993 219.907 34.099 1.855
2023 -9.568 247.683 238.115 219.907 23.098 4.678
2022 -9.184 281.184 272.000 232.122 46.351 2.711
2021 -5.387 353.429 348.042 279.894 44.892 28.643
2020 -3.768 371.085 367.317 274.423 92.542 4.120
2019 -565 312.822 312.257 257.531 52.173 3.118
2018 -4.612 307.466 302.854 255.344 46.397 5.725
2017 -5.677 278.095 272.418 246.024 29.902 2.169
2016 2.923 60.143 63.066 0 48.475 11.668
2015 6.637 42.908 49.545 0 5.972 36.936

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

10 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 227.973 +6,7% față de anul precedent 29.020 Neraportat 0
2023 213.576 -22,1% față de anul precedent 24.539 Neraportat 0
2022 274.282 -12,6% față de anul precedent -2.282 Neraportat 0
2021 313.770 -6,0% față de anul precedent 34.272 Neraportat 0
2020 333.818 +14,9% față de anul precedent 33.499 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2019 290.556 +2,8% față de anul precedent 21.701 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2018 282.546 +11,8% față de anul precedent 20.308 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2017 252.685 +128,6% față de anul precedent 19.733 Neraportat 2 -33,3% față de anul precedent
2016 110.557 +102,4% față de anul precedent -83.473 Neraportat 3 +200,0% față de anul precedent
2015 54.619 -5.074 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

43din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare18 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

12 repere. O singură cronologie.

Din 2015 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2015 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
12 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 26.070 RON. Profit: 4.481 RON

Cifra de afaceri: 26.070 RON. Profit: 4.481 RON

Cifra de afaceri
26.070 RON -49.63% față de anul precedent
Profit net
4.481 RON -83.29% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
227.973 RON +6.74% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 51.755 RON. Profit: 26.820 RON

Cifra de afaceri: 51.755 RON. Profit: 26.820 RON

Cifra de afaceri
51.755 RON -36.26% față de anul precedent
Profit net
26.820 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
213.576 RON -22.13% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 81.192 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 81.192 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
81.192 RON +90.21% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
36.553 RON
Angajati
0
Datorii
274.282 RON -12.59% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 42.686 RON. Profit: 773 RON

Cifra de afaceri: 42.686 RON. Profit: 773 RON

Cifra de afaceri
42.686 RON -64.13% față de anul precedent
Profit net
773 RON -93.45% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
313.770 RON -6.01% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 118.991 RON. Profit: 11.798 RON

Cifra de afaceri: 118.991 RON. Profit: 11.798 RON

Cifra de afaceri
118.991 RON -19.04% față de anul precedent
Profit net
11.798 RON +746.95% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
333.818 RON +14.89% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 146.967 RON. Profit: 1.393 RON

Cifra de afaceri: 146.967 RON. Profit: 1.393 RON

Cifra de afaceri
146.967 RON -24.13% față de anul precedent
Profit net
1.393 RON +142.26% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
290.556 RON +2.83% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 193.697 RON. Profit: 575 RON

Cifra de afaceri: 193.697 RON. Profit: 575 RON

Cifra de afaceri
193.697 RON -59.54% față de anul precedent
Profit net
575 RON -99.44% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
282.546 RON +11.82% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 478.688 RON. Profit: 103.206 RON

Cifra de afaceri: 478.688 RON. Profit: 103.206 RON

Cifra de afaceri
478.688 RON +118.36% față de anul precedent
Profit net
103.206 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 -33.33% față de anul precedent
Datorii
252.685 RON +128.56% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 219.224 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 219.224 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
219.224 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
78.399 RON
Angajati
3 +200% față de anul precedent
Datorii
110.557 RON +102.41% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2015 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
5.274 RON
Angajati
1
Datorii
54.619 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMAR LOTUS GREEN SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 0220 in Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa (TIMIŞ)

MAR LOTUS GREEN SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 0220 in Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa (TIMIŞ)

12 din 12 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 0220, Timiş

DMC SILVA-RO SRL
CUI: 18414684CAEN: 0220
Activ
TIMIŞ, Sat Făget Orş. Făget2006-02-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
30.703 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
SEME FOREST WOOD S.R.L.
CUI: 38163846CAEN: 0220
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2017-08-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
25.451 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
KLAUS FOREST TRANS S.R.L.
CUI: 49941544CAEN: 0220
Activ
TIMIŞ, Sat Mănăştiur Com. Mănăştiur2024-04-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
31.992 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
VELICI DEEA TRANSPORT S.R.L.
CUI: 43145269CAEN: 0220
Activ
TIMIŞ, Sat Stanciova Orş. Recaş2020-10-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
18.670 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
OVI EXPO-FOREST S.R.L.
CUI: 46533630CAEN: 0220
Activ
TIMIŞ, Sat Şipet Com. Tormac2022-07-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
95.690 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 0220, Timiş

CUCU IANCULESCU FOREST SRL
CUI: 35155490CAEN: 0220
Activ
TIMIŞ, Mun. Lugoj2015-10-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
497.651 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
ANAIS MADALIN SRL
CUI: 37754569CAEN: 0220
Activ
TIMIŞ, Sat Soca Com. Banloc2017-06-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
884.705 RON
Profit
64.608 RON
Angajati
5
GRIGORAŞ FOREST SRL
CUI: 34362692CAEN: 0220
Activ
TIMIŞ, Sat Crivina Com. Nădrag2015-04-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.049.526 RON
Profit
116.619 RON
Angajati
3

Alte firme din Timiş

ARHISILV SRL
CUI: 35197992CAEN: 7111
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2015-11-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.071.689 RON
Profit
263.481 RON
Angajati
0
B & O BOC SRL
CUI: 35198041CAEN: 4932
Activ
TIMIŞ, Mun. Lugoj2015-11-04
fara e-Factura
MOLDAR EXPERT CONSULTING SRL
CUI: 35190030CAEN: 7020
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2015-11-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
43.200 RON
Profit
21.153 RON
Angajati
0
R.R.A. AUTO TRANS S.R.L.
CUI: 35211876CAEN: 4321
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2015-11-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
274.523 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
MARADINI LOVRIN SRL
CUI: 35119404CAEN: 4618
Activ
TIMIŞ, Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa2015-10-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
145.142 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
SECURITY RISK MANAGEMENT SRL
CUI: 34089178CAEN: 7112
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2015-02-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
58.995 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
BOEMA IMOBILIARE SRL
CUI: 36147500CAEN: 6831
Activ
TIMIŞ, Sat Giroc Com. Giroc2016-05-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
14.970 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MVP URBANEX S.R.L.
CUI: 17339134CAEN: 7112
Activ
TIMIŞ, Mun. Lugoj2005-03-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
297.604 RON
Profit
142.899 RON
Angajati
5
SELYLEN TAXI S.R.L.
CUI: 42692012CAEN: 4933
Activ
TIMIŞ, Mun. Timişoara2020-06-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.695 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul MAR LOTUS GREEN SRL?

CUI-ul MAR LOTUS GREEN SRL este 35198025.

Unde este sediul MAR LOTUS GREEN SRL?

MAR LOTUS GREEN SRL are sediul in Romania, TIMIŞ, Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa, Str. Varşovia nr. 9, 307160, Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa, judetul TIMIŞ.

Cand a fost infiintata MAR LOTUS GREEN SRL?

MAR LOTUS GREEN SRL a fost infiintata in anul 2015 (10 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a MAR LOTUS GREEN SRL in 2024?

In 2024, MAR LOTUS GREEN SRL a raportat o cifra de afaceri de 26.070 RON.

Ce activitate are MAR LOTUS GREEN SRL?

MAR LOTUS GREEN SRL are codul CAEN principal 0220 (Exploatarea forestieră).

Ce profit a inregistrat MAR LOTUS GREEN SRL in 2024?

MAR LOTUS GREEN SRL a inregistrat un profit net de 4.481 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 10 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.