Activ Plătitor TVA

JVS SPEDITION SRL

CUI: 35208609
CIF: RO35208609
Reg. Com.: J12/3376/2015
CAEN: 4941
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 6 noiembrie 2015 · 10 ani
Distribuie:

Transporturi rutiere de mărfuri

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 17:10

Despre JVS SPEDITION SRL

JVS SPEDITION SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Feleacu Com. Feleacu, judetul CLUJ, infiintata in 2015 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, JVS SPEDITION SRL a raportat o cifra de afaceri de 462.994 RON, relativ stabila fata de anul precedent (-3.9%). Profitul net inregistrat a fost de 49.313 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 9 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 18.630 RON in 2015 la 462.994 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
462.994 RON
Venituri totale
488.205 RON
Cheltuieli totale
428.889 RON
Profit brut
59.316 RON
Profit net
49.313 RON
Marja profit net
10,65%
Active imobilizate
85.787 RON
Active circulante
63.291 RON
Stocuri
10.934 RON
Creanțe
40.208 RON
Casa & conturi bănci
12.149 RON
Capital propriu
54.176 RON

Contact

AdresaRomania, CLUJ, Sat Feleacu Com. Feleacu, FELEACU nr. 371, 407270

Adresă sediu social

Romania, CLUJ, Sat Feleacu Com. Feleacu, FELEACU nr. 371, 407270
Cod poștal: 407270
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CLUJ, Sat Feleacu Com. Feleacu, FELEACU nr. 371, 407270
Cod postal
407270
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 06.11.2015
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2015 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
462.994 RON
Rezultat net
49.313 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 462.994 RON 481.977 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 488.205 RON 489.686 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 428.889 RON 460.322 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 59.316 RON 29.364 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 49.313 RON 24.467 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 85.787 RON 27.213 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 63.291 RON 75.320 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 149.078 RON 102.533 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 10.934 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 40.208 RON 31.491 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 12.149 RON 43.829 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 94.902 RON 44.507 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 54.176 RON 58.026 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active149.078RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

63,7 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale149.078 RON
Datorii totale94.902 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
33,1 %Profit net / active totale
ROE
91,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,67 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
36,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 10 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

10 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 462.994 -3,9% față de anul precedent 488.205 428.889 59.316 +102,0% față de anul precedent 49.313 +101,6% față de anul precedent 0 0
2023 481.977 -0,7% față de anul precedent 489.686 460.322 29.364 -68,1% față de anul precedent 24.467 -72,0% față de anul precedent 0 0
2022 485.353 +43,6% față de anul precedent 485.353 393.180 92.173 +140,7% față de anul precedent 87.319 +150,1% față de anul precedent 0 0
2021 337.997 +35,1% față de anul precedent 338.381 300.086 38.295 +8,8% față de anul precedent 34.911 +6,8% față de anul precedent 0 0
2020 250.165 -24,1% față de anul precedent 250.165 214.980 35.185 -79,5% față de anul precedent 32.682 -80,6% față de anul precedent 0 0
2019 329.650 +62,1% față de anul precedent 332.691 160.893 171.798 +126,0% față de anul precedent 168.469 +127,7% față de anul precedent 0 0
2018 203.350 +3,5% față de anul precedent 203.350 127.324 76.026 -14,8% față de anul precedent 73.981 -12,3% față de anul precedent 0 0
2017 196.570 +39,0% față de anul precedent 196.570 107.305 89.265 +46,5% față de anul precedent 84.382 +48,8% față de anul precedent 0 0
2016 141.401 +659,0% față de anul precedent 141.401 80.451 60.950 +344,7% față de anul precedent 56.707 +331,3% față de anul precedent 0 0
2015 18.630 18.630 4.924 13.706 13.147 Neraportat 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

10 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 85.787 63.291 149.078 10.934 40.208 12.149
2023 27.213 75.320 102.533 0 31.491 43.829
2022 49.462 183.237 232.699 0 125.306 57.931
2021 74.194 89.575 163.769 0 41.708 47.867
2020 0 433.589 433.589 0 429.392 4.197
2019 0 431.941 431.941 0 18.446 413.495
2018 15.747 240.618 256.365 0 7.006 233.612
2017 35.074 148.353 183.427 0 3.660 144.693
2016 54.400 43.777 98.177 531 200 43.046
2015 17.726 13.892 31.618 0 530 13.362

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

10 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 94.902 +113,2% față de anul precedent 54.176 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 44.507 -69,3% față de anul precedent 58.026 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 145.140 +13,9% față de anul precedent 87.559 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 127.467 +3.101,9% față de anul precedent 36.302 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 3.981 -88,6% față de anul precedent 429.608 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2019 35.015 +25,5% față de anul precedent 396.926 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2018 27.909 -3,6% față de anul precedent 228.456 Neraportat 1
2017 28.952 +3,1% față de anul precedent 154.475 Neraportat 0
2016 28.083 +53,7% față de anul precedent 70.094 Neraportat 0
2015 18.271 13.347 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

33din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare13 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

11 repere. O singură cronologie.

Din 2015 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2015 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
11 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 462.994 RON. Profit: 49.313 RON

Cifra de afaceri: 462.994 RON. Profit: 49.313 RON

Cifra de afaceri
462.994 RON -3.94% față de anul precedent
Profit net
49.313 RON +101.55% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
94.902 RON +113.23% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 481.977 RON. Profit: 24.467 RON

Cifra de afaceri: 481.977 RON. Profit: 24.467 RON

Cifra de afaceri
481.977 RON -0.7% față de anul precedent
Profit net
24.467 RON -71.98% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
44.507 RON -69.34% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 485.353 RON. Profit: 87.319 RON

Cifra de afaceri: 485.353 RON. Profit: 87.319 RON

Cifra de afaceri
485.353 RON +43.6% față de anul precedent
Profit net
87.319 RON +150.12% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
145.140 RON +13.86% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 337.997 RON. Profit: 34.911 RON

Cifra de afaceri: 337.997 RON. Profit: 34.911 RON

Cifra de afaceri
337.997 RON +35.11% față de anul precedent
Profit net
34.911 RON +6.82% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
127.467 RON +3101.88% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 250.165 RON. Profit: 32.682 RON

Cifra de afaceri: 250.165 RON. Profit: 32.682 RON

Cifra de afaceri
250.165 RON -24.11% față de anul precedent
Profit net
32.682 RON -80.6% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
3.981 RON -88.63% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 329.650 RON. Profit: 168.469 RON

Cifra de afaceri: 329.650 RON. Profit: 168.469 RON

Cifra de afaceri
329.650 RON +62.11% față de anul precedent
Profit net
168.469 RON +127.72% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
35.015 RON +25.46% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 203.350 RON. Profit: 73.981 RON

Cifra de afaceri: 203.350 RON. Profit: 73.981 RON

Cifra de afaceri
203.350 RON +3.45% față de anul precedent
Profit net
73.981 RON -12.33% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
27.909 RON -3.6% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 196.570 RON. Profit: 84.382 RON

Cifra de afaceri: 196.570 RON. Profit: 84.382 RON

Cifra de afaceri
196.570 RON +39.02% față de anul precedent
Profit net
84.382 RON +48.8% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
28.952 RON +3.09% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 141.401 RON. Profit: 56.707 RON

Cifra de afaceri: 141.401 RON. Profit: 56.707 RON

Cifra de afaceri
141.401 RON +659% față de anul precedent
Profit net
56.707 RON +331.33% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
28.083 RON +53.7% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 18.630 RON. Profit: 13.147 RON

Cifra de afaceri: 18.630 RON. Profit: 13.147 RON

Cifra de afaceri
18.630 RON
Profit net
13.147 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
18.271 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataJVS SPEDITION SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sat Feleacu Com. Feleacu (CLUJ)

JVS SPEDITION SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sat Feleacu Com. Feleacu (CLUJ)

11 din 11 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Cluj

BEN & SPEED WARE TRANS S.R.L.
CUI: 39974510CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Sat Sâncraiu Com. Sâncraiu2018-10-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
463.072 RON
Profit
68.151 RON
Angajati
2
AT SERVICES SRL
CUI: 30182656CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2012-05-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
462.658 RON
Profit
42.938 RON
Angajati
1
SIMETIB SRL
CUI: 32587834CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Sat Apahida Com. Apahida2013-12-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
464.087 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
DANAL SERVICE SRL
CUI: 6528235CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca1994-12-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
462.297 RON
Profit
111.904 RON
Angajati
2
TRANSANCA PRODCOM SRL
CUI: 28194969CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Sat Mihai Viteazu Com. Mihai Viteazu2011-03-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
469.632 RON
Profit
246.990 RON
Angajati
2
TEHNOMEC AUTO SRL
CUI: 36147720CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2016-05-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
446.225 RON
Profit
68.543 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Cluj

SNEMAR SPEDITION SRL
CUI: 35208579CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2015-11-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
376.880 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
VIDAS LOGISTIC SRL
CUI: 35217100CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2015-11-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.038.890 RON
Profit
65.587 RON
Angajati
4
MEN LOGISTICS S.R.L.
CUI: 35199039CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2015-11-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
50.017 RON
Angajati
1
LAU ALESI TRANS SRL
CUI: 35220475CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Sat Tăuţi Com. Floreşti2015-11-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Cluj

TEENTREPRENEUR S.R.L.
CUI: 35208595CAEN: 8560
Activ
CLUJ, Mun. Gherla2015-11-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.900 RON
Profit
2.137 RON
Angajati
0
HOUZZART STUDIO S.R.L.
CUI: 35203784CAEN: 7410
Activ
CLUJ, Mun. Turda2015-11-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
169.939 RON
Profit
77.401 RON
Angajati
1
KOREDI MENZA SRL
CUI: 35140724CAEN: 5622
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2015-10-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
126.853 RON
Profit
66.494 RON
Angajati
0
MOB STEEL DESIGN SRL
CUI: 35263840CAEN: 3100
Activ
CLUJ, Sat Baciu Com. Baciu2015-11-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
292.040 RON
Profit
4.563 RON
Angajati
2
ALICRIS TAXI SRL
CUI: 34489565CAEN: 4933
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2015-05-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
81.753 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
EMERGENT REAL ESTATE S.A.
CUI: 35816282CAEN: 4110
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2016-03-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
241.017 RON
Angajati
0
K & C CONSULT SRL
CUI: 24324055CAEN: 6920
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2008-08-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
216.400 RON
Profit
131.735 RON
Angajati
1
BLOOM GARDEN S.R.L.
CUI: 40382015CAEN: 3100
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2019-01-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
20.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul JVS SPEDITION SRL?

CUI-ul JVS SPEDITION SRL este 35208609.

Unde este sediul JVS SPEDITION SRL?

JVS SPEDITION SRL are sediul in Romania, CLUJ, Sat Feleacu Com. Feleacu, FELEACU nr. 371, 407270, Sat Feleacu Com. Feleacu, judetul CLUJ.

Cand a fost infiintata JVS SPEDITION SRL?

JVS SPEDITION SRL a fost infiintata in anul 2015 (10 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a JVS SPEDITION SRL in 2024?

In 2024, JVS SPEDITION SRL a raportat o cifra de afaceri de 462.994 RON.

Cati angajati are JVS SPEDITION SRL?

JVS SPEDITION SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are JVS SPEDITION SRL?

JVS SPEDITION SRL are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).

Ce profit a inregistrat JVS SPEDITION SRL in 2024?

JVS SPEDITION SRL a inregistrat un profit net de 49.313 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 10 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.