Activ Plătitor TVA

STAVA LUNCH SRL

CUI: 35313906
CIF: RO35313906
Reg. Com.: J2015002016089
CAEN: 4711
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 10 decembrie 2015 · 10 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 14:43

Despre STAVA LUNCH SRL

STAVA LUNCH SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Ghimbav, judetul BRAŞOV, infiintata in 2015 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun" (cod CAEN 4711), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, STAVA LUNCH SRL a raportat o cifra de afaceri de 7.496 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-97.7%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Datoriile raportate (27.372 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
7.496 RON
Venituri totale
7.496 RON
Cheltuieli totale
10.326 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
21.930 RON
Stocuri
15.182 RON
Creanțe
2.463 RON
Casa & conturi bănci
4.285 RON
Capital propriu
-5.442 RON

Contact

AdresaRomania, BRAŞOV, Orş. Ghimbav, Str. Panseluţei nr. 9, 507075
Detalii adresacamera 1

Adresă sediu social

Romania, BRAŞOV, Orş. Ghimbav, Str. Panseluţei nr. 9, 507075
Cod poștal: 507075
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BRAŞOV, Orş. Ghimbav, Str. Panseluţei nr. 9, 507075
Detalii
camera 1
Cod postal
507075
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 10.12.2015
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Codlea
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2015 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
7.496 RON
Rezultat net
-2.830 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 7.496 RON 329.129 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 7.496 RON 343.867 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 10.326 RON 303.715 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 40.152 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 37.474 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 2.830 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 2.830 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 21.930 RON 43.428 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 21.930 RON 43.428 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 15.182 RON 7.121 RON
CreanțeSume de încasat 2.463 RON 15 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 4.285 RON 36.292 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 27.372 RON 46.041 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -5.442 RON -2.613 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active21.930RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

124,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale21.930 RON
Datorii totale27.372 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,80 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-24,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 10 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

10 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 7.496 -97,7% față de anul precedent 7.496 10.326 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 2.830 2.830
2023 329.129 +33,6% față de anul precedent 343.867 303.715 40.152 +1.497,8% față de anul precedent 37.474 +20.718,9% față de anul precedent 0 0
2022 246.409 +9,4% față de anul precedent 247.336 244.823 2.513 -85,1% față de anul precedent 180 -98,8% față de anul precedent 0 0
2021 225.146 +22,8% față de anul precedent 225.563 208.652 16.911 15.156 0 0
2020 183.399 +13,0% față de anul precedent 183.860 188.561 0 0 4.701 6.045
2019 162.243 +37,6% față de anul precedent 162.693 178.415 0 0 15.722 17.349
2018 117.878 +34,4% față de anul precedent 118.193 122.909 0 0 4.716 6.012
2017 87.709 +53,6% față de anul precedent 88.308 96.070 0 0 7.762 9.188
2016 57.105 57.105 71.186 0 0 14.081 15.498
2015 0 0 1.532 0 0 Neraportat 1.532

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

10 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 21.930 21.930 15.182 2.463 4.285
2023 0 43.428 43.428 7.121 15 36.292
2022 7.530 19.365 26.895 8.446 345 10.574
2021 11.539 6.894 18.433 4.369 861 1.664
2020 15.548 4.493 20.041 3.504 485 504
2019 19.557 8.655 28.212 7.948 108 599
2018 0 7.484 7.484 5.869 52 1.563
2017 0 6.350 6.350 2.964 0 3.386
2016 0 16.637 16.637 16.397 0 240
2015 0 249 249 0 0 249

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

10 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 27.372 -40,6% față de anul precedent -5.442 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2023 46.041 -31,3% față de anul precedent -2.613 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2022 66.982 +14,1% față de anul precedent -40.087 Neraportat 2 -33,3% față de anul precedent
2021 58.700 -22,2% față de anul precedent -40.267 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2020 75.464 -2,7% față de anul precedent -55.423 Neraportat 3 +50,0% față de anul precedent
2019 77.590 +87,5% față de anul precedent -49.378 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2018 41.376 +27,8% față de anul precedent -32.030 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2017 32.368 -3,3% față de anul precedent -26.018 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2016 33.467 +2.016,8% față de anul precedent -16.830 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2015 1.581 -1.332 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

75din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

11 repere. O singură cronologie.

Din 2015 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2015 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
11 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 7.496 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 7.496 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
7.496 RON -97.72% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
2.830 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
27.372 RON -40.55% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 329.129 RON. Profit: 37.474 RON

Cifra de afaceri: 329.129 RON. Profit: 37.474 RON

Cifra de afaceri
329.129 RON +33.57% față de anul precedent
Profit net
37.474 RON +20718.89% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
46.041 RON -31.26% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 246.409 RON. Profit: 180 RON

Cifra de afaceri: 246.409 RON. Profit: 180 RON

Cifra de afaceri
246.409 RON +9.44% față de anul precedent
Profit net
180 RON -98.81% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 -33.33% față de anul precedent
Datorii
66.982 RON +14.11% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 225.146 RON. Profit: 15.156 RON

Cifra de afaceri: 225.146 RON. Profit: 15.156 RON

Cifra de afaceri
225.146 RON +22.76% față de anul precedent
Profit net
15.156 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
58.700 RON -22.21% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 183.399 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 183.399 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
183.399 RON +13.04% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
6.045 RON
Angajati
3 +50% față de anul precedent
Datorii
75.464 RON -2.74% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 162.243 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 162.243 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
162.243 RON +37.64% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
17.349 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
77.590 RON +87.52% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 117.878 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 117.878 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
117.878 RON +34.4% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
6.012 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
41.376 RON +27.83% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 87.709 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 87.709 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
87.709 RON +53.59% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
9.188 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
32.368 RON -3.28% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 57.105 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 57.105 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
57.105 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
15.498 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
33.467 RON +2016.82% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016

2015 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
1.532 RON
Angajati
1
Datorii
1.581 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSTAVA LUNCH SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Orş. Ghimbav (BRAŞOV)

STAVA LUNCH SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Orş. Ghimbav (BRAŞOV)

11 din 11 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4711, Braşov

SOPHIE ŞI BUNICA S.R.L.
CUI: 45457585CAEN: 4711
Activ
BRAŞOV, Orş. Râşnov2022-01-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.630 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
KRON STAND S.R.L.
CUI: 47311593CAEN: 4711
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2022-12-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.128 RON
Profit
2.611 RON
Angajati
0
ROBLEMAR SRL
CUI: 3812312CAEN: 4711
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov1993-04-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
ROBIAS IMPEX S.R.L.
CUI: 10065597CAEN: 4711
Activ
BRAŞOV, Orş. Rupea1997-12-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.402 RON
Profit
931 RON
Angajati
1
PETRILEANA SERV S.R.L.
CUI: 44684385CAEN: 4711
Activ
BRAŞOV, Sat Sânpetru Com. Sânpetru2021-08-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
11.212 RON
Profit
2.542 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4711, Braşov

GHENAT ELIS SRL
CUI: 35309409CAEN: 4711
Activ
BRAŞOV, Sat Ungra Com. Ungra2015-12-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
17.991 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
SIA FRUIT SRL
CUI: 35526947CAEN: 4711
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2016-01-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
710.365 RON
Profit
36.584 RON
Angajati
2
GLAJARLUM MARKET SRL
CUI: 35208420CAEN: 4711
Activ
BRAŞOV, Sat Zizin Com. Tărlungeni2015-11-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
14.081 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
MILIMAR MARKET SRL
CUI: 35652520CAEN: 4711
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2016-02-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
187.038 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Braşov

MIGID GYN-OB SRL
CUI: 35313892CAEN: 8622
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2015-12-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
248.981 RON
Profit
162.303 RON
Angajati
1
CONTENTAUTO SRL
CUI: 35327987CAEN: 4932
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2015-12-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
101.718 RON
Profit
33.242 RON
Angajati
1
T.M.I. SEALANTS SRL
CUI: 35190790CAEN: 4619
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2015-11-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
708.859 RON
Profit
212.630 RON
Angajati
1
DREAMASTER FILMS SRL
CUI: 35439751CAEN: 5911
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2016-01-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
184.108 RON
Profit
14.613 RON
Angajati
1
GISCAD SURVEY SRL
CUI: 33915247CAEN: 7490
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2014-12-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
46.053 RON
Profit
23.890 RON
Angajati
0
SALVICONT EXPERT SRL
CUI: 36435499CAEN: 6920
Activ
BRAŞOV, Mun. Săcele2016-08-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
199.850 RON
Profit
63.555 RON
Angajati
2
DIAGONAL ART LINE S.R.L.
CUI: 14006674CAEN: 7111
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2001-06-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
59.713 RON
Profit
28.908 RON
Angajati
1
EDI BROKER SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 44284796CAEN: 6622
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2021-05-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.099 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul STAVA LUNCH SRL?

CUI-ul STAVA LUNCH SRL este 35313906.

Unde este sediul STAVA LUNCH SRL?

STAVA LUNCH SRL are sediul in Romania, BRAŞOV, Orş. Ghimbav, Str. Panseluţei nr. 9, 507075, Orş. Ghimbav, judetul BRAŞOV.

Cand a fost infiintata STAVA LUNCH SRL?

STAVA LUNCH SRL a fost infiintata in anul 2015 (10 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a STAVA LUNCH SRL in 2024?

In 2024, STAVA LUNCH SRL a raportat o cifra de afaceri de 7.496 RON.

Ce activitate are STAVA LUNCH SRL?

STAVA LUNCH SRL are codul CAEN principal 4711 (Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun).

Ce profit a inregistrat STAVA LUNCH SRL in 2024?

STAVA LUNCH SRL a inregistrat o pierdere neta de 2.830 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 10 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.