Activ Plătitor TVAe‑Factură

TRANSAP S.R.L.

CUI: 35350106
CIF: RO35350106
Reg. Com.: J2015000283140
CAEN: 7320
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 22 decembrie 2015 · 10 ani
Distribuie:

Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 01:07

Despre TRANSAP S.R.L.

TRANSAP S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Sâncraiu Com. Ilieni, judetul COVASNA, infiintata in 2015 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice" (cod CAEN 7320), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, TRANSAP S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 120.900 RON, in crestere fata de anul precedent (+9.1%). Profitul net inregistrat a fost de 22.195 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din ianuarie 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
120.900 RON
Venituri totale
120.955 RON
Cheltuieli totale
97.612 RON
Profit brut
23.343 RON
Profit net
22.195 RON
Marja profit net
18,36%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
93.346 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
3.789 RON
Casa & conturi bănci
89.557 RON
Capital propriu
77.193 RON

Contact

AdresaRomania, COVASNA, Sat Sâncraiu Com. Ilieni
Telefon0740254855

Adresă sediu social

Romania, COVASNA, Sat Sâncraiu Com. Ilieni
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, COVASNA, Sat Sâncraiu Com. Ilieni
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 22.12.2015
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 ianuarie 2024)
TVA la incasare
29 februarie 2016

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2015 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
120.900 RON
Rezultat net
22.195 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 120.900 RON 110.825 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 120.955 RON 111.428 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 97.612 RON 100.845 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 23.343 RON 10.583 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 22.195 RON 8.497 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 93.346 RON 99.467 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 93.346 RON 99.467 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 3.789 RON 16.751 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 89.557 RON 82.716 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 15.736 RON 25.053 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 77.193 RON 73.997 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active93.346RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

16,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale93.346 RON
Datorii totale15.736 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
23,8 %Profit net / active totale
ROE
28,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
5,93 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
82,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 10 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

10 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 120.900 +9,1% față de anul precedent 120.955 97.612 23.343 +120,6% față de anul precedent 22.195 +161,2% față de anul precedent 0 0
2023 110.825 +847,2% față de anul precedent 111.428 100.845 10.583 -4,9% față de anul precedent 8.497 -21,2% față de anul precedent 0 0
2022 11.700 -46,8% față de anul precedent 11.700 573 11.127 -48,3% față de anul precedent 10.783 -48,3% față de anul precedent 0 0
2021 22.000 22.000 471 21.529 +663,4% față de anul precedent 20.869 +640,0% față de anul precedent 0 0
2020 0 -100,0% față de anul precedent 0 -2.820 2.820 2.820 0 0
2019 3.884 -61,8% față de anul precedent 8.893 9.848 0 0 955 1.072
2018 10.174 -96,3% față de anul precedent 10.207 15.631 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 5.424 5.730
2017 275.645 -15,3% față de anul precedent 286.793 247.702 39.091 +280,1% față de anul precedent 33.936 +843,2% față de anul precedent 0 0
2016 325.572 325.836 315.551 10.285 3.598 0 0
2015 0 0 705 0 0 Neraportat 705

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

10 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 93.346 93.346 0 3.789 89.557
2023 0 99.467 99.467 0 16.751 82.716
2022 0 92.447 92.447 0 18.832 73.615
2021 0 79.277 79.277 0 4.800 74.477
2020 0 57.075 57.075 0 7.918 49.157
2019 -3.601 58.829 55.228 0 8.742 50.087
2018 2.700 53.066 55.766 0 4.617 48.449
2017 8.102 56.987 65.089 0 7.973 49.014
2016 13.504 99.912 113.416 0 80.572 19.340
2015 0 2.742 2.742 0 0 2.742

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

10 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 15.736 -37,2% față de anul precedent 77.193 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 25.053 -5,6% față de anul precedent 73.997 Neraportat 1
2022 26.530 +9,9% față de anul precedent 65.500 Neraportat 0
2021 24.143 +5,8% față de anul precedent 54.717 Neraportat 0
2020 22.810 -4,1% față de anul precedent 33.848 Neraportat 0
2019 23.784 +2,3% față de anul precedent 31.027 Neraportat 0
2018 23.250 -13,4% față de anul precedent 32.099 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2017 26.843 -75,5% față de anul precedent 37.829 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2016 109.523 +4.375,8% față de anul precedent 3.893 Neraportat 1
2015 2.447 295 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

5din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

13 repere. O singură cronologie.

Din 2015 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2015 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
13 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 120.900 RON. Profit: 22.195 RON

Cifra de afaceri: 120.900 RON. Profit: 22.195 RON

Cifra de afaceri
120.900 RON +9.09% față de anul precedent
Profit net
22.195 RON +161.21% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
15.736 RON -37.19% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 110.825 RON. Profit: 8.497 RON

Cifra de afaceri: 110.825 RON. Profit: 8.497 RON

Cifra de afaceri
110.825 RON +847.22% față de anul precedent
Profit net
8.497 RON -21.2% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
25.053 RON -5.57% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 11.700 RON. Profit: 10.783 RON

Cifra de afaceri: 11.700 RON. Profit: 10.783 RON

Cifra de afaceri
11.700 RON -46.82% față de anul precedent
Profit net
10.783 RON -48.33% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
26.530 RON +9.89% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 22.000 RON. Profit: 20.869 RON

Cifra de afaceri: 22.000 RON. Profit: 20.869 RON

Cifra de afaceri
22.000 RON
Profit net
20.869 RON +640.04% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
24.143 RON +5.84% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 2.820 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 2.820 RON

Cifra de afaceri
0 RON -100% față de anul precedent
Profit net
2.820 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
22.810 RON -4.1% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 3.884 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 3.884 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
3.884 RON -61.82% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
1.072 RON
Angajati
0
Datorii
23.784 RON +2.3% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 10.174 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 10.174 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
10.174 RON -96.31% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
5.730 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
23.250 RON -13.39% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 275.645 RON. Profit: 33.936 RON

Cifra de afaceri: 275.645 RON. Profit: 33.936 RON

Cifra de afaceri
275.645 RON -15.34% față de anul precedent
Profit net
33.936 RON +843.19% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
26.843 RON -75.49% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 325.572 RON. Profit: 3.598 RON

Cifra de afaceri: 325.572 RON. Profit: 3.598 RON

Cifra de afaceri
325.572 RON
Profit net
3.598 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
109.523 RON +4375.81% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2015 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2015Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
705 RON
Angajati
0
Datorii
2.447 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2015
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataTRANSAP S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7320 in Sat Sâncraiu Com. Ilieni (COVASNA)

TRANSAP S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7320 in Sat Sâncraiu Com. Ilieni (COVASNA)

13 din 13 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7320, Covasna

PREATIS STUD SRL
CUI: 27380963CAEN: 7320
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2010-09-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
151.258 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
GLISTERN S.R.L.
CUI: 37840651CAEN: 7320
Activ
COVASNA, Mun. Târgu Secuiesc2017-06-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
112.425 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
SWEET CONSULTING SRL
CUI: 15989319CAEN: 7320
Activ
COVASNA, Mun. Târgu Secuiesc2003-12-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
250.934 RON
Profit
38.666 RON
Angajati
2
BIOAZIS ZS&K S.R.L.
CUI: 37917755CAEN: 7320
Activ
COVASNA, Sat Bodoc Com. Bodoc2017-07-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
49.811 RON
Profit
12.794 RON
Angajati
0

Alte firme din Covasna

MORTOFF RO S.R.L.
CUI: 35339760CAEN: 6220
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2015-12-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
619.285 RON
Profit
6.801 RON
Angajati
1
BTZ PROIECT S.R.L.
CUI: 35354590CAEN: 7112
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2015-12-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
86.270 RON
Profit
10.536 RON
Angajati
1
GELENCE CUKI S.R.L.
CUI: 35302699CAEN: 5611
Activ
COVASNA, Sat Ghelinţa Com. Ghelinţa2015-12-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
743.456 RON
Profit
43.381 RON
Angajati
8
ZSUKACONT S.R.L.
CUI: 35395639CAEN: 6920
Activ
COVASNA, Sat Băţanii Mari Com. Băţani2016-01-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
243.260 RON
Profit
69.007 RON
Angajati
3
KALI LAND S.R.L.
CUI: 34242408CAEN: 0111
Activ
COVASNA, Sat Zăbala Com. Zăbala2015-03-17
fara e-Factura
AL DOHA S.M. S.R.L.
CUI: 35892786CAEN: 9610
Activ
COVASNA, Orş. Întorsura Buzăului2016-03-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
290.650 RON
Profit
66.370 RON
Angajati
2
ION AGENT DE ASIGURARE SRL
CUI: 21780219CAEN: 6622
Activ
COVASNA, Sat Scrădoasa Orş. Întorsura Buzăului2007-05-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
342.782 RON
Profit
285.032 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul TRANSAP S.R.L.?

CUI-ul TRANSAP S.R.L. este 35350106.

Unde este sediul TRANSAP S.R.L.?

TRANSAP S.R.L. are sediul in Romania, COVASNA, Sat Sâncraiu Com. Ilieni, Sat Sâncraiu Com. Ilieni, judetul COVASNA.

Cand a fost infiintata TRANSAP S.R.L.?

TRANSAP S.R.L. a fost infiintata in anul 2015 (10 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a TRANSAP S.R.L. in 2024?

In 2024, TRANSAP S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 120.900 RON.

Cati angajati are TRANSAP S.R.L.?

TRANSAP S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are TRANSAP S.R.L.?

TRANSAP S.R.L. are codul CAEN principal 7320 (Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice).

Ce profit a inregistrat TRANSAP S.R.L. in 2024?

TRANSAP S.R.L. a inregistrat un profit net de 22.195 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 10 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.