Lucrări de instalaţii electrice
Surse și actualizareActualizat: 12 octombrie 2026 la 22:34
Despre TECH RB ENGINEERING SRL
TECH RB ENGINEERING SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 2 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2016 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de instalaţii electrice" (cod CAEN 4321), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, TECH RB ENGINEERING SRL a raportat o cifra de afaceri de 1.343.967 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-79.6%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 144.450 RON in 2016 la 1.343.967 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 1.343.967 RON
- Venituri totale
- 1.363.979 RON
- Cheltuieli totale
- 1.879.116 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Marja profit net
- 0,00%
- Active imobilizate
- 823.803 RON
- Active circulante
- 2.613.111 RON
- Stocuri
- 2.077.660 RON
- Creanțe
- 509.771 RON
- Casa & conturi bănci
- 25.680 RON
- Capital propriu
- 2.429.298 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Nicolae Filipescu nr. 53-55
- Detalii
- SUBSOL, CAMERA 12S
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 13.01.2016
- Organ fiscal competent
- Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- TVA la incasare
- 1 februarie 2019 - 1 ianuarie 2024
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2016 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 1.343.967 RON
- Rezultat net
- -515.137 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 1.343.967 RON | 6.599.699 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 1.363.979 RON | 6.757.182 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 1.879.116 RON | 4.104.375 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | 2.652.807 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | 2.349.307 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 515.137 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 515.137 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 823.803 RON | 811.765 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 2.613.111 RON | 3.338.114 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 3.436.914 RON | 4.149.879 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 2.077.660 RON | 1.391.818 RON |
| CreanțeSume de încasat | 509.771 RON | 1.057.257 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 25.680 RON | 889.039 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 1.009.832 RON | 750.286 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 2.429.298 RON | 3.405.412 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 2 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- 0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 2,59 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 70,7 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.343.967 -79,6% față de anul precedent | 1.363.979 | 1.879.116 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 515.137 | 515.137 |
| 2023 | 6.599.699 +63,3% față de anul precedent | 6.757.182 | 4.104.375 | 2.652.807 +37,4% față de anul precedent | 2.349.307 +24,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 4.041.874 +372,4% față de anul precedent | 4.094.921 | 2.163.615 | 1.931.306 +512,4% față de anul precedent | 1.892.428 +514,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 855.683 +43,1% față de anul precedent | 865.715 | 550.345 | 315.370 +50,2% față de anul precedent | 307.752 +50,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 597.793 +27,6% față de anul precedent | 601.787 | 391.764 | 210.023 +3.084,6% față de anul precedent | 204.449 +10.677,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 468.655 -64,1% față de anul precedent | 469.746 | 463.151 | 6.595 -99,3% față de anul precedent | 1.897 -99,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 1.306.279 +344,5% față de anul precedent | 1.306.546 | 375.592 | 930.954 +835,4% față de anul precedent | 917.891 +850,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 293.878 +103,5% față de anul precedent | 296.137 | 196.608 | 99.529 +294,8% față de anul precedent | 96.567 +350,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 144.450 | 144.511 | 119.299 | 25.212 | 21.445 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 823.803 | 2.613.111 | 3.436.914 | 2.077.660 | 509.771 | 25.680 |
| 2023 | 811.765 | 3.338.114 | 4.149.879 | 1.391.818 | 1.057.257 | 889.039 |
| 2022 | 355.601 | 1.933.356 | 2.288.957 | 1.240.048 | 619.845 | 73.463 |
| 2021 | 232.431 | 306.507 | 538.938 | 199.275 | 92.362 | 14.870 |
| 2020 | 163.173 | 83.146 | 246.319 | 76.043 | 86.251 | -79.148 |
| 2019 | 132.331 | 144.470 | 276.801 | 61.344 | 102.620 | -19.494 |
| 2018 | 141.217 | 932.655 | 1.073.872 | 40.328 | 467.945 | 424.382 |
| 2017 | 22.704 | 127.017 | 149.721 | 0 | 54.477 | 72.540 |
| 2016 | 9.971 | 31.158 | 41.129 | 0 | 8.883 | 22.275 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.009.832 +34,6% față de anul precedent | 2.429.298 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2023 | 750.286 +110,4% față de anul precedent | 3.405.412 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 356.654 +306,4% față de anul precedent | 1.938.400 | Neraportat | 1 -50,0% față de anul precedent |
| 2021 | 87.767 +247,2% față de anul precedent | 455.367 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 25.282 -3,1% față de anul precedent | 224.768 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 26.092 -82,5% față de anul precedent | 252.571 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 148.646 +384,1% față de anul precedent | 925.324 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2017 | 30.709 +64,4% față de anul precedent | 119.012 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2016 | 18.684 | 22.445 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| BTBogdan Timofti | împuternicit | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
13 repere. O singură cronologie.
Din 2016 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 396/2026prelungire valabilitate acte sediu social
prelungire valabilitate acte sediu social
Deschide înregistrarea completă2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.343.967 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 1.343.967 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 1.343.967 RON -79.64% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 515.137 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 1.009.832 RON +34.59% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.
2023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 6.599.699 RON. Profit: 2.349.307 RON
Cifra de afaceri: 6.599.699 RON. Profit: 2.349.307 RON
- Cifra de afaceri
- 6.599.699 RON +63.28% față de anul precedent
- Profit net
- 2.349.307 RON +24.14% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 750.286 RON +110.37% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 4.041.874 RON. Profit: 1.892.428 RON
Cifra de afaceri: 4.041.874 RON. Profit: 1.892.428 RON
- Cifra de afaceri
- 4.041.874 RON +372.36% față de anul precedent
- Profit net
- 1.892.428 RON +514.92% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 -50% față de anul precedent
- Datorii
- 356.654 RON +306.36% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 855.683 RON. Profit: 307.752 RON
Cifra de afaceri: 855.683 RON. Profit: 307.752 RON
- Cifra de afaceri
- 855.683 RON +43.14% față de anul precedent
- Profit net
- 307.752 RON +50.53% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 87.767 RON +247.15% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 597.793 RON. Profit: 204.449 RON
Cifra de afaceri: 597.793 RON. Profit: 204.449 RON
- Cifra de afaceri
- 597.793 RON +27.56% față de anul precedent
- Profit net
- 204.449 RON +10677.49% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 25.282 RON -3.1% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 468.655 RON. Profit: 1.897 RON
Cifra de afaceri: 468.655 RON. Profit: 1.897 RON
- Cifra de afaceri
- 468.655 RON -64.12% față de anul precedent
- Profit net
- 1.897 RON -99.79% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 26.092 RON -82.45% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2019Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
2018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 1.306.279 RON. Profit: 917.891 RON
Cifra de afaceri: 1.306.279 RON. Profit: 917.891 RON
- Cifra de afaceri
- 1.306.279 RON +344.5% față de anul precedent
- Profit net
- 917.891 RON +850.52% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 148.646 RON +384.05% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 293.878 RON. Profit: 96.567 RON
Cifra de afaceri: 293.878 RON. Profit: 96.567 RON
- Cifra de afaceri
- 293.878 RON +103.45% față de anul precedent
- Profit net
- 96.567 RON +350.3% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 30.709 RON +64.36% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 144.450 RON. Profit: 21.445 RON
Cifra de afaceri: 144.450 RON. Profit: 21.445 RON
- Cifra de afaceri
- 144.450 RON
- Profit net
- 21.445 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 18.684 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2016ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataTECH RB ENGINEERING SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4321 in Sector 2 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
TECH RB ENGINEERING SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4321 in Sector 2 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
09.012026Mentiune · Buletin 396/2026prelungire valabilitate acte sediu social
prelungire valabilitate acte sediu social
- Companie
- TECH RB ENGINEERING SRL
- CUI
- 35406479
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 09.01.2026
- Registrul Comerțului
- J40/322/2016
- EUID
- ROONRC.J40/322/2016
- Sediu
- Bucureşti Sectorul 2, Strada NICOLAE FILIPESCU, Nr. 53-55, SUBSOL, CAMERA 12S
- Județ
- București
- Număr încheiere
- 9887
- Data încheierii
- 09.01.2026
- Număr dosar
- 5014679
- Data dosarului
- 28.12.2025
- Tribunal
- Bucureşti
- Registrator
- Mihaela-Simona Coclea
Subiecte
prelungire valabilitate acte sediu social
Documente menționate
- Act adiţional nr. 10 din 20.11.2025 la contractul de închiriere
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4321, Municipiul Bucureşti
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4321, Municipiul Bucureşti
Alte firme din Municipiul Bucureşti
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul TECH RB ENGINEERING SRL?
CUI-ul TECH RB ENGINEERING SRL este 35406479.
Unde este sediul TECH RB ENGINEERING SRL?
TECH RB ENGINEERING SRL are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Nicolae Filipescu nr. 53-55, Sector 2 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.
Cand a fost infiintata TECH RB ENGINEERING SRL?
TECH RB ENGINEERING SRL a fost infiintata in anul 2016 (10 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a TECH RB ENGINEERING SRL in 2024?
In 2024, TECH RB ENGINEERING SRL a raportat o cifra de afaceri de 1.343.967 RON.
Cati angajati are TECH RB ENGINEERING SRL?
TECH RB ENGINEERING SRL a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.
Ce activitate are TECH RB ENGINEERING SRL?
TECH RB ENGINEERING SRL are codul CAEN principal 4321 (Lucrări de instalaţii electrice).
Ce profit a inregistrat TECH RB ENGINEERING SRL in 2024?
TECH RB ENGINEERING SRL a inregistrat o pierdere neta de 515.137 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 12 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 12 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.