Activ Plătitor TVA

HANOVRA SERV SRL

CUI: 35421487
CIF: RO35421487
Reg. Com.: J2016000064081
CAEN: 4617
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 15 ianuarie 2016 · 10 ani
Distribuie:

Intermedieri în comerţul cu produse alimentare, băuturi şi tutun

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 14:37

Despre HANOVRA SERV SRL

HANOVRA SERV SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Ghimbav, judetul BRAŞOV, infiintata in 2016 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Intermedieri în comerţul cu produse alimentare, băuturi şi tutun" (cod CAEN 4617), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, HANOVRA SERV SRL a raportat o cifra de afaceri de 215.019 RON, in crestere fata de anul precedent (+13.9%). Profitul net inregistrat a fost de 134.059 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 128.880 RON in 2016 la 215.019 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
215.019 RON
Venituri totale
244.431 RON
Cheltuieli totale
107.976 RON
Profit brut
136.455 RON
Profit net
134.059 RON
Marja profit net
62,35%
Active imobilizate
7.339 RON
Active circulante
156.685 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
91.948 RON
Casa & conturi bănci
64.737 RON
Capital propriu
134.299 RON

Contact

AdresaRomania, BRAŞOV, Orş. Ghimbav, Str. Brânduşei nr. 48, 507075
Telefon0741117737

Adresă sediu social

Romania, BRAŞOV, Orş. Ghimbav, Str. Brânduşei nr. 48, 507075
Cod poștal: 507075
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BRAŞOV, Orş. Ghimbav, Str. Brânduşei nr. 48, 507075
Cod postal
507075
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 15.01.2016
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Codlea
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2016 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
215.019 RON
Rezultat net
134.059 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 215.019 RON 188.720 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 244.431 RON 188.720 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 107.976 RON 78.547 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 136.455 RON 110.173 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 134.059 RON 108.324 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 7.339 RON 29.210 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 156.685 RON 106.925 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 164.024 RON 136.135 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 91.948 RON 103.434 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 64.737 RON 3.491 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 30.164 RON 28.703 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 134.299 RON 108.564 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active164.024RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

18,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale164.024 RON
Datorii totale30.164 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
81,7 %Profit net / active totale
ROE
99,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
5,19 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
81,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 215.019 +13,9% față de anul precedent 244.431 107.976 136.455 +23,9% față de anul precedent 134.059 +23,8% față de anul precedent 0 0
2023 188.720 +22,9% față de anul precedent 188.720 78.547 110.173 +90,9% față de anul precedent 108.324 +92,7% față de anul precedent 0 0
2022 153.510 -17,8% față de anul precedent 153.510 95.781 57.729 -55,5% față de anul precedent 56.225 -56,0% față de anul precedent 0 0
2021 186.790 +9,1% față de anul precedent 231.539 101.778 129.761 +27,1% față de anul precedent 127.721 +27,2% față de anul precedent 0 0
2020 171.180 -4,0% față de anul precedent 181.789 79.692 102.097 +19,4% față de anul precedent 100.407 +19,9% față de anul precedent 0 0
2019 178.300 -2,6% față de anul precedent 178.300 92.794 85.506 +6,8% față de anul precedent 83.723 +7,1% față de anul precedent 0 0
2018 183.140 +42,3% față de anul precedent 183.256 103.226 80.030 +31,3% față de anul precedent 78.199 +32,6% față de anul precedent 0 0
2017 128.730 -0,1% față de anul precedent 128.731 67.767 60.964 +18,0% față de anul precedent 58.998 +17,1% față de anul precedent 0 0
2016 128.880 128.880 77.192 51.688 50.399 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 7.339 156.685 164.024 0 91.948 64.737
2023 29.210 106.925 136.135 0 103.434 3.491
2022 0 89.562 89.562 0 85.806 3.756
2021 951 139.742 140.693 0 120.351 19.391
2020 8.943 104.058 113.001 0 97.823 6.235
2019 17.893 75.527 93.420 0 69.306 6.221
2018 23.231 74.442 97.673 0 68.000 6.442
2017 32.607 61.078 93.685 0 0 61.078
2016 2.734 48.630 51.364 0 0 48.630

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 30.164 +5,1% față de anul precedent 134.299 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 28.703 -13,4% față de anul precedent 108.564 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 33.133 +160,2% față de anul precedent 56.465 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 12.732 -2,6% față de anul precedent 127.961 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 13.075 +22,9% față de anul precedent 100.647 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2019 10.637 -47,4% față de anul precedent 83.963 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2018 20.217 -42,6% față de anul precedent 78.439 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2017 35.228 +4.505,0% față de anul precedent 59.238 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2016 765 50.599 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

10 repere. O singură cronologie.

Din 2016 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2016 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
10 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 215.019 RON. Profit: 134.059 RON

Cifra de afaceri: 215.019 RON. Profit: 134.059 RON

Cifra de afaceri
215.019 RON +13.94% față de anul precedent
Profit net
134.059 RON +23.76% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
30.164 RON +5.09% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 188.720 RON. Profit: 108.324 RON

Cifra de afaceri: 188.720 RON. Profit: 108.324 RON

Cifra de afaceri
188.720 RON +22.94% față de anul precedent
Profit net
108.324 RON +92.66% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
28.703 RON -13.37% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 153.510 RON. Profit: 56.225 RON

Cifra de afaceri: 153.510 RON. Profit: 56.225 RON

Cifra de afaceri
153.510 RON -17.82% față de anul precedent
Profit net
56.225 RON -55.98% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
33.133 RON +160.23% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 186.790 RON. Profit: 127.721 RON

Cifra de afaceri: 186.790 RON. Profit: 127.721 RON

Cifra de afaceri
186.790 RON +9.12% față de anul precedent
Profit net
127.721 RON +27.2% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
12.732 RON -2.62% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 171.180 RON. Profit: 100.407 RON

Cifra de afaceri: 171.180 RON. Profit: 100.407 RON

Cifra de afaceri
171.180 RON -3.99% față de anul precedent
Profit net
100.407 RON +19.93% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
13.075 RON +22.92% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 178.300 RON. Profit: 83.723 RON

Cifra de afaceri: 178.300 RON. Profit: 83.723 RON

Cifra de afaceri
178.300 RON -2.64% față de anul precedent
Profit net
83.723 RON +7.06% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
10.637 RON -47.39% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 183.140 RON. Profit: 78.199 RON

Cifra de afaceri: 183.140 RON. Profit: 78.199 RON

Cifra de afaceri
183.140 RON +42.27% față de anul precedent
Profit net
78.199 RON +32.55% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
20.217 RON -42.61% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 128.730 RON. Profit: 58.998 RON

Cifra de afaceri: 128.730 RON. Profit: 58.998 RON

Cifra de afaceri
128.730 RON -0.12% față de anul precedent
Profit net
58.998 RON +17.06% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
35.228 RON +4504.97% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 128.880 RON. Profit: 50.399 RON

Cifra de afaceri: 128.880 RON. Profit: 50.399 RON

Cifra de afaceri
128.880 RON
Profit net
50.399 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
765 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataHANOVRA SERV SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4617 in Orş. Ghimbav (BRAŞOV)

HANOVRA SERV SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4617 in Orş. Ghimbav (BRAŞOV)

10 din 10 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4617, Braşov

RERE COM S.R.L.
CUI: 9454663CAEN: 4617
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov1997-05-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
297.214 RON
Profit
989 RON
Angajati
2
BANCOS DISTRIBUTION SRL
CUI: 23367538CAEN: 4617
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2008-02-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
195.316 RON
Profit
22.708 RON
Angajati
2
CIRNEA COM S.R.L.
CUI: 7111650CAEN: 4617
Activ
BRAŞOV, Com. Şinca1995-03-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
331.683 RON
Profit
46.922 RON
Angajati
0
WOLFISH SRL
CUI: 35981700CAEN: 4617
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2016-04-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
187.260 RON
Profit
114.247 RON
Angajati
1
VESPASIAN SRL
CUI: 8504534CAEN: 4617
Activ
BRAŞOV, Mun. Codlea1996-06-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.056.686 RON
Profit
58.273 RON
Angajati
3
WHITEWINTER S.R.L.
CUI: 40332360CAEN: 4617
Activ
BRAŞOV, Sat Tărlungeni Com. Tărlungeni2018-12-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
94.216 RON
Profit
23.515 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4617, Braşov

PALEX SALES SRL
CUI: 35304592CAEN: 4617
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2015-12-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
75.224 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
CORIAL FOOD SRL
CUI: 33987219CAEN: 4617
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2015-01-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.373.141 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
C.C.C. BARBU CONSULT SRL
CUI: 36025839CAEN: 4617
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2016-04-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
144.500 RON
Profit
32.014 RON
Angajati
1

Alte firme din Braşov

CLARAMI SOLUTIONS SRL
CUI: 35421509CAEN: 4321
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2016-01-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
26.520 RON
Profit
494 RON
Angajati
1
DEIYOYO BAND SRL
CUI: 35398546CAEN: 8552
Activ
BRAŞOV, Orş. Râşnov2016-01-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
98.700 RON
Profit
1.753 RON
Angajati
0
CONTAMTAT SRL
CUI: 35430442CAEN: 6920
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2016-01-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
260.266 RON
Profit
148.634 RON
Angajati
1
SERCONI KRON SRL
CUI: 35298377CAEN: 7311
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2015-12-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
49.462 RON
Profit
14.403 RON
Angajati
0
ORTORAD MEDEXPERT SRL
CUI: 35594399CAEN: 8622
Activ
BRAŞOV, Sat Hărman Com. Hărman2016-02-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
483.630 RON
Profit
236.963 RON
Angajati
1
LA MAMA NELI SRL
CUI: 34048062CAEN: 5590
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2015-02-02
fara e-Factura
ETNO ART PRODUCT SRL
CUI: 36511499CAEN: 1421
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2016-09-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
55.640 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
GREEN LEMON SRL
CUI: 14272625CAEN: 7311
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2001-11-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
88.683 RON
Profit
26.080 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul HANOVRA SERV SRL?

CUI-ul HANOVRA SERV SRL este 35421487.

Unde este sediul HANOVRA SERV SRL?

HANOVRA SERV SRL are sediul in Romania, BRAŞOV, Orş. Ghimbav, Str. Brânduşei nr. 48, 507075, Orş. Ghimbav, judetul BRAŞOV.

Cand a fost infiintata HANOVRA SERV SRL?

HANOVRA SERV SRL a fost infiintata in anul 2016 (10 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a HANOVRA SERV SRL in 2024?

In 2024, HANOVRA SERV SRL a raportat o cifra de afaceri de 215.019 RON.

Cati angajati are HANOVRA SERV SRL?

HANOVRA SERV SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are HANOVRA SERV SRL?

HANOVRA SERV SRL are codul CAEN principal 4617 (Intermedieri în comerţul cu produse alimentare, băuturi şi tutun).

Ce profit a inregistrat HANOVRA SERV SRL in 2024?

HANOVRA SERV SRL a inregistrat un profit net de 134.059 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.