Radiat e‑Factură

DIMEX LOG S.R.L.

CUI: 35570640
CIF: 35570640
Reg. Com.: J38/93/2016
CAEN: 4941
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 2 februarie 2016 · 10 ani
Radiată din: 6 martie 2026
Distribuie:

Transporturi rutiere de mărfuri

Surse și actualizare

Actualizat: 10 octombrie 2026 la 16:22

Despre DIMEX LOG S.R.L.

DIMEX LOG S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Râmnicu Vâlcea, judetul VÂLCEA, infiintata in 2016 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Conform datelor oficiale, firma figureaza in prezent ca radiat (din martie 2026).

In 2024, DIMEX LOG S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 0 RON. Profitul net inregistrat a fost de 0 RON.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
0 RON
Venituri totale
0 RON
Cheltuieli totale
17.051 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
37.799 RON
Stocuri
17.080 RON
Creanțe
3.971 RON
Casa & conturi bănci
16.748 RON
Capital propriu
36.713 RON

Contact

AdresaRomania, VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea, Str. Calea lui Traian nr. 242, 240273
Telefon0767339916

Adresă sediu social

Romania, VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea, Str. Calea lui Traian nr. 242, 240273
Cod poștal: 240273
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea, Str. Calea lui Traian nr. 242, 240273
Cod postal
240273
Date juridice și fiscale

Alte date din registru

Data inactivării în sursă
6 martie 2026

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Radiere din 06.03.2026
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 ianuarie 2024)
TVA la incasare
1 februarie 2021 - 4 iunie 2024

Stare inactivitate

Status inactiv
Da
Data inactivare
4 iunie 2024
Data radiere
6 martie 2026

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2016 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
0 RON
Rezultat net
-17.051 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 0 RON 0 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 0 RON 0 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 17.051 RON 16.141 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 17.051 RON 16.141 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 17.051 RON 16.141 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 37.799 RON 54.473 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 37.799 RON 54.473 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 17.080 RON 17.080 RON
CreanțeSume de încasat 3.971 RON 18.836 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 16.748 RON 18.557 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 1.086 RON 709 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 36.713 RON 53.764 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active37.799RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

2,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale37.799 RON
Datorii totale1.086 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
34,81 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
97,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 0 0 17.051 0 0 17.051 17.051
2023 0 -100,0% față de anul precedent 0 16.141 0 0 16.141 16.141
2022 16.609 -81,8% față de anul precedent 16.617 60.782 0 0 44.165 44.377
2021 91.036 -81,0% față de anul precedent 98.599 138.516 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 39.917 40.903
2020 480.197 -5,7% față de anul precedent 534.147 420.539 113.608 +179,5% față de anul precedent 108.796 +206,1% față de anul precedent 0 0
2019 509.054 +50,3% față de anul precedent 516.550 475.908 40.642 35.544 0 0
2018 338.710 -3,2% față de anul precedent 339.003 374.933 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 35.930 39.318
2017 349.738 +50,0% față de anul precedent 351.389 344.120 7.269 -85,0% față de anul precedent 3.756 -91,9% față de anul precedent 0 0
2016 233.237 233.401 184.862 48.539 46.207 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 37.799 37.799 17.080 3.971 16.748
2023 0 54.473 54.473 17.080 18.836 18.557
2022 0 144.973 144.973 17.883 27.562 99.528
2021 0 220.361 220.361 37.231 27.466 155.664
2020 1.850 261.771 263.621 16.793 68.338 176.640
2019 11.472 212.367 223.839 17.283 170.758 24.326
2018 17.209 100.819 118.028 102 48.180 52.537
2017 24.210 128.534 152.744 3.441 67.241 57.852
2016 385 111.874 112.259 6.504 68.412 36.958

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 1.086 +53,2% față de anul precedent 36.713 Neraportat 0
2023 709 -99,1% față de anul precedent 53.764 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2022 75.067 -29,2% față de anul precedent 69.906 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2021 106.078 -10,2% față de anul precedent 114.283 Neraportat 2 -33,3% față de anul precedent
2020 118.108 -43,9% față de anul precedent 155.185 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2019 210.450 +80,6% față de anul precedent 46.389 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2018 116.534 -2,7% față de anul precedent 10.845 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2017 119.724 +66,9% față de anul precedent 50.163 Neraportat 3 +50,0% față de anul precedent
2016 71.725 46.407 Neraportat 2

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

40din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

16 repere. O singură cronologie.

Din 2016 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2016 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
16 repere · toți anii

2026 2 repere

Stare companieStare companieFirma a fost radiataCompania a fost radiata din Registrul Comertului.

Compania a fost radiata din Registrul Comertului.

data publicăriiPublicații ONRCRadiere — Buletin 8944/2026conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990

conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990

Deschide înregistrarea completă

2024 4 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
17.051 RON
Angajati
0
Datorii
1.086 RON +53.17% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON -100% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
16.141 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
709 RON -99.06% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 16.609 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 16.609 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
16.609 RON -81.76% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
44.377 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
75.067 RON -29.23% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 91.036 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 91.036 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
91.036 RON -81.04% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
40.903 RON
Angajati
2 -33.33% față de anul precedent
Datorii
106.078 RON -10.19% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 480.197 RON. Profit: 108.796 RON

Cifra de afaceri: 480.197 RON. Profit: 108.796 RON

Cifra de afaceri
480.197 RON -5.67% față de anul precedent
Profit net
108.796 RON +206.09% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
118.108 RON -43.88% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 509.054 RON. Profit: 35.544 RON

Cifra de afaceri: 509.054 RON. Profit: 35.544 RON

Cifra de afaceri
509.054 RON +50.29% față de anul precedent
Profit net
35.544 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
210.450 RON +80.59% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 338.710 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 338.710 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
338.710 RON -3.15% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
39.318 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
116.534 RON -2.66% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 349.738 RON. Profit: 3.756 RON

Cifra de afaceri: 349.738 RON. Profit: 3.756 RON

Cifra de afaceri
349.738 RON +49.95% față de anul precedent
Profit net
3.756 RON -91.87% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +50% față de anul precedent
Datorii
119.724 RON +66.92% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 233.237 RON. Profit: 46.207 RON

Cifra de afaceri: 233.237 RON. Profit: 46.207 RON

Cifra de afaceri
233.237 RON
Profit net
46.207 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
71.725 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataDIMEX LOG S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Râmnicu Vâlcea (VÂLCEA)

DIMEX LOG S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Râmnicu Vâlcea (VÂLCEA)

16 din 16 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

06.032026Radiere · Buletin 8944/2026conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990
Companie
DIMEX LOG S.R.L.
CUI
35570640
Tip în sursă
Deletion
Data buletinului
06.03.2026
Registrul Comerțului
J38/93/2016
EUID
ROONRC.J38/93/2016
Sediu
Jud. Vâlcea, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Strada CALEA LUI TRAIAN, Nr. 242
Județ
Vâlcea
Număr încheiere
189712
Data încheierii
05.03.2026
Număr dosar
967707
Data dosarului
04.03.2026
Tribunal
Vâlcea
Registrator
Maria Geamanu
Motiv radiere
conform art. 227 coroborat cu art. 235 din Legea nr. 31/1990
Vezi Buletinul ONRC nr. 8944/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Cele mai mari firme — CAEN 4941, Vâlcea

MARNA SA
CUI: 1471871CAEN: 4941
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea1992-12-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
88.117.122 RON
Profit
3.933.166 RON
Angajati
93
RMS LOGISTIC S.R.L.
CUI: 32079925CAEN: 4941
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2013-07-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
58.823.951 RON
Profit
4.988.178 RON
Angajati
29
BICA SRL
CUI: 6428635CAEN: 4941
Activ
VÂLCEA, Sat Procopoaia Com. Orleşti1994-11-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
53.462.900 RON
Profit
8.810.927 RON
Angajati
88
BRIGHTLOG SRL
CUI: 26802814CAEN: 4941
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2010-04-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
48.860.401 RON
Profit
1.995.777 RON
Angajati
6
BIEXIM SRL
CUI: 22233732CAEN: 4941
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2007-08-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
37.611.885 RON
Profit
1.919.744 RON
Angajati
88
ILETRANS SRL
CUI: 19029644CAEN: 4941
Activ
VÂLCEA, Sat Cueni Com. Roeşti2006-09-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
36.229.568 RON
Profit
3.254.232 RON
Angajati
56
TRANS-AUTORO SRL
CUI: 14315661CAEN: 4941
Activ
VÂLCEA, Sat Racoviţa Com. Budeşti2001-11-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
30.400.135 RON
Profit
4.091.730 RON
Angajati
108
ALIN TRANS SRL
CUI: 19066006CAEN: 4941
Activ
VÂLCEA, Sat Suteşti Com. Suteşti2006-10-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
23.249.045 RON
Profit
5.058.299 RON
Angajati
25
WISE SRL
CUI: 6670352CAEN: 4941
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea1994-12-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
22.530.221 RON
Profit
1.281.495 RON
Angajati
49
A.F.C.R. LOGISTIC S.R.L.
CUI: 33851461CAEN: 4941
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2014-11-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
22.469.853 RON
Profit
704.787 RON
Angajati
62

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul DIMEX LOG S.R.L.?

CUI-ul DIMEX LOG S.R.L. este 35570640.

Unde este sediul DIMEX LOG S.R.L.?

DIMEX LOG S.R.L. are sediul in Romania, VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea, Str. Calea lui Traian nr. 242, 240273, Mun. Râmnicu Vâlcea, judetul VÂLCEA.

Cand a fost infiintata DIMEX LOG S.R.L.?

DIMEX LOG S.R.L. a fost infiintata in anul 2016 (10 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a DIMEX LOG S.R.L. in 2024?

In 2024, DIMEX LOG S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 0 RON.

Ce activitate are DIMEX LOG S.R.L.?

DIMEX LOG S.R.L. are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).

Ce profit a inregistrat DIMEX LOG S.R.L. in 2024?

DIMEX LOG S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 17.051 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
10 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
10 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.