Activ

A & D ACCOUNTING SRL

CUI: 35570705
CIF: 35570705
Reg. Com.: J06/119/2016
CAEN: 6920
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 2 februarie 2016 · 10 ani
Distribuie:

Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 12:15

Despre A & D ACCOUNTING SRL

A & D ACCOUNTING SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Bistriţa, judetul BISTRIŢA-NĂSĂUD, infiintata in 2016 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal" (cod CAEN 6920), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, A & D ACCOUNTING SRL a raportat o cifra de afaceri de 297.539 RON, relativ stabila fata de anul precedent (-0.8%). Profitul net inregistrat a fost de 231.389 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 135.543 RON in 2016 la 297.539 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
297.539 RON
Venituri totale
299.383 RON
Cheltuieli totale
65.063 RON
Profit brut
234.320 RON
Profit net
231.389 RON
Marja profit net
77,77%
Active imobilizate
1.767 RON
Active circulante
272.725 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
234.488 RON
Casa & conturi bănci
38.237 RON
Capital propriu
231.629 RON

Contact

AdresaRomania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa, Str. Simion Mândrescu nr. 51C, 420107
Telefon0744490421

Adresă sediu social

Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa, Str. Simion Mândrescu nr. 51C, 420107
Cod poștal: 420107
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa, Str. Simion Mândrescu nr. 51C, 420107
Cod postal
420107
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 02.02.2016
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2016 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
297.539 RON
Rezultat net
231.389 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 297.539 RON 299.874 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 299.383 RON 300.923 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 65.063 RON 54.368 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 234.320 RON 246.555 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 231.389 RON 243.616 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 1.767 RON 3.349 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 272.725 RON 378.183 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 274.492 RON 381.532 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 234.488 RON 285.504 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 38.237 RON 92.679 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 42.338 RON 136.101 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 231.629 RON 243.856 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active274.492RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

15,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale274.492 RON
Datorii totale42.338 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
84,3 %Profit net / active totale
ROE
99,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
6,44 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
84,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 297.539 -0,8% față de anul precedent 299.383 65.063 234.320 -5,0% față de anul precedent 231.389 -5,0% față de anul precedent 0 0
2023 299.874 +0,2% față de anul precedent 300.923 54.368 246.555 -13,2% față de anul precedent 243.616 -12,0% față de anul precedent 0 0
2022 299.146 +3,1% față de anul precedent 306.201 22.109 284.092 +5,5% față de anul precedent 276.898 +6,2% față de anul precedent 0 0
2021 290.082 -2,6% față de anul precedent 290.211 20.889 269.322 -4,0% față de anul precedent 260.794 -4,3% față de anul precedent 0 0
2020 297.962 +9,4% față de anul precedent 298.639 17.978 280.661 +9,9% față de anul precedent 272.413 +10,2% față de anul precedent 0 0
2019 272.260 +7,7% față de anul precedent 273.817 18.325 255.492 +22,8% față de anul precedent 247.299 +20,3% față de anul precedent 0 0
2018 252.793 +42,5% față de anul precedent 252.910 44.875 208.035 +60,2% față de anul precedent 205.505 +60,1% față de anul precedent 0 0
2017 177.356 +30,9% față de anul precedent 177.356 47.521 129.835 +39,3% față de anul precedent 128.380 +42,4% față de anul precedent 0 0
2016 135.543 135.543 42.362 93.181 90.151 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 1.767 272.725 274.492 0 234.488 38.237
2023 3.349 378.183 381.532 0 285.504 92.679
2022 4.931 296.395 301.326 0 274.895 21.500
2021 2.839 269.877 272.716 0 243.303 26.574
2020 3.372 355.098 358.470 0 212.955 142.143
2019 3.904 277.037 280.941 124 145.473 131.440
2018 4.436 337.966 342.402 0 133.675 204.291
2017 0 197.207 197.207 0 144.722 52.485
2016 0 104.133 104.133 0 42.767 61.366

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 42.338 -68,9% față de anul precedent 231.629 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 136.101 +531,2% față de anul precedent 243.856 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 21.564 +84,6% față de anul precedent 277.138 Neraportat 1
2021 11.682 -86,4% față de anul precedent 261.034 Neraportat 0
2020 85.706 +157,4% față de anul precedent 272.764 Neraportat 0
2019 33.291 +35,5% față de anul precedent 247.650 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2018 24.568 -64,1% față de anul precedent 317.844 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2017 68.485 +396,9% față de anul precedent 128.731 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2016 13.782 90.351 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

10din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

10 repere. O singură cronologie.

Din 2016 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2016 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
10 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 297.539 RON. Profit: 231.389 RON

Cifra de afaceri: 297.539 RON. Profit: 231.389 RON

Cifra de afaceri
297.539 RON -0.78% față de anul precedent
Profit net
231.389 RON -5.02% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
42.338 RON -68.89% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 299.874 RON. Profit: 243.616 RON

Cifra de afaceri: 299.874 RON. Profit: 243.616 RON

Cifra de afaceri
299.874 RON +0.24% față de anul precedent
Profit net
243.616 RON -12.02% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
136.101 RON +531.15% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 299.146 RON. Profit: 276.898 RON

Cifra de afaceri: 299.146 RON. Profit: 276.898 RON

Cifra de afaceri
299.146 RON +3.12% față de anul precedent
Profit net
276.898 RON +6.17% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
21.564 RON +84.59% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 290.082 RON. Profit: 260.794 RON

Cifra de afaceri: 290.082 RON. Profit: 260.794 RON

Cifra de afaceri
290.082 RON -2.64% față de anul precedent
Profit net
260.794 RON -4.27% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
11.682 RON -86.37% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 297.962 RON. Profit: 272.413 RON

Cifra de afaceri: 297.962 RON. Profit: 272.413 RON

Cifra de afaceri
297.962 RON +9.44% față de anul precedent
Profit net
272.413 RON +10.16% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
85.706 RON +157.44% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 272.260 RON. Profit: 247.299 RON

Cifra de afaceri: 272.260 RON. Profit: 247.299 RON

Cifra de afaceri
272.260 RON +7.7% față de anul precedent
Profit net
247.299 RON +20.34% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
33.291 RON +35.51% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 252.793 RON. Profit: 205.505 RON

Cifra de afaceri: 252.793 RON. Profit: 205.505 RON

Cifra de afaceri
252.793 RON +42.53% față de anul precedent
Profit net
205.505 RON +60.08% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
24.568 RON -64.13% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 177.356 RON. Profit: 128.380 RON

Cifra de afaceri: 177.356 RON. Profit: 128.380 RON

Cifra de afaceri
177.356 RON +30.85% față de anul precedent
Profit net
128.380 RON +42.41% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
68.485 RON +396.92% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 135.543 RON. Profit: 90.151 RON

Cifra de afaceri: 135.543 RON. Profit: 90.151 RON

Cifra de afaceri
135.543 RON
Profit net
90.151 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
13.782 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataA & D ACCOUNTING SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6920 in Mun. Bistriţa (BISTRIŢA-NĂSĂUD)

A & D ACCOUNTING SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6920 in Mun. Bistriţa (BISTRIŢA-NĂSĂUD)

10 din 10 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6920, Bistriţa-Năsăud

TOTH CONS EXPERT S.R.L.
CUI: 47162688CAEN: 6920
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Coldău Orş. Beclean2022-11-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
298.373 RON
Profit
49.050 RON
Angajati
4
OPTIMO AUDIT PLUS S.R.L.
CUI: 42523862CAEN: 6920
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Loc. Viişoara Mun. Bistriţa2020-05-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
296.956 RON
Profit
9.435 RON
Angajati
4
LEXINCONT PARTENER S.R.L.
CUI: 39052951CAEN: 6920
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Colibiţa Com. Bistriţa Bârgăului2018-03-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
298.380 RON
Profit
92.193 RON
Angajati
1
EURO-CONT-EXPERT SRL
CUI: 14349567CAEN: 6920
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2001-12-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
296.431 RON
Profit
199.769 RON
Angajati
1
EXAUDIT S.R.L.
CUI: 13292446CAEN: 6920
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2000-08-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
499.577 RON
Profit
234.469 RON
Angajati
3
EMA CONT EXPERT I.T. S.R.L.
CUI: 41582291CAEN: 6920
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2019-08-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
284.392 RON
Profit
131.948 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6920, Bistriţa-Năsăud

MIAMAR EXPERT S.R.L.
CUI: 35274491CAEN: 6920
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2015-11-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
317.387 RON
Profit
236.428 RON
Angajati
1
ADDA CONTEXPERT SRL
CUI: 35838493CAEN: 6920
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2016-03-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
20.900 RON
Profit
8.325 RON
Angajati
0

Alte firme din Bistriţa-Năsăud

CRIS AUTO SLC SRL
CUI: 35570683CAEN: 4531
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Dumitra Com. Dumitra2016-02-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
523.274 RON
Profit
571 RON
Angajati
0
LA GARĂ COMPANY S.R.L.
CUI: 35530425CAEN: 4776
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Nimigea de Jos Com. Nimigea2016-01-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
226.671 RON
Profit
23.065 RON
Angajati
0
THOR NORTH S.R.L.
CUI: 35611376CAEN: 2896
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2016-02-08
fara e-Factura
CDN TRANS LOGISTIC SRL
CUI: 35288071CAEN: 4941
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Orş. Beclean2015-12-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
19.382.920 RON
Profit
328.328 RON
Angajati
37
GESOFTSIST SRL
CUI: 35881493CAEN: 6201
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2016-03-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
87.244 RON
Profit
61.161 RON
Angajati
0
TERANSIS PLUS SRL
CUI: 31286531CAEN: 7112
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2013-02-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
770.700 RON
Profit
358.142 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul A & D ACCOUNTING SRL?

CUI-ul A & D ACCOUNTING SRL este 35570705.

Unde este sediul A & D ACCOUNTING SRL?

A & D ACCOUNTING SRL are sediul in Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa, Str. Simion Mândrescu nr. 51C, 420107, Mun. Bistriţa, judetul BISTRIŢA-NĂSĂUD.

Cand a fost infiintata A & D ACCOUNTING SRL?

A & D ACCOUNTING SRL a fost infiintata in anul 2016 (10 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a A & D ACCOUNTING SRL in 2024?

In 2024, A & D ACCOUNTING SRL a raportat o cifra de afaceri de 297.539 RON.

Cati angajati are A & D ACCOUNTING SRL?

A & D ACCOUNTING SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are A & D ACCOUNTING SRL?

A & D ACCOUNTING SRL are codul CAEN principal 6920 (Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal).

Ce profit a inregistrat A & D ACCOUNTING SRL in 2024?

A & D ACCOUNTING SRL a inregistrat un profit net de 231.389 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.