Activ

ALIRASIG ECO-TEH SRL

CUI: 35594429
CIF: 35594429
Reg. Com.: J08/229/2016
CAEN: 6622
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 5 februarie 2016 · 10 ani
Distribuie:

Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 14:45

Despre ALIRASIG ECO-TEH SRL

ALIRASIG ECO-TEH SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Braşov, judetul BRAŞOV, infiintata in 2016 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări" (cod CAEN 6622), in sectorul telecomunicatii si tehnologia informatiei. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ALIRASIG ECO-TEH SRL a raportat o cifra de afaceri de 298.874 RON, relativ stabila fata de anul precedent (+2.3%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 11.501 RON in 2016 la 298.874 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
298.874 RON
Venituri totale
298.874 RON
Cheltuieli totale
299.034 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
4.870 RON
Active circulante
89.338 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
77.824 RON
Casa & conturi bănci
11.514 RON
Capital propriu
-2.051 RON

Contact

AdresaRomania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Hărmanului nr. 49Z
Detalii adresacamera 3

Adresă sediu social

Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Hărmanului nr. 49Z
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Hărmanului nr. 49Z
Detalii
camera 3
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 04.02.2016
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2016 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
298.874 RON
Rezultat net
-2.292 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 298.874 RON 292.123 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 298.874 RON 292.123 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 299.034 RON 211.721 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 80.402 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 64.525 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 160 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 2.292 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 4.870 RON 36.054 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 89.338 RON 135.977 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 94.208 RON 172.031 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 77.824 RON 143.959 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 11.514 RON -7.982 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 96.355 RON 107.265 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -2.051 RON 64.766 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active94.208RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

102,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale94.208 RON
Datorii totale96.355 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,93 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-2,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 298.874 +2,3% față de anul precedent 298.874 299.034 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 160 2.292
2023 292.123 +11,0% față de anul precedent 292.123 211.721 80.402 +25,4% față de anul precedent 64.525 +5,3% față de anul precedent 0 0
2022 263.097 +26,4% față de anul precedent 291.549 227.408 64.141 +6,9% față de anul precedent 61.281 +5,8% față de anul precedent 0 0
2021 208.082 +50,2% față de anul precedent 236.582 176.581 60.001 +11,2% față de anul precedent 57.919 +15,6% față de anul precedent 0 0
2020 138.566 +6,1% față de anul precedent 138.566 84.583 53.983 -19,5% față de anul precedent 50.118 -20,6% față de anul precedent 0 0
2019 130.646 +62,5% față de anul precedent 132.146 65.075 67.071 +79,0% față de anul precedent 63.106 +80,0% față de anul precedent 0 0
2018 80.421 +136,6% față de anul precedent 80.421 42.943 37.478 +617,0% față de anul precedent 35.065 +733,3% față de anul precedent 0 0
2017 33.987 +195,5% față de anul precedent 33.987 28.760 5.227 4.208 0 0
2016 11.501 11.501 17.673 0 0 6.172 6.517

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 4.870 89.338 94.208 0 77.824 11.514
2023 36.054 135.977 172.031 0 143.959 -7.982
2022 57.519 145.755 203.274 0 126.070 19.685
2021 133.559 49.023 182.582 0 46.641 2.382
2020 95.952 35.601 131.553 0 35.316 285
2019 44.904 38.672 83.576 0 23.568 15.104
2018 6.250 31.513 37.763 0 25.989 5.524
2017 11.516 3.345 14.861 0 0 3.345
2016 16.744 3.002 19.746 0 2.457 545

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 96.355 -10,2% față de anul precedent -2.051 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2023 107.265 -24,3% față de anul precedent 64.766 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 141.753 +31,9% față de anul precedent 61.521 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 107.450 +32,3% față de anul precedent 75.132 Neraportat 1
2020 81.194 +605,2% față de anul precedent 50.359 Neraportat 0
2019 11.514 +134,2% față de anul precedent 72.062 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2018 4.916 -71,0% față de anul precedent 32.956 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2017 16.970 -35,5% față de anul precedent -2.109 Neraportat 1
2016 26.300 -6.317 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

60din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

10 repere. O singură cronologie.

Din 2016 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2016 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
10 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 298.874 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 298.874 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
298.874 RON +2.31% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
2.292 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
96.355 RON -10.17% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 292.123 RON. Profit: 64.525 RON

Cifra de afaceri: 292.123 RON. Profit: 64.525 RON

Cifra de afaceri
292.123 RON +11.03% față de anul precedent
Profit net
64.525 RON +5.29% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
107.265 RON -24.33% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 263.097 RON. Profit: 61.281 RON

Cifra de afaceri: 263.097 RON. Profit: 61.281 RON

Cifra de afaceri
263.097 RON +26.44% față de anul precedent
Profit net
61.281 RON +5.8% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
141.753 RON +31.92% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 208.082 RON. Profit: 57.919 RON

Cifra de afaceri: 208.082 RON. Profit: 57.919 RON

Cifra de afaceri
208.082 RON +50.17% față de anul precedent
Profit net
57.919 RON +15.57% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
107.450 RON +32.34% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 138.566 RON. Profit: 50.118 RON

Cifra de afaceri: 138.566 RON. Profit: 50.118 RON

Cifra de afaceri
138.566 RON +6.06% față de anul precedent
Profit net
50.118 RON -20.58% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
81.194 RON +605.18% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 130.646 RON. Profit: 63.106 RON

Cifra de afaceri: 130.646 RON. Profit: 63.106 RON

Cifra de afaceri
130.646 RON +62.45% față de anul precedent
Profit net
63.106 RON +79.97% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
11.514 RON +134.21% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 80.421 RON. Profit: 35.065 RON

Cifra de afaceri: 80.421 RON. Profit: 35.065 RON

Cifra de afaceri
80.421 RON +136.62% față de anul precedent
Profit net
35.065 RON +733.29% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
4.916 RON -71.03% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 33.987 RON. Profit: 4.208 RON

Cifra de afaceri: 33.987 RON. Profit: 4.208 RON

Cifra de afaceri
33.987 RON +195.51% față de anul precedent
Profit net
4.208 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
16.970 RON -35.48% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 11.501 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 11.501 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
11.501 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
6.517 RON
Angajati
0
Datorii
26.300 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataALIRASIG ECO-TEH SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6622 in Mun. Braşov (BRAŞOV)

ALIRASIG ECO-TEH SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6622 in Mun. Braşov (BRAŞOV)

10 din 10 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6622, Braşov

TRAVELCONS S.R.L.
CUI: 43678539CAEN: 6622
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2021-02-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
298.628 RON
Profit
219.435 RON
Angajati
1
ASSO BROKER SRL
CUI: 18031972CAEN: 6622
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2005-10-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
315.187 RON
Profit
113.831 RON
Angajati
1
ANDA LIFE CONSULTING S.R.L.
CUI: 15321858CAEN: 6622
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2003-03-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
296.971 RON
Profit
92.130 RON
Angajati
0
INSURS ASIGURARI S.R.L.
CUI: 43862450CAEN: 6622
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2021-03-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
378.865 RON
Profit
33.452 RON
Angajati
1
SO ASIG CONSULTANŢĂ SRL
CUI: 35976062CAEN: 6622
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2016-04-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
234.177 RON
Profit
177.360 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6622, Braşov

MAX & FOX ANIROS SRL
CUI: 35461015CAEN: 6622
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2016-01-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
11.446 RON
Profit
3.296 RON
Angajati
0
EMMASIG SPECIAL SRL
CUI: 35449704CAEN: 6622
Activ
BRAŞOV, Sat Ghimbav Orş. Ghimbav2016-01-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
239.934 RON
Profit
119.089 RON
Angajati
0
DANLAZ CONSULTING SRL
CUI: 35690078CAEN: 6622
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2016-02-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
363.246 RON
Profit
143.480 RON
Angajati
5

Alte firme din Braşov

BOUBREAZ ASIGURARI SRL
CUI: 35594402CAEN: 8299
Activ
BRAŞOV, Mun. Săcele2016-02-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
206.993 RON
Profit
47.604 RON
Angajati
2
MOTOZOOM S.R.L.
CUI: 35594437CAEN: 9531
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2016-02-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
37.070 RON
Profit
13.919 RON
Angajati
0
STAŢIA DE CĂLCAT S.R.L.
CUI: 35577215CAEN: 9601
Activ
BRAŞOV, Mun. Săcele2016-02-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
294.460 RON
Profit
59.587 RON
Angajati
1
RETINAMED SRL
CUI: 35602327CAEN: 8622
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2016-02-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.421.734 RON
Profit
540.607 RON
Angajati
1
CARDIOVISION BCV S.R.L.
CUI: 35704157CAEN: 8622
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2016-02-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
96.068 RON
Profit
53.671 RON
Angajati
0
BIO LIFESTYLE SRL
CUI: 34174907CAEN: 4791
Activ
BRAŞOV, Sat Măgura Com. Moieciu2015-03-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.278.692 RON
Profit
393.850 RON
Angajati
1
HD DENTAL REPAIR SRL
CUI: 36603215CAEN: 3313
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2016-10-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
285.670 RON
Profit
175.779 RON
Angajati
1
SISTEM-CONSULTING SRL
CUI: 14445912CAEN: 4321
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2002-02-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
521.274 RON
Profit
1.139 RON
Angajati
4
STEPLAB S.R.L.
CUI: 44445400CAEN: 7210
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2021-06-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
316.800 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ALIRASIG ECO-TEH SRL?

CUI-ul ALIRASIG ECO-TEH SRL este 35594429.

Unde este sediul ALIRASIG ECO-TEH SRL?

ALIRASIG ECO-TEH SRL are sediul in Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Hărmanului nr. 49Z, Mun. Braşov, judetul BRAŞOV.

Cand a fost infiintata ALIRASIG ECO-TEH SRL?

ALIRASIG ECO-TEH SRL a fost infiintata in anul 2016 (10 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ALIRASIG ECO-TEH SRL in 2024?

In 2024, ALIRASIG ECO-TEH SRL a raportat o cifra de afaceri de 298.874 RON.

Cati angajati are ALIRASIG ECO-TEH SRL?

ALIRASIG ECO-TEH SRL a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are ALIRASIG ECO-TEH SRL?

ALIRASIG ECO-TEH SRL are codul CAEN principal 6622 (Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări).

Ce profit a inregistrat ALIRASIG ECO-TEH SRL in 2024?

ALIRASIG ECO-TEH SRL a inregistrat o pierdere neta de 2.292 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.