Activ Plătitor TVAe‑Factură

CORNEL TRANSBUS S.R.L.

CUI: 35608451
CIF: RO35608451
Reg. Com.: J2016000205336
CAEN: 4618
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 8 februarie 2016 · 10 ani
Distribuie:

Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

Surse și actualizare

Actualizat: 10 octombrie 2026 la 20:38

Despre CORNEL TRANSBUS S.R.L.

CORNEL TRANSBUS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Suceava, judetul SUCEAVA, infiintata in 2016 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a." (cod CAEN 4618), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, CORNEL TRANSBUS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 179.310 RON, in scadere fata de anul precedent (-17.8%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a scazut de la 292.273 RON in 2016 la 179.310 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din martie 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
179.310 RON
Venituri totale
179.310 RON
Cheltuieli totale
216.521 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
13.730 RON
Active circulante
28.516 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
24.483 RON
Casa & conturi bănci
4.033 RON
Capital propriu
-129.099 RON

Contact

AdresaRomania, SUCEAVA, Mun. Suceava, Str. Păcii nr. 21, 720102
Telefon0744399720

Adresă sediu social

Romania, SUCEAVA, Mun. Suceava, Str. Păcii nr. 21, 720102
Cod poștal: 720102
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, SUCEAVA, Mun. Suceava, Str. Păcii nr. 21, 720102
Cod postal
720102
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 08.02.2016
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 martie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2016 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
179.310 RON
Rezultat net
-39.005 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 179.310 RON 218.230 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 179.310 RON 218.230 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 216.521 RON 268.532 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 37.211 RON 50.302 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 39.005 RON 52.484 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 13.730 RON 38.967 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 28.516 RON 34.514 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 42.246 RON 73.481 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 24.483 RON 22.817 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 4.033 RON 11.697 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 171.345 RON 163.575 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -129.099 RON -90.094 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active42.246RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

405,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale42.246 RON
Datorii totale171.345 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,17 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-305,6 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 179.310 -17,8% față de anul precedent 179.310 216.521 0 0 37.211 39.005
2023 218.230 +16,8% față de anul precedent 218.230 268.532 0 0 50.302 52.484
2022 186.860 +35,8% față de anul precedent 188.585 250.525 0 0 61.940 63.827
2021 137.580 -64,5% față de anul precedent 137.852 195.109 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 57.257 58.605
2020 387.958 -66,0% față de anul precedent 605.079 554.312 50.767 -38,4% față de anul precedent 45.112 -35,1% față de anul precedent 0 0
2019 1.139.661 +2,1% față de anul precedent 1.295.402 1.212.952 82.450 +135,9% față de anul precedent 69.515 +203,9% față de anul precedent 0 0
2018 1.116.302 +37,3% față de anul precedent 1.216.841 1.181.883 34.958 +91,3% față de anul precedent 22.876 +146,7% față de anul precedent 0 0
2017 812.967 +178,2% față de anul precedent 906.487 888.217 18.270 9.274 0 0
2016 292.273 293.866 353.091 0 0 59.225 62.155

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 13.730 28.516 42.246 0 24.483 4.033
2023 38.967 34.514 73.481 0 22.817 11.697
2022 81.186 40.641 121.827 0 14.082 26.559
2021 91.193 98.118 189.311 0 11.750 86.368
2020 139.877 126.043 265.920 0 9.988 116.055
2019 110.752 237.592 348.344 12.582 175.392 49.618
2018 217.024 168.682 385.706 12.582 153.983 2.117
2017 268.359 200.768 469.127 13.200 157.583 29.985
2016 128.641 135.739 264.380 13.235 65.581 56.923

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 171.345 +4,8% față de anul precedent -129.099 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2023 163.575 +2,6% față de anul precedent -90.094 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2022 159.437 -2,2% față de anul precedent -37.610 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2021 163.093 -9,9% față de anul precedent 26.218 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2020 181.097 -41,3% față de anul precedent 84.823 Neraportat 2 -60,0% față de anul precedent
2019 308.634 -25,7% față de anul precedent 39.710 Neraportat 5 0,0% față de anul precedent
2018 415.511 -20,4% față de anul precedent -29.805 Neraportat 5 +25,0% față de anul precedent
2017 521.808 +59,9% față de anul precedent -52.681 Neraportat 4 +33,3% față de anul precedent
2016 326.335 -61.955 Neraportat 3

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

90din 100 de puncte
Risc crescut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate20 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

11 repere. O singură cronologie.

Din 2016 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2016 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
11 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 179.310 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 179.310 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
179.310 RON -17.83% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
39.005 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
171.345 RON +4.75% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 218.230 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 218.230 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
218.230 RON +16.79% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
52.484 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
163.575 RON +2.6% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 186.860 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 186.860 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
186.860 RON +35.82% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
63.827 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
159.437 RON -2.24% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 137.580 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 137.580 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
137.580 RON -64.54% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
58.605 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
163.093 RON -9.94% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 387.958 RON. Profit: 45.112 RON

Cifra de afaceri: 387.958 RON. Profit: 45.112 RON

Cifra de afaceri
387.958 RON -65.96% față de anul precedent
Profit net
45.112 RON -35.1% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 -60% față de anul precedent
Datorii
181.097 RON -41.32% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 1.139.661 RON. Profit: 69.515 RON

Cifra de afaceri: 1.139.661 RON. Profit: 69.515 RON

Cifra de afaceri
1.139.661 RON +2.09% față de anul precedent
Profit net
69.515 RON +203.88% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 0% față de anul precedent
Datorii
308.634 RON -25.72% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 1.116.302 RON. Profit: 22.876 RON

Cifra de afaceri: 1.116.302 RON. Profit: 22.876 RON

Cifra de afaceri
1.116.302 RON +37.31% față de anul precedent
Profit net
22.876 RON +146.67% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 +25% față de anul precedent
Datorii
415.511 RON -20.37% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 812.967 RON. Profit: 9.274 RON

Cifra de afaceri: 812.967 RON. Profit: 9.274 RON

Cifra de afaceri
812.967 RON +178.15% față de anul precedent
Profit net
9.274 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +33.33% față de anul precedent
Datorii
521.808 RON +59.9% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 292.273 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 292.273 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
292.273 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
62.155 RON
Angajati
3
Datorii
326.335 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataCORNEL TRANSBUS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4618 in Mun. Suceava (SUCEAVA)

CORNEL TRANSBUS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4618 in Mun. Suceava (SUCEAVA)

11 din 11 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4618, Suceava

ALOE CRISTAL SRL
CUI: 17795343CAEN: 4618
Activ
SUCEAVA, Sat Ipoteşti Com. Ipoteşti2005-07-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
221.107 RON
Profit
92.049 RON
Angajati
1
ILENISPREST S.R.L.
CUI: 42259060CAEN: 4618
Activ
SUCEAVA, Mun. Câmpulung Moldovenesc2020-02-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
103.336 RON
Profit
1.712 RON
Angajati
1
TIBIMOLD SRL
CUI: 38183649CAEN: 4618
Activ
SUCEAVA, Mun. Rădăuţi2017-09-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
295.499 RON
Profit
27.264 RON
Angajati
0
TRADE CRAFT EDGE S.R.L.
CUI: 49126797CAEN: 4618
Activ
SUCEAVA, Orş. Siret2023-11-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
95.773 RON
Profit
32.966 RON
Angajati
1
SIM EXPRESS S.R.L.
CUI: 30108293CAEN: 4618
Activ
SUCEAVA, Mun. Suceava2012-04-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.548.553 RON
Profit
842.178 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4618, Suceava

TDP METAL CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 33616881CAEN: 4618
Activ
SUCEAVA, Sat Bogdăneşti Com. Bogdăneşti2014-09-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
14.322.604 RON
Profit
940.323 RON
Angajati
25
KTY BEST CARS S.R.L.
CUI: 36407189CAEN: 4618
Activ
SUCEAVA, Sat Strâmtura Com. Vama2016-08-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
552.479 RON
Profit
23.018 RON
Angajati
0
DARIANDRA STYLE S.R.L.
CUI: 31223568CAEN: 4618
Activ
SUCEAVA, Mun. Suceava2013-02-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
864.344 RON
Profit
69.622 RON
Angajati
0

Alte firme din Suceava

CRISDIMI-DIA S.R.L.
CUI: 35608443CAEN: 4941
Activ
SUCEAVA, Mun. Suceava2016-02-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.138.399 RON
Profit
835.813 RON
Angajati
21
RADSIL CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 35608460CAEN: 4120
Activ
SUCEAVA, Mun. Rădăuţi2016-02-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
238.178 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
INSTANT MEDIAPRINT S.R.L.
CUI: 35589236CAEN: 1812
Activ
SUCEAVA, Mun. Câmpulung Moldovenesc2016-02-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
230.223 RON
Profit
85.659 RON
Angajati
1
MARAMI CATERING S.R.L.
CUI: 35628017CAEN: 5621
Activ
SUCEAVA, Sat Ruşii-Mănăstioara Com. Udeşti2016-02-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
200.225 RON
Profit
123.413 RON
Angajati
1
BIOPOPLAR S.R.L.
CUI: 35399134CAEN: 0220
Activ
SUCEAVA, Sat Marginea Com. Marginea2016-01-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.321.243 RON
Profit
11.939 RON
Angajati
5
OBILEX CLEAN S.R.L.
CUI: 35778570CAEN: 9610
Activ
SUCEAVA, Mun. Fălticeni2016-03-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
273.363 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
MIRAGAB S.R.L.
CUI: 33269359CAEN: 5520
Activ
SUCEAVA, Mun. Vatra-Dornei2014-06-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
861.075 RON
Profit
28.610 RON
Angajati
8
GEO-CAD PLANNING S.R.L.
CUI: 37296534CAEN: 7112
Activ
SUCEAVA, Sat Neagra Şarului Com. Şaru Dornei2017-03-29
fara e-Factura
CL FUTURE S.R.L.
CUI: 48804441CAEN: 3511
Activ
SUCEAVA, Sat Bosanci Com. Bosanci2023-09-19
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul CORNEL TRANSBUS S.R.L.?

CUI-ul CORNEL TRANSBUS S.R.L. este 35608451.

Unde este sediul CORNEL TRANSBUS S.R.L.?

CORNEL TRANSBUS S.R.L. are sediul in Romania, SUCEAVA, Mun. Suceava, Str. Păcii nr. 21, 720102, Mun. Suceava, judetul SUCEAVA.

Cand a fost infiintata CORNEL TRANSBUS S.R.L.?

CORNEL TRANSBUS S.R.L. a fost infiintata in anul 2016 (10 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a CORNEL TRANSBUS S.R.L. in 2024?

In 2024, CORNEL TRANSBUS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 179.310 RON.

Cati angajati are CORNEL TRANSBUS S.R.L.?

CORNEL TRANSBUS S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are CORNEL TRANSBUS S.R.L.?

CORNEL TRANSBUS S.R.L. are codul CAEN principal 4618 (Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.).

Ce profit a inregistrat CORNEL TRANSBUS S.R.L. in 2024?

CORNEL TRANSBUS S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 39.005 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
10 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
10 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.