Profil de companie · informații din registrele publice
Surse și actualizareActualizat: 10 octombrie 2026 la 19:25
Despre TLT SERVICES CONSULT SRL
TLT SERVICES CONSULT SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 5 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2016 (10 ani de activitate). Activeaza in sectorul editare, difuzare programe radio si tv (cod CAEN 6209). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, TLT SERVICES CONSULT SRL a raportat o cifra de afaceri de 86.513 RON, in crestere fata de anul precedent (+15.4%). Profitul net inregistrat a fost de 35.602 RON (in crestere). Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 589 RON in 2016 la 86.513 RON in 2024.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 86.513 RON
- Venituri totale
- 86.513 RON
- Cheltuieli totale
- 41.548 RON
- Profit brut
- 44.965 RON
- Profit net
- 35.602 RON
- Marja profit net
- 41,15%
- Active imobilizate
- 12.753 RON
- Active circulante
- 33.248 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 24.045 RON
- Casa & conturi bănci
- 9.203 RON
- Capital propriu
- 35.842 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti, Str. Mărgeanului nr. 50, 51053
- Cod postal
- 51053
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 10.02.2016
- Organ fiscal competent
- Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
- Platitor TVA
- Nu
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 februarie 2024)
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2016 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 86.513 RON
- Rezultat net
- 35.602 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 86.513 RON | 74.968 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 86.513 RON | 74.968 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 41.548 RON | 39.070 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 44.965 RON | 35.898 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 35.602 RON | 29.371 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 12.753 RON | 5.528 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 33.248 RON | 39.977 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 46.001 RON | 45.505 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 24.045 RON | 33.553 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 9.203 RON | 6.424 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 10.159 RON | 5.117 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 35.842 RON | 40.601 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 77,4 %Profit net / active totale
- ROE
- 99,3 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 3,27 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 77,9 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 86.513 +15,4% față de anul precedent | 86.513 | 41.548 | 44.965 +25,3% față de anul precedent | 35.602 +21,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 74.968 +68,2% față de anul precedent | 74.968 | 39.070 | 35.898 +58,0% față de anul precedent | 29.371 +37,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 44.565 -32,9% față de anul precedent | 44.565 | 21.846 | 22.719 -55,7% față de anul precedent | 21.409 -56,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 66.417 -32,9% față de anul precedent | 66.742 | 15.490 | 51.252 -33,5% față de anul precedent | 49.489 -33,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 98.931 +10,1% față de anul precedent | 98.931 | 21.919 | 77.012 -4,0% față de anul precedent | 74.208 -4,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 89.862 +354,7% față de anul precedent | 89.862 | 9.670 | 80.192 +340,3% față de anul precedent | 77.496 +339,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 19.765 +686,2% față de anul precedent | 19.765 | 1.553 | 18.212 +804,7% față de anul precedent | 17.620 +809,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 2.514 +326,8% față de anul precedent | 2.514 | 501 | 2.013 | 1.938 | 0 | 0 |
| 2016 | 589 | 589 | 1.440 | 0 | 0 | 851 | 869 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 12.753 | 33.248 | 46.001 | 0 | 24.045 | 9.203 |
| 2023 | 5.528 | 39.977 | 45.505 | 0 | 33.553 | 6.424 |
| 2022 | 11.060 | 27.716 | 38.776 | 0 | 19.079 | 8.637 |
| 2021 | 6.407 | 196.160 | 202.567 | 0 | 192.084 | 4.076 |
| 2020 | 4.050 | 148.298 | 152.348 | 0 | 143.400 | 4.898 |
| 2019 | 4.066 | 75.042 | 79.108 | 0 | 54.454 | 20.588 |
| 2018 | 2.291 | 17.021 | 19.312 | 0 | 13.724 | 3.297 |
| 2017 | 0 | 1.344 | 1.344 | 0 | 826 | 518 |
| 2016 | 84 | 716 | 800 | 0 | 66 | 650 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 10.159 +98,5% față de anul precedent | 35.842 | Neraportat | 0 |
| 2023 | 5.117 -70,3% față de anul precedent | 40.601 | Neraportat | 0 |
| 2022 | 17.219 +1.131,7% față de anul precedent | 21.649 | Neraportat | 0 |
| 2021 | 1.398 +83,5% față de anul precedent | 201.434 | Neraportat | 0 |
| 2020 | 762 -44,5% față de anul precedent | 151.944 | Neraportat | 0 |
| 2019 | 1.372 +224,4% față de anul precedent | 77.736 | Neraportat | 0 |
| 2018 | 423 +464,0% față de anul precedent | 18.889 | Neraportat | 0 |
| 2017 | 75 -94,9% față de anul precedent | 1.269 | Neraportat | 0 |
| 2016 | 1.469 | -669 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
11 repere. O singură cronologie.
Din 2016 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 86.513 RON. Profit: 35.602 RON
Cifra de afaceri: 86.513 RON. Profit: 35.602 RON
- Cifra de afaceri
- 86.513 RON +15.4% față de anul precedent
- Profit net
- 35.602 RON +21.21% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 10.159 RON +98.53% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 74.968 RON. Profit: 29.371 RON
Cifra de afaceri: 74.968 RON. Profit: 29.371 RON
- Cifra de afaceri
- 74.968 RON +68.22% față de anul precedent
- Profit net
- 29.371 RON +37.19% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 5.117 RON -70.28% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 44.565 RON. Profit: 21.409 RON
Cifra de afaceri: 44.565 RON. Profit: 21.409 RON
- Cifra de afaceri
- 44.565 RON -32.9% față de anul precedent
- Profit net
- 21.409 RON -56.74% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 17.219 RON +1131.69% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 66.417 RON. Profit: 49.489 RON
Cifra de afaceri: 66.417 RON. Profit: 49.489 RON
- Cifra de afaceri
- 66.417 RON -32.87% față de anul precedent
- Profit net
- 49.489 RON -33.31% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 1.398 RON +83.46% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 98.931 RON. Profit: 74.208 RON
Cifra de afaceri: 98.931 RON. Profit: 74.208 RON
- Cifra de afaceri
- 98.931 RON +10.09% față de anul precedent
- Profit net
- 74.208 RON -4.24% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 762 RON -44.46% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 89.862 RON. Profit: 77.496 RON
Cifra de afaceri: 89.862 RON. Profit: 77.496 RON
- Cifra de afaceri
- 89.862 RON +354.65% față de anul precedent
- Profit net
- 77.496 RON +339.82% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 1.372 RON +224.35% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 19.765 RON. Profit: 17.620 RON
Cifra de afaceri: 19.765 RON. Profit: 17.620 RON
- Cifra de afaceri
- 19.765 RON +686.2% față de anul precedent
- Profit net
- 17.620 RON +809.18% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 423 RON +464% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 2.514 RON. Profit: 1.938 RON
Cifra de afaceri: 2.514 RON. Profit: 1.938 RON
- Cifra de afaceri
- 2.514 RON +326.83% față de anul precedent
- Profit net
- 1.938 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 75 RON -94.89% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 589 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 589 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 589 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 869 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 1.469 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2016ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataTLT SERVICES CONSULT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6209 in Sector 5 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
TLT SERVICES CONSULT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6209 in Sector 5 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 6209, Municipiul Bucureşti
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6209, Municipiul Bucureşti
Alte firme din Municipiul Bucureşti
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul TLT SERVICES CONSULT SRL?
CUI-ul TLT SERVICES CONSULT SRL este 35629098.
Unde este sediul TLT SERVICES CONSULT SRL?
TLT SERVICES CONSULT SRL are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti, Str. Mărgeanului nr. 50, 51053, Sector 5 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.
Cand a fost infiintata TLT SERVICES CONSULT SRL?
TLT SERVICES CONSULT SRL a fost infiintata in anul 2016 (10 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a TLT SERVICES CONSULT SRL in 2024?
In 2024, TLT SERVICES CONSULT SRL a raportat o cifra de afaceri de 86.513 RON.
Ce activitate are TLT SERVICES CONSULT SRL?
TLT SERVICES CONSULT SRL are codul CAEN principal 6209.
Ce profit a inregistrat TLT SERVICES CONSULT SRL in 2024?
TLT SERVICES CONSULT SRL a inregistrat un profit net de 35.602 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 10 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 10 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.