Activ e‑Factură

ACESO MEDICAL SRL

CUI: 35647264
CIF: 35647264
Reg. Com.: J13/367/2016
CAEN: 8622
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 15 februarie 2016 · 10 ani
Distribuie:

Activități de asistență medicală specializată

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 22:47

Despre ACESO MEDICAL SRL

ACESO MEDICAL SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Constanţa, judetul CONSTANŢA, infiintata in 2016 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de asistență medicală specializată" (cod CAEN 8622), in sectorul invatamant. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ACESO MEDICAL SRL a raportat o cifra de afaceri de 440.226 RON, in crestere fata de anul precedent (+28.0%). Profitul net inregistrat a fost de 105.328 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 42.154 RON in 2016 la 440.226 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
440.226 RON
Venituri totale
440.317 RON
Cheltuieli totale
322.037 RON
Profit brut
118.280 RON
Profit net
105.328 RON
Marja profit net
23,93%
Active imobilizate
8.450 RON
Active circulante
119.950 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
46.662 RON
Casa & conturi bănci
73.288 RON
Capital propriu
105.568 RON

Contact

AdresaRomania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Bld. Tomis nr. 261, 900382
Detalii adresaBIROU NR. 2

Adresă sediu social

Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Bld. Tomis nr. 261, 900382
Cod poștal: 900382
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Bld. Tomis nr. 261, 900382
Detalii
BIROU NR. 2
Cod postal
900382
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 15.02.2016
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 iulie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2016 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
440.226 RON
Rezultat net
105.328 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 440.226 RON 343.857 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 440.317 RON 343.876 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 322.037 RON 225.431 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 118.280 RON 118.445 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 105.328 RON 115.503 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 8.450 RON 16.455 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 119.950 RON 122.913 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 128.400 RON 139.368 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 46.662 RON 64.998 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 73.288 RON 57.915 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 22.832 RON 23.625 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 105.568 RON 115.743 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active128.400RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

17,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale128.400 RON
Datorii totale22.832 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
82,0 %Profit net / active totale
ROE
99,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
5,25 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
82,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 440.226 +28,0% față de anul precedent 440.317 322.037 118.280 -0,1% față de anul precedent 105.328 -8,8% față de anul precedent 0 0
2023 343.857 +28,5% față de anul precedent 343.876 225.431 118.445 +19,2% față de anul precedent 115.503 +18,9% față de anul precedent 0 0
2022 267.625 +14,3% față de anul precedent 267.627 168.242 99.385 +40,7% față de anul precedent 97.178 +41,4% față de anul precedent 0 0
2021 234.218 +3,0% față de anul precedent 234.219 163.565 70.654 -2,4% față de anul precedent 68.738 -3,0% față de anul precedent 0 0
2020 227.409 +4,7% față de anul precedent 237.410 165.004 72.406 -25,0% față de anul precedent 70.831 -24,9% față de anul precedent 0 0
2019 217.188 +24,6% față de anul precedent 217.189 120.647 96.542 -4,3% față de anul precedent 94.369 -4,8% față de anul precedent 0 0
2018 174.368 +27,2% față de anul precedent 174.369 73.539 100.830 +36,9% față de anul precedent 99.087 +37,1% față de anul precedent 0 0
2017 137.059 +225,1% față de anul precedent 137.497 63.830 73.667 +266,6% față de anul precedent 72.292 +275,5% față de anul precedent 0 0
2016 42.154 42.154 22.057 20.097 19.254 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 8.450 119.950 128.400 0 46.662 73.288
2023 16.455 122.913 139.368 0 64.998 57.915
2022 26.848 96.560 123.408 0 48.426 48.134
2021 37.240 71.521 108.761 0 45.036 26.485
2020 47.633 76.403 124.036 0 46.811 29.592
2019 58.026 104.787 162.813 0 44.786 60.001
2018 0 121.262 121.262 0 48.751 72.511
2017 0 111.605 111.605 0 45.111 66.494
2016 145 22.608 22.753 0 0 22.608

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 22.832 -3,4% față de anul precedent 105.568 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 23.625 -9,1% față de anul precedent 115.743 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 25.990 -34,7% față de anul precedent 97.418 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 39.783 -24,9% față de anul precedent 68.978 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 52.965 -22,3% față de anul precedent 71.071 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2019 68.204 +210,9% față de anul precedent 94.609 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2018 21.935 -43,9% față de anul precedent 99.327 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2017 39.073 +1.084,4% față de anul precedent 72.532 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2016 3.299 19.454 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

11 repere. O singură cronologie.

Din 2016 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2016 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
11 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 440.226 RON. Profit: 105.328 RON

Cifra de afaceri: 440.226 RON. Profit: 105.328 RON

Cifra de afaceri
440.226 RON +28.03% față de anul precedent
Profit net
105.328 RON -8.81% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
22.832 RON -3.36% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 343.857 RON. Profit: 115.503 RON

Cifra de afaceri: 343.857 RON. Profit: 115.503 RON

Cifra de afaceri
343.857 RON +28.48% față de anul precedent
Profit net
115.503 RON +18.86% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
23.625 RON -9.1% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 267.625 RON. Profit: 97.178 RON

Cifra de afaceri: 267.625 RON. Profit: 97.178 RON

Cifra de afaceri
267.625 RON +14.26% față de anul precedent
Profit net
97.178 RON +41.37% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
25.990 RON -34.67% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 234.218 RON. Profit: 68.738 RON

Cifra de afaceri: 234.218 RON. Profit: 68.738 RON

Cifra de afaceri
234.218 RON +2.99% față de anul precedent
Profit net
68.738 RON -2.95% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
39.783 RON -24.89% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 227.409 RON. Profit: 70.831 RON

Cifra de afaceri: 227.409 RON. Profit: 70.831 RON

Cifra de afaceri
227.409 RON +4.71% față de anul precedent
Profit net
70.831 RON -24.94% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
52.965 RON -22.34% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 217.188 RON. Profit: 94.369 RON

Cifra de afaceri: 217.188 RON. Profit: 94.369 RON

Cifra de afaceri
217.188 RON +24.56% față de anul precedent
Profit net
94.369 RON -4.76% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
68.204 RON +210.94% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 174.368 RON. Profit: 99.087 RON

Cifra de afaceri: 174.368 RON. Profit: 99.087 RON

Cifra de afaceri
174.368 RON +27.22% față de anul precedent
Profit net
99.087 RON +37.06% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
21.935 RON -43.86% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 137.059 RON. Profit: 72.292 RON

Cifra de afaceri: 137.059 RON. Profit: 72.292 RON

Cifra de afaceri
137.059 RON +225.14% față de anul precedent
Profit net
72.292 RON +275.46% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
39.073 RON +1084.39% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 42.154 RON. Profit: 19.254 RON

Cifra de afaceri: 42.154 RON. Profit: 19.254 RON

Cifra de afaceri
42.154 RON
Profit net
19.254 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
3.299 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataACESO MEDICAL SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8622 in Mun. Constanţa (CONSTANŢA)

ACESO MEDICAL SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8622 in Mun. Constanţa (CONSTANŢA)

11 din 11 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 8622, Constanţa

DIAMED CLINIC RESEARCH SRL
CUI: 36418862CAEN: 8622
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2016-08-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
442.087 RON
Profit
191.869 RON
Angajati
1
MEDICATERA AFI S.R.L.
CUI: 40097302CAEN: 8622
Activ
CONSTANŢA, Sat Agigea Com. Agigea2018-11-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
435.924 RON
Profit
96.429 RON
Angajati
2
CLEAR ESTETIC S.R.L.
CUI: 41266493CAEN: 8622
Activ
CONSTANŢA, Sat Lazu Com. Agigea2019-06-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
444.269 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
NUTRISANADIAB S.R.L.
CUI: 41707360CAEN: 8622
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2019-10-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
431.260 RON
Profit
204.092 RON
Angajati
2
ANCA CRETU CARDIOLOGIE S.R.L.
CUI: 48499569CAEN: 8622
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2023-07-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
486.013 RON
Profit
423.084 RON
Angajati
2
ELLMEDICA CONSULTING SRL
CUI: 16625677CAEN: 8622
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2004-07-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
415.075 RON
Profit
0 RON
Angajati
4

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 8622, Constanţa

HRISANTIS CABINETE MEDICALE SRL
CUI: 35612800CAEN: 8622
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2016-02-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.467.103 RON
Profit
957.171 RON
Angajati
5
EXPERTIZĂ PARTE SRL
CUI: 35660514CAEN: 8622
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2016-02-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
578.230 RON
Profit
446.455 RON
Angajati
2
SOFI ENDOSAN SRL
CUI: 35573590CAEN: 8622
Activ
CONSTANŢA, Mun. Medgidia2016-02-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
525.444 RON
Profit
149.017 RON
Angajati
3
HAPPYFAMILYGYN SRL
CUI: 35729739CAEN: 8622
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2016-03-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.341.683 RON
Profit
754.602 RON
Angajati
2

Alte firme din Constanţa

ELCONS VISION S.R.L.
CUI: 35639679CAEN: 4120
Activ
CONSTANŢA, Loc. Mamaia-Sat Orş. Năvodari2016-02-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
105.937 RON
Profit
3.711 RON
Angajati
1
GABRIA GENERAL 2016 SRL
CUI: 35647280CAEN: 4782
Activ
CONSTANŢA, Sat Cotu Văii Com. Albeşti2016-02-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
104.032 RON
Profit
745 RON
Angajati
0
SALUTEM ET DE LEGE SRL
CUI: 35631101CAEN: 7020
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2016-02-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
854.714 RON
Profit
633.674 RON
Angajati
1
EXCLUSIV DIAMONT SRL
CUI: 35486524CAEN: 4933
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2016-01-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
25.198 RON
Profit
1.546 RON
Angajati
1
MICRO MAG GSM SRL
CUI: 34312090CAEN: 4740
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2015-04-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
121.560 RON
Profit
14.469 RON
Angajati
0
MCCATYS MEDICAL SRL
CUI: 36706385CAEN: 8622
Activ
CONSTANŢA, Orş. Ovidiu2016-11-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
251.439 RON
Profit
191.555 RON
Angajati
1
VADECO SRL
CUI: 14707452CAEN: 5224
Activ
CONSTANŢA, Mun. Constanţa2002-06-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
58.569.238 RON
Profit
533.410 RON
Angajati
15
MARIUS & DANA S.R.L.
CUI: 44460698CAEN: 4711
Activ
CONSTANŢA, Sat Topraisar Com. Topraisar2021-06-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
231.126 RON
Profit
53.556 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ACESO MEDICAL SRL?

CUI-ul ACESO MEDICAL SRL este 35647264.

Unde este sediul ACESO MEDICAL SRL?

ACESO MEDICAL SRL are sediul in Romania, CONSTANŢA, Mun. Constanţa, Bld. Tomis nr. 261, 900382, Mun. Constanţa, judetul CONSTANŢA.

Cand a fost infiintata ACESO MEDICAL SRL?

ACESO MEDICAL SRL a fost infiintata in anul 2016 (10 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ACESO MEDICAL SRL in 2024?

In 2024, ACESO MEDICAL SRL a raportat o cifra de afaceri de 440.226 RON.

Cati angajati are ACESO MEDICAL SRL?

ACESO MEDICAL SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are ACESO MEDICAL SRL?

ACESO MEDICAL SRL are codul CAEN principal 8622 (Activități de asistență medicală specializată).

Ce profit a inregistrat ACESO MEDICAL SRL in 2024?

ACESO MEDICAL SRL a inregistrat un profit net de 105.328 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.