Activ

ZIAN SRL

CUI: 35839545
CIF: 35839545
Reg. Com.: J08/659/2016
CAEN: 4618
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 22 martie 2016 · 10 ani
Distribuie:

Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 14:40

Despre ZIAN SRL

ZIAN SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Braşov, judetul BRAŞOV, infiintata in 2016 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a." (cod CAEN 4618), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ZIAN SRL a raportat o cifra de afaceri de 299.783 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+55.9%). Profitul net inregistrat a fost de 55.842 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 161.820 RON in 2016 la 299.783 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
299.783 RON
Venituri totale
306.765 RON
Cheltuieli totale
245.114 RON
Profit brut
61.651 RON
Profit net
55.842 RON
Marja profit net
18,63%
Active imobilizate
147.682 RON
Active circulante
52.836 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
0 RON
Casa & conturi bănci
52.836 RON
Capital propriu
55.873 RON

Contact

AdresaRomania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Tâmpei nr. 10, 500271
Detalii adresacamera 1
Telefon0722302611

Adresă sediu social

Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Tâmpei nr. 10, 500271
Cod poștal: 500271
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Tâmpei nr. 10, 500271
Detalii
camera 1
Cod postal
500271
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 21.03.2016
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2016 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
299.783 RON
Rezultat net
55.842 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 299.783 RON 192.336 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 306.765 RON 192.339 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 245.114 RON 204.856 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 61.651 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 55.842 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 12.517 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 14.209 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 147.682 RON 218.566 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 52.836 RON 34.697 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 200.518 RON 253.263 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 0 RON 17.248 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 52.836 RON 17.449 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 144.904 RON 254.462 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 55.873 RON 31 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active200.518RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

72,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale200.518 RON
Datorii totale144.904 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
27,8 %Profit net / active totale
ROE
99,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,36 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
27,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 299.783 +55,9% față de anul precedent 306.765 245.114 61.651 55.842 0 0
2023 192.336 +2,2% față de anul precedent 192.339 204.856 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 12.517 14.209
2022 188.167 -35,5% față de anul precedent 356.508 320.121 36.387 -67,7% față de anul precedent 32.822 -69,8% față de anul precedent 0 0
2021 291.687 +75,6% față de anul precedent 388.870 276.177 112.693 +266,5% față de anul precedent 108.804 +273,5% față de anul precedent 0 0
2020 166.141 -24,5% față de anul precedent 166.141 135.390 30.751 -44,3% față de anul precedent 29.128 -44,4% față de anul precedent 0 0
2019 219.943 -19,3% față de anul precedent 284.659 229.461 55.198 -31,8% față de anul precedent 52.352 -32,6% față de anul precedent 0 0
2018 272.560 +33,6% față de anul precedent 318.766 237.894 80.872 +83,8% față de anul precedent 77.684 +85,6% față de anul precedent 0 0
2017 204.068 +26,1% față de anul precedent 214.874 170.861 44.013 -57,7% față de anul precedent 41.864 -58,3% față de anul precedent 0 0
2016 161.820 161.820 57.689 104.131 100.296 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 147.682 52.836 200.518 0 0 52.836
2023 218.566 34.697 253.263 0 17.248 17.449
2022 296.237 18.051 314.288 0 14.050 4.001
2021 184.674 23.071 207.745 8.297 4.526 10.248
2020 109.490 70.293 179.783 8.297 51.287 10.709
2019 148.065 49.267 197.332 8.297 25.304 15.666
2018 39.540 69.694 109.234 28.254 25.580 15.860
2017 83.670 95.917 179.587 25.096 27.876 42.945
2016 88.446 74.499 162.945 0 0 74.499

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 144.904 -43,1% față de anul precedent 55.873 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 254.462 -10,2% față de anul precedent 31 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 283.262 +184,5% față de anul precedent 33.062 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 99.553 +72,5% față de anul precedent 109.044 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 57.697 -26,2% față de anul precedent 122.368 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2019 78.136 +149,6% față de anul precedent 119.592 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2018 31.310 -15,9% față de anul precedent 77.924 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2017 37.227 -40,4% față de anul precedent 142.360 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2016 62.449 100.496 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

30din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare15 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate15 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

10 repere. O singură cronologie.

Din 2016 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2016 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
10 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 299.783 RON. Profit: 55.842 RON

Cifra de afaceri: 299.783 RON. Profit: 55.842 RON

Cifra de afaceri
299.783 RON +55.86% față de anul precedent
Profit net
55.842 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
144.904 RON -43.05% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 192.336 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 192.336 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
192.336 RON +2.22% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
14.209 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
254.462 RON -10.17% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 188.167 RON. Profit: 32.822 RON

Cifra de afaceri: 188.167 RON. Profit: 32.822 RON

Cifra de afaceri
188.167 RON -35.49% față de anul precedent
Profit net
32.822 RON -69.83% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
283.262 RON +184.53% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 291.687 RON. Profit: 108.804 RON

Cifra de afaceri: 291.687 RON. Profit: 108.804 RON

Cifra de afaceri
291.687 RON +75.57% față de anul precedent
Profit net
108.804 RON +273.54% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
99.553 RON +72.54% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 166.141 RON. Profit: 29.128 RON

Cifra de afaceri: 166.141 RON. Profit: 29.128 RON

Cifra de afaceri
166.141 RON -24.46% față de anul precedent
Profit net
29.128 RON -44.36% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
57.697 RON -26.16% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 219.943 RON. Profit: 52.352 RON

Cifra de afaceri: 219.943 RON. Profit: 52.352 RON

Cifra de afaceri
219.943 RON -19.3% față de anul precedent
Profit net
52.352 RON -32.61% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
78.136 RON +149.56% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 272.560 RON. Profit: 77.684 RON

Cifra de afaceri: 272.560 RON. Profit: 77.684 RON

Cifra de afaceri
272.560 RON +33.56% față de anul precedent
Profit net
77.684 RON +85.56% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
31.310 RON -15.89% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 204.068 RON. Profit: 41.864 RON

Cifra de afaceri: 204.068 RON. Profit: 41.864 RON

Cifra de afaceri
204.068 RON +26.11% față de anul precedent
Profit net
41.864 RON -58.26% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
37.227 RON -40.39% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 161.820 RON. Profit: 100.296 RON

Cifra de afaceri: 161.820 RON. Profit: 100.296 RON

Cifra de afaceri
161.820 RON
Profit net
100.296 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
62.449 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataZIAN SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4618 in Mun. Braşov (BRAŞOV)

ZIAN SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4618 in Mun. Braşov (BRAŞOV)

10 din 10 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4618, Braşov

PRICAP SERV TOUR SRL
CUI: 18931370CAEN: 4618
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2006-08-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
305.748 RON
Profit
15.505 RON
Angajati
1
ASC CLINIC SRL
CUI: 18856090CAEN: 4618
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2006-07-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
296.802 RON
Profit
87.952 RON
Angajati
2
UMBRA DEFENSE & SECURITY SRL
CUI: 31396739CAEN: 4618
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2013-03-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
317.882 RON
Profit
167.966 RON
Angajati
1
ANGEL SRL
CUI: 10977577CAEN: 4618
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov1998-09-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
295.479 RON
Profit
162.100 RON
Angajati
0
BIRGUS RO S.R.L.
CUI: 41558188CAEN: 4618
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2019-08-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
682.841 RON
Profit
606.786 RON
Angajati
1
NEW AGE RESTAURANTS S.R.L.
CUI: 43169853CAEN: 4618
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2020-10-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
104.896 RON
Profit
10.610 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4618, Braşov

EZ NETWORKS SRL
CUI: 34957852CAEN: 4618
Activ
BRAŞOV, Mun. Făgăraş2015-09-02
fara e-Factura
ADEBAL SRL
CUI: 36455208CAEN: 4618
Activ
BRAŞOV, Sat Sânpetru Com. Sânpetru2016-08-24
fara e-Factura
B&B DISTRIB HORECA SRL
CUI: 33060556CAEN: 4618
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2014-04-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.228.642 RON
Profit
54.753 RON
Angajati
1
BEST DISCOVER BRANDS SRL
CUI: 37292320CAEN: 4618
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2017-03-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
326.920 RON
Profit
175.866 RON
Angajati
2

Alte firme din Braşov

UMBRA SYSTEMS SRL
CUI: 35839510CAEN: 4690
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2016-03-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.233.784 RON
Profit
323.424 RON
Angajati
4
MEGASET SRL
CUI: 35832148CAEN: 4120
Activ
BRAŞOV, Mun. Făgăraş2016-03-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
99.916 RON
Profit
5.629 RON
Angajati
1
KRONROADS SRL
CUI: 35853183CAEN: 4211
Activ
BRAŞOV, Sat Hărman Com. Hărman2016-03-23
fara e-Factura
FARIA SERV SRL
CUI: 35744461CAEN: 9531
Activ
BRAŞOV, Mun. Făgăraş2016-03-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
134.099 RON
Profit
30.001 RON
Angajati
1
SMARTLET STORE SRL
CUI: 35942892CAEN: 9313
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2016-04-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
295.663 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ALFA PREVENT SRL
CUI: 34592012CAEN: 4690
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2015-06-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
445.691 RON
Profit
186.001 RON
Angajati
1
NEW STYLE V & M SRL
CUI: 36813330CAEN: 9602
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2016-12-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
59.035 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
EUROCONTA CONSULTING SRL
CUI: 14868122CAEN: 6920
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2002-09-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
107.350 RON
Profit
19.762 RON
Angajati
0
DARRIN AUTO&ASIG S.R.L.
CUI: 44614649CAEN: 6622
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2021-07-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
208.205 RON
Profit
41.765 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ZIAN SRL?

CUI-ul ZIAN SRL este 35839545.

Unde este sediul ZIAN SRL?

ZIAN SRL are sediul in Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Str. Tâmpei nr. 10, 500271, Mun. Braşov, judetul BRAŞOV.

Cand a fost infiintata ZIAN SRL?

ZIAN SRL a fost infiintata in anul 2016 (10 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ZIAN SRL in 2024?

In 2024, ZIAN SRL a raportat o cifra de afaceri de 299.783 RON.

Cati angajati are ZIAN SRL?

ZIAN SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are ZIAN SRL?

ZIAN SRL are codul CAEN principal 4618 (Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.).

Ce profit a inregistrat ZIAN SRL in 2024?

ZIAN SRL a inregistrat un profit net de 55.842 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.