Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 05:06
Despre BARBUMIXT GEORGELCOM SRL
BARBUMIXT GEORGELCOM SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Comanca Com. Deveselu, judetul OLT, infiintata in 2016 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun" (cod CAEN 4711), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2023, BARBUMIXT GEORGELCOM SRL a raportat o cifra de afaceri de 126.501 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-64.7%). Profitul net inregistrat a fost de 70.003 RON (in crestere). Pe parcursul ultimilor 7 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 57.963 RON in 2016 la 126.501 RON in 2023. Datoriile raportate (705.940 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.
Este inregistrata ca platitoare de TVA.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 126.501 RON
- Venituri totale
- 162.501 RON
- Cheltuieli totale
- 80.081 RON
- Profit brut
- 82.420 RON
- Profit net
- 70.003 RON
- Marja profit net
- 55,34%
- Active imobilizate
- 509 RON
- Active circulante
- 917.929 RON
- Stocuri
- 791.539 RON
- Creanțe
- 117.931 RON
- Casa & conturi bănci
- 8.459 RON
- Capital propriu
- 212.498 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, OLT, Sat Comanca Com. Deveselu, Str. 22 Decembrie 1989 nr. 16, 237131
- Cod postal
- 237131
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 30.03.2016
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Municipală Caracal
- Platitor TVA
- Da
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2016 –2023 · RON
- An explorat în grafic
- 2023
- Cifră de afaceri
- 126.501 RON
- Rezultat net
- 70.003 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2023 | 2022 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 126.501 RON | 358.255 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 162.501 RON | 358.255 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 80.081 RON | 289.910 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 82.420 RON | 68.345 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 70.003 RON | 58.135 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 509 RON | 509 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 917.929 RON | 794.609 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 918.438 RON | 795.118 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 791.539 RON | 765.318 RON |
| CreanțeSume de încasat | 117.931 RON | 28.846 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 8.459 RON | 445 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 705.940 RON | 652.623 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 212.498 RON | 142.495 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2023
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2023
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2023
- ROA
- 7,6 %Profit net / active totale
- ROE
- 32,9 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 1,30 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 23,1 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 126.501 -64,7% față de anul precedent | 162.501 | 80.081 | 82.420 +20,6% față de anul precedent | 70.003 +20,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 358.255 +157,5% față de anul precedent | 358.255 | 289.910 | 68.345 +243,8% față de anul precedent | 58.135 +258,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 139.135 -5,6% față de anul precedent | 139.135 | 119.255 | 19.880 -12,6% față de anul precedent | 16.206 -16,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 147.338 +114,5% față de anul precedent | 147.338 | 124.582 | 22.756 +141,5% față de anul precedent | 19.363 +163,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 68.703 -68,2% față de anul precedent | 68.748 | 59.325 | 9.423 -39,5% față de anul precedent | 7.361 -45,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 216.315 +16,1% față de anul precedent | 216.635 | 201.065 | 15.570 -26,3% față de anul precedent | 13.403 -25,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 186.352 +221,5% față de anul precedent | 186.531 | 165.419 | 21.112 +79,0% față de anul precedent | 17.864 +79,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 57.963 | 61.243 | 49.447 | 11.796 | 9.960 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 509 | 917.929 | 918.438 | 791.539 | 117.931 | 8.459 |
| 2022 | 509 | 794.609 | 795.118 | 765.318 | 28.846 | 445 |
| 2021 | 509 | 774.453 | 774.962 | 755.944 | 0 | 18.509 |
| 2020 | 509 | 594.852 | 595.361 | 586.954 | 0 | 7.898 |
| 2019 | 509 | 453.252 | 453.761 | 452.806 | 0 | 446 |
| 2018 | 509 | 232.838 | 233.347 | 232.580 | 0 | 258 |
| 2017 | 509 | 156.564 | 157.073 | 152.966 | 0 | 3.598 |
| 2016 | 509 | 112.206 | 112.715 | 111.525 | 0 | 681 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2023 | 705.940 +8,2% față de anul precedent | 212.498 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2022 | 652.623 -5,5% față de anul precedent | 142.495 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 690.602 +31,0% față de anul precedent | 84.360 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 527.207 +30,2% față de anul precedent | 68.154 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 404.971 +111,0% față de anul precedent | 48.790 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 191.918 +48,5% față de anul precedent | 41.429 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2017 | 129.199 +26,0% față de anul precedent | 28.024 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2016 | 102.555 | 10.160 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2023
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
9 repere. O singură cronologie.
Din 2016 până în 2023 · datele disponibile în acest profil.
2023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 126.501 RON. Profit: 70.003 RON
Cifra de afaceri: 126.501 RON. Profit: 70.003 RON
- Cifra de afaceri
- 126.501 RON -64.69% față de anul precedent
- Profit net
- 70.003 RON +20.41% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 705.940 RON +8.17% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 358.255 RON. Profit: 58.135 RON
Cifra de afaceri: 358.255 RON. Profit: 58.135 RON
- Cifra de afaceri
- 358.255 RON +157.49% față de anul precedent
- Profit net
- 58.135 RON +258.73% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 652.623 RON -5.5% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 139.135 RON. Profit: 16.206 RON
Cifra de afaceri: 139.135 RON. Profit: 16.206 RON
- Cifra de afaceri
- 139.135 RON -5.57% față de anul precedent
- Profit net
- 16.206 RON -16.3% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 690.602 RON +30.99% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 147.338 RON. Profit: 19.363 RON
Cifra de afaceri: 147.338 RON. Profit: 19.363 RON
- Cifra de afaceri
- 147.338 RON +114.46% față de anul precedent
- Profit net
- 19.363 RON +163.05% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 527.207 RON +30.18% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 68.703 RON. Profit: 7.361 RON
Cifra de afaceri: 68.703 RON. Profit: 7.361 RON
- Cifra de afaceri
- 68.703 RON -68.24% față de anul precedent
- Profit net
- 7.361 RON -45.08% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 404.971 RON +111.01% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 216.315 RON. Profit: 13.403 RON
Cifra de afaceri: 216.315 RON. Profit: 13.403 RON
- Cifra de afaceri
- 216.315 RON +16.08% față de anul precedent
- Profit net
- 13.403 RON -24.97% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 191.918 RON +48.54% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 186.352 RON. Profit: 17.864 RON
Cifra de afaceri: 186.352 RON. Profit: 17.864 RON
- Cifra de afaceri
- 186.352 RON +221.5% față de anul precedent
- Profit net
- 17.864 RON +79.36% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 129.199 RON +25.98% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 57.963 RON. Profit: 9.960 RON
Cifra de afaceri: 57.963 RON. Profit: 9.960 RON
- Cifra de afaceri
- 57.963 RON
- Profit net
- 9.960 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 102.555 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2016ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataBARBUMIXT GEORGELCOM SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Sat Comanca Com. Deveselu (OLT)
BARBUMIXT GEORGELCOM SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Sat Comanca Com. Deveselu (OLT)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4711, Olt
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4711, Olt
Alte firme din Olt
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul BARBUMIXT GEORGELCOM SRL?
CUI-ul BARBUMIXT GEORGELCOM SRL este 35883257.
Unde este sediul BARBUMIXT GEORGELCOM SRL?
BARBUMIXT GEORGELCOM SRL are sediul in Romania, OLT, Sat Comanca Com. Deveselu, Str. 22 Decembrie 1989 nr. 16, 237131, Sat Comanca Com. Deveselu, judetul OLT.
Cand a fost infiintata BARBUMIXT GEORGELCOM SRL?
BARBUMIXT GEORGELCOM SRL a fost infiintata in anul 2016 (10 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a BARBUMIXT GEORGELCOM SRL in 2023?
In 2023, BARBUMIXT GEORGELCOM SRL a raportat o cifra de afaceri de 126.501 RON.
Ce activitate are BARBUMIXT GEORGELCOM SRL?
BARBUMIXT GEORGELCOM SRL are codul CAEN principal 4711 (Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun).
Ce profit a inregistrat BARBUMIXT GEORGELCOM SRL in 2023?
BARBUMIXT GEORGELCOM SRL a inregistrat un profit net de 70.003 RON in 2023.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.