Activ

CARE CONCEPT SRL

CUI: 35897651
CIF: 35897651
Reg. Com.: J32/497/2016
CAEN: 7430
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 1 aprilie 2016 · 10 ani
Distribuie:

Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)

Surse și actualizare

Actualizat: 10 octombrie 2026 la 07:07

Despre CARE CONCEPT SRL

CARE CONCEPT SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Sibiu, judetul SIBIU, infiintata in 2016 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)" (cod CAEN 7430), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, CARE CONCEPT SRL a raportat o cifra de afaceri de 294.000 RON, relativ stabila fata de anul precedent (-0.7%). Profitul net inregistrat a fost de 242.153 RON (relativ stabila). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 144.000 RON in 2016 la 294.000 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
294.000 RON
Venituri totale
294.000 RON
Cheltuieli totale
48.966 RON
Profit brut
245.034 RON
Profit net
242.153 RON
Marja profit net
82,36%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
247.858 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
205.336 RON
Casa & conturi bănci
42.522 RON
Capital propriu
242.393 RON

Contact

AdresaRomania, SIBIU, Mun. Sibiu, Str. Grâului nr. 31A, 550039
Detalii adresacorp B

Adresă sediu social

Romania, SIBIU, Mun. Sibiu, Str. Grâului nr. 31A, 550039
Cod poștal: 550039
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, SIBIU, Mun. Sibiu, Str. Grâului nr. 31A, 550039
Detalii
corp B
Cod postal
550039
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 31.03.2016
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2016 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
294.000 RON
Rezultat net
242.153 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 294.000 RON 296.000 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 294.000 RON 296.000 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 48.966 RON 43.623 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 245.034 RON 252.377 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 242.153 RON 249.476 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 247.858 RON 269.191 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 247.858 RON 269.191 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 205.336 RON 188.983 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 42.522 RON 80.208 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 5.465 RON 19.475 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 242.393 RON 249.716 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active247.858RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

2,2 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale247.858 RON
Datorii totale5.465 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
97,7 %Profit net / active totale
ROE
99,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
45,35 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
97,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 294.000 -0,7% față de anul precedent 294.000 48.966 245.034 -2,9% față de anul precedent 242.153 -2,9% față de anul precedent 0 0
2023 296.000 +0,5% față de anul precedent 296.000 43.623 252.377 -13,3% față de anul precedent 249.476 -12,1% față de anul precedent 0 0
2022 294.400 +6,7% față de anul precedent 294.400 3.321 291.079 +6,5% față de anul precedent 283.784 +7,0% față de anul precedent 0 0
2021 276.000 -1,4% față de anul precedent 276.000 2.712 273.288 -1,4% față de anul precedent 265.174 -1,5% față de anul precedent 0 0
2020 280.000 +10,7% față de anul precedent 280.000 2.850 277.150 +10,7% față de anul precedent 269.200 +10,9% față de anul precedent 0 0
2019 253.000 +17,1% față de anul precedent 253.000 2.614 250.386 +17,3% față de anul precedent 242.796 +17,3% față de anul precedent 0 0
2018 216.000 +11,3% față de anul precedent 216.000 2.501 213.499 +12,3% față de anul precedent 207.019 +12,4% față de anul precedent 0 0
2017 194.100 +34,8% față de anul precedent 194.100 4.012 190.088 +35,4% față de anul precedent 184.265 +35,4% față de anul precedent 0 0
2016 144.000 144.000 3.566 140.434 136.114 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 247.858 247.858 0 205.336 42.522
2023 0 269.191 269.191 0 188.983 80.208
2022 0 285.183 285.183 0 280.000 5.183
2021 0 267.518 267.518 0 89.000 178.518
2020 0 275.157 275.157 0 60.000 215.157
2019 0 245.486 245.486 0 0 245.486
2018 0 209.079 209.079 0 0 209.079
2017 0 186.293 186.293 0 0 186.293
2016 233 137.631 137.864 0 0 137.631

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 5.465 -71,9% față de anul precedent 242.393 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 19.475 +1.580,3% față de anul precedent 249.716 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 1.159 -44,9% față de anul precedent 284.024 Neraportat 1
2021 2.104 -63,2% față de anul precedent 265.414 Neraportat 0
2020 5.717 +133,4% față de anul precedent 269.440 Neraportat 0
2019 2.450 +34,6% față de anul precedent 243.036 Neraportat 0
2018 1.820 +1,8% față de anul precedent 207.259 Neraportat 0
2017 1.788 +15,4% față de anul precedent 184.505 Neraportat 0
2016 1.550 136.314 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

10din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

10 repere. O singură cronologie.

Din 2016 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2016 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
10 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 294.000 RON. Profit: 242.153 RON

Cifra de afaceri: 294.000 RON. Profit: 242.153 RON

Cifra de afaceri
294.000 RON -0.68% față de anul precedent
Profit net
242.153 RON -2.94% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
5.465 RON -71.94% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 296.000 RON. Profit: 249.476 RON

Cifra de afaceri: 296.000 RON. Profit: 249.476 RON

Cifra de afaceri
296.000 RON +0.54% față de anul precedent
Profit net
249.476 RON -12.09% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
19.475 RON +1580.33% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 294.400 RON. Profit: 283.784 RON

Cifra de afaceri: 294.400 RON. Profit: 283.784 RON

Cifra de afaceri
294.400 RON +6.67% față de anul precedent
Profit net
283.784 RON +7.02% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
1.159 RON -44.91% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 276.000 RON. Profit: 265.174 RON

Cifra de afaceri: 276.000 RON. Profit: 265.174 RON

Cifra de afaceri
276.000 RON -1.43% față de anul precedent
Profit net
265.174 RON -1.5% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
2.104 RON -63.2% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 280.000 RON. Profit: 269.200 RON

Cifra de afaceri: 280.000 RON. Profit: 269.200 RON

Cifra de afaceri
280.000 RON +10.67% față de anul precedent
Profit net
269.200 RON +10.87% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
5.717 RON +133.35% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 253.000 RON. Profit: 242.796 RON

Cifra de afaceri: 253.000 RON. Profit: 242.796 RON

Cifra de afaceri
253.000 RON +17.13% față de anul precedent
Profit net
242.796 RON +17.28% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
2.450 RON +34.62% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 216.000 RON. Profit: 207.019 RON

Cifra de afaceri: 216.000 RON. Profit: 207.019 RON

Cifra de afaceri
216.000 RON +11.28% față de anul precedent
Profit net
207.019 RON +12.35% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.820 RON +1.79% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 194.100 RON. Profit: 184.265 RON

Cifra de afaceri: 194.100 RON. Profit: 184.265 RON

Cifra de afaceri
194.100 RON +34.79% față de anul precedent
Profit net
184.265 RON +35.38% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.788 RON +15.35% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 144.000 RON. Profit: 136.114 RON

Cifra de afaceri: 144.000 RON. Profit: 136.114 RON

Cifra de afaceri
144.000 RON
Profit net
136.114 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.550 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataCARE CONCEPT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7430 in Mun. Sibiu (SIBIU)

CARE CONCEPT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7430 in Mun. Sibiu (SIBIU)

10 din 10 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7430, Sibiu

DOLMETSCHER SRL
CUI: 17725089CAEN: 7430
Activ
SIBIU, Mun. Mediaş2005-06-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
323.337 RON
Profit
130.702 RON
Angajati
1
TRADIS TAPE SRL
CUI: 35613326CAEN: 7430
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2016-02-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
285.099 RON
Profit
160.765 RON
Angajati
1
VIASOFT SRL
CUI: 15925641CAEN: 7430
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2003-11-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
368.315 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
EURO TRAD 2010 S.R.L.
CUI: 27619611CAEN: 7430
Activ
SIBIU, Orş. Dumbrăveni2010-10-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
283.309 RON
Profit
26.180 RON
Angajati
1
EXPERT CONSULTING GRUP SRL
CUI: 24684178CAEN: 7430
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2008-10-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
115.869 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7430, Sibiu

ALBATROSS LINGUA SRL
CUI: 35745920CAEN: 7430
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2016-03-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
55.423 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
VR MULTINATIONAL SRL
CUI: 36761762CAEN: 7430
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2016-11-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
8.528 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
CULTISSIMO SRL
CUI: 35737669CAEN: 7430
Activ
SIBIU, Mun. Mediaş2016-03-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
27.935 RON
Profit
22.317 RON
Angajati
0
SMARTDOCS SRL
CUI: 36776992CAEN: 7430
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2016-11-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
45.318 RON
Profit
10.918 RON
Angajati
0

Alte firme din Sibiu

REBE TRANS S.R.L.
CUI: 35902367CAEN: 4941
Activ
SIBIU, Orş. Cisnădie2016-04-01
fara e-Factura
ALENDO-DENT SRL
CUI: 35879671CAEN: 8623
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2016-03-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
171.177 RON
Profit
50.360 RON
Angajati
1
DURPACK S.R.L.
CUI: 35910890CAEN: 1721
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2016-04-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.795.904 RON
Profit
296.855 RON
Angajati
4
REAL VALUE BUSINESS SRL
CUI: 35730024CAEN: 6832
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2016-03-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
196.484 RON
Profit
120.671 RON
Angajati
1
PENSIUNI PE BÂLEA SRL
CUI: 36061890CAEN: 5520
Activ
SIBIU, Sat Cârţişoara Com. Cârţişoara2016-05-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
119.647 RON
Profit
39.896 RON
Angajati
0
MIRONIMOB SRL
CUI: 33712439CAEN: 6820
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2014-10-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.185.156 RON
Profit
0 RON
Angajati
11
MCUSTOM SIBIU S.R.L.
CUI: 37571251CAEN: 9531
Activ
SIBIU, Sat Cristian Com. Cristian2017-05-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
201.622 RON
Profit
37.617 RON
Angajati
1
VOLTLINK S.R.L.
CUI: 48398386CAEN: 3514
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2023-06-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
45.000 RON
Profit
15.610 RON
Angajati
8

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul CARE CONCEPT SRL?

CUI-ul CARE CONCEPT SRL este 35897651.

Unde este sediul CARE CONCEPT SRL?

CARE CONCEPT SRL are sediul in Romania, SIBIU, Mun. Sibiu, Str. Grâului nr. 31A, 550039, Mun. Sibiu, judetul SIBIU.

Cand a fost infiintata CARE CONCEPT SRL?

CARE CONCEPT SRL a fost infiintata in anul 2016 (10 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a CARE CONCEPT SRL in 2024?

In 2024, CARE CONCEPT SRL a raportat o cifra de afaceri de 294.000 RON.

Cati angajati are CARE CONCEPT SRL?

CARE CONCEPT SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are CARE CONCEPT SRL?

CARE CONCEPT SRL are codul CAEN principal 7430 (Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)).

Ce profit a inregistrat CARE CONCEPT SRL in 2024?

CARE CONCEPT SRL a inregistrat un profit net de 242.153 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
10 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
10 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.