Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 20:32
Despre RALEMI S.R.L.
RALEMI S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Vaslui, judetul VASLUI, infiintata in 2016 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)" (cod CAEN 8552), in sectorul administratie publica si aparare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, RALEMI S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 250.256 RON, in crestere fata de anul precedent (+9.5%). Profitul net inregistrat a fost de 75.480 RON (relativ stabila). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 28.692 RON in 2016 la 250.256 RON in 2024.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 250.256 RON
- Venituri totale
- 272.568 RON
- Cheltuieli totale
- 185.957 RON
- Profit brut
- 86.611 RON
- Profit net
- 75.480 RON
- Marja profit net
- 30,16%
- Active imobilizate
- 26.647 RON
- Active circulante
- 234.593 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 38.104 RON
- Casa & conturi bănci
- 196.489 RON
- Capital propriu
- 220.849 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, VASLUI, Mun. Vaslui, Str. Ştefan cel Mare nr. 273, 730006
- Detalii
- Camera 7
- Cod postal
- 730006
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 01.04.2016
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vaslui
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2016 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 250.256 RON
- Rezultat net
- 75.480 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 250.256 RON | 228.609 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 272.568 RON | 228.609 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 185.957 RON | 150.798 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 86.611 RON | 77.811 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 75.480 RON | 75.525 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 26.647 RON | 67.221 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 234.593 RON | 140.007 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 261.240 RON | 207.228 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 7.996 RON |
| CreanțeSume de încasat | 38.104 RON | 29.020 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 196.489 RON | 102.991 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 40.391 RON | 50.839 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 220.849 RON | 156.389 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 28,9 %Profit net / active totale
- ROE
- 34,2 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 5,81 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 84,5 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 250.256 +9,5% față de anul precedent | 272.568 | 185.957 | 86.611 +11,3% față de anul precedent | 75.480 -0,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 228.609 +35,6% față de anul precedent | 228.609 | 150.798 | 77.811 +3,4% față de anul precedent | 75.525 +3,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 168.615 +8,3% față de anul precedent | 168.615 | 93.350 | 75.265 -29,9% față de anul precedent | 72.790 -29,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 155.662 +24,6% față de anul precedent | 155.662 | 48.256 | 107.406 +123,4% față de anul precedent | 102.735 +119,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 124.902 -30,3% față de anul precedent | 143.049 | 94.974 | 48.075 +241,8% față de anul precedent | 46.823 +289,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 179.183 +32,6% față de anul precedent | 212.970 | 198.904 | 14.066 +193,4% față de anul precedent | 12.021 +265,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 135.123 +12,9% față de anul precedent | 150.123 | 145.329 | 4.794 -34,8% față de anul precedent | 3.293 -44,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 119.662 +317,1% față de anul precedent | 139.662 | 132.311 | 7.351 +19,8% față de anul precedent | 5.954 +1,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 28.692 | 28.692 | 22.557 | 6.135 | 5.848 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 26.647 | 234.593 | 261.240 | 0 | 38.104 | 196.489 |
| 2023 | 67.221 | 140.007 | 207.228 | 7.996 | 29.020 | 102.991 |
| 2022 | 77.921 | 72.362 | 150.283 | 0 | 7.010 | 65.352 |
| 2021 | 72.921 | 106.931 | 179.852 | 0 | 1.234 | 105.697 |
| 2020 | 7.304 | 69.753 | 77.057 | 0 | 1.234 | 68.519 |
| 2019 | 9.520 | 29.858 | 39.378 | 0 | 0 | 29.858 |
| 2018 | 2.035 | 21.116 | 23.151 | 0 | 1.149 | 19.967 |
| 2017 | 2.487 | 20.583 | 23.070 | 0 | 317 | 20.266 |
| 2016 | 0 | 13.456 | 13.456 | 0 | 0 | 13.456 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 40.391 -20,6% față de anul precedent | 220.849 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 50.839 -26,8% față de anul precedent | 156.389 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 69.419 +2.231,1% față de anul precedent | 80.864 | Neraportat | 1 |
| 2021 | 2.978 +2,1% față de anul precedent | 176.874 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2020 | 2.918 -75,8% față de anul precedent | 74.139 | Neraportat | 3 -40,0% față de anul precedent |
| 2019 | 12.062 +53,5% față de anul precedent | 27.316 | Neraportat | 5 +25,0% față de anul precedent |
| 2018 | 7.856 -29,0% față de anul precedent | 15.295 | Neraportat | 4 -20,0% față de anul precedent |
| 2017 | 11.068 +49,4% față de anul precedent | 12.002 | Neraportat | 5 +400,0% față de anul precedent |
| 2016 | 7.408 | 6.048 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
10 repere. O singură cronologie.
Din 2016 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 250.256 RON. Profit: 75.480 RON
Cifra de afaceri: 250.256 RON. Profit: 75.480 RON
- Cifra de afaceri
- 250.256 RON +9.47% față de anul precedent
- Profit net
- 75.480 RON -0.06% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 40.391 RON -20.55% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 228.609 RON. Profit: 75.525 RON
Cifra de afaceri: 228.609 RON. Profit: 75.525 RON
- Cifra de afaceri
- 228.609 RON +35.58% față de anul precedent
- Profit net
- 75.525 RON +3.76% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 50.839 RON -26.77% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 168.615 RON. Profit: 72.790 RON
Cifra de afaceri: 168.615 RON. Profit: 72.790 RON
- Cifra de afaceri
- 168.615 RON +8.32% față de anul precedent
- Profit net
- 72.790 RON -29.15% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 69.419 RON +2231.06% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 155.662 RON. Profit: 102.735 RON
Cifra de afaceri: 155.662 RON. Profit: 102.735 RON
- Cifra de afaceri
- 155.662 RON +24.63% față de anul precedent
- Profit net
- 102.735 RON +119.41% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 2.978 RON +2.06% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 124.902 RON. Profit: 46.823 RON
Cifra de afaceri: 124.902 RON. Profit: 46.823 RON
- Cifra de afaceri
- 124.902 RON -30.29% față de anul precedent
- Profit net
- 46.823 RON +289.51% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 -40% față de anul precedent
- Datorii
- 2.918 RON -75.81% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 179.183 RON. Profit: 12.021 RON
Cifra de afaceri: 179.183 RON. Profit: 12.021 RON
- Cifra de afaceri
- 179.183 RON +32.61% față de anul precedent
- Profit net
- 12.021 RON +265.05% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 5 +25% față de anul precedent
- Datorii
- 12.062 RON +53.54% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 135.123 RON. Profit: 3.293 RON
Cifra de afaceri: 135.123 RON. Profit: 3.293 RON
- Cifra de afaceri
- 135.123 RON +12.92% față de anul precedent
- Profit net
- 3.293 RON -44.69% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 -20% față de anul precedent
- Datorii
- 7.856 RON -29.02% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 119.662 RON. Profit: 5.954 RON
Cifra de afaceri: 119.662 RON. Profit: 5.954 RON
- Cifra de afaceri
- 119.662 RON +317.06% față de anul precedent
- Profit net
- 5.954 RON +1.81% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 5 +400% față de anul precedent
- Datorii
- 11.068 RON +49.41% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 28.692 RON. Profit: 5.848 RON
Cifra de afaceri: 28.692 RON. Profit: 5.848 RON
- Cifra de afaceri
- 28.692 RON
- Profit net
- 5.848 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 7.408 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2016ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataRALEMI S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8552 in Mun. Vaslui (VASLUI)
RALEMI S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8552 in Mun. Vaslui (VASLUI)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 8552, Vaslui
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 8552, Vaslui
Alte firme din Vaslui
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul RALEMI S.R.L.?
CUI-ul RALEMI S.R.L. este 35901507.
Unde este sediul RALEMI S.R.L.?
RALEMI S.R.L. are sediul in Romania, VASLUI, Mun. Vaslui, Str. Ştefan cel Mare nr. 273, 730006, Mun. Vaslui, judetul VASLUI.
Cand a fost infiintata RALEMI S.R.L.?
RALEMI S.R.L. a fost infiintata in anul 2016 (10 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a RALEMI S.R.L. in 2024?
In 2024, RALEMI S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 250.256 RON.
Cati angajati are RALEMI S.R.L.?
RALEMI S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are RALEMI S.R.L.?
RALEMI S.R.L. are codul CAEN principal 8552 (Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)).
Ce profit a inregistrat RALEMI S.R.L. in 2024?
RALEMI S.R.L. a inregistrat un profit net de 75.480 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.