Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 08:48
Despre UNIVERSAL STAR MUSCEL SRL
UNIVERSAL STAR MUSCEL SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Câmpulung, judetul ARGEŞ, infiintata in 2016 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare" (cod CAEN 4683), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, UNIVERSAL STAR MUSCEL SRL a raportat o cifra de afaceri de 2.151.856 RON, in crestere fata de anul precedent (+6.7%). Profitul net inregistrat a fost de 10.969 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 5. Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 483.011 RON in 2016 la 2.151.856 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 2.151.856 RON
- Venituri totale
- 2.158.377 RON
- Cheltuieli totale
- 2.145.563 RON
- Profit brut
- 12.814 RON
- Profit net
- 10.969 RON
- Marja profit net
- 0,51%
- Active imobilizate
- 472.439 RON
- Active circulante
- 700.311 RON
- Stocuri
- 523.160 RON
- Creanțe
- 161.104 RON
- Casa & conturi bănci
- 16.047 RON
- Capital propriu
- 450.498 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, ARGEŞ, Mun. Câmpulung, Str. Grigore Alexandrescu nr. 23B, 115100
- Cod postal
- 115100
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 06.04.2016
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Municipală Câmpulung
- Platitor TVA
- Da
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2016 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 2.151.856 RON
- Rezultat net
- 10.969 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 2.151.856 RON | 2.017.078 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 2.158.377 RON | 2.018.566 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 2.145.563 RON | 2.001.216 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 12.814 RON | 17.350 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 10.969 RON | 14.990 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 472.439 RON | 503.327 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 700.311 RON | 679.561 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 1.172.750 RON | 1.182.888 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 523.160 RON | 464.687 RON |
| CreanțeSume de încasat | 161.104 RON | 198.375 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 16.047 RON | 16.499 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 724.510 RON | 747.722 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 450.498 RON | 439.528 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 5 persoane | 5 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,9 %Profit net / active totale
- ROE
- 2,4 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,97 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 38,4 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.151.856 +6,7% față de anul precedent | 2.158.377 | 2.145.563 | 12.814 -26,1% față de anul precedent | 10.969 -26,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 2.017.078 -6,0% față de anul precedent | 2.018.566 | 2.001.216 | 17.350 -0,5% față de anul precedent | 14.990 +1,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 2.145.536 +14,1% față de anul precedent | 2.145.672 | 2.128.230 | 17.442 +95,2% față de anul precedent | 14.707 +95,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 1.879.999 -4,5% față de anul precedent | 1.880.487 | 1.871.553 | 8.934 -83,9% față de anul precedent | 7.534 -84,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 1.967.860 +14,6% față de anul precedent | 2.002.255 | 1.946.621 | 55.634 -1,6% față de anul precedent | 47.858 -0,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 1.717.797 +13,7% față de anul precedent | 1.745.123 | 1.688.592 | 56.531 +71,0% față de anul precedent | 47.938 +113,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 1.510.259 +22,5% față de anul precedent | 1.512.391 | 1.479.331 | 33.060 +15,1% față de anul precedent | 22.457 -5,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 1.233.412 +155,4% față de anul precedent | 1.240.395 | 1.211.661 | 28.734 +162,0% față de anul precedent | 23.667 +226,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 483.011 | 483.095 | 472.127 | 10.968 | 7.239 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 472.439 | 700.311 | 1.172.750 | 523.160 | 161.104 | 16.047 |
| 2023 | 503.327 | 679.561 | 1.182.888 | 464.687 | 198.375 | 16.499 |
| 2022 | 224.086 | 609.705 | 833.791 | 483.171 | 102.634 | 23.900 |
| 2021 | 235.481 | 574.663 | 810.144 | 475.730 | 86.373 | 12.560 |
| 2020 | 196.086 | 382.703 | 578.789 | 305.743 | 65.859 | 11.101 |
| 2019 | 198.961 | 284.833 | 483.794 | 227.123 | 56.762 | 948 |
| 2018 | 199.387 | 193.053 | 392.440 | 170.801 | 18.190 | 4.062 |
| 2017 | 162.304 | 242.845 | 405.149 | 191.734 | 42.766 | 8.345 |
| 2016 | 0 | 116.659 | 116.659 | 40.820 | 72.070 | 3.769 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 724.510 -3,1% față de anul precedent | 450.498 | Neraportat | 5 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 747.722 +22,3% față de anul precedent | 439.528 | Neraportat | 5 -16,7% față de anul precedent |
| 2022 | 611.392 +0,8% față de anul precedent | 222.399 | Neraportat | 6 -14,3% față de anul precedent |
| 2021 | 606.852 +60,3% față de anul precedent | 207.692 | Neraportat | 7 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 378.630 +14,2% față de anul precedent | 200.159 | Neraportat | 7 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 331.493 +15,1% față de anul precedent | 152.301 | Neraportat | 7 +16,7% față de anul precedent |
| 2018 | 288.077 -10,9% față de anul precedent | 104.363 | Neraportat | 6 +20,0% față de anul precedent |
| 2017 | 323.243 +200,9% față de anul precedent | 81.906 | Neraportat | 5 +66,7% față de anul precedent |
| 2016 | 107.420 | 9.239 | Neraportat | 3 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| GCGAVRIL CONSTANTIN | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
11 repere. O singură cronologie.
Din 2016 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 27411/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Deschide înregistrarea completă2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 2.151.856 RON. Profit: 10.969 RON
Cifra de afaceri: 2.151.856 RON. Profit: 10.969 RON
- Cifra de afaceri
- 2.151.856 RON +6.68% față de anul precedent
- Profit net
- 10.969 RON -26.82% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 5 0% față de anul precedent
- Datorii
- 724.510 RON -3.1% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 2.017.078 RON. Profit: 14.990 RON
Cifra de afaceri: 2.017.078 RON. Profit: 14.990 RON
- Cifra de afaceri
- 2.017.078 RON -5.99% față de anul precedent
- Profit net
- 14.990 RON +1.92% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 5 -16.67% față de anul precedent
- Datorii
- 747.722 RON +22.3% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 2.145.536 RON. Profit: 14.707 RON
Cifra de afaceri: 2.145.536 RON. Profit: 14.707 RON
- Cifra de afaceri
- 2.145.536 RON +14.12% față de anul precedent
- Profit net
- 14.707 RON +95.21% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 6 -14.29% față de anul precedent
- Datorii
- 611.392 RON +0.75% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 1.879.999 RON. Profit: 7.534 RON
Cifra de afaceri: 1.879.999 RON. Profit: 7.534 RON
- Cifra de afaceri
- 1.879.999 RON -4.46% față de anul precedent
- Profit net
- 7.534 RON -84.26% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 7 0% față de anul precedent
- Datorii
- 606.852 RON +60.28% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 1.967.860 RON. Profit: 47.858 RON
Cifra de afaceri: 1.967.860 RON. Profit: 47.858 RON
- Cifra de afaceri
- 1.967.860 RON +14.56% față de anul precedent
- Profit net
- 47.858 RON -0.17% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 7 0% față de anul precedent
- Datorii
- 378.630 RON +14.22% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 1.717.797 RON. Profit: 47.938 RON
Cifra de afaceri: 1.717.797 RON. Profit: 47.938 RON
- Cifra de afaceri
- 1.717.797 RON +13.74% față de anul precedent
- Profit net
- 47.938 RON +113.47% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 7 +16.67% față de anul precedent
- Datorii
- 331.493 RON +15.07% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 1.510.259 RON. Profit: 22.457 RON
Cifra de afaceri: 1.510.259 RON. Profit: 22.457 RON
- Cifra de afaceri
- 1.510.259 RON +22.45% față de anul precedent
- Profit net
- 22.457 RON -5.11% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 6 +20% față de anul precedent
- Datorii
- 288.077 RON -10.88% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 1.233.412 RON. Profit: 23.667 RON
Cifra de afaceri: 1.233.412 RON. Profit: 23.667 RON
- Cifra de afaceri
- 1.233.412 RON +155.36% față de anul precedent
- Profit net
- 23.667 RON +226.94% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 5 +66.67% față de anul precedent
- Datorii
- 323.243 RON +200.92% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 483.011 RON. Profit: 7.239 RON
Cifra de afaceri: 483.011 RON. Profit: 7.239 RON
- Cifra de afaceri
- 483.011 RON
- Profit net
- 7.239 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3
- Datorii
- 107.420 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2016ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataUNIVERSAL STAR MUSCEL SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4683 in Mun. Câmpulung (ARGEŞ)
UNIVERSAL STAR MUSCEL SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4683 in Mun. Câmpulung (ARGEŞ)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
21.072026Mentiune · Buletin 27411/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
- Companie
- UNIVERSAL STAR MUSCEL SRL
- CUI
- 35921210
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 21.07.2026
- Registrul Comerțului
- J3/699/2016
- EUID
- ROONRC.J3/699/2016
- Sediu
- Municipiul Câmpulung, Jud. Argeş, Strada Grigore Alexandrescu, Nr. 23B
- Județ
- Argeş
- Număr încheiere
- 576702
- Data încheierii
- 20.07.2026
- Număr dosar
- 2786966
- Data dosarului
- 14.07.2026
- Tribunal
- Arges
- Registrator
- Raluca-Ioana Pletea
Subiecte
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Documente menționate
- Cerere de înregistrare nr. 2786966 din 14.07.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4683, Argeş
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4683, Argeş
Alte firme din Argeş
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul UNIVERSAL STAR MUSCEL SRL?
CUI-ul UNIVERSAL STAR MUSCEL SRL este 35921210.
Unde este sediul UNIVERSAL STAR MUSCEL SRL?
UNIVERSAL STAR MUSCEL SRL are sediul in Romania, ARGEŞ, Mun. Câmpulung, Str. Grigore Alexandrescu nr. 23B, 115100, Mun. Câmpulung, judetul ARGEŞ.
Cand a fost infiintata UNIVERSAL STAR MUSCEL SRL?
UNIVERSAL STAR MUSCEL SRL a fost infiintata in anul 2016 (10 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a UNIVERSAL STAR MUSCEL SRL in 2024?
In 2024, UNIVERSAL STAR MUSCEL SRL a raportat o cifra de afaceri de 2.151.856 RON.
Cati angajati are UNIVERSAL STAR MUSCEL SRL?
UNIVERSAL STAR MUSCEL SRL a raportat un numar mediu de 5 salariati in 2024.
Ce activitate are UNIVERSAL STAR MUSCEL SRL?
UNIVERSAL STAR MUSCEL SRL are codul CAEN principal 4683 (Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare).
Ce profit a inregistrat UNIVERSAL STAR MUSCEL SRL in 2024?
UNIVERSAL STAR MUSCEL SRL a inregistrat un profit net de 10.969 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.