Repararea și întreținerea mașinilor
Surse și actualizareActualizat: 12 octombrie 2026 la 15:13
Despre DOCTOR CNC SRL
DOCTOR CNC SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Floreşti Com. Floreşti, judetul CLUJ, infiintata in 2016 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Repararea și întreținerea mașinilor" (cod CAEN 3312), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, DOCTOR CNC SRL a raportat o cifra de afaceri de 131.034 RON, in scadere fata de anul precedent (-14.3%). Profitul net inregistrat a fost de 28.048 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 45.195 RON in 2016 la 131.034 RON in 2024.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 131.034 RON
- Venituri totale
- 131.198 RON
- Cheltuieli totale
- 101.839 RON
- Profit brut
- 29.359 RON
- Profit net
- 28.048 RON
- Marja profit net
- 21,41%
- Active imobilizate
- 4.554 RON
- Active circulante
- 43.040 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 12.450 RON
- Casa & conturi bănci
- 30.590 RON
- Capital propriu
- 42.518 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti, Str. Mihail Kogălniceanu nr. 4C, 407280
- Cod postal
- 407280
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 21.04.2016
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
- Platitor TVA
- Nu
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 februarie 2024)
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2016 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 131.034 RON
- Rezultat net
- 28.048 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 131.034 RON | 152.824 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 131.198 RON | 154.491 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 101.839 RON | 98.452 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 29.359 RON | 56.039 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 28.048 RON | 54.508 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 4.554 RON | 3.370 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 43.040 RON | 59.106 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 47.594 RON | 62.476 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 12.450 RON | 22.169 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 30.590 RON | 36.937 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 5.076 RON | 5.616 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 42.518 RON | 56.860 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 58,9 %Profit net / active totale
- ROE
- 66,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 8,48 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 89,3 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 131.034 -14,3% față de anul precedent | 131.198 | 101.839 | 29.359 -47,6% față de anul precedent | 28.048 -48,5% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 152.824 +3,6% față de anul precedent | 154.491 | 98.452 | 56.039 +8,8% față de anul precedent | 54.508 +9,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 147.468 -16,2% față de anul precedent | 148.288 | 96.798 | 51.490 -42,3% față de anul precedent | 50.013 -42,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 175.892 +153,7% față de anul precedent | 176.157 | 86.852 | 89.305 +822,0% față de anul precedent | 87.544 +868,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 69.340 +170,7% față de anul precedent | 69.390 | 59.704 | 9.686 -55,9% față de anul precedent | 9.036 -57,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 25.613 -53,1% față de anul precedent | 25.718 | 3.746 | 21.972 -26,7% față de anul precedent | 21.201 -25,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 54.628 +53,3% față de anul precedent | 54.636 | 24.644 | 29.992 +266,5% față de anul precedent | 28.353 +298,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 35.637 -21,2% față de anul precedent | 35.637 | 27.453 | 8.184 -75,5% față de anul precedent | 7.114 -77,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 45.195 | 45.195 | 11.762 | 33.433 | 32.077 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 4.554 | 43.040 | 47.594 | 0 | 12.450 | 30.590 |
| 2023 | 3.370 | 59.106 | 62.476 | 0 | 22.169 | 36.937 |
| 2022 | 825 | 53.743 | 54.568 | 0 | 49.146 | 4.597 |
| 2021 | 2.475 | 90.481 | 92.956 | 0 | 866 | 89.615 |
| 2020 | 0 | 13.880 | 13.880 | 0 | 200 | 13.680 |
| 2019 | 0 | 27.876 | 27.876 | 0 | 396 | 27.480 |
| 2018 | 0 | 29.048 | 29.048 | 0 | 2.073 | 26.975 |
| 2017 | 0 | 28.650 | 28.650 | 0 | 2.586 | 26.064 |
| 2016 | 173 | 32.361 | 32.534 | 0 | 0 | 32.361 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 5.076 -9,6% față de anul precedent | 42.518 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 5.616 +30,2% față de anul precedent | 56.860 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 4.315 -16,6% față de anul precedent | 50.253 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 5.172 +12,3% față de anul precedent | 87.784 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 4.604 +1.859,2% față de anul precedent | 9.276 | Neraportat | 1 |
| 2019 | 235 -48,4% față de anul precedent | 27.641 | Neraportat | 0 |
| 2018 | 455 -14,5% față de anul precedent | 28.593 | Neraportat | 0 |
| 2017 | 532 +107,0% față de anul precedent | 28.118 | Neraportat | 0 |
| 2016 | 257 | 32.277 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
11 repere. O singură cronologie.
Din 2016 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 131.034 RON. Profit: 28.048 RON
Cifra de afaceri: 131.034 RON. Profit: 28.048 RON
- Cifra de afaceri
- 131.034 RON -14.26% față de anul precedent
- Profit net
- 28.048 RON -48.54% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 5.076 RON -9.62% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 152.824 RON. Profit: 54.508 RON
Cifra de afaceri: 152.824 RON. Profit: 54.508 RON
- Cifra de afaceri
- 152.824 RON +3.63% față de anul precedent
- Profit net
- 54.508 RON +8.99% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 5.616 RON +30.15% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 147.468 RON. Profit: 50.013 RON
Cifra de afaceri: 147.468 RON. Profit: 50.013 RON
- Cifra de afaceri
- 147.468 RON -16.16% față de anul precedent
- Profit net
- 50.013 RON -42.87% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 4.315 RON -16.57% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 175.892 RON. Profit: 87.544 RON
Cifra de afaceri: 175.892 RON. Profit: 87.544 RON
- Cifra de afaceri
- 175.892 RON +153.67% față de anul precedent
- Profit net
- 87.544 RON +868.84% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 5.172 RON +12.34% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 69.340 RON. Profit: 9.036 RON
Cifra de afaceri: 69.340 RON. Profit: 9.036 RON
- Cifra de afaceri
- 69.340 RON +170.72% față de anul precedent
- Profit net
- 9.036 RON -57.38% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 4.604 RON +1859.15% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 25.613 RON. Profit: 21.201 RON
Cifra de afaceri: 25.613 RON. Profit: 21.201 RON
- Cifra de afaceri
- 25.613 RON -53.11% față de anul precedent
- Profit net
- 21.201 RON -25.22% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 235 RON -48.35% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 54.628 RON. Profit: 28.353 RON
Cifra de afaceri: 54.628 RON. Profit: 28.353 RON
- Cifra de afaceri
- 54.628 RON +53.29% față de anul precedent
- Profit net
- 28.353 RON +298.55% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 455 RON -14.47% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 35.637 RON. Profit: 7.114 RON
Cifra de afaceri: 35.637 RON. Profit: 7.114 RON
- Cifra de afaceri
- 35.637 RON -21.15% față de anul precedent
- Profit net
- 7.114 RON -77.82% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 532 RON +107% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 45.195 RON. Profit: 32.077 RON
Cifra de afaceri: 45.195 RON. Profit: 32.077 RON
- Cifra de afaceri
- 45.195 RON
- Profit net
- 32.077 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 257 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2016ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataDOCTOR CNC SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 3312 in Sat Floreşti Com. Floreşti (CLUJ)
DOCTOR CNC SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 3312 in Sat Floreşti Com. Floreşti (CLUJ)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 3312, Cluj
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 3312, Cluj
Alte firme din Cluj
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul DOCTOR CNC SRL?
CUI-ul DOCTOR CNC SRL este 35995048.
Unde este sediul DOCTOR CNC SRL?
DOCTOR CNC SRL are sediul in Romania, CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti, Str. Mihail Kogălniceanu nr. 4C, 407280, Sat Floreşti Com. Floreşti, judetul CLUJ.
Cand a fost infiintata DOCTOR CNC SRL?
DOCTOR CNC SRL a fost infiintata in anul 2016 (10 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a DOCTOR CNC SRL in 2024?
In 2024, DOCTOR CNC SRL a raportat o cifra de afaceri de 131.034 RON.
Cati angajati are DOCTOR CNC SRL?
DOCTOR CNC SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are DOCTOR CNC SRL?
DOCTOR CNC SRL are codul CAEN principal 3312 (Repararea și întreținerea mașinilor).
Ce profit a inregistrat DOCTOR CNC SRL in 2024?
DOCTOR CNC SRL a inregistrat un profit net de 28.048 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 12 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 12 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.