Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Surse și actualizareActualizat: 12 octombrie 2026 la 06:22
Despre RAA IMPRESARIAT SRL
RAA IMPRESARIAT SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2016 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a." (cod CAEN 7499), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, RAA IMPRESARIAT SRL a raportat o cifra de afaceri de 256.964 RON, relativ stabila fata de anul precedent (+3.8%). Profitul net inregistrat a fost de 46.380 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 47.151 RON in 2016 la 256.964 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 256.964 RON
- Venituri totale
- 258.258 RON
- Cheltuieli totale
- 202.881 RON
- Profit brut
- 55.377 RON
- Profit net
- 46.380 RON
- Marja profit net
- 18,05%
- Active imobilizate
- 0 RON
- Active circulante
- 56.995 RON
- Stocuri
- 108 RON
- Creanțe
- 0 RON
- Casa & conturi bănci
- 36.887 RON
- Capital propriu
- 46.620 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Paris nr. 23
- Detalii
- (FORMAT DIN ETAJ 2). CAMERA 2
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Transfer sediu fiscal (sosire) din 09.08.2023
- Organ fiscal competent
- Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
- Platitor TVA
- Da
- TVA la incasare (RTVAI)
- Da
Informatii fiscale
- TVA la incasare
- 1 august 2025
Stare inactivitate
- Data inactivare
- 3 martie 2023
- Data reactivare
- 29 martie 2023
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2016 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 256.964 RON
- Rezultat net
- 46.380 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 256.964 RON | 247.631 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 258.258 RON | 248.425 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 202.881 RON | 176.908 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 55.377 RON | 71.517 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 46.380 RON | 61.778 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 0 RON | 0 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 56.995 RON | 84.557 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 56.995 RON | 84.557 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 108 RON | 108 RON |
| CreanțeSume de încasat | 0 RON | 49.923 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 36.887 RON | 34.526 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 10.375 RON | 22.539 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 46.620 RON | 62.018 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 81,4 %Profit net / active totale
- ROE
- 99,5 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 5,49 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 81,8 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 256.964 +3,8% față de anul precedent | 258.258 | 202.881 | 55.377 -22,6% față de anul precedent | 46.380 -24,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 247.631 -16,3% față de anul precedent | 248.425 | 176.908 | 71.517 -70,3% față de anul precedent | 61.778 -73,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 295.969 +55,0% față de anul precedent | 295.969 | 55.291 | 240.678 +201,7% față de anul precedent | 232.562 +198,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 190.936 +269,0% față de anul precedent | 190.936 | 111.156 | 79.780 | 77.871 | 0 | 0 |
| 2020 | 51.740 -57,5% față de anul precedent | 51.740 | 56.003 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 4.263 | 4.749 |
| 2019 | 121.856 -47,3% față de anul precedent | 121.856 | 108.867 | 12.989 -77,0% față de anul precedent | 11.854 -78,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 231.269 +91,9% față de anul precedent | 231.271 | 174.833 | 56.438 +386,5% față de anul precedent | 54.125 +420,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 120.503 +155,6% față de anul precedent | 120.503 | 108.903 | 11.600 -40,0% față de anul precedent | 10.395 -42,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 47.151 | 47.151 | 27.833 | 19.318 | 18.035 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 | 56.995 | 56.995 | 108 | 0 | 36.887 |
| 2023 | 0 | 84.557 | 84.557 | 108 | 49.923 | 34.526 |
| 2022 | 0 | 246.281 | 246.281 | 108 | 175.784 | 70.389 |
| 2021 | 0 | 85.395 | 85.395 | 108 | 18.150 | 67.137 |
| 2020 | 0 | 23.097 | 23.097 | 108 | 623 | 22.366 |
| 2019 | 0 | 32.763 | 32.763 | 108 | 581 | 32.074 |
| 2018 | 0 | 91.489 | 91.489 | 108 | 40.262 | 51.119 |
| 2017 | 0 | 31.256 | 31.256 | 108 | 6.259 | 24.889 |
| 2016 | 144 | 19.846 | 19.990 | 108 | 0 | 19.738 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 10.375 -54,0% față de anul precedent | 46.620 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 22.539 +67,2% față de anul precedent | 62.018 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 13.479 +85,1% față de anul precedent | 232.802 | Neraportat | 1 |
| 2021 | 7.284 +1.356,8% față de anul precedent | 78.111 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2020 | 500 -60,9% față de anul precedent | 26.733 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 1.280 -96,6% față de anul precedent | 31.483 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 37.124 +1.313,7% față de anul precedent | 54.365 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2017 | 2.626 +49,6% față de anul precedent | 28.630 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2016 | 1.755 | 18.235 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| AIANA-MARIA IOSIF | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
15 repere. O singură cronologie.
Din 2016 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 2 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 28150/2026prelungire valabilitate acte sediu social
prelungire valabilitate acte sediu social
Deschide înregistrarea completădata publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 18766/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Deschide înregistrarea completă2025 1 repere
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 256.964 RON. Profit: 46.380 RON
Cifra de afaceri: 256.964 RON. Profit: 46.380 RON
- Cifra de afaceri
- 256.964 RON +3.77% față de anul precedent
- Profit net
- 46.380 RON -24.92% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 10.375 RON -53.97% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 3 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 247.631 RON. Profit: 61.778 RON
Cifra de afaceri: 247.631 RON. Profit: 61.778 RON
- Cifra de afaceri
- 247.631 RON -16.33% față de anul precedent
- Profit net
- 61.778 RON -73.44% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 22.539 RON +67.22% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2023Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
2022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 295.969 RON. Profit: 232.562 RON
Cifra de afaceri: 295.969 RON. Profit: 232.562 RON
- Cifra de afaceri
- 295.969 RON +55.01% față de anul precedent
- Profit net
- 232.562 RON +198.65% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 13.479 RON +85.05% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 190.936 RON. Profit: 77.871 RON
Cifra de afaceri: 190.936 RON. Profit: 77.871 RON
- Cifra de afaceri
- 190.936 RON +269.03% față de anul precedent
- Profit net
- 77.871 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 7.284 RON +1356.8% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 51.740 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 51.740 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 51.740 RON -57.54% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 4.749 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 500 RON -60.94% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 121.856 RON. Profit: 11.854 RON
Cifra de afaceri: 121.856 RON. Profit: 11.854 RON
- Cifra de afaceri
- 121.856 RON -47.31% față de anul precedent
- Profit net
- 11.854 RON -78.1% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 1.280 RON -96.55% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 231.269 RON. Profit: 54.125 RON
Cifra de afaceri: 231.269 RON. Profit: 54.125 RON
- Cifra de afaceri
- 231.269 RON +91.92% față de anul precedent
- Profit net
- 54.125 RON +420.68% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 37.124 RON +1313.71% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 120.503 RON. Profit: 10.395 RON
Cifra de afaceri: 120.503 RON. Profit: 10.395 RON
- Cifra de afaceri
- 120.503 RON +155.57% față de anul precedent
- Profit net
- 10.395 RON -42.36% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 2.626 RON +49.63% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 47.151 RON. Profit: 18.035 RON
Cifra de afaceri: 47.151 RON. Profit: 18.035 RON
- Cifra de afaceri
- 47.151 RON
- Profit net
- 18.035 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 1.755 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2016ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataRAA IMPRESARIAT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7499 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
RAA IMPRESARIAT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7499 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
2 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
27.072026Mentiune · Buletin 28150/2026prelungire valabilitate acte sediu social
prelungire valabilitate acte sediu social
- Companie
- RAA IMPRESARIAT SRL
- CUI
- 36003709
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 27.07.2026
- Registrul Comerțului
- J2016006074404
- EUID
- ROONRC.J2016006074404
- Sediu
- Bucureşti Sectorul 1, Strada PARIS, Nr. 23, (FORMAT DIN ETAJ 2), CAMERA 2, Ap. 2
- Județ
- București
- Număr încheiere
- 593250
- Data încheierii
- 24.07.2026
- Număr dosar
- 2854647
- Data dosarului
- 18.07.2026
- Tribunal
- Bucureşti
- Registrator
- Maria Cristina Covaşă
Subiecte
prelungire valabilitate acte sediu social
Documente menționate
- Act adiţional nr. 1 din 17.07.2026 la contract de comodat nr. 2 din 28.07.2023
18.052026Mentiune · Buletin 18766/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
- Companie
- RAA IMPRESARIAT SRL
- CUI
- 36003709
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 18.05.2026
- Registrul Comerțului
- J40/6074/2016
- EUID
- ROONRC.J40/6074/2016
- Sediu
- Bucureşti Sectorul 1, Strada PARIS, Nr. 23, (FORMAT DIN ETAJ 2), CAMERA 2, Ap. 2
- Județ
- București
- Număr încheiere
- 394181
- Data încheierii
- 14.05.2026
- Număr dosar
- 1912365
- Data dosarului
- 11.05.2026
- Tribunal
- Bucureşti
- Registrator
- Maria Cristina Covaşă
Subiecte
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Documente menționate
- Cerere de înregistrare nr. 1912365 din 11.05.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 7499, Municipiul Bucureşti
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7499, Municipiul Bucureşti
Alte firme din Municipiul Bucureşti
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul RAA IMPRESARIAT SRL?
CUI-ul RAA IMPRESARIAT SRL este 36003709.
Unde este sediul RAA IMPRESARIAT SRL?
RAA IMPRESARIAT SRL are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Str. Paris nr. 23, Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.
Cand a fost infiintata RAA IMPRESARIAT SRL?
RAA IMPRESARIAT SRL a fost infiintata in anul 2016 (10 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a RAA IMPRESARIAT SRL in 2024?
In 2024, RAA IMPRESARIAT SRL a raportat o cifra de afaceri de 256.964 RON.
Cati angajati are RAA IMPRESARIAT SRL?
RAA IMPRESARIAT SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are RAA IMPRESARIAT SRL?
RAA IMPRESARIAT SRL are codul CAEN principal 7499 (Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.).
Ce profit a inregistrat RAA IMPRESARIAT SRL in 2024?
RAA IMPRESARIAT SRL a inregistrat un profit net de 46.380 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 2 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 12 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 12 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.