Activ

SERV ECO SOFT RO SRL

CUI: 36055880
CIF: 36055880
Reg. Com.: J2016000669329
CAEN: 7499
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 10 mai 2016 · 10 ani
Distribuie:

Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

Surse și actualizare

Actualizat: 10 octombrie 2026 la 07:31

Despre SERV ECO SOFT RO SRL

SERV ECO SOFT RO SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Sibiu, judetul SIBIU, infiintata in 2016 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a." (cod CAEN 7499), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, SERV ECO SOFT RO SRL a raportat o cifra de afaceri de 82.743 RON, in scadere fata de anul precedent (-19.1%). Profitul net inregistrat a fost de 34.519 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
82.743 RON
Venituri totale
82.743 RON
Cheltuieli totale
47.397 RON
Profit brut
35.346 RON
Profit net
34.519 RON
Marja profit net
41,72%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
38.661 RON
Stocuri
30 RON
Creanțe
33.988 RON
Casa & conturi bănci
4.643 RON
Capital propriu
34.759 RON

Contact

AdresaRomania, SIBIU, Mun. Sibiu, Şos. Alba Iulia nr. 54, 550052
Telefon0745382660

Adresă sediu social

Romania, SIBIU, Mun. Sibiu, Şos. Alba Iulia nr. 54, 550052
Cod poștal: 550052
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, SIBIU, Mun. Sibiu, Şos. Alba Iulia nr. 54, 550052
Cod postal
550052
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 09.05.2016
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2016 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
82.743 RON
Rezultat net
34.519 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 82.743 RON 102.309 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 82.743 RON 102.324 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 47.397 RON 41.609 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 35.346 RON 60.715 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 34.519 RON 59.759 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 38.661 RON 63.791 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 38.661 RON 63.791 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 30 RON 30 RON
CreanțeSume de încasat 33.988 RON 50.224 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 4.643 RON 13.537 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 4.037 RON 3.792 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 34.759 RON 59.999 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active38.661RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

10,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale38.661 RON
Datorii totale4.037 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
89,3 %Profit net / active totale
ROE
99,3 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
9,58 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
89,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 82.743 -19,1% față de anul precedent 82.743 47.397 35.346 -41,8% față de anul precedent 34.519 -42,2% față de anul precedent 0 0
2023 102.309 -42,0% față de anul precedent 102.324 41.609 60.715 +9,1% față de anul precedent 59.759 +10,9% față de anul precedent 0 0
2022 176.379 +68,4% față de anul precedent 176.544 120.910 55.634 -7,5% față de anul precedent 53.904 -8,8% față de anul precedent 0 0
2021 104.741 +12,4% față de anul precedent 104.742 44.617 60.125 -3,2% față de anul precedent 59.078 -3,5% față de anul precedent 0 0
2020 93.170 +35,2% față de anul precedent 93.170 31.084 62.086 +78,2% față de anul precedent 61.221 +79,3% față de anul precedent 0 0
2019 68.898 -12,6% față de anul precedent 68.898 34.057 34.841 -40,2% față de anul precedent 34.152 -40,6% față de anul precedent 0 0
2018 78.853 +3.054,1% față de anul precedent 78.853 20.571 58.282 +19.327,3% față de anul precedent 57.493 +25.452,4% față de anul precedent 0 0
2017 2.500 2.500 2.200 300 225 0 0
2016 0 0 5.882 0 0 5.882 5.882

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 38.661 38.661 30 33.988 4.643
2023 0 63.791 63.791 30 50.224 13.537
2022 0 58.421 58.421 30 44.614 13.777
2021 0 62.315 62.315 30 58.718 3.567
2020 0 64.402 64.402 30 51.610 12.762
2019 0 41.208 41.208 30 31.874 9.304
2018 76 54.155 54.231 30 45.523 8.602
2017 617 1.426 2.043 30 0 1.396
2016 1.157 811 1.968 30 0 781

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 4.037 +6,5% față de anul precedent 34.759 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 3.792 -11,3% față de anul precedent 59.999 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2022 4.277 +42,7% față de anul precedent 54.144 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2021 2.997 +12,0% față de anul precedent 59.318 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2020 2.677 -60,7% față de anul precedent 61.725 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2019 6.816 +210,5% față de anul precedent 34.392 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2018 2.195 -70,7% față de anul precedent 52.036 Neraportat 1
2017 7.500 -2,0% față de anul precedent -5.457 Neraportat 0
2016 7.650 -5.682 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

15din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

10 repere. O singură cronologie.

Din 2016 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2016 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
10 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 82.743 RON. Profit: 34.519 RON

Cifra de afaceri: 82.743 RON. Profit: 34.519 RON

Cifra de afaceri
82.743 RON -19.12% față de anul precedent
Profit net
34.519 RON -42.24% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
4.037 RON +6.46% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 102.309 RON. Profit: 59.759 RON

Cifra de afaceri: 102.309 RON. Profit: 59.759 RON

Cifra de afaceri
102.309 RON -41.99% față de anul precedent
Profit net
59.759 RON +10.86% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
3.792 RON -11.34% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 176.379 RON. Profit: 53.904 RON

Cifra de afaceri: 176.379 RON. Profit: 53.904 RON

Cifra de afaceri
176.379 RON +68.4% față de anul precedent
Profit net
53.904 RON -8.76% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
4.277 RON +42.71% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 104.741 RON. Profit: 59.078 RON

Cifra de afaceri: 104.741 RON. Profit: 59.078 RON

Cifra de afaceri
104.741 RON +12.42% față de anul precedent
Profit net
59.078 RON -3.5% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
2.997 RON +11.95% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 93.170 RON. Profit: 61.221 RON

Cifra de afaceri: 93.170 RON. Profit: 61.221 RON

Cifra de afaceri
93.170 RON +35.23% față de anul precedent
Profit net
61.221 RON +79.26% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
2.677 RON -60.72% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 68.898 RON. Profit: 34.152 RON

Cifra de afaceri: 68.898 RON. Profit: 34.152 RON

Cifra de afaceri
68.898 RON -12.62% față de anul precedent
Profit net
34.152 RON -40.6% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
6.816 RON +210.52% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 78.853 RON. Profit: 57.493 RON

Cifra de afaceri: 78.853 RON. Profit: 57.493 RON

Cifra de afaceri
78.853 RON +3054.12% față de anul precedent
Profit net
57.493 RON +25452.44% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
2.195 RON -70.73% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 2.500 RON. Profit: 225 RON

Cifra de afaceri: 2.500 RON. Profit: 225 RON

Cifra de afaceri
2.500 RON
Profit net
225 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
7.500 RON -1.96% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
5.882 RON
Angajati
0
Datorii
7.650 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSERV ECO SOFT RO SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7499 in Mun. Sibiu (SIBIU)

SERV ECO SOFT RO SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7499 in Mun. Sibiu (SIBIU)

10 din 10 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7499, Sibiu

PRO EUROSTING S.R.L.
CUI: 35678023CAEN: 7499
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2016-02-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
84.451 RON
Profit
3.298 RON
Angajati
2
GLOBAL SSM CONSULT S.R.L.
CUI: 45485232CAEN: 7499
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2022-01-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
77.028 RON
Profit
4.118 RON
Angajati
2
CONCIA SIB SRL
CUI: 4785895CAEN: 7499
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu1993-10-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
87.550 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
EURORESSOURCES SRL
CUI: 15234123CAEN: 7499
Activ
SIBIU, Mun. Mediaş2003-02-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
74.706 RON
Profit
25.220 RON
Angajati
1
KLEIN CONSULTING SRL
CUI: 23950522CAEN: 7499
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2008-05-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
141.816 RON
Profit
3.712 RON
Angajati
2
NICOS SMART CONSULT S.R.L.
CUI: 46014721CAEN: 7499
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2022-04-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
23.818 RON
Profit
15.417 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7499, Sibiu

RCOR.RO SRL
CUI: 36243779CAEN: 7499
Activ
SIBIU, Sat Sebeşu de Sus Com. Racoviţa2016-06-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
658.872 RON
Profit
433.035 RON
Angajati
0
PREVA SIB SRL
CUI: 35647540CAEN: 7499
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2016-02-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
271.135 RON
Profit
205.410 RON
Angajati
2
ISO & IT SERVICES SRL
CUI: 37072812CAEN: 7499
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2017-02-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
100.372 RON
Profit
15.198 RON
Angajati
1

Alte firme din Sibiu

LIVE TO YOU SRL
CUI: 36055872CAEN: 5911
Activ
SIBIU, Sat Caşolţ Com. Roşia2016-05-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
299.315 RON
Profit
48.331 RON
Angajati
0
PENSIUNI PE BÂLEA SRL
CUI: 36061890CAEN: 5520
Activ
SIBIU, Sat Cârţişoara Com. Cârţişoara2016-05-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
119.647 RON
Profit
39.896 RON
Angajati
0
CLAUDIA & SORIN CLEAN SRL
CUI: 36038715CAEN: 4399
Activ
SIBIU, Orş. Tălmaciu2016-05-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
397.145 RON
Profit
150.890 RON
Angajati
2
ADCON INVEST S.R.L.
CUI: 36071401CAEN: 4399
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2016-05-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.070.171 RON
Profit
690.927 RON
Angajati
30
CAROLA BOUTIQUE S.R.L.
CUI: 36226743CAEN: 4791
Activ
SIBIU, Com. Şura Mare2016-06-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
291.007 RON
Profit
29.582 RON
Angajati
0
BIA PRO MARKET S.R.L.
CUI: 49223668CAEN: 4711
Activ
SIBIU, Sat Slimnic Com. Slimnic2023-12-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.002.623 RON
Profit
5.979 RON
Angajati
3

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul SERV ECO SOFT RO SRL?

CUI-ul SERV ECO SOFT RO SRL este 36055880.

Unde este sediul SERV ECO SOFT RO SRL?

SERV ECO SOFT RO SRL are sediul in Romania, SIBIU, Mun. Sibiu, Şos. Alba Iulia nr. 54, 550052, Mun. Sibiu, judetul SIBIU.

Cand a fost infiintata SERV ECO SOFT RO SRL?

SERV ECO SOFT RO SRL a fost infiintata in anul 2016 (10 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a SERV ECO SOFT RO SRL in 2024?

In 2024, SERV ECO SOFT RO SRL a raportat o cifra de afaceri de 82.743 RON.

Cati angajati are SERV ECO SOFT RO SRL?

SERV ECO SOFT RO SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are SERV ECO SOFT RO SRL?

SERV ECO SOFT RO SRL are codul CAEN principal 7499 (Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.).

Ce profit a inregistrat SERV ECO SOFT RO SRL in 2024?

SERV ECO SOFT RO SRL a inregistrat un profit net de 34.519 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
10 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
10 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.