Activ

TRANSCOM SEBY S.R.L.

CUI: 36092137
CIF: 36092137
Reg. Com.: J2016000703328
CAEN: 9531
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 18 mai 2016 · 10 ani
Distribuie:

Repararea și întreținerea autovehiculelor

Surse și actualizare

Actualizat: 10 octombrie 2026 la 06:18

Despre TRANSCOM SEBY S.R.L.

TRANSCOM SEBY S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Sibiu, judetul SIBIU, infiintata in 2016 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Repararea și întreținerea autovehiculelor" (cod CAEN 9531), in sectorul activitati de spectacole, culturale si recreative. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, TRANSCOM SEBY S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.275.532 RON, in crestere fata de anul precedent (+8.6%). Profitul net inregistrat a fost de 283.722 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 7 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 93.188 RON in 2017 la 1.275.532 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.275.532 RON
Venituri totale
1.275.532 RON
Cheltuieli totale
953.482 RON
Profit brut
322.050 RON
Profit net
283.722 RON
Marja profit net
22,24%
Active imobilizate
6.052 RON
Active circulante
1.188.450 RON
Stocuri
9.652 RON
Creanțe
1.165.003 RON
Casa & conturi bănci
13.795 RON
Capital propriu
807.019 RON

Contact

AdresaRomania, SIBIU, Mun. Sibiu, Str. Egalităţii nr. 21, 550228
Detalii adresasubap. 1

Adresă sediu social

Romania, SIBIU, Mun. Sibiu, Str. Egalităţii nr. 21, 550228
Cod poștal: 550228
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, SIBIU, Mun. Sibiu, Str. Egalităţii nr. 21, 550228
Detalii
subap. 1
Cod postal
550228
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 17.05.2016
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

TVA la incasare
7 ianuarie 2021 - 1 august 2026

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2017 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.275.532 RON
Rezultat net
283.722 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.275.532 RON 1.175.010 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.275.532 RON 1.378.666 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 953.482 RON 1.352.574 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 322.050 RON 26.092 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 283.722 RON 12.305 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 6.052 RON 429.402 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 1.188.450 RON 241.000 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 1.194.502 RON 670.402 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 9.652 RON 20.205 RON
CreanțeSume de încasat 1.165.003 RON 333.514 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 13.795 RON -112.719 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 387.483 RON 165.749 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 807.019 RON 504.653 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 4 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active1.194.502RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

32,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale1.194.502 RON
Datorii totale387.483 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
23,8 %Profit net / active totale
ROE
35,2 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
3,07 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
67,6 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.275.532 +8,6% față de anul precedent 1.275.532 953.482 322.050 +1.134,3% față de anul precedent 283.722 +2.205,8% față de anul precedent 0 0
2023 1.175.010 +23,6% față de anul precedent 1.378.666 1.352.574 26.092 -68,0% față de anul precedent 12.305 -82,7% față de anul precedent 0 0
2022 951.062 +19,8% față de anul precedent 1.211.976 1.130.412 81.564 -31,6% față de anul precedent 71.138 -34,6% față de anul precedent 0 0
2021 793.583 +7,6% față de anul precedent 1.031.681 912.524 119.157 +7,9% față de anul precedent 108.840 +5,6% față de anul precedent 0 0
2020 737.471 +55,6% față de anul precedent 728.770 618.335 110.435 +4,6% față de anul precedent 103.060 +2,8% față de anul precedent 0 0
2019 473.831 +54,6% față de anul precedent 529.414 423.815 105.599 +17,4% față de anul precedent 100.305 +17,1% față de anul precedent 0 0
2018 306.510 +228,9% față de anul precedent 433.117 343.153 89.964 +161,8% față de anul precedent 85.633 +153,9% față de anul precedent 0 0
2017 93.188 118.188 83.827 34.361 33.722 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 6.052 1.188.450 1.194.502 9.652 1.165.003 13.795
2023 429.402 241.000 670.402 20.205 333.514 -112.719
2022 652.328 237.687 890.015 144.239 222.073 -128.625
2021 699.521 434.691 1.134.212 105.109 270.207 59.375
2020 461.033 448.846 909.879 93.598 343.426 11.822
2019 497.208 240.548 737.756 70.103 164.543 5.902
2018 257.640 143.133 400.773 91.364 45.330 6.439
2017 66.237 90.133 156.370 39.798 35.106 15.229

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 387.483 +133,8% față de anul precedent 807.019 Neraportat 2 -50,0% față de anul precedent
2023 165.749 -58,3% față de anul precedent 504.653 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2022 397.667 -47,6% față de anul precedent 492.348 Neraportat 4 -33,3% față de anul precedent
2021 758.608 +6,6% față de anul precedent 427.204 Neraportat 6
2020 711.731 +37,6% față de anul precedent 303.870 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2019 517.096 +84,4% față de anul precedent 220.660 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2018 280.418 +129,4% față de anul precedent 120.355 Neraportat 4
2017 122.248 34.122 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

6din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare1 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

11 repere. O singură cronologie.

Din 2016 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2016 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
11 repere · toți anii

2026 1 repere

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.275.532 RON. Profit: 283.722 RON

Cifra de afaceri: 1.275.532 RON. Profit: 283.722 RON

Cifra de afaceri
1.275.532 RON +8.55% față de anul precedent
Profit net
283.722 RON +2205.75% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 -50% față de anul precedent
Datorii
387.483 RON +133.78% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.175.010 RON. Profit: 12.305 RON

Cifra de afaceri: 1.175.010 RON. Profit: 12.305 RON

Cifra de afaceri
1.175.010 RON +23.55% față de anul precedent
Profit net
12.305 RON -82.7% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
165.749 RON -58.32% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 951.062 RON. Profit: 71.138 RON

Cifra de afaceri: 951.062 RON. Profit: 71.138 RON

Cifra de afaceri
951.062 RON +19.84% față de anul precedent
Profit net
71.138 RON -34.64% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 -33.33% față de anul precedent
Datorii
397.667 RON -47.58% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 793.583 RON. Profit: 108.840 RON

Cifra de afaceri: 793.583 RON. Profit: 108.840 RON

Cifra de afaceri
793.583 RON +7.61% față de anul precedent
Profit net
108.840 RON +5.61% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6
Datorii
758.608 RON +6.59% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 737.471 RON. Profit: 103.060 RON

Cifra de afaceri: 737.471 RON. Profit: 103.060 RON

Cifra de afaceri
737.471 RON +55.64% față de anul precedent
Profit net
103.060 RON +2.75% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
711.731 RON +37.64% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 473.831 RON. Profit: 100.305 RON

Cifra de afaceri: 473.831 RON. Profit: 100.305 RON

Cifra de afaceri
473.831 RON +54.59% față de anul precedent
Profit net
100.305 RON +17.13% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
517.096 RON +84.4% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 306.510 RON. Profit: 85.633 RON

Cifra de afaceri: 306.510 RON. Profit: 85.633 RON

Cifra de afaceri
306.510 RON +228.92% față de anul precedent
Profit net
85.633 RON +153.94% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4
Datorii
280.418 RON +129.38% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 93.188 RON. Profit: 33.722 RON

Cifra de afaceri: 93.188 RON. Profit: 33.722 RON

Cifra de afaceri
93.188 RON
Profit net
33.722 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
122.248 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataTRANSCOM SEBY S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 9531 in Mun. Sibiu (SIBIU)

TRANSCOM SEBY S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 9531 in Mun. Sibiu (SIBIU)

11 din 11 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 9531, Sibiu

AUTO-GRIND MOTORS S.R.L.
CUI: 43389581CAEN: 9531
Activ
SIBIU, Sat Poplaca Com. Poplaca2020-11-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.408.725 RON
Profit
134.018 RON
Angajati
4
CDI AUTOSERV S.R.L.
CUI: 41687956CAEN: 9531
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2019-09-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.262.457 RON
Profit
14.134 RON
Angajati
5
AUTO CASA CRISTIAN SRL
CUI: 32620590CAEN: 9531
Activ
SIBIU, Sat Cristian Com. Cristian2013-12-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.415.175 RON
Profit
17.246 RON
Angajati
8
SERVUS AUTOSIB SRL
CUI: 33024790CAEN: 9531
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2014-04-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.158.920 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
PRO SERV AUTO SRL
CUI: 16045912CAEN: 9531
Activ
SIBIU, Mun. Mediaş2004-01-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.798.922 RON
Profit
210.402 RON
Angajati
9

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 9531, Sibiu

DINAMIC AUTOSPA SRL
CUI: 36071355CAEN: 9531
Activ
SIBIU, Orş. Avrig2016-05-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
294.622 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
D&M DANI SERVICE S.R.L.
CUI: 36292437CAEN: 9531
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2016-07-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
285.784 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
SPĂLĂTORIA AQUA VAN SRL
CUI: 35977556CAEN: 9531
Activ
SIBIU, Orş. Dumbrăveni2016-04-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
268.496 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
TICĂ BAZNA SRL
CUI: 36302549CAEN: 9531
Activ
SIBIU, Sat Bazna Com. Bazna2016-07-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
38.700 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Alte firme din Sibiu

DELINIUS NORDIC SRL
CUI: 36092110CAEN: 6312
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2016-05-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
298.281 RON
Profit
201.648 RON
Angajati
1
STRUCTO CREATIV SRL
CUI: 36092145CAEN: 4120
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2016-05-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
824.332 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
TOTO JOZSEF TRANS SRL
CUI: 36071398CAEN: 4932
Activ
SIBIU, Mun. Mediaş2016-05-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
94.110 RON
Profit
15.901 RON
Angajati
0
Activ
SIBIU, Sat Valea Lungă Com. Dârlos2016-05-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.680.636 RON
Profit
122.560 RON
Angajati
1
FORUS B.V. SRL
CUI: 35925441CAEN: 8130
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2016-04-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
604.404 RON
Profit
336.094 RON
Angajati
1
PEREVOD IT SRL
CUI: 36260400CAEN: 6210
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2016-06-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
220.579 RON
Profit
4.029 RON
Angajati
2
AIR SCENT SRL
CUI: 34000439CAEN: 4791
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2015-01-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
167.156 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
TOTAL MIV SRL
CUI: 37784977CAEN: 4322
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2017-06-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
685.988 RON
Profit
3.474 RON
Angajati
4

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul TRANSCOM SEBY S.R.L.?

CUI-ul TRANSCOM SEBY S.R.L. este 36092137.

Unde este sediul TRANSCOM SEBY S.R.L.?

TRANSCOM SEBY S.R.L. are sediul in Romania, SIBIU, Mun. Sibiu, Str. Egalităţii nr. 21, 550228, Mun. Sibiu, judetul SIBIU.

Cand a fost infiintata TRANSCOM SEBY S.R.L.?

TRANSCOM SEBY S.R.L. a fost infiintata in anul 2016 (10 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a TRANSCOM SEBY S.R.L. in 2024?

In 2024, TRANSCOM SEBY S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.275.532 RON.

Cati angajati are TRANSCOM SEBY S.R.L.?

TRANSCOM SEBY S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are TRANSCOM SEBY S.R.L.?

TRANSCOM SEBY S.R.L. are codul CAEN principal 9531 (Repararea și întreținerea autovehiculelor).

Ce profit a inregistrat TRANSCOM SEBY S.R.L. in 2024?

TRANSCOM SEBY S.R.L. a inregistrat un profit net de 283.722 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
10 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
10 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.