Activ Plătitor TVAe‑Factură

SPATIAL WEB S.R.L.

CUI: 36115710
CIF: RO36115710
Reg. Com.: J2016000417386
CAEN: 6210
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 24 mai 2016 · 10 ani
Distribuie:

Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 08:25

Despre SPATIAL WEB S.R.L.

SPATIAL WEB S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Călimăneşti, judetul VÂLCEA, infiintata in 2016 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)" (cod CAEN 6210), in sectorul editare, difuzare programe radio si tv. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, SPATIAL WEB S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 324.049 RON, in crestere fata de anul precedent (+12.2%). Profitul net inregistrat a fost de 240.575 RON (relativ stabila). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 146.606 RON in 2016 la 324.049 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din februarie 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
324.049 RON
Venituri totale
324.049 RON
Cheltuieli totale
73.751 RON
Profit brut
250.298 RON
Profit net
240.575 RON
Marja profit net
74,24%
Active imobilizate
186.369 RON
Active circulante
233.615 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
10.800 RON
Casa & conturi bănci
222.815 RON
Capital propriu
240.805 RON

Contact

AdresaRomania, VÂLCEA, Orş. Călimăneşti, Ale FAGILOR nr. 2
Telefon0741012459

Adresă sediu social

Romania, VÂLCEA, Orş. Călimăneşti, Ale FAGILOR nr. 2
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, VÂLCEA, Orş. Călimăneşti, Ale FAGILOR nr. 2
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 23.05.2016
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 februarie 2024)
TVA la incasare
1 aprilie 2025

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2016 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
324.049 RON
Rezultat net
240.575 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 324.049 RON 288.879 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 324.049 RON 288.879 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 73.751 RON 43.956 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 250.298 RON 244.923 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 240.575 RON 242.034 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 186.369 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 233.615 RON 246.911 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 419.984 RON 246.911 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 10.800 RON 96.158 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 222.815 RON 150.753 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 179.179 RON 4.647 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 240.805 RON 242.264 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active419.984RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

42,7 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale419.984 RON
Datorii totale179.179 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
57,3 %Profit net / active totale
ROE
99,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,30 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
57,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 324.049 +12,2% față de anul precedent 324.049 73.751 250.298 +2,2% față de anul precedent 240.575 -0,6% față de anul precedent 0 0
2023 288.879 +188,9% față de anul precedent 288.879 43.956 244.923 +158,8% față de anul precedent 242.034 +161,0% față de anul precedent 0 0
2022 99.988 -51,4% față de anul precedent 99.988 5.355 94.633 -52,8% față de anul precedent 92.739 -52,3% față de anul precedent 0 0
2021 205.803 +19,0% față de anul precedent 205.803 5.221 200.582 +19,6% față de anul precedent 194.408 +19,5% față de anul precedent 0 0
2020 172.953 +43,2% față de anul precedent 172.953 5.255 167.698 +48,5% față de anul precedent 162.637 +48,8% față de anul precedent 0 0
2019 120.783 -10,1% față de anul precedent 120.783 7.848 112.935 -15,1% față de anul precedent 109.311 -15,3% față de anul precedent 0 0
2018 134.363 +10,6% față de anul precedent 134.363 1.328 133.035 +10,0% față de anul precedent 129.005 +10,0% față de anul precedent 0 0
2017 121.454 -17,2% față de anul precedent 121.454 510 120.944 -16,3% față de anul precedent 117.300 -16,2% față de anul precedent 0 0
2016 146.606 146.606 2.179 144.427 140.029 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 186.369 233.615 419.984 0 10.800 222.815
2023 0 246.911 246.911 0 96.158 150.753
2022 2.590 91.339 93.929 0 39.000 52.339
2021 6.695 188.322 195.017 0 0 188.322
2020 2.203 164.561 166.764 888 0 163.673
2019 4.411 105.765 110.176 0 0 105.765
2018 2.113 129.903 132.016 0 0 129.903
2017 0 118.207 118.207 0 0 118.207
2016 0 140.968 140.968 0 0 140.968

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 179.179 +3.755,8% față de anul precedent 240.805 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 4.647 +384,1% față de anul precedent 242.264 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 960 +154,0% față de anul precedent 92.969 Neraportat 1
2021 378 -90,3% față de anul precedent 194.639 Neraportat 0
2020 3.896 +513,5% față de anul precedent 162.868 Neraportat 0
2019 635 -77,2% față de anul precedent 109.541 Neraportat 0
2018 2.781 +310,2% față de anul precedent 129.235 Neraportat 0
2017 678 -8,3% față de anul precedent 117.529 Neraportat 0
2016 739 140.229 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

11din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare6 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

12 repere. O singură cronologie.

Din 2016 până în 2025 · datele disponibile în acest profil.

2016 → 2025
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
12 repere · toți anii

2025 1 repere

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 324.049 RON. Profit: 240.575 RON

Cifra de afaceri: 324.049 RON. Profit: 240.575 RON

Cifra de afaceri
324.049 RON +12.17% față de anul precedent
Profit net
240.575 RON -0.6% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
179.179 RON +3755.8% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 288.879 RON. Profit: 242.034 RON

Cifra de afaceri: 288.879 RON. Profit: 242.034 RON

Cifra de afaceri
288.879 RON +188.91% față de anul precedent
Profit net
242.034 RON +160.98% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
4.647 RON +384.06% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 99.988 RON. Profit: 92.739 RON

Cifra de afaceri: 99.988 RON. Profit: 92.739 RON

Cifra de afaceri
99.988 RON -51.42% față de anul precedent
Profit net
92.739 RON -52.3% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
960 RON +153.97% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 205.803 RON. Profit: 194.408 RON

Cifra de afaceri: 205.803 RON. Profit: 194.408 RON

Cifra de afaceri
205.803 RON +18.99% față de anul precedent
Profit net
194.408 RON +19.53% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
378 RON -90.3% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 172.953 RON. Profit: 162.637 RON

Cifra de afaceri: 172.953 RON. Profit: 162.637 RON

Cifra de afaceri
172.953 RON +43.19% față de anul precedent
Profit net
162.637 RON +48.78% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
3.896 RON +513.54% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 120.783 RON. Profit: 109.311 RON

Cifra de afaceri: 120.783 RON. Profit: 109.311 RON

Cifra de afaceri
120.783 RON -10.11% față de anul precedent
Profit net
109.311 RON -15.27% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
635 RON -77.17% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 134.363 RON. Profit: 129.005 RON

Cifra de afaceri: 134.363 RON. Profit: 129.005 RON

Cifra de afaceri
134.363 RON +10.63% față de anul precedent
Profit net
129.005 RON +9.98% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
2.781 RON +310.18% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 121.454 RON. Profit: 117.300 RON

Cifra de afaceri: 121.454 RON. Profit: 117.300 RON

Cifra de afaceri
121.454 RON -17.16% față de anul precedent
Profit net
117.300 RON -16.23% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
678 RON -8.25% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 146.606 RON. Profit: 140.029 RON

Cifra de afaceri: 146.606 RON. Profit: 140.029 RON

Cifra de afaceri
146.606 RON
Profit net
140.029 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
739 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSPATIAL WEB S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6210 in Orş. Călimăneşti (VÂLCEA)

SPATIAL WEB S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6210 in Orş. Călimăneşti (VÂLCEA)

12 din 12 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6210, Vâlcea

WEBTECH NEXUS S.R.L.
CUI: 47944323CAEN: 6210
Activ
VÂLCEA, Orş. Horezu2023-04-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
330.758 RON
Profit
242.890 RON
Angajati
1
COSPORT SOFTWARE S.R.L.
CUI: 49518219CAEN: 6210
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2024-02-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
310.666 RON
Profit
175.783 RON
Angajati
1
RIVERTEQ CLEVER SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 47679260CAEN: 6210
Activ
VÂLCEA, Sat Priporu Com. Vlădeşti2023-02-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
333.845 RON
Profit
279.723 RON
Angajati
1
YRD CONSULTING S.R.L.
CUI: 49095674CAEN: 6210
Activ
VÂLCEA, Loc. Curăţurile Orş. Băile Govora2023-11-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
307.159 RON
Profit
231.616 RON
Angajati
1
GRAND MAY SYSTEMS S.R.L.
CUI: 47636013CAEN: 6210
Activ
VÂLCEA, Sat Buneşti Com. Buneşti2023-02-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
389.096 RON
Profit
302.658 RON
Angajati
1
CYBER KOALA S.R.L.
CUI: 48937448CAEN: 6210
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2023-10-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
267.668 RON
Profit
193.980 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6210, Vâlcea

UPGRADE TO SIMPLICITY S.R.L.
CUI: 35501950CAEN: 6210
Activ
VÂLCEA, Mun. Drăgăşani2016-01-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
163.931 RON
Profit
117.744 RON
Angajati
1
TMC-SOFT S.R.L.
CUI: 37375778CAEN: 6210
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2017-04-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.955 RON
Profit
1.651 RON
Angajati
0
RIZA IT-CONSULT S.R.L.
CUI: 35365557CAEN: 6210
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2015-12-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
963.013 RON
Profit
741.108 RON
Angajati
1
360 DESIGN BOX S.R.L.
CUI: 37396231CAEN: 6210
Activ
VÂLCEA, Sat Vlădeşti Com. Vlădeşti2017-04-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
219.183 RON
Profit
36.699 RON
Angajati
1

Alte firme din Vâlcea

LUCPET CAFFE S.R.L.
CUI: 36115737CAEN: 4637
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2016-05-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
18.783 RON
Profit
2.256 RON
Angajati
0
CARP TRAVEL S.R.L.
CUI: 36085849CAEN: 7911
Activ
VÂLCEA, Sat Olteni Com. Bujoreni2016-05-16
fara e-Factura
MOB AVANTAJ S.R.L.
CUI: 36167108CAEN: 4712
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2016-06-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
95.485 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
INTERDEKO DESIGN S.R.L.
CUI: 35772178CAEN: 4712
Activ
VÂLCEA, Sat Malu Alb Com. Bujoreni2016-03-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
381.048 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
MARIONA TUR S.R.L.
CUI: 36431330CAEN: 5520
Activ
VÂLCEA, Sat Voineasa Com. Voineasa2016-08-17
fara e-Factura
TEHNICGRIGFERM S.R.L.
CUI: 31729469CAEN: 4622
Activ
VÂLCEA, Mun. Râmnicu Vâlcea2013-06-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
11.617 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ANADAN MARKET S.R.L.
CUI: 38830230CAEN: 4711
Activ
VÂLCEA, Sat Bălţăteni Com. Tomşani2018-02-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
434.118 RON
Profit
14.318 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul SPATIAL WEB S.R.L.?

CUI-ul SPATIAL WEB S.R.L. este 36115710.

Unde este sediul SPATIAL WEB S.R.L.?

SPATIAL WEB S.R.L. are sediul in Romania, VÂLCEA, Orş. Călimăneşti, Ale FAGILOR nr. 2, Orş. Călimăneşti, judetul VÂLCEA.

Cand a fost infiintata SPATIAL WEB S.R.L.?

SPATIAL WEB S.R.L. a fost infiintata in anul 2016 (10 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a SPATIAL WEB S.R.L. in 2024?

In 2024, SPATIAL WEB S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 324.049 RON.

Cati angajati are SPATIAL WEB S.R.L.?

SPATIAL WEB S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are SPATIAL WEB S.R.L.?

SPATIAL WEB S.R.L. are codul CAEN principal 6210 (Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)).

Ce profit a inregistrat SPATIAL WEB S.R.L. in 2024?

SPATIAL WEB S.R.L. a inregistrat un profit net de 240.575 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.